Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem értem, magyarázzátok el :) fórum

Nem értem, magyarázzátok el :) (beszélgetős fórum)


30. f7cd984078 (válaszként erre: 27. - Gica66)
2011. márc. 22. 17:52

Ezzel "vitatkoznék" picit, ugyanis a tartós kapcsolatok alakulása nem(csak) a "csipkebugyin" múlik. Lehet valaki bármennyire igényes önmagára, ha hagyja, hogy beszippantsák a hétköznapi teendők, gondok, az könnyen a kapcsolat rovására mehet (és nemcsak a párkapcsolatéra, nyugodtan ide sorolhatjuk a barátságokat is, egyéb emberi kötődéseket). Hiszen egy kapcsolatot mindig ápolni kell, időt szakítani a másikra, a felmerülő problémák megbeszélésére, azok orvoslására. Tehát egy alapvetően jó kapcsolatot is megmérgezhet, ha a párunkkal elmegyünk egymás mellett, és az aprónak tűnő problémákat ahelyett, hogy megbeszélnénk, a szőnyeg alá seperjük. Ezért írtam a mondókám elején, hogy nem feltétlen az "igénytelenség" a legalapvetőbb probléma, sokkal inkább ez az egymásra oda nem figyelés. Amit Te írsz, az a másik véglet, de ott nem a párkapcsolat, sokkal inkább a ruhatár felfrissítése, önmagunk megújítása lehet a megoldás. :)


Hogy a fórumindító kérdésére is válaszoljak: szerintem az a normális, ha egy tartós kapcsolatban probléma merül fel, előbb megpróbáljuk megoldani, és nem rögtön kihátrálni belőle. Minden kapcsolatban vannak hullám-völgyek, előfordul, hogy néha könnyebb megoldásnak tűnne odébb állni, de ha szeretsz valakit, az nem egyik napról a másikra múlik el, nem rúgsz fel több évnyi (évtizednyi) boldogságot csak azért, mert "belefásultál". Ilyenkor tényleg jól jöhet egy kis "beújítás", még ha közhelyesen is hangzik. Több odafigyelés, közös programok amiket azelőtt nem csináltatok együtt, egy kis kiruccanás szerintem tényleg összehozhat két egymástól eltávolodott embert. Ha ezek után sem megy, akkor lehet (és kell is) tovább lépni.

2011. márc. 22. 17:27
Szerintem ez becsülendő amikor valaki a kapcsolatát rendbe szeretné rakni,és nem az az első gondolata,hogy akkor azonnal lecserélem és máshoz futok,mert nem jó valami.Persze ha már végképp nem megy,akkor váltani kell.Minden kapcsolat hullámzó szerintem,néha vannak hullámvölgyek,stb,és nem ártanak az új helyszínek,új behatások,újítás a külsőn vagy bármi.Mondjuk velem eddig még nem nagyon történt meg hogy hosszabb kapcsolatban meguntam volna a másikat,mert egy érzelmi görbén az én mutatóm lentről felfelé megy,és erőteljesen a tetőponton marad:)
28. eb2a9af90b (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 22. 17:10
Most te vagy ebbe a helyzetbe vagy csak láttál hasonlót kívülről?
27. gica66 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 22. 10:22
Hát ez az mackoba lát hjcsavarokkal!Mért? mért kell eddig eljutni!Ha valakit megfogunk a csipkebugyival,nemkell a vitrinbe rakni.Hanem mégtöbbet venni hogy változatossan tudjuk hordani és ez álltal mindig izgalmas tudsz maradni.Nemszürkülbe és nem laposodik el egy kapcsolat és nemlesz mit felrázni!!!!
26. e705905164 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 18:12
semmi..ami nem megy ne erőltessük!
25. babli (válaszként erre: 23. - 745c235007)
2011. márc. 21. 14:23
Köszönöm szépen!
24. 745c235007 (válaszként erre: 19. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:22
28 éves vagy, nem???? Több hosszú (5 éves) kapcsolat nem hiszem hogy belefér...
23. 745c235007 (válaszként erre: 16. - Babli)
2011. márc. 21. 14:20

Szerintem minden olyan dologgal fel lehet dobni, ami kifelé mutat a hétköznapokból, a megszokottól a rutintól eltér... ebbe sok dolog belefér, egy NŐ okosan ki tud találni ezt azt...


Egy jól megszervezett program, egy kettesben töltött este vagy a szexuális életbe belevitt újdonság, mind mind jó lehet :))


sok sikert hozzá :))

22. 14ecb25163 (válaszként erre: 9. - Trinitas)
2011. márc. 21. 14:12
Értem és gratulálok nektek, ha ezt így időben észreveszitek és tesztek a kapcsolatotokért!
21. babli (válaszként erre: 20. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:11
Tény és való,más lett,hisz 3 gyerek,az 3 gyerek több felelősség és még sorolhatnám,de ezeket csak az tudja aki/akik ilyen helyzetben vannak.
20. 14ecb25163 (válaszként erre: 16. - Babli)
2011. márc. 21. 14:10

Nem fogtam fel úgy és nem akartalak megbántani!

Tényleg sok fórum nyílik ilyen témával.


A Te történetedhez szólva a 9 évvel ezelőtti állapotot nem lehet visszahozni, mert teljesen más "minősítésbe" kerültetek a 3 gyerek által is. Szerintem.

19. 14ecb25163 (válaszként erre: 2. - Carpediem*)
2011. márc. 21. 14:08

Nekem csak hosszú kapcsolataim voltak. Több, mint 5 év és nekem a végén akárhova mentünk volna akkor se kellett. Bármit csinált.


Ha magát a személyét "unom", ismerem. Hiába szeretem emberileg nem fog kelleni.

Valaki írta, hogy a legfontosabb a megelőzés, hogy annyira ne tudjon kihűlni és ellaposodni egy kapcsolat. Ez nagyon igaz!

18. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:06
Majd,ha ilyen helyzetben leszel rájössz!
17. Lhara (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:05

Hányszor lángol még fel...?

E rőzse nem hamvad,

csak lángja csitul

parázzsá.

Majd ismét a Nap tüzévé válva

perzseli...

...símogatja lelkem.


Mindig ugyanaz.

Hányszor még?

...de hisz...

ez mindennek alapja.

Te és ez a szerelem.

Erre építkezem, mint...

ősi sziklára...

a magasra...

...kolostort,

a szent helyet...

...mely imától zengő,

illatos és fényes...

üdítően tiszta légben

áll merészen,

örök nyúgalomban.

S nekem...

nincs már mitől félnem.

Velem vagy oly régen.

Te, az örök reményem.



Talán mert pont az állandóság igénye és érzete vezérli azokat, akik hosszútávon is csak egymást keresik... pl. ilyen módokon amit épp említesz és említettek még itt többen.

16. babli (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:05

Kedves fórumnyitó!


Szó sincs arról,hogy kihűlt volna a kapcsolatunk a férjemmel!Egyszerűen ami 9 éve volt nagy lángolás az már lejjebb ment,nem hűlt ki,s erre az ember rájön,hogy valami nem stimmel,s csak ötleteket vártam,hogy mivel lehetne ezeket újból felizzítani,hiszen 3 csöppség is van s gondoltam más is jár/járt már ebben a cipőben.Csak talán végig kellett volna olvasni azt amit ír az ember s nem negatívumnak felfogni!

15. Belial (válaszként erre: 14. - 745c235007)
2011. márc. 21. 14:05
az én véleményem is ez!
14. 745c235007 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:04
Hát az baj ha nem érted, de jó is mert ezek szerint még nem jártál ilyen cipőben... igazából a hozzászólásod (kérdésed) egyik részével sem értek egyet... de ez csak a saját véleményem...
13. Arianne113 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:02
:) Változás sok nemlesz, de lehet hogy ezek által meglátod újra azt az embert az illetőben, akit anno megszerettél valamiért.
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 14:01

Sok ferfi is ugyanebben munkalkodik , csak ök nem szoktak dobra verni !

A szeretet erössebb mint a hirtelen fellangolo szerelem , ezert kivanjak az idössebb es a fiatalabb emberek megmenteni , ha van ra esely !

11. Trinitas (válaszként erre: 9. - Trinitas)
2011. márc. 21. 13:59

- akkor


:)

10. Belial (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 13:58
Ezt hiába magyaráznánk neked...
9. Trinitas (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 13:57

Szerintem odafigyeléssel igenis fel lehet pezsdíteni a tüzet.

Én a saját példámból tudok kiindulni: egy szobában a gyerkőcökkel nem épp egyszerű a házas élet. ÉS az ember akkor a libidója az ilyen hétköznapok következtében bizony csökken. De ha észbe kapunk, hogy basszus, elhanyagoljuk egymást, néhány intimebb este után valahogy szárnyra kap újra az ember és minden kezd a régi lenni.

8. 17bf95899f (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 13:57
Pl ha van gyerek és sok a meló akkor nem sok ideje marad a társára az embernek. Néha kell egy kis kikapcsolódás hogy kettesben legyenek és legyen idejük egymásra ebben a rohanó világban.Ahol a gondokat félretéve a romantika lehet a főszerep!Szerintem ez fontos nagyon.És igazából erre nem akkor kéne időd szakitani amikor baj van.Hanem meg kéne előzni azt!
7. hidewatch (válaszként erre: 6. - Hidewatch)
2011. márc. 21. 13:56
Atya, úr, isten :D Ennyi helyesírási hibát enm is lehet egy, azaz 1 db hozzászólásban elejteni, mint én most, bocsi, gyorsan akartam mondani :D
6. hidewatch (válaszként erre: 1. - 14ecb25163)
2011. márc. 21. 13:55

Szerintem itt nem kihúlésről van szó, csak arról, hogy egy kicsit elfelejtkeztek az őlelésről, puszikról, stb. Szeretik még egymást, csak egy kicsit elterelődött a figyelmük, és ilyenkor tényleg segítenek az ilyen dolgok, kicsit visszairányítják a figyelmet egymásra, és ez jó.


természetesen van olyan is, mikor már nem éreznek semmi egymás iránt, de ez egy teljesen más eset, és ilyenkor már tényleg semmi sem segít, sem welness, sem habos-babos fürdő, gyertyák, max egy kis különélés, és utána újra összeismerkedés, vagy az amnézia :) Legalábbis szerintem :)

2011. márc. 21. 13:55
Talán a sok munka ,anyagi problémák miatt stb elmentek egymás mellett a hétköznapokban....ha megirnád a fórum cimét,hogy elolvassam....szioka:))
2011. márc. 21. 13:54
A szerelem a legtöbb esetben idővel elmúlik. Mint ahogy minden mást, ezt is könnyebb inkább megelőzni, mint utána visszahozni. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. Viszont ha foggal-körömmel harcolsz érte, akkor is elmúlhat. Ez olyan érzés, amit nem lehet megmagyarázni, vagy van, vagy nincs. Azt jónak találom, ha a felek rádöbbentek, hibáztak és próbálják visszacsinálni, de igazad van, ettől nem biztos, hogy változik valami. Szerintem inkább előtte kellene odafigyelni a másikra, hogy érezze, szereted és mellette állsz. Egy kapcsolat akkor jó, ha te-központú, nem pedig én-központú. :)
2011. márc. 21. 13:53
Az hogy azon a pár napon odafigyelnek rá. Azt hiszem ez:O)))
2011. márc. 21. 13:53

Felfrissülnek, kilépnek a mindennapi szürkeségből, és újult erőre kapnak.

És nem azt jelenti, hogy kihűlt.

Mondjuk szó mi szó olyan ember ezt nem értheti aki nincs hosszú ideje együtt a párjával, és itt a minimum 5 évről beszélek.

2011. márc. 21. 13:50

Láttam ma is egy fórumot ahol egy hosszú évek óta tartó kapcsolatot (házasságot) szeretné a hölgy tag ismét izgalmassá tenni.

Azt nem értem, ha valami "kihűlt" akkor miért az a megoldás, hogy randizunk, elmegyünk wellness hétvégére stb.

Ha nekem már nem érdekes az illető "csak" szeretem, mert a társam akkor mehetek én a Himalája tetejére is ott is ugyan az lesz akit már ismerek és akit már "unok". Hiába veszek fel csipkecsodákat, ha hazamegyünk és megint "mackóban lát, hajcsavarókkal"

Nem azt akarom mondani, hogy veszni kell hagyni, de nem értem mi változik ettől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook