Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gépjármű biztosítást melyik naptól fizetem? fórum

Gépjármű biztosítást melyik naptól fizetem? (tudásbázis kérdés)


21. Wanesz (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2011. márc. 19. 09:45

Azért is háborodtam fel részben,mert sehol nem mondják el szerződés kötés előtt-után,hogy milyen költségekkel jár vagy mi az a plussz amit fizetni kell még.Még leírva sincs a szerződésbe.

Csak küldenek egy csekket,fizess.Útálatos egy országban élünk

20. Wanesz (válaszként erre: 18. - Scrummy)
2011. márc. 19. 09:41
Naja:)Ha ezt tudom ,akkor nem pénteki napon veszem a kocsit:)Mert ezért tudtam csak hétfőn intézni:)
19. emagdi (válaszként erre: 16. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:37

nem az a baj, hogy tudni szeretnéd miért jött ki a csekk.

csupán arra reagáltam, hogy felháborodtál a megoldáson, vagy legalábbis méltánytalannak találtad:)

2011. márc. 19. 09:36
Úgyhogy jó, hogy csak 3 nap maradt ki nálatok :)
2011. márc. 19. 09:34
Én gépjármű biztosításokkal foglalkozom. Ugye benne van a nevében is, hogy kötelező gépjármű felelősségbiztosítás, tehát kötelező fizetni... Akkor is, ha csak a garázsban áll, és nem használják. Egyébként autótípusfüggő, hogy kinél mennyi a napi büntetés. Találkoztam olyan ügyféllel aki nem fizetett, kb. fél évig aztán a fedezetlenségi díja közel 80 ezer forint lett.
16. Wanesz (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2011. márc. 19. 09:34

Ne általánosítsunk.Tisztába vagyok vele,hogy okozhat bárki kárt azon a napon ,mikor nincs biztosítás a kocsin.Lehet hogy te kipengeted a pénztárcádból utánanézés nélkül ,de én nem az a tipus vagyok.

Baj ,hogy megkérdeztem és tudni szeretném a választ?

Nem hinném

15. emagdi (válaszként erre: 10. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:28

ne haragudj, de nem értem mi a probléma azzal, hogy a vásárlás napjától kell kötelező biztosításnak lennie az autón?

már az első napon is okozhatsz vele balesetet!


(és ha nem büntetnék magas díjjal a késlekedést, akkor mindenki tojna rá, hogy időben megkösse)

szerintem ez így teljesen rendben van.

14. Wanesz (válaszként erre: 13. - Nemmaci)
2011. márc. 19. 09:24
Szia!További szép napot!
13. nemmaci (válaszként erre: 12. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:21

Nagyon szívesen!


Szia!

12. Wanesz (válaszként erre: 9. - Nemmaci)
2011. márc. 19. 09:19

Igen igazad van és nagyon köszönöm a gyors választ!

Még a párom arcára leszek kíváncsi:)

11. nemmaci (válaszként erre: 8. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:18
Ha jól emlékszem 2 éve vezették ezt be.
10. Wanesz (válaszként erre: 7. - Nemmaci)
2011. márc. 19. 09:18
Köszi a választ,nagyon meglep.Hihetetlen mi megy ebben az országban:(
9. nemmaci (válaszként erre: 5. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:17
sajnos ez tényleg nagyon sok és sokan nem tudják, hogy ezt meg kell fizetniük, ha késlekednek. Nézd a jó oldalát, hogy nem több hétig vártál a biztosítás megkötésével.
2011. márc. 19. 09:17

Csak azért érdekes,mert nekem ez a 4dik autóm,de sose kellett többet fizetnem az előre kiszámolt összegnél.

Most lehet sokan azt hiszitek,mit pattogok 960 Ft-on.Igen bosszant,hogy még azért is fizessek többszörösen amiért nem kellene.

7. nemmaci (válaszként erre: 4. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:16
6. hozzászólásban a válasz :)
2011. márc. 19. 09:15

Már a vásárlás napján meg kell kötni a kötelező biztosítás, ha ezt nem teszed meg, onnan ketyeg a fedezetlenségi díj az autódra. Ez a te esetedben 320 Ft/nap. Minél később kötöd meg a kötelezőt, annál nagyobb a ráfizetés.


Itt egy táblázat az idei fedezetlenségi díjakról:

[link]

5. Wanesz (válaszként erre: 4. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:15
Mármint 3 napra iszonyatosan sok ez a 960 Ft!!!!
4. Wanesz (válaszként erre: 2. - Nemmaci)
2011. márc. 19. 09:14
Ok ,akkor azt mondd meg miből számolta ki a 960 Ft-ot?Mert ez negyedévre kiszámolva nem annyi.
3. hajnalfény73 (válaszként erre: 1. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:14

Szia!


Sajnos valóban a vásárlás idejétől számítják a biztosítás díját. Amennyiben nem mész el időben, akkor visszamenőlegesen is fizetni kell, sőt emelt áron, most nem emlékszem, hogy hányszorosára jön ki a napi díj.

Régen ilyen nem volt, de most sajnos hoztak egy ilyen törvényt.

2. nemmaci (válaszként erre: 1. - Wanesz)
2011. márc. 19. 09:10

Szia!

Mindig a vásárlás időpontjától van fizetési kötelezettséged, ez állami szabályozás. Ha túl sokáig késlekedsz a biztosítás megkötésével, akkor még büntetést is kell fizetni.


A biztosítód nem tévedett, jól járt el a csekkek kiküldésével.

2011. márc. 19. 09:03

Tudom bekéne mennem a biztosítóhoz,de nem tudom ma nyitva vannak-e és hétfőig csak kattogna az agyam.


Szal,ugye vettünk kocsit és kötöttem rá biztosítást.Tegnap küldtek 2db csekket,egy 960 Ft-osat ami febr. 25-28-i dátum.

A másik pedig 5628Ft febr.28-május 28-ig.

Szal a második csekk okés,ugyanis a biztosítóval február 28-án kötöttem a szerződést.

Viszont nem értem mi ez a 3 nap,hiszen akkor még nem volt szerződésem velük.Az egy dolog hogy 25én vettem a kocsit(ez áll az adásvételibe),de miért fizessem ki azt az időszakot,mikor nem voltam szerződésbe velük.Illetve hogyan számoltak ki 3 napra 960 ft,mert ha ezt kiszámolom negyed évre az igen csak majdnem 30 ezer ft.Hogy van ez?Ennyire hülyének néznek??

Ha valaki esetleg tudná a választ megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook