Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet egy 2 évessel megszerettetni a fogmosást? fórum

Hogy lehet egy 2 évessel megszerettetni a fogmosást? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 24. 09:32

hagy=hagyd


Még annyit, hogy most már megtanulta az öblögetést és a köpést is (ezt is teljesen magától utánozta le)...olyan édesen csinálja... :)

2009. nov. 24. 09:30

Buzaskata jól írta. Mindent imádnak csinálni ilyen korban, amit mi is csinálunk. Én semmi extrát nem tettem, csak az én fogkefém mellé tettem az övét is és amikor fogat mostam, akkor az ő kezébe is adtam. Soha nem huzogattam a szájában jobbra-balra és nem meséltem fognyűvő manókról vagy berregtem hozzá....

Ha valami kellemetlen élménye volt és megutálta, akkor most ne erőltesd tovább, hagy néhány napig, hétig békén, aztán majd magától újra menni fog (a fogszuvasodás nem egy-két hónap alatt alakul ki, úgyhogy emiatt ne aggódj közben)

15. maya80
2009. nov. 24. 09:08
Az én lányom elmúlt kétéves, és a fogmosás sajnos nem tartozik a kedvenv elfoglaltságai közé... :( Pedig igyekszem játékosan bevonni. Van neki háromféle fogkrémje, több fogkefe, békás fogkefetartó stb., mégsem tudom megszerettetni vele. És egyetlen fajta gyermekfogkrém sem ízlik neki, úgyhogy a mossuk is, akkor is csak vízzel.
14. Ritkó
2009. máj. 15. 14:44
Az én 2 éves kisfiam imád fogat mosni, én szoktam neki mosni, és nem hisztizik, sőt ha szólok neki, hogy fogmosás, már rögtön jön is, és tátja a kis száját :) szokott ő is fogat mosni magának, de hát az nem olyan :)
2008. okt. 9. 13:57

Nagyon jó ötleteket kaptam!!!

Köszi mindenkinek!

A fiam másfél éves és nem hajlandó mostanság fogatmosni! Most sorba kipróbálok mindent! :)

2007. okt. 7. 23:16

Lehet kapni gyógyszertárakban, szilikonos, kifejezetten tanuló fogkefét, s hozzá fogkrémet.

1 éves kisfiam imádja. Mióta kibújtak a fogacskái azóta használjuk.

2007. okt. 3. 20:39

az együtt vásárolt és kiválasztott fogkefe jo lökés lehet,főleg ha sikerül neki kiválasztani egy szupi fogkefét aztán meg a közös fogmosás is jo,amikor együtt fürdötök a kádban moss vele fogat hogy lássa a nagyok hogy csinálják..:)

aztán egy kicsit engedd neki,de kösd ki hogy elöször te átmosod a fogát aztán teszel rá neki krémet és akkor mossa egyedül.

2007. okt. 3. 20:29
Tegyél rá finom ízű gyerekfogkrémet, vagy pont igazi felnőtteset ( gyerektől függően ).Az enyémek szeretnek fogat mosni, az ő fogkrémjükkel azért, mert finom, igaz nem is tart csak kb. 2 hétig 1 tubus.A miénkkel meg azért, mert ők már "nagyok" és már kinőtték a gyerekes dolgokat, idézet "az olyan unalmas":)
2007. okt. 3. 12:57
Az én kislányomnál is volt ilyen "nem akarom" korszak, de mindig mesélek neki a fognyűvő manókról, akik a csokiban meg más édességekben laknak és ha belekerülnek a szájába, akkor addig addig fészkelődnek, amig ki nem fúrják a fogát.....és akkor csúnya fekete fogai lesznek, meg persze meg kell majd mutatni a doktornéninek.Arról nem is beszélve, hogy nem lesz ilyen szép a mosolya.Ezek a manók színesek, vannak feketék, sárgák, kékek...a feketék a leggonoszabbak stb stb. Úgy sikálja,mint egy kisangyal és engedi,hogy én is megsikáljam, mert a feketéket csak anya tudja......Sőt sikálja az enyémet is, mert már ő is látja a manókat.....:)))))
8. krokics (válaszként erre: 4. - Roni24)
2007. okt. 3. 12:50
Az én fiam februárba lesz két éves,már akkor elkezdtük mosni a fogát mikor kijött az első.Ezt engedte is egy ideig de utána megmakacsolta magát.Szerencsére a jó tanácsodnak most megint élvezi a fogmosást.Én is vettem neki málna ízű gabi fogkrémet és egy új fogkefét ma már ő vitt a fürdőbe,hogy mossunk meg a fogat.KÖSZÖNÖM A JÓ TANÁCSOT!!!!!! :))
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Passionfruit)
2007. szept. 29. 03:07
Ez nagyon aranyos :))
2007. szept. 28. 20:16
Szerintem: Kisautós fogkefével.És akkor a szájában "tolat". Meg brümmög. Ilyenek.
5. dee7182d35 (válaszként erre: 4. - Roni24)
2007. szept. 25. 06:39
Én is így csinálom. A lányka két és fél éves,rendesen mosom a fogát,de néha rájön a tiltakozás.Ilyenkor mondom neki,hogy mossa magának,abba általába belemegy,de ha nem,akkor ráhagyom.Nem akarom,hogy erőszak legyen belőle.Sokszor bejön az,ha valami érdekes történetet kezdek mesélni,és annyira figyel,hogy engedi hogy mossam neki.
2007. szept. 24. 23:11

Az én kisfiam is két éves, de a mesékhez még túl kicsi! :)


Én azt csináltam régen, mikor az első fogacskái jöttek, hogy bébifogkefére nyomtam egy pöttynyi gyerekfogkrémet, és a kezébe adtam, hadd rágcsálja. Be is jött, mert tetszett neki az íze! Ehhez hozzá is szokott, sőt, szerette is.

Most már gyerekfogkeféje van, de ugyanúgy csinálom, csak előtt mindig megkérem, hadd segítsek neki végigsikálni a fogait. Utána hagyom egy kicsit, hadd próbálkozzon egyedül! Nagyon tudja élvezni!


Szerintem ilyenkor még nem kell valódi fogmosást rendezni vele, az sem baj, ha esetleg lenyeli a fogkrémet, előbb arra kellene rávenni, hogy saját maga próbálkozzon, úgy, ahogy neki sikerül. Ha már nem sír, és megszerette a dolgot, akkor majd ráér bevezetni az igazi fogmosást! :)))

2007. szept. 24. 22:47

Mesekkel is peldaul.

A mai napig ha a fogmosasra gondolok, beugrik a fognyuvo mano.

Vagy biztos van, akinek a fogtunder jon/jott be.

2007. szept. 24. 22:35
Add a kezébe a fogkefét napközben is, akár. Moss előtte fogat, de ne erőltetsd. Ha akar fogat mos. Ha nyaggatod utálni fogja. Mindenképpen játékosan, nem erőltetve. Utánozás működik a legjobban ebben a korban még. + sok türelem. Kitartás!
2007. szept. 24. 21:44
2 éves kisfiam minden fogmosás alatt visít, annyira utálja, pedig olyan türelmesek vagyunk vele. Hogy lehet vele megszerettetni a fogmosást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook