Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért tudja egy férfi jobban elfogadni egy nő gyerekét, mint a nő a férfi gyerekét? fórum

Miért tudja egy férfi jobban elfogadni egy nő gyerekét, mint a nő a férfi gyerekét? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. szept. 9. 12:51

Nekem sem volt problémám azzal, hogy elfogadjam párom gyerekeit. Négy van neki, és szerintem nagyon jól megvagyunk. De.

Én saját gyereket soha nem akartam. Lehet ez is közrejátszik abban, hogy el tudom fogadni az ő gyerekeit.

2015. szept. 8. 23:16
Ezen még nem gondolkodtam, de sok kerül arra is.
34. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 32. - 46fa9c010b)
2010. júl. 20. 23:05
Köszönöm!:) Úgy legyen!
2010. júl. 20. 20:57

Liat20, ne foglalkozz' senkivel, a rosszindulatú megjegyzéseket pedig engedd el a füled mellett!!

Nem,én még nem voltam ilyen helyzetben, de megértem a problémádat és ezért biztatlak!Elhiszem, hogy milyen nehéz ez neked, de csak azt tudom mondani, hogy kitartás! Bolondítsd meg azt a ffi-t aki mellett vagy, és vess' be minden női praktikát, meglátod egyre jobban szeretni fog. Légy1 megértő, kedves mint idáig és ha mégis bánt valami, inkább írdd ide a fórumba, aztán kidumcsizzuk!;) És nem elkeseredni, én drukkolok, hogy minden rendben menjen. :)

32. 46fa9c010b (válaszként erre: 30. - 4ca460d3e8)
2010. júl. 20. 20:55
Meglátod, majd ha valaki igazán megszeret téged, akkor a gyermekeidet is elfogadja!:) Fel a fejjel!
31. Liat20 (válaszként erre: 29. - 46fa9c010b)
2010. júl. 20. 20:44

Nem tudom mért vagy ilyen ellenséges velem kockafej, én leírtam a problémám segítséget várok, hisz ez az oldal erről szól. Itt nem az életkorral van gond, a párommal igenis szeretjük egymást. Az első barátom egy nálam egy évvel idősebb fiú volt, aki egy év után lelépett azzal az ürüggyel, hogy ő még fiatal és élni szeretne. Akkor megfogadtam, hogy nekem többé nem kell fiatal. Oké nem is 20 év korkülönbség, de így hozta a sors ő a második kapcsolatom. Én egyébként rajongok a gyerekekért dolgoztam is velük úgyértem voltam felügyelni (és fiatalabb voltam 17) tehát itt nem a korral van a probléma, de ez a te véleményed te így érzel én ezt elfogadom.

Beatrix20 Neked nagyon köszönöm, hogy bíztatsz és, hogy kiállsz mellettem. Talán te is hasonló helyzetben vagy/voltál és ezért értessz meg? :) A teljes sztori az úgy van, hogy a párom volt meghalva értem a kezdetektől küzdött, hogy együtt legyünk én tartózkodtam ettől az egésztől főleg amikor kiderült, hogy gyerekei is vannak és akkor azt mondta, hogy ne aggódjak majd ő kezeli a helyzetet meg egyébként sem kell mindig velük lennünk. Most adódott ez a helyzet, hogy itt kell lennünk a szünet miatt. Ha nem szeretném nem itt ülnék ebben a lakásban ahol most vagyok az biztos. A megcsalás kérdés... téged biztos megcsaltak már kockafej amiért ennyire utálatos vagy, de nekem elmondott mindent a párom. Neki kényelmes volt az az élet a feleségével már gyerekeket akart nem volt szerelmes a nőbe igazán. Ide oda utazgatott nem kapott elég szexet csak egy héten 2 alkalommal de ezzel sokat mondok. Mi mindent együtt csinálunk nem utazik nélkülem sehova többször kinyilvánítja tettekkel, hogy szeret és a megcsalásról is szoktunk beszélgetni ŐSZINTÉN. Azért mert valakivel megtette (mert béna volt ahhoz hogy a saját érzelmeit kimutassa) az nem az én problémám. A gyerekekkel kapcsolatban is nagyon megértő próbál az én helyzetembe gondolni és nagyon igyekszik... én nem teszek semmi rosszat a gyerekeknek, kdevesen beszélek hozzájuk (már amennyit tudok). Én a gyűlöletem egy pillanatig sem mutattam ki. Azért írtam ide , mert belül szenvedek.

2010. júl. 20. 19:49
Ha velem valaki megismerkedik, és megtudja, hogy három gyerekem van, hanyatt homlok menekül!:(
29. 46fa9c010b (válaszként erre: 28. - Bb3ed1fd5e)
2010. júl. 20. 13:27
Szerintem nincs igazad!A szerelem nem életkortól függ, és Liat20 párja tévedhetett mikor a volt feleségével összekerült. Ki tudja miért csalta azt az asszonyt, lehet egy hárpia volt. A ffi meg nem akarta ott hagyni a gyerekek miatt. És azérta ffi-akat sem az ösztöneik hajtják mindig. Ha érzik, szeretik őket, akkor jobban tudnak szeretni mint egy nő. Sokszor jobban ragaszkodnak, mélyebbek az érzéseik. Liat20 lehet hogy még tapasztalatlan,de te is biztosan az voltál 20 évesen, mikor még nem volt "saját" családod; de egyáltalán nem hülyeség amit írt. Ui. gondolj csak bele mennyi olyan fórum szól arról, hogy egy nő mennyire nehezen viseli ha pl a párja anyja nem fogadja el, nem szereti.Szinte meg kell küzdeni az anyóssal/anyósjelölttel a ffi-ért... és ue. Liat problémája is, de neki meg aztán tényleg semmi köze nincs ahhoz a két gyerekhez. Persze ha "ezt" a ffi-t választotta, akkor nemcsak őt de a gyerekeit is szeretnie kell, pontosabban elfogadni, mert miért is kellene szeretni, mikor semmi köze nincs hozzá!! Nem ő neveli őket. Olyan mint pl az, hogy én a szomszéd kutyáját etetem, mert az okos gazdája nem foglalkozik vele, de nem állhatok neki nevelni, mikor nem az enyém. Egy kutya nem egyenlő a gyermekkel, de nagyon jó példa arra, hogy Liat hogyan szóljon bele akármibe is, hiszen valljuk be a gyerekek sokszor elevenek, rosszak, fegyelmezni kell őket, mikor nem ő az anyja, és csak veszekedés lenne belőle, mert ha pl az egyik gyerek földre vágja magát annyira hisztizik, és az újdonsült "pótanyuka" rácsap egy picit a popsijára, akkor majd az "igazi" anyukával kell megküzdenie, hogy márpedig azt megérdemelte a gyerek. Ezek nem egyszerű dolgok, és mind a két félnek nehéz, de én megértem Liat20-at, te meg örülj hogy neked kiegyensúlyozz a házasságod!
28. bb3ed1fd5e (válaszként erre: 26. - Liat20)
2010. júl. 20. 12:59
Ne haragudj Liat20, de meg a hideg is kirazott, mikor olvastam amit es ahogy irtal. Pontosan az ilyen nöktöl kimelje meg a sors örökke az en gyerekemet! Ilyen kis gyerekeket meg csak szeretni lehet... te pedig igen butacskanak tünsz, ha keptelen vagy ezt kezelni... Különben is: mi a szent szart akarsz egy ferfitol, aki a volt feleseget csalta? Szerinted teged nem fog? Egy naiv kislany vagy, aki raadasul meg egyaltalan nem erett meg az anyaszerepre (ami nem jelenti azt, hogy kesöbb nem leszel nagyon jo anyuka). Probalj meg a sajat korosztalyodban/eletvitelednek megfelelö emberek között ervenyesülni, szerintem sokkal boldogabb leszel!
27. bb3ed1fd5e (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2010. júl. 20. 12:55
Nem lehet, hogy forditva kene vizsgalni a dolgokat? Nem lehetseges, hogy a ferfi gyerekei nem fogadjak el az uj "anyukat" es megprobaljak pokolla tenni az eletet - ezzel együtt a hazassagat is? S a nö emiatt viselkedik esetleg ellensegesen a gyerekekkel? Nem ismerem a konkret szituaciot, de nekem egyböl ez jutott eszembe...
26. Liat20 (válaszként erre: 23. - 46fa9c010b)
2010. júl. 20. 11:56

A kisfiú 4 éves a kislány pedig 8 éves.Nem veszekszek a párommal legalábbis igyekszem nem szörnyeteggé válni, mert tudom az semmi jóra nem vezet :) A párom elég normálisan áll ehheza dologhoz igyekszik rám is figyelni , de mikor kint vagyunk ebben az országban (mint pl most is) olyankor természetesen kevesebb figyelmet kapok :(

A jó dolog az, hogy a héten pénteken megyek haza Magyarországra és kicsit relaxálhatok a párom még marad egy kicsit, de ez nem zavar. Én akarok most kicsi "szabadságot" . Igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt a gyerekekkel kapcsolatban (elvisleni őket)köszönöm, hogy lelket öntöttél belém :) Még jelentkezem :)

2010. júl. 18. 23:57
hááát, tényleg mindennek evolúciós oka van, ebben igazad van... :)annyira más ffi és nő...
24. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Edb6c38cef)
2010. júl. 18. 23:40

Evolúciós oka van, mint mindennek. :)

A saját génjeieket hordozó utódok védelmének, (akár a másik rovására), gyermeket közvetlenül gondozó nő(stény) esetén nagyobb szerepe volt mint a hímnél, ezért erőteljesebben kialakult.

23. 46fa9c010b (válaszként erre: 22. - Liat20)
2010. júl. 18. 23:32
Ez egy nagyon nehéz helyzet, igazán senki nem tudhatja mi lenne a helyes, ha mit tennél. Szereted azt a ffi-t és ő is biztosan szeret téged, viszont akármilyen is volt a volt felesége, a gyerekeit akkor is szereti, hiszen mindegyik az ő "vére"!Ezt el kell fogadnod, nem tudsz mit tenni. A párodnak mindig is az első helyen fognak állni a gyermekei, DE más szeretetet érez természetesen irántuk és mást irántad!A kettőt nem lehet összehasonlítani. A kérdés, mekkorák a gyermekek, mert ha még picik, akkor többet várnak az apjuktól mintha idősebbek lennének. Idővel ők is családot alapítanak, járják a saját útjukat. Meglátod, változni fog a helyzet, csak türelem kell, és ha szereted, ki kell mellette tartanod. Sajnos ez nagyon nehéz helyzet, de mondják: az igaz szerelem minden nehézséget átvszel!:) Fel a fejjel, szeret a párod, de ne veszekedj vele, mert elvadíthatod mellőled. Csak türelem.:)
22. Liat20
2010. júl. 18. 19:51

Jó régi hozzászólások vannak itt, de azért remélem valaki felnéz majd ide. Ez a probléma nálam most jelentkezett. Vagyis nem egészen most, 2 évvel ezelőtt ismertem meg a mostani párom.Én egy 20 éves lány vagyok a párom pedig 39. Átlagos életet élünk. Nem magyar a párom különböző nyelven beszélünk. A probléma az, hogy az ő gyerekei meg még egy harmadik nyelven beszélnek, tehát én abszolút nem tudok velük kommunikálni. A gond az, hogy elfogadni sem tudom őket olyan ély gyűlölet van a lelkemben. És nem tudom, hogy ez egy egészséges érzés-e, de sokszor félékeny vagyk rájuk :S

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek mert nagyon szeretem a párom, de a gyekekek miatt néha világgá rohannék. A párom a feleségéhez nem volt sose őszinte csalta fűvel fával. Kérdem én akkor mi a francnak kellett megk*rnia azt a nőt és csinálni neki két gyereket?! Ilyenkor úgy tudok haragudni rá. Segítene nekem valaki, hogy ebben a helyzetben mi a helyes döntés :(

21. szabk
2008. nov. 25. 11:09

hú, ez jó kérdés.talán inkább a férfiak "érzelmi egyszerűsége" lehet a döntő, amit nem rossz értelemben akarok használni, de úgy látom, ők érzelmileg könnyebben élik meg a dolgokat, mint a nők ÁLTALÁBAN. másrészt tény, hogy a napi csip-csup ügyek leginkább a nőkre maradnak, emiatt is könnyebb lehet. hozzánk heti 1-2X jönnek a lányok, és minden 2.hétvégén, ezzel semmi gond, de bevallom, azt nem akarnám, hogy nálunk éljenek (míg saját gyermekem nincs, semmiképpen).

mondjuk nekem a legnagyobb problémám az anyjukkal van, új férjjel, új gyerekkel, nem dolgozik, a havi több mint 100.ezer ft-ot elteszi, de nagy részét nem rájuk...a lányok meg mindennel apához fordulnak ha kell valami...

2008. febr. 16. 17:59
én próbáltam ismerkedni de még nem találtam hölggyet aki elfogadta volna a lányomat,pedig más gyermekét is lehet úgy szeretni mint a saját gyermeket
2008. febr. 15. 19:26
egyéne válogatja
18. supin
2008. febr. 15. 07:58
Én forditva tapasztaltam..
17. direne
2008. febr. 15. 01:57
Nem törvényszerű, láttam már ezt is, azt is.
16. f290b382c2 (válaszként erre: 15. - Edb6c38cef)
2008. jan. 31. 20:01

Köszönöm,már azt hittem,csak én vagyok szörnyeteg..Közben megoldódik a probléma,8 év után válunk,mert ő inkább a gyerekeit "választja"

Nem fenékig tejfel az élet.:(

15. edb6c38cef (válaszként erre: 14. - F290b382c2)
2008. jan. 2. 08:32
Megértelek. Barátnőmből is a lehető legrosszabbat hozta ki a férje lánya. Egyszerűen nem ismerek rá, ha a kiscsaj kerül szóba, azt a gyűlöletet, azt az ellenszenvet nem lehet megfogalmazni. Én megértem a barátnőmet, és nem hiszem, hogy mi nők minden ok nélkül szörnyetegek lennénk, ha párunk gyerekéről van szó.
2008. jan. 1. 21:55
Én is 2.feleség vagyok,és huszonévesen kellett megismernem a párom gyermekeit.Azóta évek teltek el,a nagyfiút nagyon kedvelem,szeretném,ha a mi gyerekünk is hasonló mentalitású lenne mint ő.A leányzót nem tudtam megszeretni.Próbálkoztam,egy ideig nálunk is voltak hetente néhányszor,tanítottam főzni(mert az anyja nem tud).De nem ment.A pohár akkor telt be,amikor teljesen véletlenül hazamentem,és apuci és kislánya ruhástól a frissen mosott ágyneműnkben feküdt.Engem gyermekkoromban bántalmaztak,talán ezért,de megmondtam,hogy ha anyu nincsen,a saját lakásukban vigyázzon rájuk.Én nem kellek ötödik keréknek,nekik meg amúgy is az apjukra van szükségük,és nem énrám.Röviden ennyi,mert oly sok minden lenne még,de megnyugtató,hogy nem csak nálunk van ez így.Ja,és még egy gondolat:a férjem azt mondta,Ő szeretné az én gyerekemet,ha lenne mástól.
13. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Edb6c38cef)
2008. jan. 1. 18:17
Szerintem pedig ez van, amit írtál. Plusz az anyai ösztön. Én második feleség vagyok, felneveltem a férjem két lányát. Azért engem választott, mert én elfogadtam őket. A nő egy kapcsolatban "A" kapocs. Ha van egy gyereke, legtöbbször védi az új párjától, ritka, ha beleszólást enged a nevelésbe. A férfi elfogadja, mert neki ez így kényelmes, neki a nő kell: hogy van-e gyereke, az másodlagos, hiszen nem neki kell vele nap mint nap foglalkozni. Ha a férfi "hozza" a gyereket, fontos, hogy elfogadják vele együtt, hiszen a leendő pár lesz az, aki többet van vele. Persze, ez így nagyon sarkított, de itt rejlik az igazság, szerintem.
2007. okt. 20. 15:02
Szerintem ez pont forditva van !
11. Amena
2007. okt. 20. 12:44
A Kedvesem teljesen elfogadja a gyerekeimet (7, 9, 15), és Ők is a Páromat. Én is nagyon szívesen elfogadnám a lányát (21), de Ő hallani sem akar sem rólam,sm a gyerkőceimről. Csak azt nem tudom, mit szól majd, ha lesz egy közös babócánk?
10. Rozália (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2007. szept. 26. 05:41
Szerencsés a nővéred. Az én párom - érdekes módon - az idősebbik fiammal jobban kijön, csak a kisebbiket (22 éves) nem bírja - ámbár ezt tagadja szörnyen -, de ha meg akar bántani, felteszem, nem szándékosan, akkor mindig mond rá valamit. Én pl. sose mondanék rosszat a gyerekeire, már csak azért sem, mert ÉN tudom, hogy rosszul esik az ilyen.
9. edb6c38cef (válaszként erre: 8. - 9778ca1817)
2007. szept. 25. 20:43

A feltett alap kérdésre gondolod, hogy miért gondoljuk, hogy így van?

Ha igen, a válaszom az, hogy én MINDENHOL ezt látom a környezetemben. Aztán elkezdtem magyarázatokat keresgélni, hogy a hapi miért tolerálja a nő gyerekét, és a nő miért nem tudja a férfiét elfogadni annyira.

Arra is gondoltam, hogy napi szinten a kölykökkel a nő konfrontálódik, a férfiével is, és a sajátjával is. A férfi napi csipcsup ügyekből eleve kimarad, így sokminden nem is zavarja eleve a másik gyerekében. De ez túl reális magyarázat, ezért kerestem még valami lelki magyarázatot is.

2007. szept. 25. 14:41
Miért gondolja bárki, hogy ez így van?
2007. szept. 25. 10:30

Kisfiam még nem volt 2 éves mikor megismerkedtünk a párommal,most már 6és fél,van egy 3és fél éves tesója aki már közös baba,és nem látok különbséget abban ahogy apa a gyerekekhez viszonyul.

A volt férjem is megnősült,még nincs közös gyerekük,a feleségének egyáltalán nincs,bár úgy tudom szeretnének,Így kűlső szemmel nézve,maximálisan elfogadta a nej is a fiamat,a gyerek is szereti nagyon.Nem tudom ez hogyan változna ha közös babójuk lenne,azért remélem ez is eljön majd.Nem a változás,hanem a baba:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook