Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldre költözünk és magunkkal szeretnénk vinni a törpenyulainkat.Milyen feltételei vannak az állatok külföldre(Svédország) szállításának? fórum

Külföldre költözünk és magunkkal szeretnénk vinni a törpenyulainkat.Milyen feltételei vannak az állatok külföldre(Svédország) szállításának? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 14. 11:04

Sziasztok!

Ha esetleg valakit még érdekelne a kérdés,mi egy hete jöttünk ki Svédországba nyuszival. Van mikrochipje és veszettség elleni oltása.A chipnek minden esetben hamarabb meg kell lenni,mint az oltásnak.Az útlevelébe(pet passport)mindkettő be van jegyezve.Ide írják be pontos dátummal,pecséttel és matricázzák az oltást, a féreghajtást. Az útlevél végén van egy rész,amit az állatorvos tölt ki ált.az utazás előtti napon,hogy az állatot megvizsgálta és egészséges,szállítható. Emellett hatósági állatorvostól is kell kérni egy igazolást,hogy ő is egészségesnek találta,megvan az oltása,chipje.Ez a papír ált.magyarul,angolul és németül is leírja ezeket! Ezt is közvetlenül az utazás előtt kell kérni,mert 6 napig érvényes.

Mi a határon első körben az útlevelet adtuk oda,azt jól megnézték és ennyi volt. NEM volt vérvétel a veszettség ellenanyag titer meghatározásához. Ez a mi esetünk volt,de lehet ennél komolyabb ellenőrzés is,amikor minden iratot elkérhetnek.

Vittünk két teknőst is-ha valaki érdekelt ebben-,viszont csak víziteknőst lehet határon átvinni,a szárazföldiek(mór,görög,szegélyes) védettek és CITES engedély kell.Nagyon rizikós!

Mind a két tekit chipeztettük és útlevelük is van.Nekik is kértünk hatósági állatorvosi igazolást,biztos ami biztos:).Viszont nekik is csak az útlevelet nézték meg.


Az útlevelekhez csináltassatok fényképet,tekinél páncélfotót,akkor is ha nem kötelező.

Remélem valamennyit tudtam segíteni:).

2011. márc. 17. 15:10

[link]


itt az oldal olvasd el. remélem segítettem.

2011. márc. 17. 15:09

17. Milyen különleges, a többi országétól eltérő előírások érvényesek az Egyesült Királyságba, Írországba és Svédországba történő utazáskor ?


Ezekben az országokban az állat azonosítására csak a mikrochipet fogadják el, a tetoválást nem. A veszettség elleni védőoltás elvégzését a felhatalmazott állatorvosnak az állatútlevélben igazolnia kell, tehát három hónaposnál fiatalabb, oltatlan állattal nem utazhatunk. A vakcinázást követően, megfelelő idő elteltével (Egyesült Királyság és Írország esetében 30 nap és megfelelő eredmény esetén 6 hónap karantén után utazhat ; Svédország esetében 120 nap) az állatorvosnak az állatból vért kell vennie és ezt a veszettség-ellenanyag titer megállapítása céljából egy, az EU által elismert laboratóriumba kell küldenie. (Magyarországon jelenleg nincs ilyen laboratórium, a külföldi vizsgáló intézetek listáját a 2004/203/EK határozat tartalmazza.)

2011. márc. 17. 15:05

Ezt fogom tenni, szerintem holnap fel is keresem!

Azért köszönöm!:)

8. 9e32886f4a (válaszként erre: 7. - Bubuuuuu)
2011. márc. 17. 15:03
hát mivel ezek a kedveltebb ill. többségben lévő házikedvencek. Ezért írtuk hogy az első útad mindenképp az állatdoki legyen, és lehetőleg olyat keress aki jártas is a dolgoban mert ha nem akkor könnyen lehet hogy kimarad valami és karanténba landolnak a nyuszik.
2011. márc. 17. 15:00

Igen, ezt megkapják minden évben, csak azt nem tudom, hogy kell-e nekik valamilyen plussz vizsgálat, engedély, útlevél stb.

Az a baj, hogy mindenhol csak kutyusokról, cicákról és vadászgörényekről írnak konkrétan! Nyulakról meg sehol... :(

2011. márc. 17. 14:58

ezt találtam most googlén NYÚL, TÖRPENYÚL


12-13 hét myxomatosis, vérzéses betegség ellen

15-16 hét myxomatosis, vérzéses betegség ellen

évente 1x ismétlés

2011. márc. 17. 14:58
Okés, köszi a válaszokat! Azt hiszem minél hamarabb felkeressük az állatorvost!
2011. márc. 17. 14:56
Az állatorvos simán meg tudja mondani. Kutyánál oltás+útlevél+chip, de törpenyúlnál... nem vágom.
2011. márc. 17. 14:55
Az első állomás az állatorvos, ő ad nekik "útlevelet", és biztos tudja, mi a következő lépés, biztos nem először csinálja.
2. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Bubuuuuu)
2011. márc. 17. 14:55
tudomásom szerint semmilyen állatot nem lehet külföldre vinni bizonyos állatorvosi papirok és oltások nélkül. kutyánál és macskánál ha jól tudom legalább is régebben 3-6 hónappal elötte elkellett kezdeni az állatorvosnál a dolgokat, hogy most hogy van ez nem tudom. Viszont ha hiányoznak egyes oltások vagy papírok akkor könnyen fél évre is kint "karanténba" zárják az állatokat, de hogy pontosan Svédországban ez hogy müködik ...?!Mindenképpen állatorvosnál kezdjétek a kérdezőskődést
2011. márc. 17. 14:52
Külföldre költözünk és magunkkal szeretnénk vinni a törpenyulainkat.Milyen feltételei vannak az állatok külföldre(Svédország) szállításának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook