Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia Riviéra fórum

Francia Riviéra (beszélgetős fórum)


2011. nov. 10. 11:59
nizza kornyeke perfect valasztas hisz onnan konnyen bejarhato a tobbi szep hely is a rivieran./cannes,st tropez...../
2011. szept. 20. 12:46
Most voltam a Francia- és Olasz riviérán, valamint Monacoban. Szerintem a Francia semmivel sem hasonlítható össze.
2011. márc. 22. 21:30

Mi amit ettunk (1,5 eve) az volt 20-25 korul. De nem menu volt, hanem egytal etel. A lanyomnak es nekem grillezett csirke mell, sult burgi es salata, a fiamnak es a ferjemnek, rakok, halak, burgi es sali..

Szerintem nem kell elore foglalni asztalt. Annyi jo kis hely van, kiulos, benti, hogy valahol ugyis akad 1 szabad asztal

2011. márc. 22. 13:19

még annyi,hogy egy éttermi menü 25-30 euró körül van???Ez hány fogásos általában?

előre asztalt kell foglalni napokkal???

13. martamay (válaszként erre: 9. - B838f88be5)
2011. márc. 19. 12:42

Ha Ti foztok, akkor 2 embernek 1 hetre kb. 500 € eleg. Ebbe belefer 1-1 fagyi is, stb.

Mi csak egyszer mentunk etterembe, igyekeztunk ugy fozni, hogy 2 napra elegendo legyen a kaja, Pl. egy nagy adag paprikaskrumplit csinaltunk (1 szal kolbit vittunk otthonrol), vagy bolognai spagettit. Mellette tojast sutottunk, szendvicseket ettunk, virslit. Csupa ilyen gyors es nem tul draga etelt/alapanyagot vasaroltunk.


Szerintem is lehet mar furdeni a vizben, de mondom mi aug. 20 utan voltunk. Nem hiszem, hogy tul meleg lesz a viz, de olyan nagyon hideg sem..

NEkem meg az volt a bajom a tengerparttal, hogy hirtelen melyult. Nem olyan, mint a gorog part, pl. Sarti, hogy 40 metert begyalogolsz es meg mindig csak terdig er a viz, hanem kb. 8-10 meter utan mar nyakig ert. Ez mondjuk csak azert volt gond, mert mi gyerekekkel mentunk

12. Fisica (válaszként erre: 9. - B838f88be5)
2011. márc. 19. 11:46
Akkor már tuti lehet strandolni, amikor mi voltunk kb akkor voltunk, 20-22 fok volt a tenger, de hát ugye ez mégse Balaton.:) Mi 1 hétre ha jól emlékszem fejenként 40ezer ftnak megfelelő eurót vittünk.
11. Fisica (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2011. márc. 19. 11:41

Szia . Mi most nyáron voltunk Cote dAzur-n. Nagyon klassz volt. Motorhomeokban laktunk Antibesben, köves a tengerpart ezen a részen, Nizzában is pl., de Antibes ellenkező felétől már inkább homokos tengerpart a jellemző. Megnéztük Nizzát, Monacot, St.Tropezt, A Grand- Canyont, Grass-t, Mentont,Cannes-t.

Cannes már homokos part.

Az árak igazából nem magyar pénztárcának vannak kitalálva.

2011. márc. 19. 10:07
hm,?
2011. márc. 19. 09:36

mi júni 25-én utazunk.Szerintetek van esély strandolni akkor,vagy még jéghideg a viz?

Mennyi költőpénzt javasoltok 7 napra?A szállás és útiköltség már be van fizetve. A szupermarketek árai milyenek?Pl.ha akarunk venni húst sütni stb...úgy azért olcsóbb,mint az étterem minden nap?

köszi!!!

8. martamay (válaszként erre: 5. - B838f88be5)
2011. márc. 18. 23:00

4 fos vacsoraert (2 felnott, 2 gyerek), ahol 2 adag roston sult csibemellet, salatat, sultkrumplit ettunk martasokkal, illetve rakot, halat, szinten martasokkal, salival, 2-2 (osszesen 8) uditovel, fizettunk 122 eurot 2009 nyaran.

Az uditok es a bolti italok/etelek is huzosak. Pl. 2 literes udito vagy viz darabja volt 2-3 €. Gyumolcs szinten draga.


Mondjuk nem tudom milyen ajandekokat akartok venni, de szuken lesz eleg az 500 euro (ha minden kajat magatoknak kell allni. Vagyis ha nincs benne semmi etkezes a mar kifizetett dijban! )

2011. márc. 18. 22:58

Voltam 2szer Monte Carlo-ban és egyszer Nizzában. Röviden: csodálatos környék, hihetetlen fényűzés, a világ egyik legszebb tengerpartja. Véleményem szerint egyszer mindenképp látni kell.

Ja, és a kaja isteni!

2011. márc. 18. 22:55

Ja es Cote dAzur is szep, de en jobban partolom a delkeletebbi regiokat, gorog, bulgar, torok..stb.partokat.

olcsobb es jobb is!


Tavaly es tavalyelott is aug. 20 korul voltunk. Mig Franciaba "kuzdottunk" a gomolyfelhokkel es az arnyekkal, addig Gorogben egy fikarcnyit sem talaltunk.

En ha megyek nyaralni, azt szeretem, ha az az igazi, perzselos napsutes van

2011. márc. 18. 22:55

Mi mobilehome-ban leszünk,a szervezett utat már kifizettük. A kaja érdekelne, szerintetek 500-600 Euró kettőnknek elég 7 napra a kajára meg 1-2 ajándákra?

Mennyik az éttermi árak?Persze nem a filmfesztivál utcájában...

2011. márc. 18. 22:52

Mi tavalyelott Cannes-La-Boccaban nyaraltunk!

ORIASI CSALODAS volt! Egy zsufolt szallodaban (1000 szobas) voltunk, a parkolasert lpusz 60 eurot fizettunk, az 1 hetes nyaralas is nagyon draga volt. Nem a penzt sajnalom erte, hanem amilyen korulmenyek voltak, ahhoz kepest volt draga!

Egyebkent meg az utca ott La-Boccaban borzaszto koszos volt, szemetes, pisiszagu. Millio ember mindenhol, zsufolt tengerparttal, koszos es hideg vizzel.

Meg is beszeltuk soha tobbet nem megyunk francia partra!


Taval kevesebb penzert voltunk Gorogben, ahol a viz, a kornyezet....... minden jobb volt.


Egyebkent Cannes maga, a filmfesztival utcaja, a belvaros, a kikoto.. nagyon szep!!! Oda megeri elmenni par napos kirandulasra, de a penztarcat nagyon be kell kesziteni, mert pl. 2009 nyaran 1 db hutomagnes volt 5 €....

2011. márc. 18. 22:46
Ez engem is érdekelne. Esetleg ha olyan is elmondaná a véleményét aki Portugáliában is járt, Lisszabon környékén, és összevetné a kettőt. Melyik jobb, szebb stb.? Mondjuk Monte Carloban már jártam, bár csak este, nappal nyilván azért másabb.
2011. márc. 18. 22:42

Nagyon nagyon jó hely! Közelben Cannes, Monte Carlo, Monaco. Ki ne hagyjátok!


Kell ennél több? :D)

2011. márc. 18. 22:39

Sziasztok!

A nyaralásunkat a Cote dAzur-ra tervezzük, Nizza környékén. Szerintetek jó választás az a régió? Szép a környék vagy nem éri odamenni?

Aki járt már arra, megirná milyen volt??

Fontos,köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook