Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bulgária- Napospart! Vélemények, beszámolók :) fórum

Bulgária- Napospart! Vélemények, beszámolók :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
88. Tomi68 (válaszként erre: 86. - Esszieffi)
2013. aug. 6. 18:23
csak megerősíteni tudom a leírtakat.
87. Tomi68
2013. aug. 6. 18:07
A napokban jöttünk haza Bulgáriából pontosabban a napos partról.Nagyon szépeket olvastunk róla ezért választottuk idén.Először ami igaz:hatalmas szállodák rengeteg bár,étterem,szórakozási lehetőség,de ez mind nem olcsó mint amit itt leírtak a bevezetőbe.Csak bolgárul és oroszul beszélő emberrel találkoztunk,angolul csak elvétve még a boltokban sem szólaltak meg.Parkoló csak fizetős még a szupermarkett előtt csak 5db parkoló van vagy ha nagyobb az fizetős 2leva óránként.A tengerpart nem homokos hanem homok és öklöm nagyságú kövek keveréke.A víz és a part találkozása zöld moszatos és még öt méteren keresztül a vízben is gázolni kell át rajta hogy a tisztább részre érj és fürödni lehessen.A boltokban az eladók rettentő bunkók ha nem veszel semmit csak nézelődsz szemmel megöl,ha ruhát próbálsz és nem jó a méret és nincs is a méretedbe szó szerint elküld a melegebb éghajlatra mert azért is te vagy a hibás.A parton kicsi talán 20x20m rész ahol szabadon lerakhatod a cuccaidat mert a többi rész az a parton lévő szállodák tulajdonába vannak és elküldenek.A közlekedés katasztrofális a zebránál nem engednek át az út másik oldalára születni kell.Nincs olyan hogy állsz a zebránál és majd valamelyik megáll vagy lelépsz elé vagy ott maradsz.A szálloda: Hotel Sunrise, parkoló nincs a járdán parkolhatsz és reméled hogy a járókelők nem karcolják össze az autódat.Reggeltől estig szól a zene a szálloda medencéjénél hol hangosabban hol halkabban egy este karaoki és disco senkit nem érdekelt hogy kis gyerekkel vagy és pihenni akarsz 8-10 tizenéves csitrik vihorásztak és üvöltve énekeltek. Svédasztalos reggeli.Minden nap ugyanaz még az előző napi barna főt virslit is megtaláltam 2nap múlva,de amúgy a többi kajára nem lehetett panasz.A szálloda éttermében sem beszéltek angolul csak Bulgárul gagyarászott valamit és kép alapján értette meg hogy koktélt kérünk.A szoba kopott laminált padló néhol már feljőve vagy teljes mélységben kikopva.A bútorok kitört íróasztal oldallap a bőrönddel kellett kitámasztani hogy ne szakadjon össze,a szekrényekre nem lehet panasz miután domestossal át törölted mert büdös áporodott szaga volt.A wc-re szintén ráfért egy alapos tisztítás szintén vegyszerrel.Kértünk takarítást.Felsöpört a hölgy ott ahol nem volt semmi a padlón és körbe mosta a cipőket táskákat egyszóval ami a padlón volt,úgy hogy ezt megoldottuk magunk.Az ágyon rugós matrac aminek már érezni lehetett a rugóit a derekamban vagy a hátamban de a legjobb az volt hogy ha megfordultam akkor a nejem mellettem még vagy 2 percig ringott. Összességében hatalmas csalódás soha vissza nem megyek,éljen Görögország Paralia és Olympic beach. Mindent lefényképeztem semmi nem kamu.
2013. aug. 5. 21:24

Sziasztok!

Kicsit negatív az én/mi véleményem Napospartról, meg úgy az egész utazásról. A Robinson Tours-szal mentünk, ahogy olvastuk itt, elég jó véleményen voltak róla. Hát... mi kevésbé. A buszon éjszaka végig fűtöttek, kb 40 fok volt, szakadt rólunk a víz, így lehetetlen volt aludni. Hiába szóltunk a sofőrnek, az nem tudott vagy meg sem próbált tenni valamit ennek kijavítása érdekében. Egyébként pedig az egyik buszsofőr kifejezetten ellenséges volt. De nem keseredtünk el, elvégre ki lehetett bírni, gondoltuk majd a tenger kárpótol mindenért. Hát nem így történt. Az egész part mentén alga-hegyek tornyosultak, a víz pedig kb 5 méterre befelé szintén moszatokkal volt tele, mintha egy brokkoli krémleves hömpölyögne a tiszta tengervíz helyett. Szóval a fürdést megkíséreltük, de gusztustalan volt, így nagyon keveset tudtunk tartózkodni a tengerben. Azt mondanom sem kell, hogy senki az ég világon nem takarította el a moszat-halmokat, a tenger újra bemosta, majd újra kihozta, és abban tapicskoltak az emberek.

A bolgár "vendégszeretetről" inkább nem kívánok véleményt mondani, mert nem tűri a nyomdafestéket. Maradjunk annyiban, hogy egy idő után már a "Where are you from" kérdésre azt válaszoltuk, hogy Germany. Előző évben Görögországban nyaraltunk, ahol szó szerint imádták a magyarokat és mindenhol olyan kedvesek voltak, hogy ez után a bolgárok fogadtatása finoman szólva is jeges volt.

Az utcák koszosak, minden "apróságért" fizetni kell, még a wifiért is a hotelban (ez szintén a görög nagyvonalúság után volt szokatlan).

Az árak közel hasonlóak, mint Magyarországon, az alkohol/koktélok viszont olcsóbbak. De ez mit sem változtat a fent említett rossz élményeken.

Lehet, hogy mások, akik itt jártak, azok nem gazdagodtak ilyen "élményekkel", de az biztos, hogy én soha többet be nem teszem a lábam Bulgária területére és a magam részéről senkinek sem ajánlom! (és mindezt úgy írtam, hogy Egyiptom és Európa összes tengerpartján jártam, de ilyet még sohasem tapasztaltam, mint itt. Pénzkidobás volt.)

Éljen a Grandtours, éljen Paralia!!!!!

2013. júl. 28. 19:13

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy aki nem szervezett úton volt, hanem külön foglalta a szállást és a repülőt is, az hogyan oldotta meg a transzfert a reptérről a szállodába? Találtam pár oldalt, de elég drágák a transzferek. Tudja valaki, hogy az ottani taxisok mennyit kérnek?

Köszi

84. Hansz
2013. júl. 22. 09:31

Szevasztok!

Számtalan érv szól Bulgária mellett és igen elsősorban a passzív pihenést és retro hangulatot kedvelők érzik majd jól magukat. Burgastól délre Primorsko,Kiten, Lozenets, Tsarevo olyan helyek, mint M.o. 50 évvel ezelőtt. Rendkívül olcsó (a kaja és a szállás is) és foglalás nélkül is talál magának mindeni szállást.Kis járkálás de legalább látod mit veszel és alkudni is tudsz!Tavaly 2 hét Pomorie-ban szállás tenger mellett,magánapartman,klímával 70.000 Ft/2 fő. A helyek ahová mindenképp menni kell, a déli részen Sozopol,Kiten, északon, Nesebar, Obzor,Byala(a tenger messzebb van)Varna, Primorski, Zlatni, Kranevo. Balchik borzalom!Most néztük Görögország, Horvátország, Olaszország, Spanyol 4-szer annyiba kerül.(benzin,útdíjak,szállás és kaja)Románia kicsit drágább mint Bulgária de lepukkant a tengerpart.Ja!A szállodákban, hotelekben jó a kaja de nem olyan olcsó mint ha kis étterembe mentek kajálni!Gyros-t Nesebarban láttam, ahol a bolgárok kicsit beszélnek magyarul.Mint minden nép, szereti ha a nyelvén beszélsz valamit= köszönöm- "blágodárjá" csodákra képes!

UI: Nem igazán kedvelem az utazási irodákat, mert a fotókon nem az a szoba van ami vár a valóságban, harapnak rajtad rendesen, ami az árakat illeti.

A kocsival utazóknak: az utak borzalmasak, a körforgalomban a bolgárok arra indexelnek amerre éppen haladnak, nem amerre ki akarnak hajtani! Az egyetlen autópálya is szocreál, kisebb kátyúval.Szóval az ABS-re és a fékre szükségetek lesz. A Román-Bolgár határon is várni kell, úgy hogy tök mindegy merre mész.

Üdv


H.

2013. júl. 15. 09:54

Sziasztok!


Két hét múlva utazunk mi is.

Az első kérdésem az lenne, hogy tényleg "gázos" a Szerbia-Bulgária átkelő? Azt hallottam, hogy nagyon sokat kell várni, akár több órát is. Azt viszont nagyon nem szeretnénk. A második, hogy szállt-e meg valaki a Hotel Andromeda vagy Hotel Alba szállodákban, mik voltak a tapasztaltok?

Válaszokat előre köszönöm!


Zs.

82. norge (válaszként erre: 81. - Martin3)
2013. júl. 13. 10:07
Az északi oldalon sekély és homokos. Csúcsszezonban szerintem minden homokos part zsúfolt. De közel sincs olyan mint Olasz. Légvonalban a Napospart max 2 km szemmel is látható.
81. martin3 (válaszként erre: 80. - Norge)
2013. júl. 10. 15:42

hahó!

épp pomorie-t böngészem, valóban nem annyira zsúfolt, csendesebb hely? a tömegnyomort nem szeretjük.. a víz ott is homokos, sekély?

köszi

80. norge
2013. júl. 10. 10:43

Éppen Pomorie-ben vagyok.

Néhány ár:

Pizza: 6.5 BLV

Egytálételek: 5-12 BLV

0.5l-es víz,kóla stb a parton:

1-3 BLV

saláták: 3-6 BLV

Szerintem az étkezést egy főre kb 2000ft-tól lehet megoldani étteremben innivalóval esetleg desszerttel.

Jelenleg az €-t 1.93-ba váltják.

Mindenkinek jó nyaralást!!

2013. júl. 10. 10:29

Micimókus!

A múlt héten jöttünk haza Napospartról. A Robinson iroda szervezésében voltunk, busszal. Nagyon jól éreztük megunkat, a tenger tiszta volt, a szálloda tisztaságával is meg voltunk elégedve. Rengeteg kis vendéglő van, ahol elfogadható áron lehet enni. A buszos út kicsit hosszúnak tűnt, de az idegenvezető hölgy Erzsike mindenben a segítségünkre volt. Imádták az utasok! Az út során sok földrajzi és történelmi város-ismertetőt mondott, és adott keresztrejtvényes újságokat is. Volt zene és film és frizbis játék is a buszon. Szóval kellemesen elrepült az idő. Bulgária pedig gyönyörű!Mindenkinek ajánlom , egyszer menjen el oda. Köszönjük Robinson!

2013. júl. 8. 20:25
Mi amúgy az Aparthotel Afrodita-ba fogunk menni, ha valaki ismeri, és írna róla párt szót azt megköszönném. Főként az érdekelne, hogy van-e a közelben jó szupermarket valamint vendéglő.
77. kovnita (válaszként erre: 76. - Miramax)
2013. júl. 8. 20:22

Szia!


Esetleg konkrét árakra emlékszél? Gyros, lángos, fagyi, víz, üdítő...stb. Étteremben kb. mennyiből lehet megvacsorázni 1 főnek? Eléggé aggódom, mert 2 gyerekkel megyünk (7 és 10 éves) és csak reggelivel tudtuk foglalni a szállást. Az irodában lebeszéltek a vacsora befizetéséről, mert szerintük kint olcsóbban megtudjuk oldani. Ők azt mondták, hogy kb. 1500 Ft/fő megoldható. Ez reális ár szerinted? Előre is köszönöm a válaszod!

2013. júl. 8. 12:34
Sziasztok! Hátha valakinek segítek ezzel: mi a múlt héten nyaraltunk a Naposparton, 3 felnőtt, 3 gyermek (3,6 évesek és egy 8 hónapos baba), abszolút pozitív élményekkel tértünk haza! Saját szervezésben mentünk, repülővel, a szállást egy utazásszervező hölggyel bonyolítottuk, egy 3*-os aparthotelben laktunk, ami árához képest (120 ezer volt 6 főre egy hétre) teljesen rendben volt. Elég nagy olcsóság van, sok étterem, és 30 méterenként élelmiszerbolt, gyakorlatilag mindent meg lehet kint venni, amire szükség lehet, bébiételt, pelenkát, élelmiszert nem is érdemes itthonról vinni. Természetesen a tengerparthoz legközelebb eső üzletek a legdrágábbak, 100 méterrel lejjebb már fél áron lehet ásványvizet kapni. Ami nagyon olcsó volt még, azok az úszógumik, matracok, ilyesmik. A Napospart nagyon kellemes, 8 leva (1 leva kb. 150 Ft) lehet bérelni napernyőt, nyugágyat, bár mi inkább vettünk gyékényt, jobban megérte. A gyerekeknek tökéletes a part, tiszta homokos, a víz nagyon sokáig térdig ér, tiszta, langyos. Hirtelen ennyi...
2013. júl. 6. 09:47

sziasztok!

mi 4 gyerkőccel terveznénk(még elég picik, 8, 6, 5, 3 évesek) idén Bulgáriát, tud valaki hasznos infoval szolgálni, hol van gyerekbarát szállás, pl egy kis játszótér a szállásnál

valóban hínáros és medúzás a víz? totál ellentmondó fórumokat olvasok

napospart környékére tervezzük, de olvastam, hogy Kranevo és Primorsko inkább gyerekbarát, mert nagyon sekély a part. Esetleg ezekről a helyekről van bármilyen információja valakinek?

illetve úgy általában mire figyeljünk? ételeket hol érdemes enni, étteremben, vagy inkább a szállodában? (nekem pl egy ház is jó, apartmanként, csak legyen tiszta!

2013. jún. 9. 09:00

Szia. Mikor mi 2 éve Bulgáriában voltunk fakultatív programként sem volt lehetőségünk elmenni Törökországba :(

Arra azért számíts, hogy Bulgáriában nem sok látnivaló van, viszont nagyon jó a tengerpartjuk és a vendégül látásuk :D

73. Hurok
2013. jún. 9. 08:11

Sziasztok ! Júliusban utaznánk a párommal Bulgáriába, a Robinson Tours-al. A Napos parton a Hotel Fórumba lenne a szállásunk. Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata, hogy milyen a szálláshely, és milyen lehetőségek vannak Törökországba átjutásra, a fakultatív programon kívül.


Köszönöm előre is.

72. Jeff
2013. márc. 23. 23:20

Sozopolba utazóknak néhány képes információ az alábbi linkeken elérhetőek. A képek kinagyíthatóak, így könnyen láthatóak akár az étlapok tartalma és árai is.


Néhány étterem, kajálda és egyéb étkezdék ajánlatai, étlapokkal, árlistákkal, véleményekkel képekben.


[link]


Napernyő, nyugágy bérlésének árlistája, busz és szárnyashajó menetrendek, "diszkont udvar" és az OTP BANK ATM helye képekben.


[link]


Sozopol városáról képekben.


[link]


Júliusi reggel Sozopolban.


[link]


Néhány kép a Sveti Ivan szigetről itt található:


[link] _st_ivan_island


Szárnyashajó menetrend:


[link]


Néhány kép Nesebarról:


[link]


Képek a Napospartról:


[link]


Fotók Burgasról:


[link]

2013. febr. 27. 06:45

Sziasztok!

Hotel Strandja felől érdeklődnék, valaki volt már ott? Milyen a kaja, mennyire nyüzsis éjszaka, tisztaság és egyebek?

Véleményeket kérnék szépen.

Köszönettel!

2012. dec. 10. 13:55

Sziasztok. Matusera mi a Hotel Hrisantemaban voltunk. Nagyon szép a szálloda, tenger nincs messze. Hinarakkal egyáltalán nem találkoztunk, csak medúzákkal, mert elég nagy hullámokat fogtunk ki, és azok kihozták őket a part közelébe, viszont tőlük sem kellett félni.

Én bármikor visszamennék, sőt szerintem vissza is fogok menni :)

2012. okt. 30. 18:35

Sziasztok!

A családommal(2 feln. 7 éves kislány) úgy döntöttünk hogy jövőre Bulgáriát választjuk nyaralóhelyül :)Nessebar, Napospart..stb

a szálloda még nincs kiválasztva, még nézelődünk, érdeklődünk...Mindenképp félpanzió, de all inclusive ellátás is érdekel

Bulgária nagyon olcsó, ezért is előnyös.

Ha valaki tud ajánlani egy jó szállodát( mely gyermekbarát jó ételeket kínál) vagy tapasztalatból mondani valamit a helyről, az nagyon jó lenne :)

2012. okt. 15. 15:06
Sziasztok. 2012.márciusában fizettünk be a Robinson Tours utazási irodábal a buszos utunkat aug. 17.-i indulásra Bulgária-Napospartra. Chaika hotelben all Inclusive ellátásra. Már non vártuk az indulást. Eljött aug.17.-e. Győr-Moson Sopron megyében reggel felszálltunk a buszra. Budapesten át kelett szállni. Ott közölte velünk egy kis hölgy, hogy a Chaika hotelben nem tudnak minket elszállásolni. Ezért ha tetszik, akkor a Mercury hotelt kapjuk. Ha nem tetszik, akkor ennyi, mehetünk haza. Állítólag a szálloda aznap reggel teltházat jelentett. Érdekes, mert az interneten volt szabad szobájuk. Elfogadtuk a Mercury hotelt, mert már non vártuk az utat. Közölték velünk, hogy szintén 4 csillagos, és all inclusive szállást kapunk. Ha nem felelne meg mégsem, kapunk mást, jóval szebb szállót. Gondolhatjátok, a 24 órás utat végig idegeskedtük. Oda vittek minket másnap reggel 9körül a mercury hotelhez. (Aki nem hiszi, nézze meg a Chaika hotel és a Mercury hotel össze hasonlítását az interneten). Semmibe nem hasonlított a kettő szálloda. Mercury számunkra öreges, és nem szép. Az étel sem volt olyan finom. Ami a leg bosszantóbb volt, hogy a buszunkról 4 ember ment a Chaika hotelbe. És minket tettek átt máshova. Pedig biztosra mentünk, a teljes összeget már márciusba befizettük. Árat nem találtunk a mercury hotelről. Sem katalógusukban, sem az interneten nincs feltüntetve. A kinti idegenvezető azt mondta, hogy ez van, BOCS! Más szállodát nem tudtak adni, teltház volt, elvileg. Ami szintén központi, és egyszerre tengerpartra néző szálloda lett volna, mint amit mi fizettünk, arra azt mondták, hogy erre még 20ezer ft/főt kell fizetni, mert az annyiba kerül. Ez nevetséges volt, mert így is 140ezret fizettünk be/fő. Nagyon el volt rontva a nyaralásunk, mert semmit nem segítettek a Robinsonosok, csak vigyorogtak, hogy érezzem jól magam. Ha legalább egy jobb, vagy olyan kategóriás szállodát kapok, mit amilyet fizettem, akkor biztos jól éreztem volna magam. Haza érkezésünkkor elküldtem ajánlott levélben a szálládában felvett jegyzőkönyvet, és a véleményem. Ennek már jó ideje. Eddig válasz semmi.
2012. szept. 11. 14:09
A Hotel Albenában **** töltöttem egy hetet. Gyönyörű volt all. ellátással...
2012. szept. 11. 14:08
Igaz én 2009ben voltam.
65. boldogliz (válaszként erre: 64. - Kató József)
2012. szept. 11. 14:07

Mi is így jártunk. Szörnyű volt.

Senkinek sem ajánlom.

De nekem egész Bulgária nem jött be. A tenger is koszos volt,hínáros.

64. Kató József (válaszként erre: 56. - Kécske 33)
2012. szept. 5. 12:10
Remélem időben szólunk, BORZALMAS, lepukadt, mocskos,prímitiv Hotelnek nem nevezhető, egyszerüen olyan, mint egy putri. Semmi nem igaz a ismertetésből,csak a lelakott szoba.Sem tv,telefon,de még egy vállfa sem a leszakadt ajtajú szekrényben, a WC 5 percenként lehuzza magát, az ágyak koszosak, kifeküdtek,a pótágy egy sodronyos vaságy,ami belóg, megközelíti az aljzatot,a párna csomos és kőkemény.A takarítás egy felmosófával naponta az egész emeleten. A személyzet pont olyan,mint az egész komplexum.Az étel egyhangú, többnyire ugyanaz.A tengerpart minimum 500 m-re van. Vásárlásnál,tankolásnál érdemes nagyon odafigyelni, mert igyekeznek becsapni.A szállodában is a recepciós kétszer akarta velünk a széfet kifizetetni! Senkinek nem ajálom, hogy a látszólag olcsó balkán hotelt /így kisbetűvel/ válassza. Távozásnál még meg is aláztak minket: a recepciós felküldte a takarítónőt, hogy megnézze, elvíttünk-e ebből a leamortizálódott szobából valamit. Addig mig vissza nem jött, ott álltunk szégyenszemre, majd a recepciós a fejével intett, hogy mehetünk. Semmi elnézést kérünk, vagy egy köszönés, így távoztunk és még ezért fizettünk is. Aki olvassa ezt adja tovább!!!!!!!!!!!
63. Julija
2012. aug. 30. 10:09
Mi kéthete jöttünk haza Bulgáriából Napospartról a Robinsonnal. Nagyon jól éreztük mi is magunkat. A szálloda tiszta volt, a tenger egy kicsit hínáros. Tényleg a robinsonosok nagyon jól leszervezik az egész utazást. Mi egy másik buszon voltunk, ott egy nagyon talpraesett, segítőkész idegenvezető hölgy volt, Fáber Erzsike. Imádták az utasok. Sok hasznos információval szolgált, földrajzből, történelemből érdekes országismertetőt is mondott. Jó megoldás, hogy vannak a buszokon idegenvezetők, akik tájékoztatják, segítik az utasokat. Köszönjük Robinson!
2012. aug. 15. 12:34
Sziasztok! Mi július közepén voltunk a Napos parton Neckermannal és mi is csak ajánlani tudjuk.
2012. aug. 14. 20:04

Mi vasárnap értünk haza a Napospartról és FANTASZTIKUS volt, nagyon nem akartunk hazajönni.

A Robinson Torus-sal voltunk és maximálisan elégedett vogyok velük!!! Busszal voltunk, már a buszos kísérő is nagyon jófej fiatal srác volt. Volt egy ki kvíz az úton, ahol lehetett nyerni frizbit, meg az út végén egy kis rakiját is kaptunk. A Calypso hotelben voltunk, ami egy nagyon szép szálloda és még a kaja is jó, ehhez képest az ára nagyon baráti. A Robinson Tours 2 ingyenes programot is szervezett a magyaroknak: ismerkedős est egy koktél bárban (1 koktél 3 leva volt), majd 2 nap múlva karaoke est. Részt vettünk fakultatív programokon, azok is nagyon szuperek voltak.

Én csak jót tudok mondani Bulgáriáról!!!! Mindenkinek ajánlom, de csakis a Robinson Tours-sal! :)

2012. jún. 18. 19:41
3 éve voltam. Nem ajánlom senkinek.
2012. jún. 18. 16:57

Köszönöm a segítséget VendrinerPiroska!

Mindenféleképpen megcsináltatom.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook