Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki nekem segíteni? Fogyni szeretnék, csak nem tudom, hogy miket egyek, hogy fogyjak? fórum

Tud valaki nekem segíteni? Fogyni szeretnék, csak nem tudom, hogy miket egyek, hogy fogyjak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 19. 20:42
2011. márc. 22. 15:24

Szia !

A legegyszerűbb hogyási receptet ajánlom Neked. Olcsó, nem igényel után-járást,külön főzőcskézést,s nem kell az asztalnál ülnöd, mint egy kirekesztettnek, míg a többiek jóízűen esznek, Te "fogyózol".

Hagydd ki: a zsíros ételekt, magvakat, üdítőket , édességet, cukrot, sütiket, sört,minden felesleges ételt.1-2 gombóc fagyi belefér.Ha mégis mindenáron ilyesmit szeretnél enni, vegyél diabetikusat. Ha meglátod az árát, kevesebbet fogsz kérni.

Egyél lényegesen kevesebb. krumplit, tésztát.

Szokj rá arra, hogy az ételek jó része rántás nélkül is remek ! Szoktasd erre a családodat is.Pl fözz a levesbe 1 db. krumplit, mikor megfőtt, vedd ki és pépesitsssd el, tedd vissza . Ez a sűrítés.

Igyál minden étkezés előtt--mikor már az asztalnál ülsz-- egy nagy pohár vizet4-5-dl.

Kezdődhet az ebéd. És itt jön a legfontosabb: egyél kevesebbet, mint szoktál. Ezt úgy érheted el, hogy kiszeded a szokásos adagot, és visszaszedsz 2 kanállal. Később többet.Az éhségedet almával, puffasztott risz-szelettel,teával szüntetheted meg .

Az első héten nem sokat fogsz ettől fogyni, aztán beindul.Később ez rendszeressé válik és nem is kívánsz többet enni. Ezzel eléred, hogy nem hízol vissza.

Tudom, amit leírtam nem túl bizalom keltő, mert természetes, nincs benne hók-móka, nem ajánlok drága --kimondhatatlan nevű--csodaszereket.Tíz éve használom ezt a módszert, ha valamiért felszedtem pár kilót--főleg télen--ezzel ledolgozom.

Ami ezt kiegészíti és nagyon fontos, az a mozgás.Ebből is az olcsóbbikat ajánlom, nem a fit nes termet.Ki kell szállni a kocsiból. Munkába, oviba, piacra, boltba jövet-menet , az út egy részét gyalog kell megtenni.( ha az utca szennyezettsége nem túl nagy )Mindenképp szükséges napi 1 óra mozgás.Néha lehet egy kora reggeli uszodda, egy családi boingozás( sörözés nélkül )családi kocogás. A mozgásba a családot is jó bevonni, mert mindenkinek szükséges.

Jó fogyást.

86. Szöszcilla (válaszként erre: 1. - Anika31)
2011. márc. 22. 08:04

Szia!

Milyen a vércsoportod???

(vannak olyan élelmiszerek amik az egyik vércsoportnál fogyasztanak, a másiknál éppen hizlalnak.....) Ha tudod a vércsoportod,akkor le tudom írni, hogy mik azok, amiket kerülj és mi az amiket részesíts előnyben.

Valamint hosszútávon fogyasztva az indiai utifűmaghéj is fogyasztó hatású lehet, de csak akkor ha evés előtt fél órával fogyasztod, (evés után a hízni vágyók fogyasszák!!!!) Ha érdekel leírom hogyan kell meginni. Mellékhatásként nagyon szépen tisztítja a bélfalra lerakódott salakanyagot!! Egészséges!!!!

Hosszú távon iható, mert természetes!!

2011. márc. 19. 16:47

A fehér lisztet cseréld le teljes kiőrlésűre (többféle van, mindenkinek más a finom), cukor helyett használj steviát vagy nyírfacukrot és ne egyél keményítős élelmiszereket (krumpli pl.).

Sajnos ha megnézed egy felvágott összetételét, akkor a konzerválók között megtalálható a cukor vagy méz, tehát ez is kizárva. Az édes gyümik is tele vannak gyümölcscukorral.

Amúgy kibírható, csak az első pár nap nehéz:)

84. adb20ce52a (válaszként erre: 83. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 15:21

Értem, közben benéztem az oldalra, be is tettem a kedvencek közé, majd ha lesz egy kicsit több időm, átböngészem. :)

Aztán kezdődhet az ügyeskedés, hogy lemenjenek azok a kilók...

Köszönöm az információkat meg a tanácsokat, ötleteket.

2011. márc. 18. 15:13

A kilófaló lisztet nem lehet sehol sem kapni, magadnak kell otthon "összeállítani". A Judit könyvében benne vannak a hozzávalók, amiket bioboltban meg lehet venni, és ennyi.

Viszont a könyveket nemcsak a liszt receptje, hanem a többi finomabbnál-finomabb kaják, sütik receptje miatt is érdemes megvenni. Nekem szinte ez a Bibliám.

Ráadásul a liszt összetevőit nem is lehet megadni semmilyen portálon, mert "levédette" a szerző.

82. adb20ce52a (válaszként erre: 81. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 15:05

Olvastam, köszi!

És ezt a kilófaló lisztet hol lehet beszerezni? Itt lentebb is írta valaki.


Tényleg tök hülyén éreztem magam sokszor, mert be-be néztem a fogyis fórumokra, de ott csupa olyan ember ír, akik már kenik- vágyják a témát.

Ha belegondolok, most sem az a célom, hogy most akkor fogyókúra mert olyan rossz, csak érzem, hogy kezd nem jó lenni és inkább elébe mennék, na meg látom anyukámat aki még a dédivel lakik .(főzelék, babgulyás meg ami belefér) :)


Mivel eddig sem híztam el, pedig nem fogtam vissza a pikk szalámis szendót hagymás chipsszel... talán a fele is elég annak a sok mindennek amit itt leírtatok. Észre kell, hogy vegye a szervezetem, nem? Plusz a mozgás... bárcsak kicsit több időm lenne... (sajna egyedül nevelem a 3 éves kislányomat, 30 km-es körzetben senki segítségem nincs)

2011. márc. 18. 14:56
Nem kérdezel hülyeségeket. Örülök hogy segíthetek. Egyébként meg honnan tudnád mindezt, ha sosem vetted? Írtam egy privit is.
80. adb20ce52a (válaszként erre: 78. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:54
Spar, az szupi, oda járok mindig... na és ebből látszik, hogy még sosem néztem meg futólag sem ezeket a termékeket...
2011. márc. 18. 14:53
Tudok ám jó sok hülyeséget kérdezni... :) bocsi De valamikor el kell kezdeni... különben csak rosszabb lesz...
2011. márc. 18. 14:52
Biobolt, Spar, a gyümölcscukor a Pennyben a legolcsóbb, de egy-két hozzávaló még a DM-ben is kapható. És persze vannak webáruházak is (dia-pont), ha sok mindent vesz az ember, lehet megéri rendelni.
2011. márc. 18. 14:52
Meg amúgy ezeket a liszteket ugyanúgy lehet használni, mint a simát, nem kell több/kevesebb ebből sem?
76. adb20ce52a (válaszként erre: 74. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:51
Ezeket a dolgokat meg tudom venni egy sima boltban is, vagy célozzak meg valami specko bioboltot?
75. adb20ce52a (válaszként erre: 71. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:51

Azért ezt nem így gondolom, mert ha valami nem ízlik egyáltalán nem fogom egy életen át sanyargatni magam. Inkább olyan megoldást keresek, ami hosszú távon sem hozza ki belőlem, hogy megtámadjam a kenyérpultot. :)

Még nem vagyok lelkibeteg a tükörképemtől, nem arról van szó, hogy egy drasztikus fogyókúrára lenne szükségem, inkább csak egy tartható állapotot elérni, amiben jól érzem magam hosszú távon is.


Begyűjtöttem pár jó tanácsot és ötletet amit ki fogok próbálni aztán meglátjuk. Meg nyúzom magam majd egy kicsit jobban a RR-val. :) Úgyis apukára is ráfér egy kis diéta. :)

74. szeszil74 (válaszként erre: 73. - Adb20ce52a)
2011. márc. 18. 14:49

Zabpehelyliszt. 400 Ft körül van kilója. Zabkorpa 3-400 Ft / fél kiló.

Édesítőnél pedig a folyékony 3-400 Ft, viszont a természetes édesítők húzósabbak, 2-3000 Ft / kiló.

Lehet még kevés gyümölcscukrot is használni (mértékkel), az pedig 450 Ft / fél kiló.

73. adb20ce52a (válaszként erre: 69. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:46

Pénzben mennyivel drágábbak, vagy nem drágábbak ezek a "helyettesítő" termékek?


Csak mert ha az update menüt nézem 5 napra az 5500 azért nem olcsó. (világos, ha az ár-érték-eredményt nézem, talán nem is sok, csak kíváncsiságból) Ha már belefogok, nem akarok ebbe- is abba is belekapni össze- vissza.

72. lully (válaszként erre: 68. - Adb20ce52a)
2011. márc. 18. 14:46
Az én férjem eszméletlen válogatós, de pl. a zabkorpával készült túrógombócról nem mondta meg, hogy nem gríz van benne. Én kifejezetten jobban szeretem mint a hagyományosat, sokkal könnyebb és én sem prézlizem, csak az ízesített tejföllel eszem.
2011. márc. 18. 14:45

Egyébként meg VALAMIT VALAMIÉRT!!!!

Ha valaki igazán le szeretne fogyni, az nem kifogás, hogy minek milyen az íze. Teljesen ehető dolgokról beszélünk.

2011. márc. 18. 14:44
Édesítőszerből veheted a természeteset (Xilit, nyírfacukor), csak bizony ezek drágábbak jócskán. ezeknek egyáltalán nincs mellékízük. Bár én már a folyékony édesítőt is teljesen megszoktam.
2011. márc. 18. 14:43
Más, de teljesen megszokható. Főleg, ha látod egy idő után, hogy bizony mennek lefelé a kilók, még nagyobb lelkesedéssel használod őket.
68. adb20ce52a (válaszként erre: 60. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:37
Pl az édesítőszereknek, vagy zabkorpa, zabpehely liszt, rizsliszt... azért más, nem?
67. lully (válaszként erre: 61. - Remoni)
2011. márc. 18. 14:36
Akkor nem egyértelműen fogalmaztam, bocsi! Persze, hogy úgy értettem, hogy semmi esetre sem kristálycukrot!
66. szeszil74 (válaszként erre: 64. - Adb20ce52a)
2011. márc. 18. 14:32
Minek van fura íze???
2011. márc. 18. 14:31

A rizs helyettesíthető barnarizzsel, kölessel, bulgurral (hasonló a barnarizshez, csak kisebb a glikémiás indexe).

Krumplipüré helyett brokkoli- vagy karfiolpüré.

Tészta: Update tészták, vagy saját magam által készített "diétásabb" száraztészta.

64. adb20ce52a (válaszként erre: 60. - Szeszil74)
2011. márc. 18. 14:29
Olyan fura íze van ezeknek a cuccoknak...
2011. márc. 18. 14:28

Egyetértek Zebracsikóval, először fejben kell eldönteni, hogy kész vége, fogyni akarok, mert egészséges és szép akarok lenni!


És az Update azért is jó, mert ezt nem kúraszerűen csinálja az ember, hanem akár egész életében. Ha már lefogyott a megfelelő súlyra, akkor már csak súlytartás és az egészsége miatt is mellőzi a "gyilkos" cukrot, lisztet.

62. adb20ce52a (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2011. márc. 18. 14:28

Na ez az ami miatt elkezdtem beleásogatni magam a témában, mert nem szeretném, ha romlana a helyzet.

Bőven elég nekem az, hogy az 53 kilóm helyett 63 vagyok. Csak azért nem 10 kg-t írtam, mert azért közben szültem egy gyerkőcöt és megengedhetek magamnak 2 kg-t, hogy ne deszkásodjak el teljesen. :)Meg az 58-al is elégedett voltam, akkor már volt egy kis cicim is. :)

61. Remoni (válaszként erre: 57. - Lully)
2011. márc. 18. 14:27

Kristálycukorról volt szó.

A szőlőcukor az nem finomított kristálycukor. Két teljesen különböző dolog.

Cukorbeteg nem ehet kristálycukrot, mert a hipó után átcsap hiper-be és abba hal bele.

60. szeszil74 (válaszként erre: 51. - Adb20ce52a)
2011. márc. 18. 14:26

Sziasztok!


Én is az Update-t javaslom,ez a leghatékonyabb, és ami nagyon fontos, éhezés nélkül lehet fogyni.

Való igaz, a szénhidrátot délelőttre kell beiktatni, déltől inkább csak fehérje.

Finomliszt, kristálycukor elfelejtve! Helyette természetes v. mesterséges édesítő, a liszt helyett pedig vagy zabpehelyliszt, vagy csökkentett szénhidráttartalmú lisztek (U liszt, kilófaló liszt).

Főzeléket vagy magával a zöldséggel sűrítem (turmixolással), vagy étkezési keményítővel, néha zabpehelyliszttel.

És igenis lehet sütiket is enni, csak a fentebb leírt hozzávalók felhasználásával.

Természetesen a mozgás is fontos, de a fogyókúra szempontjából az étkezés 70-80%-ban dominál, a torna csak 20-30%.

Sok súlyfeleslegnél inkább először Norbi Duci tréningjeit javaslom, később már jöhet a "keményebb" Réka.

Én 15 kilótól szabadultam meg, jelenleg 60 vagyok, és még szeretnék 3-4-et ledobni. Viszont ez a legnehezebb.

És rengeteg folyadék!!!!! (Cukormentes)


Túrógombóc? Miért ne? Én imádom. Cukor helyett édesítő, búzadara helyett zabkorpa, és prézli helyett vagy Update prézli, vagy zabkorpa. De én újabban elhagyom a prézlit, helyette a natúr túrógombócra fahéjas-édesítős-tejfölt öntök. Mennyei!

59. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Adb20ce52a)
2011. márc. 18. 14:24

:)

no igen


csak én nem aratok meg kapálok egész nap


ülőmunka, lustaság, túlevés = nagy popó, következmény: fogyókúra.


Döntés kérdése, akarat kérdése és rögös út, föl-le, ha az ember nem elég okos.


Én már nem bírok tükörbe nézni, elegem lett. Így jártam, most diétázhatok és 20 kiló felesleg nemn a jövő hét végére fog lekúszni rólam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook