Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért jön rám mindig este a nassolhatnék? fórum

Miért jön rám mindig este a nassolhatnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. noysee
2011. márc. 21. 12:44
köszi a tippeket...próbálkozom több kevesebb sikerrel.. csk azt nem értem tényleg, hogy miért mindig pont este jön rám ez :s ezzel elrontom az egész napi munkámat :/
2011. márc. 21. 05:15
Szerintem a hozzászokás miatt van,én is voltam így de próbálj pl.puff.rizs ,gyümölcs én még s.répát is reszeltem le uborka gyalun, azt is rágcsáltam, és fokozatosan megszűnt nasi utáni vágyam.
30. fe9e12ede0 (válaszként erre: 28. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 21. 03:26
És még valami. Króm és vanádium hiány is ezt okozhatja....
2011. márc. 21. 03:17

Műkajákról jut eszembe:


www.megavideo.com/?v=7WC39KDM

2011. márc. 21. 03:14

Először azt kellene tisztázni, hogy valódi éhség, vagy csak függőség. Valódi éhség esetén egy fél marék mazsola és egy kiskanál kókuszzsír megszűnteti az édesség utáni vágyat. Ettől jobb lesz elaludni.....

Ha cukor és zsír nem múlasztja el, akkor máshol kell az okot keresni. Mondjuk a szervezet testsúly szabályzó rendszerei vannak felborulva. Ezt okohatják a búzában található fehérjék, meg a tejben található opioid peptidek. Ne feledjétek, hogy a tej azon kívül, hogy táplálja a szervezetet, függőséget is okoz, hisz a kisboci/csecsemő szopás után alszik, majd mikor felkel, újból tejet kér. Ez teljesen normális, de én úgy gondolom, hogy már kinőttem abból a korból, tehát tejre tejtermékre nincs semmi szükség.

A csoki iránti vágyat ki lehet elégíteni egy kanál felolvasztott kókuszzsír + kevés kakaó keverékével, némi cukorral (nem finomított cukorra gondoltam, hanem mazsolára és/vagy felszeletelt banánra. Az édesség függőseg jobban összefügg az ízfokozókkal, és a feldolgozott ételekben használt "trükkökkel", mint tejfehérje és cukor együttes hevítésekor keletkező vegyületek. Fogyasszatok minél kevesebb feldolgozott ételt, műkaját! Az a kanál zsír, banán, kakaó, mazsola teljesen kielégíti az étvágyat, attól ne legyen senkinek bűntudata fogyókúra alatt. Az ízfokozók elhagyása (beleértve a búzát, tejtermékeket) hosszú távon teljesen megoldja az édesség utáni sóvárgást. A bolti édességeket kell elhagyni, meg a műkajákat, utána teljesen jól fogsz lakni akár gyümölccsel!

27. Totyka (válaszként erre: 26. - 4327a8e017)
2011. márc. 17. 20:28
Ha én este iszok, a tapasztalatom az, hogy éjjel többet járok pisilni. :( répa a megoldás gyerekek!! :)
2011. márc. 17. 20:27
Megoldás lehet még, ha este tiszta vizet isztok. Én régebben sokszor éhséget éreztem, mikor pedig szomjas voltam. Amennyire keveset ittam, már a szervezetem jeleit sem tudtam felismerni. :)
25. Totyka (válaszként erre: 21. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:43
Nem egy egész csuporral kell megenni belőle, egy kis kanál az bőven elég!
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:43
egy-két kanál biztos nem
23. Totyka (válaszként erre: 20. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:43
Nem kell mindent megenni! :)Elkell rakni ínségesebb időszakokra. Meg kell próbálni megállni!
2011. márc. 17. 19:43
azért, mert este az ember nem tudja már annyira elterelni a figyelmét ezzel-azzal, s este rájön a nyugiban nassolhatnék.
21. noysee
2011. márc. 17. 19:39
de am a méz az ugyanúgy hízlal, nem????
20. noysee (válaszként erre: 18. - Verga doro)
2011. márc. 17. 19:39
de már elmondtam neki 1000X, sőt már erélyesebben is mondtam..kicsit a volumét felemltem :D de az se vált be :S:DD
19. Totyka (válaszként erre: 17. - Sanka02)
2011. márc. 17. 19:38
Nekem a fogmosás nem akadály abszolute! :D
2011. márc. 17. 19:37
Esetleg vegyél diabetikus cukorkákat, az valamennyire kiválthatja a csokit :) De tényleg az a legkézenfekvőbb,hogyha nincs otthon. Rám is sokszor rám jön a nassolhatnék este,de ha nincs itthon,akkor nincs mivel bűnözni :D Szerintem, ha elmagyarázod anyukádnak,hogy ez neked fontos,akkor nem fog direkt kiszúrásból bevásárolni :D Lehet, hogy eddig nem vett komolyan. Mondd meg neki,hogy tényleg komolyan gondolod :)
17. Sanka02 (válaszként erre: 1. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:36
Nekem sokszor a fogmosás segít. Utána már nem kívánok semmit.
16. Totyka (válaszként erre: 15. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:30
De próbáld ki, nekem beválik, ha dolgozok, megkívánom az édességet, kínomban, mézet nyalogatok és elmúlik a vágyam!! :) A répa tényleg jóóóó.
15. noysee (válaszként erre: 11. - Totyka)
2011. márc. 17. 19:29
hát köszi. majd ha nagyon készen leszek kipróbálom : ))) a mézet azt nem merem :)
14. e458602baf (válaszként erre: 9. - Kriszta1111111111)
2011. márc. 17. 19:28

Szia!

Látom nagyon szép eredményt értél már el...így tovább! :)

Akkor jobb ha belenyugszok én is hogy sose fog csökkenni a vágy az esti nassoláshoz.

Hú én régebben este 10-kor is benyomtam egy egész pizzát meg hasonlók, szóval nekem is nehéz megállni.

13. Totyka (válaszként erre: 12. - 4327a8e017)
2011. márc. 17. 19:28
Ha méz akkor, akkor akácméz, annak nyugtató hatása is van. :)
2011. márc. 17. 19:25

Egy ismerősöm úgy szokott le a napi 1 (!!!) tábla csokiról, h reggel megevett 1-2 ek mézet. Szóval ez alapján egyetek este egy-két kiskanál mézet: édes is, vitamin is van benne. :)

Amúgy én úgy szoktattam le magam a csokiról, h nincs itthon. :)

11. Totyka
2011. márc. 17. 19:25
Én múltkor fogtam egy répát, jó termetest, megpucoltam, azt rágcsáltam este, a tévé előtt. Amúgy mi is nehezen álljuk meg a chipset mogyit, meg a társait. De a répa az jóóó. :) Próbáld ki. :)
10. noysee
2011. márc. 17. 19:23
ajjjjj de ez olyan rossz : S :D pedig am más tényleg örülne hogy van..én meg még rendesen megtiltom, hogy vegyenek nekem csokit...dehát nemvagyok elég határozott úgy tűnik...vagy lehet nemkéne megenni és akkor azt látnák, hogy 'ugyse kell neki, minek vegyem meg.." :))))
2011. márc. 17. 19:22

A nagy túrót múlik el!


Én 8 hónapja nem eszem este édességet és MINDEN este kívánom!

Az együnk almát ha kívánjuk az édességet nekem sem jött be, nem váltja ki a Milka csoki filinget nálam.


Szerintem nincsen megoldás, én akkor is kívánom este, ha délelőtt ettem édességet.


Nekem nagyon nagy önkontrol kell, hogy ne egyek esténként semmi nasit, de azt mondom, hogy meg lehet csinálni, de nagyon szenvedős a téma.


Én régebben volt, hogy egy ültő helyembe egy üveg nutellát betoltam egyszerre, szal ha én meg tom állni...

8. e458602baf (válaszként erre: 7. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:20
Nálunk meg a párom mindig kínálgatja...hiába mondom neki hogy ne, és egye meg gyorsan hogy ne is lássam :D azért minden este megkínál vele :D
2011. márc. 17. 19:18
ez a baj, hogy nekem meg anyukám megvesz minden ilyen cuccot:s annak ellenére is h mondom neki h NEEEE! : ))) mert ha látom, hogy van, akkor kell...ha nemlátom...akk jobb a helyzet...
2011. márc. 17. 19:17

Hú ezzel én is küzdök, főleg hogy a párom mellettem tömi magába a csokit meg chipset esténként.

Egyszerűen csak megálljt parancsolok magamnak és kész. Mást nem igazán tudok csinálni. Esetleg javaslom, hogy moss fogat, az jó lehet. Vagy foglald le magad valamivel.

Én már egy ideje kibírom, hogy nem nasizok este...de még mindig nem érzem úgy hogy könnyebb lenne...inkább minden nap erősödik a vágy bennem. :S:D Remélem egyszer átugrom ezt a részt és nem is fogom kívánni az esti nassolást.

2011. márc. 17. 19:14
egy hónap és elmúlik, remélhetőleg :) kitartás
2011. márc. 17. 19:14
fuh hát az a baj hogy én a konditeremben elvégzem a futást, meg társait. Hát, nem tudom melyik nehezebb, de tény , hogy ez is nehéz. Meg hiába eszek helyette almát vagy uborkát, az se olyan. Mert tudom, hogy az alma az alma...de a csoki meg...hmmm:)
3. ddf0740641 (válaszként erre: 1. - Noysee)
2011. márc. 17. 19:12
Szerintem ez nehezebb mint abbahagyni a dohányzást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook