Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhlecsúszás fórum

Méhlecsúszás (beszélgetős fórum)


2007. szept. 25. 08:52

Sajnos többeket érintő problémáról van szó, amit orvosilag úgy hívnak hogy descendus uteri, illetve ha teljesen kicsúszik a méh, akkor prolapsus uteri.

Megoldása is több féle lehet: ha valaki még szülni óhajt, akkor addig nem műtik, csak a tervezett szülések után---lehet szülni vele, ezzel nincs gond, csak szülés után még rosszabb lesz----.

Szóval ha még szeretnél szülni,akkor marad a gát és hüvelytorna, ami szokott segíteni, bár meg nem oldja a süllyedést, ha meg már nem szeretnél, akkor a Manchester-plastica nevű korrekciós műtéttel vissza tudják állítani a méhedet az eredeti helyzetébe. Egyetlen hátulütője ennek az amúgy nem nagy beavatkozásnak, hogy a probléma az idő múlásával ismételten jelentkezik. Nekem 16 éve volt a műtét, és kb. 3 éve érzem hogy megint süllyed az uterusom. Ja azt nem írtam, ez egy hüvelyi műtét volt, tehát nem vágtak, és nem is volt utána sem semmi kellemetlenségem, hogy fájt volna vagy ilyen.

Még egy verzió van,amit nem írtam: ha valakinél a klimax környékén jelentkezik, akkor egyszerűen eltávolítják a méhét.

3. apokrif (válaszként erre: 1. - Syl33)
2007. szept. 25. 08:33

Kedves syl33!


Az AVIVA-MÓDSZER két különböző gyakorlatsorból áll. Az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatot tartalmaz, s 30 percet vesz igénybe. Ha valaki idő hiányában nem tud ennyit szánni a mozgásra, elvégezheti a Rövidített Módszert, mely 11 gyakorlatból áll, s időtartama csupán 15 perc. A gyakorlatokat mindkét esetben adott ritmusban, zenére, megállás, pihenő nélkül kell végezni.

A módszer kiválasztott gyakorlatsorát hetente kétszer ajánlott végigtornázni mindaddig, amíg a probléma meg nem szűnik.

2. sasnori (válaszként erre: 1. - Syl33)
2007. szept. 21. 12:29
ez a méh süllyedés. Kriston Andra intim tornája segít a problámán, mert a medence izmait erősíti. Nekem több mint valószínű a hógyhólyagom ereszkedett meg, és ugyanúgy mint neked, a hüvelyemben érzem, mint egy kis púp.
2007. szept. 21. 12:23

+ gyeremekem van a legkissebbiket 2 éve szültem eddig soha semmi bajom nem volt de most el mentem a nőgyógyászatra mert a hüvelyem bal belső falán egy picike göböt éreztem.Nagyon meg ilyedtem hogy mi lehet ez?

Van amikor visza húzódik de van amikor tapintható.

A nőgyógyászom meg nyugtatott hogy semmi komoly baj nincs.ezzel el lehet élni,de az egyik méhtartó szalagom meg lazult és lejjebb csúszott a méhem.n én azért azóta félelemmel élek hogy mi lessz.Valaki járt már így és tudnátok ebben tanácsot adni?

Várom a válaszokat


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook