Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi mellé megérkezett a pici:) fórum

Kicsi mellé megérkezett a pici:) (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. Szmirma (válaszként erre: 85. - Salla)
2011. máj. 6. 07:40

Garatulálok nektek, sok szépet és jót kívánok. ez már csak így szokott lenni mindig akkor van a nagyobbiknak is valami baja mikor épp a kicsivel kelle lenni.

Egy idő után azért majd meg fogja szokni ő is , hogy vigyázzon a picire, persze azért mindig nagyon oda kell figyelni, mert olyan hirtelenek tudnak lenni, ki tudja mikor mi jutt éppen eszükbe.

85. Salla
2011. máj. 5. 21:50

Hát,megszületett a hugi és 2 hét után végre itthon vagyunk...Igaz csak 2 napja és ezt a 2 napot egyedül voltam a babákkal,mert a páromnak vidékre kellett utazni.Nem mondom hogy egyszerű,mert pl. az ennyi idő alatt kiderült hogy a nagyo akkor lesz éhes mikor szoptatok,vagy akkor kell neki pisilni stb.Kicsit féltékeny a nagyfiú,viszont úgy veszem észre tetszik neki és szereti a tesót.Csak persze nem érti még hogy sokkal jobban figyelnie kell,hogy meg ne üsse véletlen vagy ilyesmi,még ezt folyamatosan magyarázom neki.

Egyébkén azt mondhatom hogy jobban féltem mint ahogy alakul...

2011. márc. 29. 19:18
Még mi is kelünk enni, inni 2-3 alkalommal. nem tudom, ha a pici meglesz, hányszor kell majd kelni. Igyekszem aludni néha nappal is pár percet.
83. Salla
2011. márc. 28. 17:34
Na igen,nekem is mindig jár az agyam hogy mi hogy lesz... :)
82. cac78ceb03 (válaszként erre: 81. - Salla)
2011. márc. 28. 14:38
Persze, valahogy lesz, de az biztosan nem baj, ha bizonyos helyzeteket elképzelsz, és megpróbálsz megoldást találni rájuk. Én folyamatosan ezt teszem, mióta, tudom, hogy jön a legkisebb :)
81. Salla
2011. márc. 28. 11:57

Hát remélem szerencsém lesz.Igazából nem konkrétan a külön alvás zavar,hanem az irígysége.De hátha nem lesz baj.Ez az ölelgetős óra jó ötlet,mondjuk ha olyan jó baba lesz a leányzó mint a fiam volt,akkor sok időm lesz még eleinte.Remélhetőleg akkor szépen fokozatosan hozzászokik majd.

Én is átszoktam menni hozzá,van hogy csak betakarni,de van hogy itt is ragadok mert elalszok.

Majd lesz valahogy,lehet csak fölöslegesen parázok... :)

80. cac78ceb03 (válaszként erre: 79. - Cac78ceb03)
2011. márc. 28. 10:56
Ja, én egy szobában aludtam a kettővel kicsi korukban, és semmi tesóféltékenység nem volt. Annyi volt, hogy a nagy jobban igényelte a közelségemet, mint előtte (nyilván, kevesebb idő jutott rá, hiányoztam neki -- ő is nekem) így minden nap, mikor a kicsi aludt, beiktattunk egy ölelgetős órát. Akkor semmi mást nem csináltunk, csak beült az ölembe, és babusgattam. Kb. 2 hátig csináltuk. De a végén már nem kellett egy óráig :), aztán nem igényelt többet: menet játszani.
79. cac78ceb03 (válaszként erre: 77. - Salla)
2011. márc. 28. 10:51

Szerintem, minél előbb rakjátok össze azt a kiságyat!!

MI 1,5 hónappal előtte összeraktuk, hogy megszokja a gondolatot, mire megjön a kicsi. És minden változtatást jó jó időben megtenni, hogy ne kösse a picihez.

Lehet, hogy lesz vala gondod, de szerintem nem tragikus, ha befekszik mellétek. Azt tapasztaltam, hogy akkor a legkönnyebb két gyerekkel, ha egy helyen vagyunk éjjel mindkettővel. Ha betegek, vagy érzékeny időszakban vannak, én még most is befekszem a szobájukba. Akkor nem kell paráznod szoptatás közben, hogy jajj, mi van, ha közben felébred a nagy, és keres téged...Vagy, amíg a nagynál vagy, felébred a kicsi, és felveri a házat...

Én most megpróbálok beszerezni egy mózeskosarat vagy effélét, hogy bármelyik szobába könnyen átvigyem a legkisebbet, ha kell.

78. Szmirma (válaszként erre: 77. - Salla)
2011. márc. 28. 08:32

Szia.

Ki tudja,hogy fog hatni rá a kistesó érkezése,hátha jól viseli majd, de csak annyit tudsz szerintem tenni, hogy amikor csak időd lesz nagyon sokat foglakozz vele, és meg kell próbálni bevonni a kistesó gondozásába is segítsen amiben tud(pl.megmosni a pici lábát fürdetésnél vagy benkenni a fenekét vagy ilyesmik), és el kell neki magyarázni, hogy amiért testvére születte attól még őt is ugyanúgy szeretitek. Az alvással nálunk úgy volt, hogy a nagyobbik fiamnak még külön szobája sem volt mikor a kicsi megszülettett(ennek lassan már két éve), csak külön ágya a mi szobánkba, na azóta még abban sem hajlandó aludni, mindig köztünk alszik, hiába teszem a saját ágyába mikor elaludt,nemsoká megint köztünk van mindig visszajön.A szomszédunknál is uyganígy volt, náluk külön szobája van a kislánynak de mióta megszületett a kistetvére azóta egyáltalán nem hajlandó ott aludni, etse ha megróbálja átvinni mikor elalszik akkor is rögtön felébred. De hátha nálatok ez másképp lesz, mert azt hiszem ez a mi hibánk, mert ha először nem engedük volna, hogy ott aludjon akkor biztos nem szokott volna vissza csak hát nem volt szívem nemet mondani amikor amúgy is egy nehéz időszak volt neki ez a kistesó születés.Azt hiszem ez egy kicsit hoszzúra sikerült :).

Szép napot mindnekinek, itt vacak idő van esik az eső.

77. Salla
2011. márc. 28. 07:09

Sziasztok!


Az én fiam 19 hós és jövő hónap végére várjuk a tesót,aki ha minden igaz lány lesz.Eléggé félek mi lesz,mert a fiam igényli hogy sokat foglalkozzak vele,és menjünk mindig valahova.Nagyon akaratos és mostanában nagyon hisztis is.Meg a féltékenységtől is tartok.

Viszont éjszaka már nem igazán kelek hozzá,esetleg egyszer vagy átjön a mi szobánkba.Ugyanis külön szobája van,de attól tartok ha a picinek összerakjuk a kiságyat,ami a mi szobánkba lesz "visszakölözik" a nagyfiú is.

Hát nem tudom mi lesz...Biztos nem lesz egyszerű...

76. cac78ceb03 (válaszként erre: 75. - Nagyova87)
2011. márc. 27. 22:37

Hát, én még nem voltam pont ilyen helyzetben, de szerintem először is megkérdezném, tudja-e mit mond. Aztán azt, hogy miért mondja. Ezután megbeszélnénk, hogy miért nem jó ilyeneket mondani - legjobb az önértékelésükre hatni: az okosak ezt nem mondják. Alternatívákat adni neki, hogy a mérgét kifejezze (már ha akkor mondja).

Később pedig, ha az átbeszélésre és az arra való többszöri visszautalásra sem hallgatna, akkor kilátásba helyznlm a büntetést, végül, ha kell, büntetném valami módon minden egyes alkalommal.


Én ezt tenném, és, nekünk, ez lehet, hogy beválna. De nem tudom, másnál is működne-e.

2011. márc. 27. 22:00

Sziasztok!

Csajszik,van egy oriási problémám:a napokban a kis fiammal elszaladt a lo.úgy káromkodik mint egy utolso kocsis.

Pedig,amiota elkezdett beszélni nagyon oda figyelunk,hogy miket mondunk elotte,s mégis olyan dolgokat mond,hogy az agyamat eldobom.

Segítséget kérek,hogy hogyan tudom leszoktatni rola.Probálkoztam olyannal,hogy nem vettem figyelembe,de addig ismétli,míd nem válaszol neki valaki visza.Tisztára kivagyok borulva ettol az egész cirkusztol.

Valami otlet,hogy hogy tudnám leszoktatni rola!?

74. 026876815c (válaszként erre: 71. - Csiszas)
2011. márc. 27. 14:58

Üdv közöttünk:)

Akkor te már tapasztalt vagy,túl vagy kezdeti nehézségeken:)Bár minden kornak meg van a maga nehézsége de talán tényleg az első néhány hónap a kemény dió!Én,mi most ebben vagyunk és küzködünk:P

73. Szmirma (válaszként erre: 69. - Cac78ceb03)
2011. márc. 25. 07:31

Szia!

Gratulálok a pici fiúhoz!

72. csiszas (válaszként erre: 71. - Csiszas)
2011. márc. 24. 21:51

mintagyerek volt a lanyom, nem mintaanya...

meg en is messze allok a mintaanyasagtol...

2011. márc. 24. 21:50

Sziasztok!

jonnek en is. Nagylanyom jovo honap vegen tolti a 3at, fiam mindjart egy ev 2 honapos.

egy ev 9 honap van koztuk. Nekem sok segitsegem volt, de mar eleg regota eljatszanak egyutt. a legnagyobb segitsegem a lanyom, mar 2 evesen simman megitatta a kicsit. en nagyon szeretem, hogy kicsi a kulonbseg koztuk, olyan jo igy.

az elso 10 honap huzos volt, de szerencsere a lanyom erosen jol fogadta, igaz minden idomet vele toltottem, mig a kicsi aludt. es sok nagyszulo is volt, aki elvitte par orara vagy idejottek jatszani vele. a kicsi miota kb 10 honapos azota nem szeretm szetvalasztani, igazabol mindketto meg van kergulve a masik nelkul, a fiamat nem tudom lekotni, keresi a noveret, a lanyom meg midnig aggodik, hogy a fiam jol van-e.

nalam inkabb az volt problema, hogy a lanyommal semmit nem ereztem a gyereknevelesbol, mintaanya volt, egyutt takaritunk, fozunk, o nagyon nagyos, a fiam meg egy rosszasag, hisztigep es anyamatrica. ugyhogy most mar csak alvasidoben tudok ervenyesulni pihenes, hazi dolgok ugyeben.

en az alvast erosen konnyen egyeztettem, igaz egyiket sem altatom, leteszem oket-kulon szobajuk van-, kijovok es joejt.

70. 026876815c (válaszként erre: 69. - Cac78ceb03)
2011. márc. 24. 21:14
Gratulálok:)Vigyázz magatokra!
2011. márc. 24. 18:48

Sziasztok!

Egészséges, szép fiacskánk van! (vagyis már három fiam van) :))

2011. márc. 23. 07:10
Nem tudom én 4 kötelező UH-on voltam mind a két terhességemnél, 12, 16,32 és 36 hetesen.
67. cac78ceb03 (válaszként erre: 66. - 026876815c)
2011. márc. 22. 20:48
Hát, itt csak kettő van,egy 12 hetesen és egy 20 hetesen, és magándokihoz sem olyan könnyű eljutni. Nem beszélve arról, hogy baromi drága. Na, holnap ilyenkor okosabb leszek! jó éjt mindenkinek!
66. 026876815c (válaszként erre: 63. - Cac78ceb03)
2011. márc. 22. 12:14

Szorítunk:)És várjuk a beszámolót:)

Hgy hogy csak 2 UH van nálatok?

Bár itt nálunk meg csak 3 ,de ha magán dokid van akkor ott mindig megnéznek UH-n is.

65. 026876815c (válaszként erre: 59. - Cac78ceb03)
2011. márc. 22. 12:13

Bizony tényleg nagyon kevés idő jut a háztartásra:S

Nekem eddig még nem is nagyon sikerült egy nap összehangolni mindent,értek itt,főzést,mosást,vasalást,pakolászást...stb. mert a pici mellől nem tudok szakadni.Ma is hajnal 3óta fennt voltunk mindezidáig:S

Most elaludt így most volt idő a "naggyal" foglalkozni,de most meg ő is indul majd ebéd után aludni.És mire ő elalszik a pici kel,nagy valószínűséggel.

Tegnapi napunk nagy részsét a levegőn töltöttük mert ott úgy ahogy alszik a picurkám,és így a kicsikémmel meg tudok a szabadban játszani.Sajnos más h nem megy,egyenlőre csak "babysitter" aki a családon belül mindig valaki,segítségével.

Persze ha a picivel avgyok akkor is próbálom mindig oda terelgetni körénk a kicsit,csak szegénykém még jó h megunja egy idő után a folytonos sírást,és h anya nem tud ugrani minden egyes kívánságára.Remélem h ebből semmi hátrányt nem fog szenvedni.Félke ettől nagyon!

Én nem gondoltam volna h ennyire nehéz lesz összeszokni,összegyeztetni a dolgokat,tudtam h nem lesz "leány álom" de h ennyire..vagy még csak tényleg nagyon friss és depis vagyok így szülés után meg stb.és majd változik ez,hát bízok benne.Most h jönnek a jó idők biztos könnyebb lesz már,többet lehetünk kinnt.Bár tegnap a boltba elindultunk 3/4 10kor és délbe estünk haza,mivel a kicsi fiam gyalogolt a babakocsi mellett és minden egyes bokornál megállt,nézelődött,érdeklődött,ami az ő krában természetes,csak hát erre is ki kell más módszert találnunk h ez gyorsabb menet legyen mert így nem mehet h órák múlva érünk haza:P

64. kingi7 (válaszként erre: 63. - Cac78ceb03)
2011. márc. 22. 08:48
szorítunk :) én 18 hetes vagyok :)
2011. márc. 22. 08:39

Jó reggelt!

Nekem ma nem nagyon lesz egy szusszanásnyi időm se, de annyira nem bánom. Legalább gyorsabban megy el a nap. Holnap megyek UH-ra!!! Ami azért olyan nagy esemény, mert itt egész terhesség alatt csak 2 uh van, szóval még "nem sokat" láttam a kis drágámat. Izgulok is, mert így nem is tudtak időről időre megnyugtatni, hogy minden oké vele. Meg a nemét is holnap tudom meg, ha megmutatja (22 hetes vagyok). Szóval, szorítsatok!

Mindenkinek szép napot!

62. cac78ceb03 (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2011. márc. 22. 08:39
Szerintem is két év a legjobb. Mi is így akartuk, de sajna, egyszer sem jött össze. Kele előbb kopogtatott, a harmadik meg nem jött előbb (ill. jött volna, csak meggondolta magát, szegény :()
2011. márc. 22. 08:27
a két év a legjobb szerintem korkülönbségnek, mert a hisztikoszakon és a szobatisztaság pedig akkor kezd kialakulni
60. Szmirma (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2011. márc. 22. 08:01
Nálunk 2 év 4 hónap van a fiúk között, és a nagyfiamnak épp elég ideje volt megszokni azt , hogy egyedül van,és anya mindig ráfigyel.Így mikor a kicsi megszületett elég nehezen viselte , hogy anya nem csak az övé, hanem mostmár a kistesóra is oda kell figyelni. Dehát ezt szerintem gyereke válogatja,minden gyerek másképp éli meg a testvér érkezésést.Az biztos, hogy nagyon oda kell ilyenkor figyelni a nagyobbik gyerekre, megpróbálni minél többet foglalkozni vele.
59. cac78ceb03 (válaszként erre: 55. - 026876815c)
2011. márc. 21. 21:39
Huh, ismerős...Emlékszem, fél óráim voltak egy nap arra, hogy főzzek, és minden egyéb háztartási dologra...De az volt a legnagyobb baj,. hogy nagyon szerettem volna haladni a napi dolgaimmal is, sokallottam, hogy egész álló nap a kezemben tartsam a kicsit. Pedig - így utólag - nem kellett volna. Talán hamarabb kiegyensúlyozódott volna a helyzet. Ki tudja. Most készülök rá, hogy annyit tartsam kézben, amennyit szeretne.
58. cac78ceb03 (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2011. márc. 21. 21:35
Szerintem a 2 év már éppen nem gáz. Rengeteget számít, az a fél év...Szerintem, nálatok már nem lesz gond.
57. kingi7
2011. márc. 21. 21:24
Hát nálunk 2 év lesz kereken a kicsik között, fogalmam sincs hogyan lesz :S érdek feszítve olvasom a tapasztalatokat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook