Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Korpás seborrhoea fórum

Korpás seborrhoea (beszélgetős fórum)


18. Veronika27 (válaszként erre: 17. - Nyoszorgo)
2013. dec. 5. 09:28
Igen, viszonylag jok, de azert annak ellenere, hogy natur, meg lehet rajuk allergia.
2013. dec. 4. 21:55
Jó, rendben! :-) Az Ilcsi termékek jók? Nem ismerem, csak ezért kérdezem...
16. Veronika27 (válaszként erre: 15. - Nyoszorgo)
2013. dec. 3. 22:44
Keress egy Ilcsi referencia kozmetikat, szerintem ott tudnak rajtad segiteni.
2013. dec. 3. 13:23
Igenigen, már nagyon sokat olvastam utána. Lehet, hogy egy hozzáértő kozmetikus tudna segíteni...
14. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2013. dec. 2. 10:15
Illetve rosszul írtam: szeborreás dermatitisz és szeborrea, aminek több változata is van, mint bőrtípus: olajos és korpás. A korpás hámlik.
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Nyoszorgo)
2013. dec. 2. 10:13

Na várj: szeborrea és korpás szeborrea nem ugyanaz!

A szeborrea lehet egy bőrbetegség is, aminek több változata is van. Pl. szeborreás dermatitisz, atópiás dermatitisz... Keress rá, olvass utánuk és talán megtalálod azt, ami neked van.

Látatlanban én sajna nem tudok segíteni.

2013. dec. 1. 08:16
A homlokomon, orromon, szemem alatt és az államon. Mitesszerek szoktak lenni, de nem hittem volna, hogy összefüggésben van ezzel...
11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Nyoszorgo)
2013. nov. 29. 12:52

Ha vannak fekete vagy feher nehezen kinyomhato mitesszereid, vagy esetleg pattanasaid, akkor lehet korpas seborreas a borod.

Hol hamlasz?

2013. nov. 29. 09:54
Sziasztok! Valamelyik nap voltam kozmetikusnál és ő mondta, hogy seborrheás a bőröm, mert nagyon száraz és már nem tudom mivel kenni, hogy jó legyen... utána olvastam, de nekem nem zsíros az arcom, csak száraz! Bőrgyógyászhoz szerettem volna tegnap időpontot kérni, de max csak januárba tudnak, de még nincsen beosztásuk, szóval ennyit erről. :/ Tanácstalan vagyok, már a pöpec hidratáló krémek se javítanak a helyzeten, így meg még alapozót sem tudok kenni az arcomra. :/
9. Veronika27 (válaszként erre: 6. - Flasch)
2011. márc. 18. 22:39
Nagyon szívesen :)
8. flasch (válaszként erre: 5. - Fa8f3f5c02)
2011. márc. 18. 22:31

Köszönöm a javaslatot! Te használsz ilyen terméket?

Számomra még új, eddig nem találkoztam vele.

2011. márc. 18. 22:29
*volna----bocsánat az elírásért...:)
6. flasch (válaszként erre: 4. - Veronika27)
2011. márc. 18. 22:28

Köszönöm szépen!

Mondjuk ezt nem gondoltam volt, azt hittem, sima bőrprobléma és csak szimplán peches vagyok, hogy az enyém is ilyen típusú.

De akkor eszerint nem csupán ennyiről van szó

Azt hiszem alaposabban is utánanézek ennek a témának, most felkeltetted a mélyebb kutakodás iránti érdeklődésem.

Még egyszer, köszönöm!:)

2011. márc. 18. 14:20
Chuleevandevi
4. Veronika27 (válaszként erre: 3. - Flasch)
2011. márc. 17. 20:24

Minden bőrprobléma belső eredetű. Nagyon sok múlik azon, hogyan táplálkozol és a folyadékfogyasztás nagyon fontos. Igazából azért is nehéz a kezelése, mert az egész embert kell nézni, kielemezni és annak alapján jönni rá, hogy mitől lehet ilyen a bőröd. Persze genetikai adottság is, de az állapotán lehet javítani.

Ennél többet látatlanban sajnos nem lehet mondani.

3. flasch (válaszként erre: 1. - Veronika27)
2011. márc. 17. 10:15

Igen, elsősorban az arcbőrre értettem, sajnos nálam ez van. Az aloe vera-ra is csak a közelmúltban leltem rá. Sőt...igazából arra is csak pár hete jöttem rá, hogy nekem 'ilyenem van'...Nem hagyott nyugodni, hogy lehet az, hogy lassan a 30 felé szinte ugyanolyan problémás a bőröm, mint egy tininek. De egyébként meg állandóan hámló is egyben...

Akkor keresgéltem a neten és láttam ennek a leírását, ami teljesen rám illik, sajnos.

Azóta keresgélem a megoldást, hogyan lehet normalizálni az ezzel való együttélést.

Radírozni hetente 1x szoktam, kenegetni sem mindennap, mert nem tudom mivel teszek igazán jót a bőrömnek.

2. t.Ili (válaszként erre: 1. - Flasch)
2011. márc. 16. 22:02

Van egy korpás hajra való tonik,amit szoktam az arcomra is kenni,ha már a helyzet tűrhetetlen.

2-3 nap alatt helyrehozza,és kb 1 hónapig nincs gondom vele.Teljesen tiszta,és hidratált lesz a bőröm,hámlásnak nyoma sincs.Ez is tartalmaz teafa olajat,de mást is.A tonic kb 1000 ft.De csak privibe mondom meg a márkáját:)

2011. márc. 16. 20:57

Sajnos ez a bőrtípus eléggé gyakori.

Milyen gyulladásod van? Vagy a pattanásokra értetted?

Egyébként a zsíros részekre teafaolaj hígítva, a szárazra meg mehet az aloe, a hialuronsav... Na és persze időnként radírozni is kell, de nem szabad gyakran!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook