Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házépítésben felmerülő költségek. Érdemes belevágni? fórum

A házépítésben felmerülő költségek. Érdemes belevágni? (beszélgetős fórum)


24. Nívea
2011. márc. 18. 08:50

Minden előfordulhat, de mi van, ha mégsem?! Ezért fontos ismerni azt a céget, amelyikkel építteted. És persze a referenciát leellenőrizni.

Mi már eldöntöttük szerintem, hogy építkezünk, csak van néhány kérdés, amire nem kapok egyenlőre választ. És mire eljutok oda, hogy lenyomozzam, addig megöl a kíváncsiság. Ezért kérdezném itt.

Persze, ha addig találok olyan házat, ami megfelelő jó áron, akkor inkább azt választom. De erre nem látok sok esélyt :S

23. b789d47c89 (válaszként erre: 22. - Nívea)
2011. márc. 18. 08:24

Sajnos az a baj, h amit most hiszel, gondolsz, az valószínűleg nem úgy lesz, mert aki még nem építkezett, az elképzelni sem tudja mennyi apróság lesz, amivel nem számol az elején.


Ezért célszerű olyat venni ami már beköltözhető, tehát felújítás sem szükséges,

22. Nívea
2011. márc. 17. 22:06

Az szép nagyon. Én ezért nem akarok olyan házat venni, amit ennyire fel kell újítani. Max. 1-2 fal kibontása, hogy tágasabb legyen a tér, egy kis festés, csempézés. De tetőcsere, ablakcsere nem kell. Ezek a házak meg ugyanolyan áron vannak, mint az új építésűek. Ha megveszem legjobb áron 10 millióért, és rá kell még költenem 2-t, akkor építhetnék is.

Itt kijön abból a pénzből a ház, amit az építő ajánl, nem ettől tartok. Hanem nem tudom, hogy a papírmunka mi és mennyi. A bankoknál, az engedélyek. Én erre lennék kíváncsi, de erre senki sem ír semmi tapasztalatot.

21. sajert
2011. márc. 17. 20:57
A kérdésedre a válaszom kapásból az lenne, hogy a tervezett költségeket szorozd meg 130%-150%-kal, minimum. A kolléganőm járt úgy, hogy vett egy házat, hogy majd felújítja. A falakig visszabontották, tetőcsere stb... 15 millió ráköltésénél tartanak, és még nincs kész, még minimum kellene két millió. Most már "csak" berendezni kellene, szaniterekkel, stb.. Csak úgy repkedtek a 50-100e-s váratlanul felmerülő tételek. Eddig 25 millió össznél tartanak (persze a vétellel együtt), és még mindig albérletben élnek, mert beköltözhetetlen.
20. Nívea
2011. márc. 17. 20:44
Ismerem azokat, akiknek építettek már házat 2 évvel ezelőtt. Mivel ez egy kis falu, ahol van ez a vállalkozás, ahol mindenki ismer mindenkit, így teljes mértékben megbízok a cégben. Idegenekkel biztosan nem vágnék bele.
2011. márc. 17. 17:03

ma nem egyszerű még hitelhez jutni se...és mindent érdemes előtte ellenőrizni ,hogy a vállalkozó hol és mit csinált már és ott utána érdeklődni mennyiért

egy ilyen tapasztalat nem árt a neten bemutatottak csalokák

18. Nívea (válaszként erre: 15. - B789d47c89)
2011. márc. 17. 16:57

Kb. ugyanennyi egy használt ház, mint az új. Legalábbis itt. 13 körül vannak azok, amiket érdemes lenne megvenni, arra meg úgyis rá kell költeni(festés, csempézés, esetleg átalakítás), akkor nem biztos, hogy kevesebb lenne a hitelgondom.

Biztos, hogy több munka, de a pénzben nem vagyok biztos.

17. Nívea (válaszként erre: 14. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 17. 16:55
Én nagyon szeretném, már teljesen beleéltem magam, de azért ott van az a félelem is. De ha nem próbáljuk meg, akkor nem is lesz belőle semmi. Gondoltam előtte kicsit itt utána érdeklődök, hátha valami okosat megtudok. De nem nagyon haladtam előre :(
16. Nívea (válaszként erre: 13. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 17. 16:54
Szívesen :) Nektek is, ha úgy adódik! :)
2011. márc. 17. 11:28

Szerintem építkezni fárasztóbb költségesebb és "házasságpróbálóbb" feladat mint egy készet venni.


Tapasztalatok alapján nem vágnék építkezésbe inkább egy készet vennék meg és ha kell azon pofozgatnék. Ott eleve látod a készet, a tervek alapján még nem tudhatod, h pl. milyenek lesznek a lakásban a fényviszonyok...stb.


Meg a sok hitelgond milyett most rengeteg új építésű eladó lakás van,.

14. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 12. - Nívea)
2011. márc. 17. 10:57

Teljesen meg tudlak érteni...

Pontosan ebben a cipőben járunk mi is,bár mi nem építenénk,meglévőt újítanánk fel magunknak....

De nálunk is húzós,mert öröklött,és kell rá fordítani...sajnos...

Osztunk-szorzunk ezerrel,és "félünk" a törlesztéstől...

Totál megértelek!!!


De ha jó érzés kíséri a gondolatot,és úgy érzed menni fog,vágj bele.

Ha nagyon nem tetszik,húzódozol tőle,akkor gondold át!:)))

Még egyszer:Sok szerencsét Nektek!:))

13. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 7. - Nívea)
2011. márc. 17. 10:52

Köszike!!Hát mi is így számoltuk..kb.

Mégegyszer köcce!Nektek sok szerencsét:))))

12. Nívea (válaszként erre: 11. - 1617f44160)
2011. márc. 17. 10:36
Értem. Köszi a tippeket! Típusterveket néztünk idáig, de a négyzetmétereken és a helyiségeken is változtatnánk. Egyedi elképzelést is megvalósítanak. Csak olyat csinálnak, hogy a legkedvezőbb legyen számunkra. Ezt már megbeszéltük. Csak nem tudom merjük-e megvenni azt a telket, merjünk-e belevágni. Nagyon félek a költségektől.
11. 1617f44160 (válaszként erre: 2. - Nívea)
2011. márc. 17. 10:21

szerény véleményem szerint egy háznak a lelke a tervezésen múlik, mielőtt belekezdenétek nagyon alaposan át kell gondolni, hogy melyik funkciót hova szeretnétek, mert lehetséges, hogy tipus terv alapján dolgpznak, így meg megeshet, hogy a kivitelezés drágább lesz.

a látványterv pedig általábaningyen van, mert géppel rajzolnak és az már csak egy apróság.


a fűtési rendszert is érdemes átgondolni, mert léteznek turbó kazánok, ahol nem kell a drága kéményt felépíteni, és a kéméynseprő engedély sem kell.

de lehet cserépkányhás fűtést is tervezni.


az engedélyezést jobb ha a tervező intézi, ha változás kell a terven a szakhatósági engedély miatt, akkor az egyszerűbb.

10. Nívea
2011. márc. 17. 10:18

Igen. Ezt is figyelembe vettük.

Tényleg attól tartok, hogy a ház árán kívül milyen költségekbe kell majd még verni magunkat. Attól félek, hogy a törlesztőt nem bírjuk majd fizetni, stb...

2011. márc. 17. 10:00
természetesen olyan helyen hol a vállalkozónak több dolga is van ott valamivel olcsóbban lehet építkezni hiszen mindig át tudja igazítani az embereket ,én úgy látom a budai kis falvaknál és csak olyat szabad szerződtetni kinél a háttérben már legalább egy két építkezést meg lehet nézni..,mert itt is akadt aki olcsón vállalta de most épp bontanak ott..és a beszerzésen is sokat lehet spórolni szállítás stb..
8. Nívea (válaszként erre: 5. - Emi75)
2011. márc. 17. 09:35
Értem. Nem a cégtől tartok, már vannak ismerőseim, akik náluk építtettek és nagyon dicsérik őket. Rengeteget segítenek mindenben, és profi munkát végeznek. Nem kapkodják el az építést, ha olyan az idő, akkor kivárnak inkább, minthogy gond legyen. Szóval ettől nem tartok igazán.
7. Nívea (válaszként erre: 4. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 17. 09:32
Ott, ahol mi szeretnénk építkezni, az építésvezető szerint 350-400e ft körül lesz. 400e felett nem. Ez egy kis falu.
6. Nívea (válaszként erre: 3. - Fehérleander)
2011. márc. 17. 09:31

Köszi a választ! Az engedélyeket el tudnád mondani, hogy milyen engedélyekről van szó? Párat én is tudok, de szerintem van, amire nem is gondolok.

Kezdőtőkénk van. A telek ára is megvan, a közműre is van pénz, valamennyi van a házra is. Majdnem a fele, kicsit kevesebb. Olyan 6-7 milliót kellene felvenni. Igazából a hitel törlesztőrészlete miatt aggódok, hogy hogyan bírnánk majd fizetni.

5. emi75 (válaszként erre: 2. - Nívea)
2011. márc. 17. 09:31

Szia! számítsatok arra, hogy valamivel több lesz, mint amire számítotok :) menet közben adódhatnak nem várt dolgok. És az építő céggel úgy érdemes megállapodni, hogy a vállalkozói díj egy részét visszatartjátok garanciális javításokra. ez általában 10% körül szokott lenni. pl. ha lepereg a vakolat fél év múlva, vagy megreped a csempe, abból kell kijavítania, és nem kerültök olyan helyzetbe, hogy esetleg épp nincs pénze a cégnek kifizetni a javítást (egy ismerősöm így járt)


egyébként most még tart a pangás az építőiparban, így jó alkupozícióban vagytok, ha amúgy bele tudtok vágni anyagilag.

2011. márc. 17. 09:24

Szia,tudom,hogy Te kérdeztél,de én is kérdezhetek tőled?

A közmű ára kb mibe "fáj"?Privibe is írhatod.....

Előre is köszi!

2011. márc. 17. 09:19

engedélyek

közjegyzői díj (ha hitel is lesz)

ha gázzal fűtesz, akkor ahhoz terv, engedély

sok-sok üzemanyag :-)

jah +15%

Sose annyiba kerül, mint gondolná az ember!

2011. márc. 17. 09:16

Szerintetek érdemes most belevágni házépítésbe? Milyen költségekkel kell számolni az építkezés folyamán? Nem az anyagok árára gondoltam.

A cég elvállalná az építési terv elkészítését, a látványtervet ingyen. Felhúzza a házat az alappal együtt. Ennek tudom az árát. Ezen kívül milyen költségeim lehetnek még?

A közmű árát is tudom már.

Előre is köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 17. 09:14
A házépítésben felmerülő költségek. Érdemes belevágni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook