Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet lázas egy 1,5 éves baba? Sürgős! fórum

Mitől lehet lázas egy 1,5 éves baba? Sürgős! (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 19. 19:46
Nem vették ki mivel bajt a továbbiakban nem okozott.1 vesével kell élnie tovább, amit nagyon nehéz volt elfogadni egy 9 hónapos gyereknél, talán korábban egy kicsit segíthettek volna, így a fertőzés teljes tönkretette azt a vesét.
23. sajert (válaszként erre: 22. - Sanka02)
2011. márc. 19. 19:24

Mikor már harmadjára jelentkezett a láz, én kértem vérvételt+vizeletvizsgálatot.


Mi lett a gyerekkel? Kivették az elhalt veséjét, vagy újra tudták indítani?

22. Sanka02 (válaszként erre: 21. - Sajert)
2011. márc. 19. 07:57
Nem akarok egy szülőt se megijeszteni. Nálunk is volt 9 hónapos korában hetente jelentkező láza a gyereknek. Nálunk nem is néztek labort, mire kiderült nagyon komoly baj van, a veséjénél VUR van, és mire kiderült az egyik veséje teljesen elhalt. Nálunk egy egyszerű labor kimutatta volna.
21. sajert
2011. márc. 19. 07:23

Nem láttam a kérdésedet, csak most. Örülök, hogy jobban van a picur.


Nálunk dettó ez ment február eleje óta. Hetente pár napot 39-40 fokos lázzal töltött el a fiam. SEMMI más tünete nem volt. 2x volt kint ügyelet, doktornő jött minden hétfőn, mi vittük szerdánként (kis lázzal 38,5) és péntekenként (ekkor már láztalanul). Általában szombaton lázasodott, és szerdáig tartott a láza. Neki is vérvétel, vizelet... Kimutatta, hogy enyhe vérszegénységen kívül kutya baja. Vírus, mindig ez volt a diagnózis.

Múlt hét kedden végül bevittem a Heim Pál kórházba. Kivizsgálták, SEMMIT se találtak nála, pedig akkor is 39 fokos láza volt. Szerdán a haját elvittem biorezonanciás vizsgálatra (nem hiszek benne, de már mindenbe kapaszkodtam), ahol kimutatta a szerkezet, hogy influenza vírus meg strepptococcus bacilus (azt hiszem így kell írni). Csütörtök este észrevettem, hogy a torka be van dagadva+fehér szmötyik vannak rajta. Pénteken újra orvos, aki megállapította hogy tüszös mandulagyulladás. Antibiotikum, JÓL van, már több mint egy hete nem lázas (lekopogtam gyorsan), jókedvű, rengeteget eszik (nagyon lefogyott), iszik, játszik, pörög ezerrel.


Ahogy beszéltem több kisgyerekes Anyukával - sajnos - nem mi vagyunk egyedüliek. Rengeteg kisgyereknek volt ilyen vissza-visszatérő láza heteken keresztül, külön tünet nélkül.


Jó egészséget kívánok a barátnőd gyerekének :-D.

20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Bebozi)
2011. márc. 18. 23:05

Örülök, hogy jobban van!

További gyógyulást, a későbbiekre meg jó egészséget kívánok neki!

19. bebozi
2011. márc. 18. 17:45
Köszi mindenkinek,nagyon aranyosak vagytok! :) Csak tudatni akartam,hogy már jobban van a picur.A véreredményei jók lettek nem baci okozta a lázat,hanem vírus még most is naponta vinni kell,holnap is viszik,de mostmár ha keveset is de eszik és iszik.Mégegyszer KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!! :))
2011. márc. 17. 12:20

Az enyém is lázas volt kb 2 hete. Elvittem az orvoshoz, bronchitist, fülgyulladást, torokgyulladást állapítottak meg. Szedte az antibiotikumot, meggyógyult, bár az orrát még szívni kell... Kicsit kevesebbet eszik még.


A bátyja, és én is elkaptuk, lázasak voltunk mi is.


Pont most írtam valakinek a LÁSZLÓ KÓRHÁZ LÁZ-AMBULANCIÁJÁRÓL. ANNO NEKEM OTT MENTETTÉK MEG AZ ÉLETEMET, A KÖRZETI DOKINÉNITŐL KAPTAM ODA A BEUTALÓT ÁLLANDÓ HŐEMELKEDÉS MIATT....

2011. márc. 17. 12:01

Minden képen menjenek be a khba.Ott sürgősségi vérvétellel már pár óra alatt meg van az eredmény.

Addig nem szabad eljönni még nem foglalkoznak velük!

2011. márc. 17. 12:00

Nem fogzik ?

Nálunk a lányok is belázasodtak elég durván,de csak a foguk volt a baj

2011. márc. 17. 11:56

Szerintem is vissza a kórházba! Fő a biztonság, ott mégiscsak kéznél van egy doki!!!

Simán lehet, hogy a kórházban szedett össze valami szuperbacit, mikor a kiszáradás miatt bent volt. Ez amúgy mikor volt???

14. orsolya33 (válaszként erre: 12. - Bebozi)
2011. márc. 17. 11:47
Holnap lesz csak eredmény????? Otthon vannak most? Én a helyükben mennék a kórházba és kiverném a dilit,tavaly jártam így a fél éves gyerekemmel, mindenki csak a vállát vonogatta a piros torokra és az el nem múló lázra, 4 nap alatt 3x nézettem meg orvossal,majd vért vettek és 1 órán belül jött a katasztrófális eredmény amiből intenzív osztály lett,ha nem cselekszek, reggel nem kel fel a gyerekem.Szerintem vérmérgezést kapott,vigyék be a kórházba és anyuka verje ki a dilit,hogy ott biztonságosabbnak érzi,ha orvosok által figyelve van.
13. orsolya33 (válaszként erre: 7. - Bebozi)
2011. márc. 17. 11:43
Ha csak ma volt vérvételen és még nincs eredmény,akkor nem csodálkoznék azon,hogy szepszist kapott a baba, bejutott a bacilus a véráramába és lefertőzte az egész szervezetét.
12. bebozi
2011. márc. 17. 11:43
A barátnőm kislányáról van szó és persze,hogy voltak orvosnál mostmár napi szinten ott vannak és igen tisztába vagyunk vele,hogy kórház is lehet belőle egy csomó mindent megnéztek már nála,de eddig minden negatív a vérvétel eredmény holnap lesz,kenetet is holnap vesznek a barátnőm nem felelőtlen csak kétségbeesett!!! A segítséget azért kértük hátha valaki mond olyat amire eddig nem gondoltunk!EGYENLŐRE A DOKTORNŐJÜKNEK sincs ötlete mitől.
11. correct (válaszként erre: 7. - Bebozi)
2011. márc. 17. 11:36
Antihisztamin, hörgőtágító, 38,5 felett lázcsillapítás, antibiotikum. Ennél többet mi sem tudunk mondani, ha a doktornő tanácstalan, akkor most várja meg az estét, és menjen ügyeletre, hogy másik orvossal is tudjon az anyuka konzultálni.
10. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Bebozi)
2011. márc. 17. 11:35
Hát, ha az orvos is tanácstalan, akkor nekünk sem lesz sok ötletünk sajnos .... :(
9. orsolya33 (válaszként erre: 7. - Bebozi)
2011. márc. 17. 11:29
Ez most a te gyereked, vagy a barátnődé,mert nem mindegy. Ha ilyen tünetei vannak és a láza napok óta nem megy le,akár kórház is lehet belőle.
2011. márc. 17. 11:27
Valószínűleg beteg és gyulladás van a szervezetében,a láz erre utal. Ha elmész vele orvoshoz,akkor még az is kiderül,hogy hol a bibi.És hidd el,az orvosnál többet megtudsz,mint hogy itt indítasz egy olyan fórumot,ahol nem tudnak segíteni.
2011. márc. 17. 11:27
A barátnőm kislánya először hányt így kiszáradással volt kórházba,már eléggé elhúzódó gégegyulladás,hörghuruttal kezelték,vissza-vissza térő láza van 38,6 .Most már napközben is visszatér,tüdeje tiszta,vérvételen ma volt,torokkenetet holnap vesznek.Ha tud valaki segíteni kérem segítsen,már a doktornőjük is tanácstalan!!!
2011. márc. 17. 11:26
hívd fel a dokit ,védőnőt,ügyeletet
2011. márc. 17. 11:23

Elég sok mindentől...van még vmi más tünet?

Hányás, hasmenés, hasfájás, nyelve milyen, foga jön-e, mekkora az a láz, aluszékonyabb-e, milyen a közérzete, köhög-e, folyik-e az orra, sűrűn pisil-e, fülénél érzékeny-e, stb.???

2011. márc. 17. 11:22
Ezer oka lehet. Megfázás, fogzás, 3napos láz, bármilyen más betegség.
2011. márc. 17. 11:20
Passz!Sok mindentől,van valami más tünet is?
2011. márc. 17. 11:18
Tünetek?
2011. márc. 17. 11:17
Mitől lehet lázas egy 1, 5 éves baba?Sürgős!!!Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook