Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Plátói szerelem? fórum

Plátói szerelem? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 2. 07:50

Nekem volt...

Nem jó..

16. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2012. jan. 30. 19:53
Nagyon tud fájni és most már tudom, az ilyen szerelemnek semmi értelme!
2012. jan. 30. 18:13
ez olyan tipikus szerelmes vagyok a szerelembe. az egyik legjobb dolog, de hosszú távon értelmetlen és önpusztító, előbb-utóbb muszáj továbblépni. én tudom, voltam már évekig szerelmes valakibe úgy, hogy tudtam, hogy soha nem lesz semmi közöttünk, de szép volt. viszont sokkal jobb érzés, ha valaki végre viszonozza, sokkal kiegyensúlyozottabb és biztonságosabb dolog. arról nem is beszélve, milyen jó érzés minden nap azzal ébredni, hogy szeretve vagy :)
2012. jan. 29. 02:31

Mikor szerelmesek vagyunk, valami állandóan arra ösztönöz, hogy cselekedjünk végre, tegyük meg az első lépést a kiszemeltünk felé, azonban ha plátói szerelemről van szó, elég az is, hogy ez a szerelem van, létezik. Szerelmünk tárgyának nem fontos tudnia róla, nem igyekszünk, hogy érintkezhessünk vele, ez inkább afféle belső ügy - egy csendes, passzív állapot. Boldoggá tesz minket, nem érzünk fájdalmat, vágyódást, nem törekszünk arra minden áron, hogy kifejezzük neki az érzéseinket.


A plátói szerelem alatt azt a szerelmet értjük, amely testileg soha be nem teljesül.


Életünk során előfordul, hogy olyan emberbe leszünk szerelmesek, akit nem is ismerünk, ilyenkor inkább a szerelmet szeretjük érezni, képzeletben felruházzuk szerelmünket olyan tulajdonságokkal, ami heves vonzódást vált ki belőlünk.

2011. nov. 14. 21:16
Jelenleg is részese vagyok egy ilyen plátói szerelemnek. Több száz kilométer választ el tőle, ő pedig mit sem tud rólam. (Bár 90%, hogy sejti.) De én nem adom fel, és küzdök érte!
2011. szept. 17. 13:40
ez felelmetes... :) a 10. valaszban valaszoltak az en 12. hozzaszolasomra. Pedig emlekszem, hogy ide irtam regebben.
11. zena01
2011. szept. 17. 11:26
Gyönyörű és nagyon fáj.
10. Ailen Zia (válaszként erre: 12. - Tisztas)
2011. márc. 16. 19:49

Komolyan mondom én is így vagyok!

Amióta felfigyeltem rá, meg beleszerettem, nem is tud róla, de annyi mindent megváltoztattam magamban, a gondolkodás módot, találtam életcélt, szóval pozitív dolgokat "adott", vagyis hozott ez a szerelem.

Álmodozni jó, álomvilágban nem élek, tisztán látom a helyzetet, de a szerelem nem kor kérdése, csak a látásmód. Én magamon vettem észre, hogy reálisabban vagyok szerelmes már, nem úgy mint anno. Persze, annak a világnak is megvolt a maga varázsa! 16 évesen még én is másként álltam a dolgokhoz, akkor nem is fájt olyan szinten, mint mostanában.

A lényeg akkor is az szerintem, hogy szép dolog a szerelem :) Akkor is ha fáj...

2011. márc. 15. 19:11
:) jó is meg nem is :(
8. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2011. márc. 15. 18:44

Abban vagyok...

De én teljesen tudtára adtam, szerintem teljesen nyilvánvaló volt, csak hát nem tudott vele mit kezdeni... Nem viszonozta, sőt lehet, hogy zavarta is. Majdnem egy éve szeretem, de annyira hűvös volt felém, hogy feladtam a reményt is. Most is összefutok vele néha, látjuk egymást, de már csak odabiccentek egy gyors köszönést. Ő meg lehet, nem tudja mire vélni a változást, mert elég gyorsan stílust váltottam. (Azt hiszem, nem kellett volna tudtára adni, jobb lett volna, akkor talán még jobban kedvelt volna, de azóta nem nagyon.)

Nagyon fájt, s most is fáj még. 'Elvesztettem' azt, aki nem is volt sosem az enyém...

Néha az jut eszembe, hogy hátha mégis talán összejönne - reménykedek mégis... De hamar leállítom magam, hogy: hé! Ez úgy sem történik meg! :( Lassan teljesen elengedem a szívemből Őt :(

7. ddf0740641 (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2011. márc. 15. 18:09
Plátói szerelem? Tiszta öngyilkosság.
2011. márc. 15. 15:50
szerencsére nem volt ilyenben részem, de magam ismerve belepusztulnék..:-(
2011. márc. 15. 15:34
nem kaphatsz meg....a meg lemaradt
2011. márc. 15. 15:34
Szerintem is csak szenvedés...nagyon vágysz valaki után,akit nem kaphatsz és szó szerint fáj,hogy tudod,nem lehet a tiéd.
3. zena01 (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2011. márc. 15. 15:02
Szerintem a plátói szerelem, azért csodás, mert soha nem teljesedik be. Lehet, hogy ha összejönne, az egész egy nagy csalódás lenne. Így szép az egész. Ezt tapasztalatból mondom.
2011. márc. 15. 14:55

Volt már. Tényleg olyan, mintha a lekvárosüveget kívülről nyalogatnád.

Őszintén szólva én semmi fennköltet nem éreztem, csak szenvedést. Nem kívánom senkinek.

2011. márc. 15. 14:53

Sokak szerit olyan, mint egy lekvárosüveget kívülről nyalogatni. De vannak olyanok akik tisztábbnak, "igazabbnak" vélik ezt a soha be nem teljesülő vágyakozást..

Neked volt plátói szerelmed? Aki nem is tudott róla, hogy imádod. Mennyire tud erős lenni vagy éppen fájni egy ilyen "szerelem"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook