Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van olyan "óra" ami futás közben méri a megtett km-t? fórum

Van olyan "óra" ami futás közben méri a megtett km-t? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. karaibeata (válaszként erre: 1. - VTünde)
2011. jún. 21. 13:10

[link]

szia! Nem tudom , hogy aktuális-e még, de ha tudod merre akarsz futni, akkor ezen előre lemérheted.

és ingyenes:)

39. bettike0930 (válaszként erre: 38. - Miel77)
2011. ápr. 3. 08:30
hát akkor hajrá!! ;)
38. miel77
2011. márc. 29. 15:30
Húhúúú megjött a jó idő :))) most már nincs mentség a futás halogatására :))) ma én is megyek már, alig várom, 2 hét pihi után úgy érzem túl teng bennem az energia :)))) rem menni is fog :)))
37. bettike0930 (válaszként erre: 36. - Miel77)
2011. márc. 23. 15:44

Igen egyetemista vagyok. :)

Hát igen jó volt így partnerrel bár nem ugyan úgy bírjuk, de nem volt belőle gond. Mindenki élvezte.


Jobbulást kívánok! Pihend ki jól!

Pedig pár kutya jó hajtó erő lenne az biztos. :D

Viccet félretéve, én sem mennék. Az idegen kutyákban nem nagyon bízom, hát még a kóborban.

36. miel77 (válaszként erre: 35. - Bettike0930)
2011. márc. 23. 08:35

Haliii!


ohh akkor egyetemista vagy? na futópartnerrel még jobb futni :)) talán mostantól nekem is lesz! Eddig egyedül futottam, mindig csak ígérgetik az emberkék... kíváncsi leszek, most ki vág bele :)))

jajj itt is olyan jó idő van, én meg mandulagyulladással punnyadok a szobában egy hete... már megőrülök!!! Nagyon mennék már mozogni, jövő héttől újra neki lendülők:))


Jaja ilyenkor jó időben megtelik a Tisza-part nagyon sok emberrel... nagyon szeretem ezt a részét a városnak, bár futni néha már uncsi itt, de még itt a Liget is, és a töltés (ahova nem merek felmenni ált. a kutyák miatt,grrr)

35. bettike0930 (válaszként erre: 33. - Miel77)
2011. márc. 21. 20:37

Szia!


Szép város is Debrecen. :D Örülök,h tetszett itt.

Hát ne sajnáld, h nem tudtad, mert én hétvégente járok haza, szóval úgy sem tudtam volna ott lenni. :)


Jelentem nem rég jöttem haza az első 'futó edzsésemről' :D Nagyon jól esett, most az idő is nagyon jó volt, a levegő nagyon friss, még két futópartnerem is akadt. Sőt lehet h már holnap meg is ismételjük. :D

Bár nem hajtottuk túl magunkat. Kényelmes tempóban mentünk, séta szünetekkel és a végén egy sprintet betettünk, aztán tempósan hazaballagtunk. :)


Nem Nagyerdőnél futottunk, mert az nekünk távolság miatt nem olyan jó.

Hát a Tisza parton biztos jó lehet futni,nah meg ott csak sétálni vagy ücsörögni sem lehet rossz. :D

34. miel77 (válaszként erre: 32. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 09:57
hát igen, azok a telók nagyon jók, amin már van gps...az enyém sajna régebbi sony, szóval nem sokra mennék vele. Pl. egy Iphone-nal már minden kivitelezhető lenne :)) bár én elégedett vagyok a sportbandemmel :) amire kell tökéletes :)
33. miel77 (válaszként erre: 31. - Bettike0930)
2011. márc. 18. 09:54

Háhá Debrecen, ott voltam a hétvégén most :) I. Rotary félmaraton :) na,ha ezt tom elrángatlak a jótékonysági futásra, csak 1300 m volt :) Kezdésnek tutti jó lett volna :)


Nagyon szép a város, most voltam először, de kevés időnk volt, kimaradt az állatkert meg a botanikus kert, vissza kell még menni megnézni :))


Hát attól függ mennyire rossz az idő, általában heti 2szer kimegyek még hidegben, kivéve eső.. na abban azért nem. Csak rétegesen kell felöltözni. Bár ha nagyon vizes az út ak nem megyek, mert ha beázik a cipő az irtó kellemetlen, plusz egy megfázást sem szeretnék összeszedni. De vicces, amikor pocsolyákat kell átugrálni!! :) :)

Azért kezdő futásnak biztos jobb a meleg, csak jobb érzés :) Viszont Debrecenben a nagyerdőben igen jó futó terepek vannak. Itt Szegeden a Tisza-parton megyek fel-alá :)

2011. márc. 17. 23:41
Én a telefonomat használom. Nokia telcsi, symbian esetén itt van hozzá a progi: [link] Használtam külső GPS modullal is, jelenleg beépített GPS van a telcsiben. Ha más márkájú, akkor ajánlom még a [link] oldalon található applikációt. Használok még bluetooth polar pulzusmérőt, ugyanaz a progi rögzíti az egész edzést, készít rengetes statisztikát, visszanézheted térképen, idő, pulzus sebesség adatokkal. Én bringázáshoz is ezt használom, de gyakorlatilag bármilyen sporthoz alkalmazható...
31. bettike0930 (válaszként erre: 30. - Miel77)
2011. márc. 17. 21:42

Hát mostanság nagyrészt Debrecenben lakok.

Jelentem a mai futás a csodás időre való tekintettel elmaradt.

Te ilyen rossz időben is szoktál futni?

Engem még a hideg szerintem annyira nem is zavarna, de a pocsolyák annál inkább. :)

30. miel77 (válaszként erre: 29. - Bettike0930)
2011. márc. 17. 08:32

Kösziiii :) egyébként ez igen középmezőny idő, az én célom is az hogy 1óra 50 perc körül meglegyen:)

hát igen sokaknak 1 km is megerőltető, de minden kezdet nehéz :( kell akaraterő, kitartás, és a hosszú futás fejben dől el, ha akarod és úgy állsz hozzá menni fog! Én is lassan kezdtem, először 3 km-el, aztán 5 majd 10 km :) Egyébként nem tom merre laksz, de pl. ha kinézel ilyen kisebb versenyeket, pl. vivicitta, 3-5 km körül, nagyon jó érzés tömeggel futni :)


Sok sikert :) majd írd meg milyen volt az első edzés :)

29. bettike0930 (válaszként erre: 28. - Miel77)
2011. márc. 16. 22:10

2óra10perc :O

ez de durva. Gratulálni tudok csak hozzá.

Az emberek fele a 10 percet sem bírná (köztük lehet én sem :))

28. miel77 (válaszként erre: 27. - Bettike0930)
2011. márc. 16. 21:44

Most voltam szombaton félmaratont futni, most pihizek :) na az 2óra 10 perc futás volt egy huzamban :) még 3 verseny van tervezve erre az évre :)

Egyébként nem vészes 1órán át futni, gyorsan eltelik, észre sem veszed (na jó ez mindig igaz) és nem kell rohamtempót nyomni :) ja meg zenére futok, ami sztem sokat dob rajta. Próbáld ki :) Gondolj bele ha heti 3szor elmész 20 percre már Neked is meg van a heti 1 óra :)

27. bettike0930 (válaszként erre: 26. - Miel77)
2011. márc. 16. 21:11

Köszi szépen!


Te aztán tudsz valamit. :)Egy óra futás egy huzamba? Még egy hónapra lebontva is elég :D Majd hátha egyszer én is itt fogok tartani.


Neked is sok sikert a félmaratonhoz!

26. miel77 (válaszként erre: 29. - Bettike0930)
2011. márc. 16. 20:43

Az jó ha van kitűzött célod, mert motivál :) az is jó, ha 25 percet szeretnél egyszerre futni :) ha meg van ak meg jöhet az újabb cél :)


Ja arra, majd figyelj, ha neki indulsz, próbálj az elején lassan futni, sokan itt rontják el, hogy megindulnak.... aztán 5-10 perc után begörcsöl a lábad, majd szúr az oldalad. Fokozatosan kell menni, ha szeretnél gyorsítani akk mindig a középső szakaszra tedd!

Ha vezetsz edzésnaplót,nekem is van:) az is motivál, mert havonta megtudod nézni mennyit haladtál :) milyen sokat mozogtál :)


hát kb 2 és fél éve futok rendszeresen, ami heti 3-4 edzés, de sajna a 4 nem mindig fér bele az időmbe, nekem van órám, így mindig mérem a km-et, de persze az idő is számít. Ált. 40-45 perc alatt sosem futok, ez olyan 6-8km, tempótól függ. Az átlagom 10 km 1 óra alatt.Hétvégente meg a hosszú edzések 10-15 km közt mozognak. Majd most akarok gyorsító edzést csinálni, mert újabb félmaratonra készülök :)


Sok sikert Neked, ha belejössz, hiányozni fog, ha nem tudsz menni :) nagyon jó érzés, levezet minden feszültséget és kikapcsol :) persze ez az én véleményem!

2011. márc. 15. 22:10

Ez elvileg mér távolságot, azon kívül lépést számlál és mutatja az időt

[link]

2011. márc. 15. 22:03

Én találtam órát ami szerintem mindenre képes. :D Mondjuk ilyen csillagászati áráért nem is csoda. :) Hátha a futás is könnyebb vele.


Mondjuk én nem nagyon keresgettem, szóval biztos van olcsóbb is ami méri a távot, de azért itt a linkje.


[link]


De ha városi vagy akkor ha az útonaltervezőbe beírod az útvonalat, akkor az nagyjából belövi, h hány km hosszú.

2011. márc. 15. 21:30

Az engem is nagyon érdekelne, és megköszönném ha tudnátok segíteni, hogy ha valaki elkezd futni az hogy is kezdje el.

Mert nézegettem már futóedzéseket, meg futóterveket, de azok inkább arra készítettek fel, hogy le tudjon futni az ember lánya 5 km-t vagy éppen egy fél maratont. De én csak szeretnék bírni futni, és szeretnék egyre többet bírni futni.

Ilyenkor mi az ajánlott? Folyamatos kocogás, vagy inkább séta és futás váltogatása?


(Tünde ne haragudj, hogy belekérdezek én is:))

22. TATUSKA (válaszként erre: 1. - VTünde)
2011. márc. 15. 19:49
van olyan müszer a mí mérí a lépések számát ebből kilehet számolní a km-ereket.
21. miel77
2011. márc. 15. 09:46

Sziasztok!

Persze, hogy van olyan szerkezet, ami méri a kilométert, kalóriát, mindent :) csak az ára elég magas... én több, mint 2 éve futok kb, már egy éve n.ke sportbandem van, szuper szerkezet. de lehet ipoddal, sőt már telóra is tölteni ilyen progit. Ennek feltétele, hogy legyen a cipődhöz egy chip. (A sportbandhez adnak.) Vagy rengeteg gps-s óra létezik.

2011. márc. 11. 19:23
Köszönöm!
19. 204b456479 (válaszként erre: 13. - VTünde)
2011. márc. 11. 18:17
a Reeb.k jó, Nekem is olyan futócipőm volt (Én atletizáltam 4 évig), nagyon sokáig kihúzta, még mindig megvan csak az orra kopott el. Amúgy az Adid.s és a N.ke a jó márkák, vagy az Asics, New Balance.
18. 204b456479 (válaszként erre: 16. - VTünde)
2011. márc. 11. 18:16
mindegy, öltözz fel jól, légáteresztős ruhába és NE vegyél a szádon levegőt, úgy nem fog fájni a torkod.
17. 204b456479 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. márc. 11. 18:14
szájon semmiféleképpen ne vegyél futás közben levegőt
2011. márc. 11. 18:14
Hány fokba lehet már úgy futni hogy nem fázik meg a "torkom" ha nem jól veszem a levegőt?
2011. márc. 11. 18:13

Köszönöm a válaszokat! Most nagyon kedvet kaptam ám!


Hány perccel kezdjek szerintetek ha SOHA nem futottam?

Jó, sok éve tesi órán, de akkor utáltam:(

14. VTünde (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. márc. 11. 18:12
Akkor Neked mi jött be? :)
13. VTünde (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. márc. 11. 18:12

Elméletileg olyat vettem, Ree...k.

Azért elméletileg, mert nincs meg a doboza, a Cor.ban volt akciós decemberben, és azt hiszem az volt ráírva (akkor nem ezt figyeltem még...).

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 204b456479)
2011. márc. 11. 18:10

nekem sosem jött be az orron be szájon ki

az első saroknál kinyúvadnék tőle

2011. márc. 11. 18:08

a lényeg, hogy ne sprintelni kezdj :-D

szépen lassan kocogj, orron vegyél levegőt, szájon fújd ki, Én pl. úgy szoktam, hogy két kicsit be, egyet ki

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook