Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3-4 éves fius anyukák milyen játékok lapulnak most a gyerekszobában amik le kötik őket ebben a korban?Köszönöm fórum

3-4 éves fius anyukák milyen játékok lapulnak most a gyerekszobában amik le kötik őket ebben a korban?Köszönöm (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 15. 09:38
auto volt,fa vonat sines.plüsi.betük a kockán.
23. Lexike
2011. márc. 13. 22:30
Memória társasjátékok, legó, autók, lufi, fakocka, mesekönyveket nagyon szereti, kártyák.
2011. márc. 13. 19:22
Duplo, munkagépek, szirénázó autók, puzzle.
21. atricsap (válaszként erre: 6. - Sajert)
2011. márc. 13. 15:25
Szia! Az én kisfiam is imádja a Thomasékat, ő is úgy játszik velük, hogy közben állandóan magyaráz :)
20. kotheo
2011. márc. 13. 14:29
Ez aztán az igazi! Sok közös élmény= boldogság=szeretet
19. dee
2011. márc. 13. 14:24

Köszönöm, nekem kimaradt a zene az életemből. Csak a hangom miatt nem kerültem be az operába:))))))))


Most tanulom én is a gyerekkel. Megmondom őszintén élvezem én is. :)

18. kotheo (válaszként erre: 17. - Dee)
2011. márc. 13. 14:19
Gratulálok! A gyerek nemcsak tehetséges, de az anyukája nevelési módszeri kitűnőek!
17. dee (válaszként erre: 15. - Kotheo)
2011. márc. 13. 14:16
Most lesz 4 éves áprilisban.
16. dee (válaszként erre: 14. - Kotheo)
2011. márc. 13. 14:14

Az már régen megy. Jobban dobol, mint egy iskolás. :)

Simán tudja jobb kéz, bal kéz..... melyikkel kell ütni. Tudja, hogy do,re,mi......

Szerintem jó hangja, hallása, ritmusérzéke van fiú létére.

15. kotheo (válaszként erre: 13. - Dee)
2011. márc. 13. 14:14
Már biztosan nagyobb mint 3 éves, mert a szerepjáték a 4-5 évesekre jellemző, előtte gyakorlójátékot játszanak.
14. kotheo
2011. márc. 13. 14:12
az nagyon jó hangszer, de használj ütős hangszert is- fejlődik tőle a ritmusérzéke, ami olvasáshoz nélkülözhetetlen
13. dee
2011. márc. 13. 14:11

Lego, puzzle, vonat, autó ( nem tudom megszámolni). Imád kreatívkodni, zenélni, énekelni. Főz, süt, tésztát gyúr. :) Szereti a szerepjátékokat (nagy színész :D)


Most a furulyával ismerkedik.

12. kotheo
2011. márc. 13. 13:57

ha vannak különféle nagyságú dobozaid, ragaszd be az oldalukat papírral, fessétek ki és ezek lehetnek házak, garázsok, stb. Még állatkeretet is szeretnek építeni, amit napról napra lehet fejleszteni.. (

Tanács: a gyerek rajzát, munkáit ha ki akarod dobni, soha ne előtte tedd! Mond azt hogy nekiadtad ajándékba a szomszédnak, vagy a barátainknak, stb.

11. kotheo
2011. márc. 13. 13:53
Nemsokára kifújt tojásokat is be lehet festeni- persze ezekre csak a tempera jó.
10. kotheo
2011. márc. 13. 13:53

Elfeledtem, a bábozás iszonyú hasznos és vidám játék!

Egyszerű újra húzható is van de készíthetsz papírból is amit ráragasztasz hurkapálcára. Húzz ki egy zsineget és tegyél rá egy lepedőt e mögött jókat lehet bábozni a kis plüss állatoknak, mamának, stb.

2011. márc. 13. 13:49

Jó játék a zsírkrétázás, vízfesték, a gyurmázás. Ajánlom készíts sógyurmát, fele só, fele liszt pici víz. Szárítsd meg és fessétek ki festékkel. Lehet gyümölcsöket "sütiket készíteni sógyurmából" amit a kisállatok, a babák megesznek....

Rövid mondókák elmutogatva- ez is jó játék.

papírból tépés, és gyermekollóval vágás- szuper fejlesztő játék. Gyöngyfűzés. Fa építőkockákból garázs építés, ahova a kisautók bejárhatnak. Útépítés csomagolópapírból, stb. Mindig a meglévő játékeszközökhöz kell kitalálni valamilyen érdekes funkciót.

2011. márc. 13. 13:48

lego, dinoszaurusz minden mennyiségben és rengeteg mesekönyv......élen a dinós könyvekkel :) :D

társas játék , traktor és egyéb munkagépek, gyurma

2011. márc. 13. 13:31
Lefelejtettem: matricázó könyv. Az állatokat kell a helyükre ragasztani, 1000 db-os. Imádja, de több részt nem találtam beőle.
2011. márc. 13. 13:28

Fa vasútpálya építése, azon Thomas mozdonyokkal játék (kitalál és eljátszik történeteket, nagyon édes). Ma pl. egyszercsak hallom: Jajjj, Spencernek eltört a dugattyúja, a műhelybe kell vinni :-DDD.

Puzzle 60-100db-os

Társasjáték (Teknő csenő, forma és színkirakós, kimondottan "piciknek" kifejlesztett társasok)


A legót, autót a fiam nem szereti :-)).

5. acsgabi80 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. márc. 13. 13:28
Szia!Nekem négy és fél éves a kisfiam,de már jóideje autók,vonatok,lego,gyurma,ceruza-festék "lapul" a szobában.Na meg persze nagy mesefüggő is.Autóból is amit kamionra vagy autópályára lehet tenni,esetleg hátrahúzós vagy csak sima bekapcsolós.Karácsonyra kapott egy olyat,ami ha neki megy valaminek megfordul a hátára és továbbhegy,villog össze vissza és zenél.Vonat meg minden féle megtalálható nála.Remélem segítettem.
2011. márc. 13. 13:25

Duplo, Lego, temérdek mennyiségű jármű )autó, markoló, traktor stb.), egyszerűbb puzzle.

Ami most nagyon bejön a kisfiamnak az az Ikeában kapható fa vonatkészlet. Roppant egyszerű és nem is túl drága.

Ezen kívül imád főzni, így folyton elcseni a lábasaimat és a fakanalaimat. :)

3. Bun Csilla (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. márc. 13. 13:25
Igaz nekem lányaim vannak(januárban voltak 3 évesek), de nálunk most a fa mesekocka a menő, puzzle.
2011. márc. 13. 13:24
lego, autók orrvérzésig :-)))
2011. márc. 13. 13:20
3-4 éves fius anyukák milyen játékok lapulnak most a gyerekszobában amik le kötik őket ebben a korban?Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook