Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett fejlődéssel bölcsödébe? fórum

Megkésett fejlődéssel bölcsödébe? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 12. 23:09

bölcsi, ha jó és együtt működik a fejlesztővel az nagyon jó...

neked is megnyugtató tud lenni...

ovit is nézd meg ha átvételre kerül akkor melyiket válaszd...a fejlesztő is segíthet ebben, mert sok fejlesztőnek van kapcsolata ovikkal is...

2011. márc. 11. 21:06

Nagyon köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok és ilyen hamar! Nagyon megnyugtató volt a soraitokat olvasni, így már nagyobb bizakodással fogok belekezdeni.

A torna továbbra is lesz természetesen, sőt, a Korai Fejlesztőbe,ahova járunk, mondták, hogy ha a mellettük lévő bölcsibe viszem, akkor megoldható, hogy a szokásos heti két fejlesztésre átvigyék. Így nem nekem kell a munkahelyemmel egyeztetni, ami amúgy sem nagyon lett volna megoldható.

Persze várom továbbra is a tapasztalatokat, akár negatívat is.

Mégegyszer köszönöm az eddigi hozzászólóknak!

2011. márc. 11. 20:14

Nekem koraszülött volt a kisfiam. Nem vészesen, 36. hétre született valamivel 2 kg fölött. Aztán átesett egy tüdőgyulladáson. Utána se nőtt nagyra, tápszeres volt, nem tudott kakilni, stb... Persze ezek nem olyan nagy bajok a tiétekhez képest, de azért nekünk elég volt...


Már eleve úgy volt, hogy 7 hósan megy bölcsibe. A nővére már járt, és tudtam, kire bízom, így úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk.. Ekkor volt 6-7kg.


Jó döntés volt, imádta ő is, őt is a gyerekek, és a problémák is hamar rendeződtek, evett, kakilt, stb... És nagyon jót tett az is, hogy kiszabadult anya féltő, meg ideges kezeiből...Anya is lelazult egy kicsit, már azáltal, hogy elterelődtek a gondolatai az állandó aggódáról. Így még a kettőnk közötti viszon is új lendületet kapott..


Szóval szerintem hajrá!!

2011. márc. 11. 19:00
Csak javasolni tudom neked a bölcsit. Ha lassúbb a fejlődése, akkor meg pláne. Hidd el jó hatással lesz rá, sokat fog ott fejlődni.
7. trapiti (válaszként erre: 1. - Cinus79)
2011. márc. 11. 15:18

Én is azt mondanám, próbáljátok meg, mert a legtöbb gyerek sokat fejlődik a bölcsiben és szeretik is - nálunk is így volt.

És az sem mindegy, hogy ha visszamész dolgozni, több lesz a jövedelmetek, kevesebb a gond és a feszültség. Gyesből nehéz megélni...

A bölcsi utáni együtt töltött idő nálunk sokkal intenzívebbé vált, és mindenkire jó hatással volt, hogy összeszedtük magunkat anyagilag is.

Ami fontos, hogy a gyógytornát ne hagyjátok abba a bölcsi mellett sem!

6. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 1. - Cinus79)
2011. márc. 11. 14:24
szia nekem 18 hónapos a kislányom és teljesen egészséges mégsem tud még egyedül járni és ő is csak 3 szót mond ki tisztán.Szerintem a bölcsi annyiból jó hogy rengeteg dolgot tanulnak a gyerekek egymástól.Az biztos hogy pozitív fejlődést idéz elő nála.Sok sikert.
2011. márc. 11. 14:23
nálunk 1 évesen megy mindenki a bölcsibe, itt kötelező szinte és a társaság hihetetlen erővel hat rájuk. ha látják mit csinl az egyik ők is tanulnak egymástól.
2011. márc. 11. 14:19

Az én kisfiam is 2 évesen került bölcsibe. Egyáltalán nem beszélt, kétoldali donga láb miatt pedig a mozgása se biztonságos. Speciális bölcsit választottunk, ahol van gyógytorna. Hihetetlen a fejlődés, amit szeptember óta mutat :) Csak jót tett neki, szeret oda járni. A beszoktatástól én is féltem, de gyorsan ment, nem okozott nála gondot. Nagyon szeret járni, van már kis barátnője is :)

Szóval én csak javasolni tudom a bölcsit, nem lesz ott rossz neki ;)

3. 949c31f8b9 (válaszként erre: 2. - Tücke)
2011. márc. 11. 14:09
Egyetértek veled.Szerintem a beszoktatás egy kicsit lehet hosszabb lesz és szerintem lehet a fokozatoság lesz a nyerő.És a gyerekek társasága biztos jó hatással lesz rá.Meg kell próbálni nem vesztesz vele semmit.:)
2011. márc. 11. 13:58
hát ha megtudod oldani hogy az első 1-2 hónapban nem mész még vissza dolgozni ahogy bölcsibe kerül sztem észrevehető lesz a fejlődése ... sztem érdemes megpróbálni
2011. márc. 11. 13:55

Sziasztok!

A véleményeteket és a tapasztalataitokat szeretném kérdezni a következő problémával kapcsolatban: megpróbálom röviden leírni.

Most februárban volt két éves a kisfiam, nyár közepén kellene visszamennem dolgozni (sajnos nem megoldható, hogy maradjak még egy évet). A gondom az, hogy ő izom hypotóniával született és viszonylag későn 9-10 hónaposan kerültünk megfelelő szakemberekhez (előtte tettünk egy-két vargabetűt), akik ezen érdemben tudtak segíteni. Közben 10 hónaposan kivették a bal veséjét, ezért a tornákat szüneteltetni kellett. Lényeg, hogy 1 éves volt, mire önállóan fel tudott ülni, 19 hónaposan indult el. Mindezek által az értelmi fejlődés is kicsit le van maradva (azt mondják szűk fél évet). Már rengeteg dolgot megért és megértet, a beszédnél még csak anya, apa. Valamint nagyon kis érzékeny, valószínűleg a sok kezelés, kórház...Szóval nagyon aggódom, hogy milyen hatással lenne rá a bölcsi. Bár még nyárig sokat fejlődhet (a mai napig heti 5 tornája van). Sokak szerint jót tenne és felgyorsítaná a buksi fejlődését.

Köszönöm, hogy meghallgattatok és várom a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook