Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt babaúszó, mostanra "profin" úszó ovisok - avagy folytatás a babaúszás utánn fórum

Volt babaúszó, mostanra "profin" úszó ovisok - avagy folytatás a babaúszás utánn (beszélgetős fórum)


23. trapiti (válaszként erre: 22. - Merc)
2011. márc. 22. 15:15
Köszi :)
22. merc (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2011. márc. 22. 15:13

Ő tart heti egyszer (Rubinos Jocó bácsi) a Kleopátrában ( Lehel tértől nem messze, a Gogol meg nem tudom milyen utca sarka) is, ott 1200 a belépő/alkalom + Jocó bácsi 2500/hó.

Az egyéni Klepátrás Ákos meg 3 ezer vagy 5 vagy 8 száz forint alkalmanként.

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Virgilius)
2011. márc. 22. 11:56
Gondolom valami ilyesmi.... az Aquaworld biztosan drágább, dehát ezek még tényleg nem igazán aktuálisak, inkább csak ötleteket gyűjtök :)
20. virgilius (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2011. márc. 22. 11:51
Annyiból ki kell jönnie. A kísérő vajon mennyibe kerül? A Komjádiban 700, ha jól tudom, és azzal még úszni sem lehet.
19. trapiti (válaszként erre: 18. - Virgilius)
2011. márc. 22. 11:43

Nem derül ki pontosan mennyire jön ki egy óra... a Dagályban 1500 a délutáni gyerekjegy, ehhez jön az óra díja és a kísérőjegy.

Most 5 alkalomért 17.000 forintot fizetek, gondolom ennyiből ez is kijönne... ezzel már kiegyeznék...

18. virgilius (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2011. márc. 22. 11:16
Ez tényleg nagyon szimpi, csak elég drágának tűnik mindent összeszámolva. De jobban megéri kevesebb óra is jó oktatóval kis csoportban, mint sok óra tömegben, üvöltöző oktatóval.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2011. márc. 22. 10:58

Köszönöm a hozzászólásokat :)


A Rubin hoteles Jocó bácsival már egyszer beszéltem, még 1 éves körül lehetett Luca és akkor szerettünk volna heti 1 alkalomnál többet járni. Nagyon szimpatikus volt egyébként, de nekünk az a város másik vége, óvosa és munka mellett még kocsival is lehetetlenség átjutni a délutáni csúcsban. :(


Azért pillangóról még nincs szó :) Viszont ahová most járunk, ott elég következetesen fogják őket, és kicsi koruktól fogva szépen hozzászoktak, hogy az órán végigcsináljáka feladatokat, és az én lánykám tényleg meg is csinálja. Ezzel nincs gond, ez máshol is kiderült már pl. oviban vagy néptáncon, ahol gond nélkül beilleszkedett az 5 évesek közé, ugyanúgy figyel és megcsinálja a feladatokat mint a nagyok.


Nekem most a bemutatkozások, leírások alapján ez szimpatikus:

[link]

16. virgilius (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. márc. 22. 07:55

Hát a Darnyiban biztos nem. :(

Amúgy nagyon csodálom az ilyen úszó babákat, az én gyerekeim már vagy 5 éve járnak úszni, és még mindig nem pillangóznak rendesen, más meg már 3 évesen...

Igaziból nem ott van a gond, hogy siklás meg merülés, hanem eleve ott, hogy utasítás végrehajtása, ez még a 8 évesemnek sem evidens.

Bocs, hogy beleszóltam. :)))

15. merc
2011. márc. 22. 07:51

A 8 évesem lassan 8 éve "úszik", babaúszással kezdte, mint azóta a kisebbek is. Nos nem tart sokkal előrébb a kortársainál, de vízbiztosabb, mint aki csak később tanult úszni, igaz ő pillangózni is tud, de kb ennyi a többiekhez képest a különbség. Mi a Kalovits programra jártunk, nekik van úszóedzőjük, igaz heti egyszer, de tart órákat a Kleopátra Ház fitness, wellnes részében, nos ott is 1,5-1,6 m mély a víz. Ott egy másik edző által van egyéni oktatás is, ő nem babaúszós, de ugye egyéni a rend. Vagy hívd fel a babaúszás.hu-n lévő elérhetőséget, ott meg tudják adni a tel. számát és beszélj vele vagy az egyéni oktatót a Kleopátra fitness recepcióján keresztül lehet eléred, ő valami Ákos.


Én azért szeretem a Jocó bácsit ( babaúszás.hu), mert egyrészt tudja miket tanultak a babaúszáson, másrészt ért a nyelvükön, harmadrészt csoporton belül is defferenciál. Egyébként a Kleopátra Házon kívül a Rubin Hotelben is foglalkozik, de ott a medence méretei miatt a kisebbekkel, az én 4 évesem még odajár, de többek között azért is, mert az az időpont nekünk jobban megfelel. Nyáron a Kleopátrában szünet szokott lenni.


A másik ilyen hely a Hófehérfóka, mert ott is babaúszás is van, meg úszásoktatás is, de ott 4 év a korhatár, ha jól tudom, de érdemes tőlük is megkérdezni.

14. trapiti (válaszként erre: 13. - Kira88)
2011. márc. 22. 02:00
Köszönöm :) Bár nem az a kérdés, hogy hány úszóiskola van bp-en, hanem hogy hol tudnak az egyéni szinthez alkalmazkodva foglalkozni azokkal a gyerekekkel akik már a babaúszáson rengeteg dolgot megtanulnak.
13. Kira88
2011. márc. 21. 21:47

Budapestieknek egy csomó lehetőség van:


Hófehér Fóka úszóiskola: www.hofeherfoka.hu

Darnyi Tamás úszóiskola: www.darnyi.hu

Szabó Joe úszóiskola: www.szabojoe.hu

Güttler-Ágh úszóiskola: www.uszosuli.hu

Ezeken kívül is még rengeteg suli van. A Szabó és a Darnyi-féle suli is a Komjádiban oktat, ott biztosan fogadnak egészen piciket is.


Jó úszkálást a kislányodnak:)

12. trapiti (válaszként erre: 10. - Jean07)
2011. márc. 21. 20:43
Találtam egy úszósulit a Dagályban ill. az Aquaworld-ben (mi a kettő között lakunk) egyénre szabott foglalkozásokkal :) akár egyénileg is. Meg fogom keresni őket, mert biztos, hogy a korosztályos csoport nem lesz jó.
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Jean07)
2011. márc. 21. 15:53
Ez az egyéni úszásoktatás jó ötlet, majd utánanézek :)
10. Jean07
2011. márc. 21. 13:52

Én kapacitálnám a babaúszós csapatot,hogy lépjetek együtt tovább,mert ez a csoport sokkal előrébb jár az átlag 3-4 éves csoportnál.Nekik így nem lenne olyan visszalépés,mint a teljesen új csoport ahol még a lebegést tanulnák ebben a korosztályban.A legkiválóbb megoldás pedig az egyéni úszásoktatás,egyéni tempóban,ha megoldható.

A lányaink között pár hónap van,s az én lányon is mély vízben medence hosszat úszik és az úszóedző azt mondja nem való korosztályos csoportba.Később kibróbálunk a nagyobbak között pár hónapot,s ha beválik akkor odajár.Sok sikert!

2011. márc. 21. 07:29
Ja és egyik se lett őúszó- bár többször szóltak hogy Dávid vízfekvése tökéletes és mindenképpen versenyeztessük.
2011. márc. 21. 07:28
Az én fiaim akik most már 17, 16,14 évesek mind babaúszáson kezdték még az "őskorban". Kb. 2 éves koruktól tanulták a szabályos úszást (természetesen azelőtt is tanították nekik, de arra még ugye kicsik voltak) Nálunk végig maradtak az úszásoktatók és szó se volt kis vízről- maradtak az ötvenes medencében ott tanultak meg tökéletesen úszni. Egy szép folyamat volt az egész. Három évesen már mindegyik pillangózott. Teljesen természetes volt.
7. trapiti (válaszként erre: 5. - Kira88)
2011. márc. 21. 07:22
Egyáltalán nem szeretném ha versenyezne, "csak" annyit, hogy jól ússzon és szeressen úszni továbbra is :)
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Martin3)
2011. márc. 21. 07:21
Épp azért lennék kíváncsi olyanok tapasztalatára, akik babaúszássl kezdték, mert akik nem ezzel kezdik nem nagyon tudják, miben más ill. miből áll a babaúszás, mit tudnak a gyerekek 3 éves korukra...
5. Kira88 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. márc. 21. 00:27

Szia!

Ha komolyabb céljaid vannak ezzel kapcsolatban, azaz szeretnéd hogy versenyúszó legyen egyszer, akkor minél hamarabb vidd olyan helyre, ahol rendesen megtanítják(állóképesség, technika, stb.)Ha ez a cél akkor ne késlekedj, a legjobb úszók mind 4-5 évesen tanulnak meg, aztán 8-9 éves korban már kezdődik a versenyeztetés.

Ha nem az élsport érdekel, akkor szerintem bőven ráérsz, akár több évig is, nem kell erőltetni.

4. martin3 (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2011. márc. 21. 00:09

szia! nagyon más ám a babaúszás, mint a rendes úszásoktatás! a merülés, lebegés, siklás kb 1-2 óra foglalkozás alatt megtanulják, mondjuk itt most azokról beszélek, aki elsőre bele merik tenni a fejüket a vízbe(nálunk is volt jópár gyerek aki 1 hónap múlva is még sírt...és nem merte beletenni a fejét),

a kismedence(tanmedence): biztos hogy ott fog kezdeni, ezt nem lehet egyből a mély vízben(egyébként a mélyvíz sokkal hidegebb is, mint a tanmedence, és mivel ők még nem mozognának annyit a nagy vízben, hiszen nem tudnak még úszni, tuti megfáznának), a tanmedence is olyan, hogy elöl alacsonyabb, majd mélyül fokozatosan. Akik már jobban tudnak úszni, azokat először a tanmedence mélyebb részéhez szoktatják.

Szóval egész biztos, hogy sehol senki nem kezdi a pici gyerekkel a mélyvízben kapásból, ugyanis maga az úszás oktatás már sokkal komolyabb dolog, először a lábtempót fogják megtanulni, utána hozzá a kart, és meg fogsz lepődni milyen nehéz lesz majd a láb-kéz egyszerre nekik! és majd ezután jön csak a levegővétel, ami úgy néz ki, hogy a testüket (most gyorsről beszélek) szinte teljesen vissza kell fordítani hátukra ott levegő, majd vissza hasra, ez egy tök nehéz elem. Amúgy nem értem ezt miért így tanítják, miért nem csak annyi, hogy "kinézés" oldalra, de biztos ők tudják...(máshol is így láttam..) És idén is úgy voltak a heti 2 alkalomnál, hogy 1x mélyvíz, 1 x tanmedence. A gyors és a hátúszást kb párhuzamosan tanulják, a mellúszást sokkal később, mi idén tanultuk csak, és az elején nagyon nem ment a lányomnak, igaz csak rá kell érezni. Most meg már nagyon ügyi...

3. trapiti (válaszként erre: 2. - Martin3)
2011. márc. 20. 23:50

Köszi a választ :)


Igen, én is úgy látom, nyilván máshol fog Ő tartani 4-5 évesen, mint akik akkor kezdik. Neki a merülést, lebegést, siklást már biztosan nem kell tanulnia.


Ami még érdekelne, hogy mennyire szükségszerű, hogy kis vízben tanuljon. Most mély vízben úszik, és ha lesz jövőre úszó csoport, akkor a továbbiakat is ebben tanulják. Viszont ha uszodába viszem, akkor kisvízben kezd. Nem tudom, mennyire jó hozzászoktatni ahhoz hogy leér a lába, miközben már most vízbiztos a mélyben. (Igaz itt nem 2 méter van alatta, csak 1.6, így azért könnyebben felrugja magát az aljáról is.)


Sokat gondolkozom rajta, hogy mi a jobb... Ha bevállaljuk a "visszalépést" a kis vízbe, és már 4 éves korától "igazi" úszóedző tanítja - amúgy nem szeretném ha versenyző lenne, tudom mivel jár, én anno a tf-en úsztam - vagy ha maradunk az ismerős gyerekekkel, ismerős oktatóval a mély vizű medencében még egy évet, igaz Ők babaúszás oktatók, nem úszóedzők... Hajlok az utóbbi felé...

2. martin3 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. márc. 20. 23:34

szia! azért látod a leírásban, hogy 3 év múlva is "csak" siklania kellene, mert nagy a szórás életkorban, ki mikor kezd el úszni. A kislányom 4,5évesen kezdett úszni, ő volt a csoportban a legfiatalabb,a 6-7éves is vele volt 1 csoportban, de kb pár hónap múlva a 6-7 évesek átkerültek egy jobb csoportba, hiszen egy 6-7évesnek teljesen más a kordinációs képessége, sokkal jobban össze tudja rendezni a mozgását, mint egy 4-5éves. Sokkal látványosabb volt a fejlődésük.

Amikor már konkrétan a gyors, hát, mell úszást tanulják sokkal összetettebb a feladat, megtanulják a levegővételt és az nem is "olyan" ahogyan én gondoltam vagy én tudom, mi egyesületbe járunk, ott valóban "profi" módon tanítják, nem olyan egyszerű ez nekik. Idén járunk a 2.éve, és már a mély vízben úszunk szeptembertől.

Ha ügyes a kislányod egy jó edző biztos észreveszi a tehetségét, a lényeg, hogy a szintjéhez megfelelően oktassák, és ne kelljen várnia a többire, amíg ők utolérik az ő szintjét.(de pl kislányom is magától "tepert" gyorsban, de most hogy megtanították hogyan is van ez "szabályosan", az elején nagyon nehéz volt neki megszoknia, most már hasonít egy "igazi" gyorsúszáshoz..:)

2011. márc. 20. 15:49

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy akinek néhány hónapos kora óta

úszik a csemetéje, és 3-4 éves kora között eljut arra a szintre, amikor már önállóan is úszik, mikortól és pl. milyen szintről kezdte/kezdi a normál úszásoktatást.


Az én lánykám most lesz 3.5, gyakorlatilag önállóan úszik, merül, feljön levegőért és nagyjából megvannak a mell- gyors és a hát tempók alaojai is, úgy értem, már van köztük különbség és haladni is tud a vízben.


A jelenlegi helyünkön nagyon jó kis csapat van, hasonló szinten állnak a gyerekek, őszig úszhatunk a szokásos "babaúszós" felállásban szülővel. Utána ha összejön, akkor lehet hogy lesz úszó csoport, de nem biztos.

Nézegetem az úszásoktatások leírásait, pl. mikor mit kell tudni, de nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan fog működni a dolog, pl. kora szerint még 3 év múlva is csak siklani tanulna...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook