Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik el egy átlagos 2, 5 éves? fórum

Hogy alszik el egy átlagos 2, 5 éves? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 19. 21:13

Haliho,van itt még valaki?

Nekem azaz nalunk pont az a helyzet,mint,amit wanita77 irt le. Kicsit aggódom,mert jön a kistesó és nem tudom hogy lesz ez igy kettövel.Néha annyira elkeserede,néha meg azt gondolom,h természetes,h igényli a közelségemet.CSak kezd nem jól esni,a mellette fekvés,mert néha megrug ahogy forgolodik,stb..

Valaki jutott vmire?

2011. márc. 17. 17:08

Szia

Nekem 3 éves múlt a kislányom. A kiságy, na az díszből volt a szobába, a férjem nem itt dolgozik, nekem meg kényelmesebb volt, ha mellettem aludt. Aztán olyan 1 éves korába kezdődött ez a ringatásos korszak, ez tartott egészan 2 éves koráig. Mikor bekerült bölcsibe, ott annyira elfáradt, hogy 8kor lefeküdtünk,és már aludt is. Jelenleg oviba járunk, 8kor fekszünk, de Ő már negyed 9kor alszik, ekkor átteszem a franciaágyunkhoz tolt gyermek heverőjére, és reggelig ott alszik.

Hidd el a te kicsig is le fog szokni, idővel...kitartás.

Üdv:

Becca

2011. márc. 17. 15:24
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Megmondom őszintén, nagyon jó érzés, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Nem nagyon tudtam, mit kezdjek a helyzettel, hogy kellene a normális alvásra szoktatnom, ha azt sem tudom, milyen ez. persze még vannak halvány emlékeim 8 hónapos kora előtti időkről, amikor beraktam a kiságyba, kimentem mosogatni, és mire visszaértem, mindenféle sírás nélkül már aludt. mintha sosem lett volna... Na de amit leszűrtem a válaszokból, majdnem minden gyereknek kell valami kis támogatás az elalváshoz, ezen kell módosítanom, hogy ne ringatás legyen, hanem valami más. Ez hihetetlen segítség a számomra, tényleg mindenkinek köszönöm, aki írt. És jó volt olvasni a ringatásról leszoktatás sikertörténeteit. :) van remény :)))
2011. márc. 17. 13:08

Az én fiam is 2,5 éves, már fél éve nagy ágyban alszik úgy, hogy melléfekszünk. Általában max. 20 perc alatt elalszik. Előtte nálunk is volt mindenféle, sétálás, ringatás, éneklés, simogatás, kiságy mellett ülés, fekvés, áthozás. De aztán úgy döntöttünk, veszünk neki nagy ágyat és azóta sokkal jobb a helyzet. Persze van olyan, hogy átjön, de mostanában már ritkábban. Olyan trükköt is be szoktam vetni, hogy kimegyek és mondom neki, hogy mindjárt visszajövök. Várok pár percet, ha nem ordít utánam, akkor nem megyek vissza és el is alszik egyedül. Ha nagyon kiabál, akkor visszamegyek és melléfekszem. Többféle dolgot ki kell próbálni, mire az ember megtalálja a megfelelőt. De ebben ők is segítenek, maguktól leszoknak a régi dolgokról és ha már beszélnek, meg is mondják, hogy akarnak aludni.

Most éppen papát (nagypapa, velünk lakik) hívta be, hogy aludjon vele. Sokáig hülyéskedtek, de végre csönd van. :)

4. lliinnddaa (válaszként erre: 2. - Kittycat2)
2011. márc. 17. 09:28
Egyik ismerősöm ringatás helyett a popsiját paskolta finoman. Ettől is megvolt az a ringó mozgás, és nem kellett ölbe venni. Kicsi babánál láttam ezt, de lehet nálad is segítene.
2011. márc. 17. 09:15
Szia! Nem lehet már könnyű nektek sem! Mi melléfekszünk, és amikor elalszik, kijövünk. Persze felváltva- mikor kivel akar aludni... Régen mesére aludt, még régebben énekre. VOlt amikor leraktam az ágyba, és aludt egyedül. Amióta nem rácsos ágya van, azóta ha egyedül hagyjuk, nem alszik el, átjön utánunk. Van, hogy a fotelbe ülök le, de akkor inkább csak mocorog, játszik, nem alszik, igy a könnyebb utat választottuk, és melléfekszünk... Nem jó módszer, de gyorsan elalszik. Majd leszokik erről is. Egyébként nemsokára három éves lesz a kisfiam.
2. Kittycat2 (válaszként erre: 1. - Lliinnddaa)
2011. márc. 17. 09:09
Köszi a választ! Hű de jó neked. :) Azért remélem, előbb-utóbb mi is eljutunk ide. Igazából elmagyaráztam neki, meg is érti, és megpróbál egyedül elaludni, de nem megy, és akkor sírni kezd egy idő után, hogy anya segíts, ringass el. Nah, akkor persze megszakad az anyai szív... de muszáj leszoknunk róla, már nagyon nehéz őt tartani. Majd apró lépésekkel próbálkozunk tovább.
2011. márc. 16. 20:36

Nekem az elejétől fogva egyedül alszik el. Most 2,5 éves. Leteszem, kicsit bent kell vele maradni (max 10 perc), vagy mesélek, vagy simogatom, mikor mihez van kedve, aztán kiküld a szobából. Elaludni csak egyedül tud.

Nehéz lesz átállni, ha máshoz van szokva. Viszont ennyi idősen már meg kell, hogy értse, ha elmagyarázod neki, hogy ez így nem mehet tovább. Persze apró lépésekkel kell eljutnod a célig, de szerintem fontos, hogy elmondd neki. Én is akkor tudok valamit is elérni, ha elmagyarázom, mi miért van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook