Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes lettem, az lenne a kérdésem, mehetek-e táppénzre vagy ilyenkor milyen támogatás jár? fórum

Terhes lettem, az lenne a kérdésem, mehetek-e táppénzre vagy ilyenkor milyen támogatás jár? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 14. 18:09

betegnek érzed magad?

az áldott állapot nem 1 betegség..csak 1 állapot,gyönyörteli állapot érted?

2011. aug. 26. 18:23

Sziasztok!


Én jelenleg 16 hetes terhes vagyok és tanárként dolgozom. Most kezdődött a suli, és úgy terveztem, hogy novemberig dolgozom, aztán jövök táppénzre. De sajnos a számításaimat a főnököm áthúzta. Ugyanis hátrányos helyzetű településen dolgozom, ahol sokszor nem egy leányálom a tanítás. A stresszen kívül ott a fertőzésveszély, az utazás, és szakiskolába is mentem volna. Így úgy döntöttem, hogy eljövök még most táppénzre, nem teszem ki magam a veszélyeknek. Pedig nagyon akartam volna dolgozni, de a saját gyerekem fontosabb, mint a sok másé.

Kövezzen meg, aki akar, de úgy érzem ez lesz most a jó döntés...

2011. ápr. 3. 10:27

Ment mpetit egy másik fórumra árulkodni,mint a dedóban!:-D:-D:-D:-D:-D

Persze ott is a mell volt a témája ennek a libának,mi más?:-D:-D

Próbálja elhitetni azokkal,hogy itt mekkora okosságot mondott,de mindenki láthatja,hogy agyatlan!:-D

Priváttal hagyjon,mert arra be pöccenek!

Pusszaka,akinek jár!:-)

32. Gine (válaszként erre: 31. - 293efc751c)
2011. ápr. 2. 22:15

Hozzászólásaid mögött semmi tartalom nem volt,csupán személyeskedsz.Miért nem teszed ezt azokkal,akik teljes mértékben elítélik azt,hogy vki táppénzre menjen terhesen??Én nem ezt írtam,te mégis belém kötöttél!Miért is?

Csupa rosszindulat vagy,semmi más!Ezért!

Mint láthatod,más is írta,hogy az Ő idejében igenis táppénz nélkül csinálták végig a terhességet?Vele miért nem kötekszel?Ostoba "érveid" vannak,simán csak a képeim miatt szívózol!Nagyon átlátszó!

A feltételezéseid pedig sértettségből adódnak,jót nevettem rajtuk:D

Tudod,ha te csak ilyen agresszióval,bután tudsz megnyílvánulni,akkor kétlem,hogy az én normál hozzászólásom tűnik úgy,hogy 15 éves írta,ha gyereket vársz,akkor viselkedj is úgy,felnőttként!

A tanácsot meg ennyi idősen meg kellene tudni különböztetni a véleménytől!:D

...és mégegyszer mondom,ez a fórum nem a mellekről szól,ha neked érveid lennének és nem aljasságból szálltál volna rám,akkor nem ezzel jössz:D

2011. ápr. 2. 21:42

Kedves Agyasok!

Ha valakit egyáltalán érdekel a hozzászólásaim mögötti tartalom, akkor utoljára elmagyarázom, hogy miért akadtam ki Gine képein. Kicsit képmutatónak és buta dolognak tartom azt, ha valaki olyan tanácsokat osztogat, amiben semmi tapasztalata nincs és ellentmond a saját tetteinek.

Szerintem akkor lenne értelme a hozzászólásodnak, ha te is úgy élnél, mint nagymamád ilyen idősen.


Valószínűleg az egyetlen érték, amit magadban találsz, az a képeiden szereplő testrészed, kicsiny önbizalommal rendelkezel és ezt próbálod ellensúlyozni azzal, hogy elhiszed, féltékeny vagyok rád. Ha ezzel segíthetek neked, akkor maradj meg ebben a hitben. Nekem ez belefér. :)


Az alattvalódnak üzenem, hogy a képeidet azért néztem meg, mert azt hittem, kb. 15 éves vagy a hozzászólásaid alapján. Miután láttam a korodat, kíváncsi voltam a fejszerkezetedre. De már bánom. :)



A továbbiakban nyugodtan ócsárolj, légy infantilis és szerezz ebben támogatókat. Tedd ezt még bátrabban, mint eddig, mert reagálni már nem fogok rá.


És hogy a témához érdemben is hozzászóljak:

aki megteheti, hogy nem dolgozza végig a 9 hónapot, pihenjen sokat, vigyázzon a kisbabájára és ne várja meg, míg igazán veszélyeztetett terhes lesz, esetleg nagyobb baj is éri. Szerencsénk van, hogy több lehetőségünk van, mint nagyszüleinknek. Biztosan ki lehet bírni bármit, de szerintem ez nem az az időszak, amit kibírni kell, hanem átélni! Boldogan, nyugodtan és egészségesen!

Az első 15 napon betegszabi, majd táppénz következik. Előtte ki lehet venni a szabadságot, ha van még abban az évben.


Egy élmény volt...

30. Lina79 (válaszként erre: 32. - Dittka24)
2011. ápr. 2. 19:20

Bocsi, hogy közbeszólok. Én úgy tudom, hogy terhesség alatt nem rúghat ki! Legalábbis a mi cégünknél ezt mondták. Mégcsak 6 órásba sem rakhatják le a kismamát, ha 8 órában dolgozik. A terhes nő védett a munkahelyen, munkaügyi bírósághoz kell fordulni,ha kirúgják. Csak fegyelmivel lehetséges.

Jó, persze, tudom, hogy mindig vannak kiskapuk.

De ebben az esetben én sem mernék a főnökkel packázni, mert ők mindent megtehetnek. Sajnos..

De ezeket jó, ha tudod.

Sok sikert!

29. Gine (válaszként erre: 28. - Bibike83)
2011. ápr. 2. 18:16
Köszi"szomszéd",ari vagy!:)
28. Bibike83 (válaszként erre: 26. - 293efc751c)
2011. ápr. 2. 17:23

Nagy baromság az egész,amit írsz,értékelhetetlen!Gine volt az,aki normális véleményt alkotott,te meg pont az Ő írását spécizted ki.Vajon miért?Női féltékenység,Én is ezt szűrtem le!

Neked az fáj,hogy Neki van az,ami neked nincs!Irigykedsz és ez neked fájdalmas!Nincs mit rejtegetnie,megnéztem,a plasztikai műtét előtt sem volt,akkor is nagyon szépek voltak a mellei!

Csak fröcsögsz itt,de a témához nem szóltál hozzá,hanem egy másik forumozó mellein csámcsogsz,amit tényleg nem kötelező nézegetned!Nevetséges vagy!

27. Gine (válaszként erre: 26. - 293efc751c)
2011. ápr. 2. 14:23

1 semmi közöd a dolgaimhoz,majd pont neked fogom kitárgyalni:D

2 a melleim szépségével sem volt soha baj:P:)

3 mi a ló.f.sz közöd van ahhoz,hogy én milyen képeket teszek fel ide??Erről szólt a fórum?Nem!!Akkor meg ne offolj!

Miért kötsz bele a képeimbe??Zavar?Ne nézegesd!Szánalmas vagy!!!!

Prűdnek nevezem azt,aki ilyenen kiakad,hogy számára tök idegen ember felteszi a képeit,csupán azért,hogy a többi plasztikás csajnak segítsen!

Ennyi,pá!:D

26. 293efc751c (válaszként erre: 25. - Gine)
2011. márc. 30. 15:29

Kedves Gine!

Az első kérdésem az lenne, hogy Te hány hetes terhes vagy, illetve eddig hány gyereket szültél? Úgy vélem nagy tapasztalattal rendelkezel.

A második kérdésem, hogy van munkahelyed vagy volt valaha?

Illetve reagálnék a "prűd bige" és "irigy" megjegyzéseidre.

Azt hiszem, enyhe fogalomzavarral küzdesz, ha prűdnek nevezel valakit, mert nem rakja ki a meztelen képeit egy nyilvános oldalra.

Tudom, fájdalmas Neked, de létezik olyan cici, ami műtét nélkül szép, mégsem mutogatják. Ja, igen, ők mind prűdek. :)

Te olyan stílusú ember vagy, akivel nem akarok leállni vitatkozni, mert más az értékrendünk, más az életünk is.

Te örülj a műmelleidnek én pedig örülök az egészséges magzatomnak, miközben itthon lustulok és élvezem, ahogy rugdos. :)

25. 9cf0020815 (válaszként erre: 24. - Bogmiluj)
2011. márc. 17. 17:17
Ha hallottad a híreket,akkor sajnos nem lesz bababarát az új táppénzes rendszer sem,sőt az első perctől a Tb-től fogod kapni a jövedelmed 50%-át.:-(
2011. márc. 17. 15:58

engem is érdekel az hogy mennyire támogatják állami és munkahelyi szinten a családalapítást.

tudnom kell, mire számíthatok ha én mint kereső ki vagyok iktatva egy időre. a magyar fizetések arra vannak optimalizálva, hogy mindkét szülő folyamatosan dolgozik, tehát a gyerekvállalásra általában nincs idő vagy nincs pénz...

az miért lenne baj hogy az ember tudni akarja hogy felkopik-e az álla ha otthon kell maradnia?

23. Inci79 (válaszként erre: 35. - Dittka24)
2011. márc. 17. 15:05

Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel.Senkinek semmi köze a te életedhez,nem nekik kell megélni.


Egyébként a terhesség alatti munkavégzésről csak annyit,hogy azért régen nagyanyáink idejében alapból egészségesebbek is voltak a nők,nem volt ennyi vetélés,halvaszülés,stb....Mindenkinek szíve joga eldönteni mi az ami biztonságos neki és a gyerkőcnek.Én is otthon voltam 7 hetes terhességtől,feküdnöm kellett,de a fiam így is majdnem meghalt!

22. Gine (válaszként erre: 21. - Juttta)
2011. márc. 14. 18:41

Szia!

Ez így teljesen érthető,az egészségetek most a legfontosabb!!

Kitartás!:)

21. Juttta
2011. márc. 14. 18:39

Én a 6. héttől táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, de kézzel lábbal mennék dolgozni, mert annyira unatkozom. Pedig az én munkahelyem se semmi.

De hát a baba fontosabb, elfoglalom magam itthon.

20. Gine (válaszként erre: 18. - Stix)
2011. márc. 14. 18:37
Én ezt akkor nem értem,ha vkinek nincs oka rá...Vannak nagyon beteg emberek,akik úgy is dolgoznak,mert nincs más választásuk,de egy egészséges terhes...nagyanyáinkról kellene néhányuknak példát venni,és itt most nem a kérdezőre gondolok,mert nem tudom miért szeretné,nem írta
19. anikko (válaszként erre: 12. - F303be5590)
2011. márc. 14. 18:33

Te voltál már terhes?

Nem tudhatod milyen a munkája, nem tudhatod milyen a várandóssága! Miért kell támadni az embereket?

Nekem nem volt gond anno a terhességemmel, azt leszámítva hogy ülő munka miatt nem fordult meg a baba, de az utolsó hónapban muszáj voltam táppénzre menni, mert majd be szakadt a hátam és az asztaltól nem fért a hasam.

18. stix (válaszként erre: 17. - Gine)
2011. márc. 14. 18:32
Hát akkor is úgy gondolom hogy senkinek tényleg semmi köze ahoz hogy a várandos anyuka otthon vagy a munkahelyén szeretné letölteni ezt a csodálatos 9 hónapot!!!
17. Gine (válaszként erre: 16. - Stix)
2011. márc. 14. 18:23

Sziasztok!

Mondjuk,ha vkinek nincs rá oka,teljesen egészséges,akkor ezt én sem értem...persze,ha a kérdezőnek problémája van ok,de ha nincs,akkor ez fura

16. stix (válaszként erre: 15. - F303be5590)
2011. márc. 14. 18:08
ha segítséget nem tudsz "már" nyújtani akkor inkább tartsd magadba a rosszindulatú megjegyzéseid!!!!!!!
2011. márc. 14. 12:00
nemhogy örülnél, hogy van hova menni dolgozni
2011. márc. 14. 11:59
családi adókedvezmény jár a magzat 91. napjától
2011. márc. 14. 11:58
olykor úgy érzem a kismamák visszaélnek
12. f303be5590 (válaszként erre: 2. - Dittka24)
2011. márc. 14. 11:58
a terhesség nem betegség, miért kéne táppénzre menned?
11. Sulawesy (válaszként erre: 10. - Sulawesy)
2011. márc. 14. 08:56
Már mint akkor számít folyamatos munkaviszonynak, ha gyeden ,vagy gyesen voltál vele otthon. Így pontos.
2011. márc. 14. 08:55

HA otthon voltála fiaddal, akkor az biztosított időszaknak számít! Amúgy már nem 180 (fél év kell) hanem egy év munkaviszony. De a gyed és gyes is munkaviszonynak számít. Csak ugye a gyes után nem kapsz annyit, mint a gyed után!


Ha két éven belül szülöd a második babát, akkor elvben ugyan azt a pénzt fogod kapni, mint az elsőnél. Ha meghaladja a két évet, akkor kevesebbet, mert ugye a gyes állandó 22500 (kb.) és az azért nagyon minimális........ ebből nem sok jó sül ki.


A szülést megelőző egy évet veszik amúgy alapul.

9. andi6020 (válaszként erre: 2. - Dittka24)
2011. márc. 14. 08:48
GRATULÁLOK! :))
2011. márc. 14. 08:30
Köszönöm!!Igen a táppénzre gondoltam....hogy mehetek-e,mert azt olvastam pár helyen hogy 180 napnak biztosítottnak kell lennie előtte...és hát fogalmam sincs hogy ez hogy megy..
2011. márc. 14. 08:22
ja de ha kapsz a cégedtől Cafeteriát, akkor havi 1 szabit a táppénz között be kell iktatni, hogy ne vesszem el a cafeteria
6. anikko (válaszként erre: 4. - C8d93a7aea)
2011. márc. 14. 08:21
Egyet értek. Érdemes beszélni a munkaügyessel!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook