Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aranyszárny befektetési egységekhez kötött életbiztosítási csomagot hogyan tudom felbontani? fórum

Aranyszárny befektetési egységekhez kötött életbiztosítási csomagot hogyan tudom felbontani? (tudásbázis kérdés)

18. Kia36 (válaszként erre: 17. - Kriszti020)
2011. márc. 19. 09:31

Bocsi, csak most jártam erre! :)...de már válaszoltam is priviben!..

Szia!

2011. márc. 18. 19:36

Köszi mindent.

írtam privit.ha erre jársz írj.

16. Kia36 (válaszként erre: 15. - Kia36)
2011. márc. 15. 21:15

...bocsánat, lemaradt a többi rész, ....önállósította magát a gépem!

A folytatás: van rugalmasabb lehetőség is, mint akár a 10-20 évre lekötött befektetések, amik futamidőn belül nagyobb mozgásteret, lehetőséget biztosítanak. Tanácsot persze csak akkor tudnék adni, ha minden részletet pontosan ismernék, így látatlanban csak annyit,......nem biztos, hogy megéri kiszállni ebből a szerződésből!...

15. Kia36
2011. márc. 15. 21:05

Szia!

...ha már 3 éves, akkor van visszavásárlásra lehetőséged, mint ahogy a többiek is írták. Az eddig igénybevett adókedvezményt 20% büntető kamattal növelten vissza kell fizetned. A hozam összege attól is függ, hogy mennyire kockázatos alapba helyzeted el a pénzedet és hogy az a válság alatt, hogyan alakult. Van több lehetőséged is, ha magasabb összeget fizettél havonta, csökkentheted azt a minimum összegre. Szüneteltedheted is, ez idő alatt nem kell fizeted a havi díjakat az életbiztosítás havi díját viszont vonják az eddig befizetett díjakból, így a biztosító kockázatban áll, tehát a biztosítási részt nem veszíted el. A szerződés ebben az esetben bármikor reaktiválható. A gyermekeknek későbbre félre tenni, gyüjteni szerintem a legjobbak ezek az ugynevezett Unit linked tipusú befektetések, persze a megfelőlően megválasztott befektetési alapokkal, alapkezelőkkel. A piacon van több ilyen, akár rugalmasabb lehetőség is, mint a 1

2011. márc. 15. 20:18
Köszi mindenkinek a segítséget
2011. márc. 15. 18:57
G60 A gyereknek gyűjtünk.És ahhoz van életbiztosítás is.
2011. márc. 15. 18:52
10 év futamidő után visszavásárolható, de ez benne van a szerződésben is. Egyébként minden évben küldik az egyenleg értesítőt. De az adókedvezmények miatt pláne nem érdemes, még nektek kell fizetni ! :(
2011. márc. 15. 18:50
Köszi.Nagyobbat nem bukunk mint a magánnyugdíjpénztárnál.De még mindig jobb a kisebb rossz.
2011. márc. 15. 18:49
Illetve kódját tudod a biztosításnak? G60,G65?...
2011. márc. 15. 18:48

Generalis vagyok!

Elérési vagy haláleseti biztosítás volt?

8. kisj (válaszként erre: 7. - Kriszti020)
2011. márc. 15. 18:44

Szóval ennyit te is tudsz:)

Az esély arra, hogy hatalmasat buktok 100% (plusz az adókedvezmények visszafizetése)

(dolgoztam vagy 8 évig biztosítónál)

2011. márc. 15. 18:41

Köszi a segítséget.

Ennyit én is tudok.Azért kérdeztem rá hogy mennyi az esély mert ha rosszul járunk akkor nem bontjuk fel.

6. kisj
2011. márc. 15. 18:35

Szépen besétálsz a legközelebbi fiókukba és elmondod, hogy meg szeretnéd szüntetni. Ennyi. Vagy írásban felmondod.

Utána ők is elmondják, hogy mit kapsz Te.

Miért rizsáznának?

De egy biztos, készülj fel, hogy marha rosszul fogsz járni.

2011. márc. 15. 18:32
Ott is fogok érdeklődni de gondoltam lehet hogy van valakinek tapasztalata és nem csak a rizsázás érdekel amit a cég elmond.
4. kisj
2011. márc. 15. 18:31

Generali Biztosító

Fordulj hozzájuk, de azt ne hidd hogy visszakapod amit befizettél. Ilyen rövid idő alatt max költségei voltak a biztosításodnak, hozama aligha.

3. kisj
2011. márc. 15. 18:29

A felvett adókedvezmény vissza kell majd fizetnetek.

Egyébként miért nem ott érdeklődsz, ahol ezt kötötted? Biztosan jobban tudnának ebben a témában segíteni.

2011. márc. 15. 18:27
Az érdekelne konkrétan hogy a befizetett pénzt visszakapjuk e vagy mekkora részét kaphatjuk vissza?Három éve fizetjük folyamatosan.Kétszer vettünk igénybe adókedvezményt de sajnos idén már nincs és így szeretnénk megszüntetni.Más formában szeretnénk félretenni.
2011. márc. 15. 18:25
Aranyszárny befektetési egységekhez kötött életbiztosítási csomagot hogyan tudom felbontani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook