Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanító kollégák légyszi segítsetek projektnap témában! fórum

Tanító kollégák légyszi segítsetek projektnap témában! (beszélgetős fórum)


2011. máj. 9. 17:26

Akkor túlestél rajta:)

Az ember önmagáért nem izgul annyira, mint a gyerekekért. Biztos jó volt, s a gyerekeknek is emlékezetes.

Érdemes tücsköt-bogarat elrakni, bespeizolni, soha nem lehet tudni, mikor, minek lesz haszna.

De jövőre illene, hogy több időt hagyjanak a felkészülésre, mert "hamar munka so'se jó":))

2011. ápr. 1. 17:00
Megvolt a bemutatónk! Mindenkinek megköszönöm az ötleteket,végül úgy döntöttem, hogy eljátszunk néhány körjátékot. Bevezetésként néhány gyerek tablókat,feliratokat mutatott a közönségnek.Találtam egy kb. 2 perces hangfelvételt, melyben Kodály Zoltán beszélt a zenei nevelésről, ez szólt alatta, míg a többi gyerek bevonult és elhelyezkedett.Aztán néhány körjáték, gyerekdal. ennél bonyolultabb müsort nem mertem az elsőseimmel bevállalni,főleg, hogy az idő is kevés volt a felkészülésre.Még egyszer köszönök mindenkinek mindent!Ha bárkinek segítségre lesz szüksége,szóljon nyugodtan!
22. rizsa31 (válaszként erre: 24. - Szurikáta111)
2011. márc. 17. 11:26
Móra Ferenc:Ének a búzamezőkről,Tömörkény István:Rónasági csodák, tájszólás és vicces.
21. rizsa31 (válaszként erre: 23. - Klarika5)
2011. márc. 17. 11:24
Az a gyűjtemény nagyon cuki tényleg:).Egyetértek a kidobálás témában,de ebben nagyon hibás a kereskedelem is,eszméletlen játékdömping van.
2011. márc. 15. 21:52
Vizipók,Magyar népmesék.Több mindent persze inkább a felnőtteknek írtam,de megnézném,ahogy egy elsős Merci kocsikról beszél,meg kiváncsi vagyok,milyen játékokat vinnének be a gyerekek a sajátjukból.Sok a kínai bolt.
2011. márc. 15. 20:40
Látom megy a brainstorming, de elsősökről van szó, ne felejtsük el! :)))
2011. márc. 15. 20:38
A színház olyan mint a pozsonyi.Mercedes gyár.
2011. márc. 15. 20:37
Csík zenekar.Katona szomorú,magányos élete.Kodály iskola.Ferences kolostor.Nagykőrös református főiskola.
2011. márc. 15. 20:35
A Hippet is itt csinálják.Iskolák.Szecessziós épületek.(Városháza,Cifra palota,eredetileg lakóház,Iparosok háza,ma ifjúsági otthon,mozi.Omladozó városi mozi.Templomok,római katolikus 4, református 2,görög kat.,evangelikus,zsinagóga.A pszichiátriai ellátás pocsék:(Kényszerbeteg vagyok.
2011. márc. 15. 20:28

Ferency Ida társalkodónője Sissynek kecskeméti volt.

A gyümölcsös bébiételek nem rossz,de a Hipp jobb(és drágább).Szüretimulatságok.Bugac.Sportrepülők.Izsáki Kolon-tó ,nádas,vizimadarak. Nagykőrös,Kiskőrös . Kiskunság.Kisvasút.Nemzeti park.Rajzfilmek!Pannónia Rajzfilmstúdió.(Malom központ).Szalagház.Gyógyvizek!

Cserkeszőlő,Lakitelek.Lovas farmok.

2011. márc. 15. 20:16
De jó ez a projektnap.Szórakaténusz játékmúzeum ,nemcsak népi játékok szoktak lenni,hanem lego,baba,társasjáték stb.Szerintük a pici pónival is jót lehet játszani.Van a Műhely rész kézműveskedéshez.Én is kecskeméti vagyok.A repülős nap jó,mert akkor nem halljuk a repülőket,de amúgy minden nap itt röpködnek fölöttünk.Kertvárosban lakom,itt van a Szőlőkutató.Kecskemét egyrészt hagyományos kétrészt modern.Kedvesek,de maradiak az emberek,nem kinézetükben.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Batkamano)
2011. márc. 13. 18:34

Nem értem ezt az egészet, mármint miért nem közös a szervezés. Jó az ötlet….de az lenne a lényeg akkor, ha jól veszem ki, hogy minden osztály kapott egy várost, tájegységet. Erre tényleg valamivel több idő kellene. Gondolom lesz a tornateremben egy rész ahol 1-1 osztály mutatja be a feladatát. Lehet beszélni a futóhomok megkötéséről is, az akác erdőkről, a legelésző birkákról, az alföldi lovas turizmusról, esetleg hátha volt valaki repülős napokon. Fogathajtás stb. A várost körül ölelő tanyavilág,a jellegzetes nád-feledeles kis tanyák a gémes kutakkal. A puli. Az ő betűs tájszólás. lásd. Árvácska, Rózsa Sándor

Nálunk az Óvodában volt hasonló . Itt a különböző származású gyerekek „tartottak” előadást. Nagyon jó lett. Ott is a tornaterem volt a helyszín. 9-10 ország gyermeke járt az oviba. Egymás kultúrájának a megismerése volt a cél. Minden országból származó kisgyermek kapott egy asztalt a bordásfalak előtt. Oda tehették pénzüket, az országra jellemző tárgyaikat, stb. A falra posztereket az országról, és a nemzeti viseletüket akaszthatták ki. A szülők készítettek nemzeti eledeleket. Magnóról szólhatott a zene, és volt aki laptopot hozott be és az országa nevezetességei mentek DVD-ről. A tornaterem, mint egy kis múzeum funkcionált a játszószobákban rophatták a táncot a gyerekek. Sok sikert a munkához, anyaggyűjtéshez! Majd számolj be róla, hogy sikerült.

12. klarika5 (válaszként erre: 11. - Batkamano)
2011. márc. 13. 17:42

Ez az, hogy lehet egy jó elképzelést tönkre vágni. Itt épp az lenne a lényeg, hogy hosszasan készülődnek, hogy végül érték szülessen.

Szerintem csinálj egy daljáték csokrot, legyen benne Kodály-Weöres dal: Jön a kocsi, most érkeztünk- Kiszámoló - Hej, a sályi piacon - Mély kútba tekintek - Komatálat hoztam

Egy okoska gyerek néhány keresetlen szót tanulhatna meg Kodály népdalgyűjtő törekvéseiről, a kisgyermekek énekes játékairól. Ha tornateremben lesz, biztos élvezi majd a közönség.

2011. márc. 13. 15:14
Köszönöm szépen a sok jó tanácsot,ötletet! Tényleg kevés az idő, csak néhány napja tudtam meg,hogy lesz ez a nap. Megkérdeztem a kollégákat, de csak annyit mondtak, hogy aznap nem lesznek az órák megtartva, hanem a tornateremben mutatja be minden osztály a saját témáját...Na, ettől aztán nem lettem okosabb.Azt is megkérdeztem, hogy nem kevés-e az idő a felkészülésre. Azt válaszolták, hogy a nagyobb gyerekek néhány nap alatt felkészíthetők, de az elsősökkel nehéz dolgom lesz.Tök jó, nem?
2011. márc. 13. 15:12
Nekem él ott rokonom. Nagyon nyitottak a testvériskolák felé. Szoktak külfödre-ről is csereüdüléseket szervezni, családoknál elhelyezve. Ezt kicsiben lehet érdemes lenne megvalósítani, felvenni egy iskolával a kapcsolatot és a gyerekek küldhetnének egymásnak a városukról képeslapokat. Úgy is szeretnek még ilyenkor gyűjtögetni :)
2011. márc. 13. 14:53

Nagykőrös is "környék" -nek számít. Ide pl Arany János verset megtanulhatnak. Pl a Tudós macskája-erre még van idő, bár elsősök, de talán megértik a vers humorát.

Rajzolják meg a települések címerét, zászlóját! Keressenek testvérvárosokat!

Kérd meg a szülőket az interneten való kutakodásra!

Jó készülődést!:)

2011. márc. 13. 14:44

Egy-egy felsős elénekelhet olyan népdalt, amiben elhangzik a város neve: Kecskemét is kiállítja...Cifra palota.

Kecskeméten van konzervgyár: gyűjtsenek bébiételeket,konzerveket, gyümölcslevet, melynek címkéjén van a név.

Tanítsatok mondókát, dalt a hallgatóságnak, hogy legyen közös élmény!

7. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2011. márc. 13. 14:38
:o) Így van.. :)
2011. márc. 13. 14:38
A project nap lényege, hogy egy témát a gyerekek-szülők-tanárok közösen körbejárnak. Az elsőseiddel tanuljatok körjátékokat - megemlékezve Kodályról. Gyűjtsenek képeket, s rendezzétek el tárlószerűen a város nevezetes épületeiről. Gyűjtsenek régi babákat, játékokat a népi játékokra koncentrálva-valóban van ott egy játszóház.A szülők süthetnek tájjelegű süteményeket. Népi ruhácskákba öltözhetnek. A lényeg a KÖZÖS munka.
2011. márc. 13. 14:37

Nah, lényeg a lényeg... persze össze lehet gyűjteni, amit tudni kell a városról, ami jelentősebb mindenféle van ott, de a lényeg a tálalás... figyelembe véve azt is, hogy első osztályosokról van szó.

Amikor ilyesmire készül egy osztály, fontos, hogy a gyerekekben megmaradjanak dolgok... Kecskemét... és minden amit arról tudni érdemes. Valahogy színesen, érdekesen kell összehoznia a tanító néninek. Hiszen nem csak az a lényeg, hogy látványos legyen a terem, hanem a gyerekekre hasson a készülődés...hm... többféleképpen.

Ha jól számolom, két hét van rá... hááát nem sok.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Batkamano)
2011. márc. 13. 14:28

Lehet túlontúl naiv vagyok, de a kollegákról nem lehetett megkérdezni, vagy az igazgatótól?


Egyébként ott van a játékmúzeum is. Minden nyáron ifjúsági találkozó szokott lenni a városban. Van arborétuma is a városnak.

2011. márc. 13. 14:25
Kecskemét: Cifrapalota, Nagytemplom, Barátok temploma, Piaristák Iskolája és temploma, Múzeum, volt Zsinagóga, Kodály Intézet, Városháza a főtérrel, harangjáték; hirtelen ennyi jutott eszembe. A Wikipedián még sok mindent megtalálsz róla, arról nem akartam írni.
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Batkamano)
2011. márc. 13. 14:10
Nálunk ez olyan volt, hogy pl. sarkot készítettek a gyerekek az adott (országról), városról... a faliújságon is ennek megfelelő volt az infó. Gyűjtsd össze... népviselet, cifra palota... meg mittomén hirtelen... költő, aki ott született, kicsiknek való versei, mesekönyvek, amiket ott született író, költő írt, begyűjteni, szépen kiállítani... nálunk ilyesmi volt, de már jó régen, ha nagyon akarod még visszagondolok.. :)
2011. márc. 13. 13:59

Április elsején projektnap lesz az iskolánkban. Témája Magyarország.Elsőseim vannak,Kecskemét és környékét kellene bemutatnunk.Az a baj, hogy fogalmam sincs róla, mi ez a projektnap, hogyan kell felkészülni rá stb...

Van valami ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook