Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent a csökkent immunitás egy kisgyerek esetében? fórum

Mit jelent a csökkent immunitás egy kisgyerek esetében? (beszélgetős fórum)


10. 06bfdda89d (válaszként erre: 9. - 3d777cc6a1)
2011. márc. 15. 01:01
:)
9. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 8. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 23:40
Köszönöm, jól esik a bíztatásod!:) Arra nem is merek gondolni, mi lesz akkor, ha a pöcsös közösségbe kerül. Addigra mégjobban feltúrbózom az immunrendszerét...;)
8. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - 3d777cc6a1)
2011. márc. 14. 23:23
Nincs okod csüggedni.Jól csinálod.Most azért tűnik reménytelennek,mert eleve benne is van a korban rendesen.A többi gyereknek is a közösségbe kerüléssel edződik meg az immunrendszere.Szóval fel a fejjel,mert nagyon jól csinálod,ez meg fogja hozni a gyümölcsét.;)
7. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 6. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 22:29

Köszönöm szépen, elolvastam.:)

A cikkben említett vényköteles immunerősítőt felírt az allergológusunk, nemrég csináltuk végig a kúrát. Remélem segíteni fog!

A cikk eleje egy kicsit letört, mert nekünk stabil, kialakult napirendünk van, rengeteget sétálunk (télen napi min. 1,5-2 órát, ha olyan az idő, nyáron min. 3-4 órát naponta), jó minőségű kajákat vásárolok a fiamnak (amit jó étvággyal meg is eszik) és nagyon jó alvó (éjjel 10 órát, ebéd után pedig min. 3 órát alszik), ennek ellenére mégis egyik betegségből a másikba "esik". Talán majd ez a kúra segít!:)

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

2011. márc. 14. 22:10

Szia!

Hoztam neked valamit.

[link]

/immunerosites-gyermekkorban

2011. márc. 11. 21:03

Sziasztok!


Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek! Mindenképpen nyüstölni fogom a gyerek orvosunkat és vissza is megyek az allergológushoz, aki beutalta a fiamat a gasztroenteorológiára.:) Remélem ez a csökkent immunitás (mert szó szerint ezt mondta a doktor nő a kórházban) nem fog gondot okozni a jövőben!

4. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - 3d777cc6a1)
2011. márc. 11. 09:49

Ez az immunerősítés is egy nagyon sokszor félreértett kifejezés.Az,hogy valakinek mennyire erős az immunrendszere,az egy részt adottság,másrészt megfelelő vitamin-ellátottsággal ki lehet hozni belőle a maximumot.Tehát az,hogy vannak ellenállóbb szervezetűek és betegesek,nem csak a tápláltságtól függ.Lehet valaki vitaminilag jobban ellátott,mint más,ugyanakkor mégis fogékonyabb betegségekre.

Az,hogy pontosan mit jelent nála a csökkent immunitás,nem figyelmen kívül hagyható.Nyüstöld a "diagnózist" felállító orvost,vagy menj másikhoz.(újabb tesztek,stb) Ne hagyd magad!

3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - 3d777cc6a1)
2011. márc. 11. 09:34

"Csökkent immunitás" diagnózis nincs. Sokféle immunhiányos állapot van, a nagyon enyhéktől a nagyon súlyosakig. Ha az immunhiányt hiánybetegség okozza (alultápláltság, vitamin- vagy ásványianyag-hiány), akkor a hiány megszüntetése az immunhiányt is megszünteti. Ellenkező esetben nem.

Van, hogy az orvosok szűkszavúak, úgy kell kihúzni belőlük mindent, de akkor is őket kell megkérdezni, milyen terápiás lehetőségek vannak.

A manduláival is lehet probléma, ilyen esetben szóba jöhet az érintett mandulák kivétele.


"Megmutattam a vérképet a házi orvosunknak, aki megerősítette, hogy nem kell diétáznia a fiamnak"


Azt vérképből nem lehet megmondani. De ha az allergológus ezt mondta, akkor kövessétek az ő tanácsát.

2011. márc. 11. 09:33

hát szerintem egyrészt a tél tele volt/van járványokkal.én is épp betegeskedem,elkaptam anyától,aki orvos lévén a betegeitől.tőlem elkapta a nővérem,aki nem is él velünk,szóval a járvány az az időszak velejárója.

másrészt a csökkent immunitás úgy gondolom azt jelenti,hogy az immunrendszere nem véd a legjobban.mivel az immunrendszer elsődleges feladata a szervezetünk védelme, ezért ez is lehet a gyakori megbetegedés oka.(a szervezet megfelelő védekezésének hiánya)

mindenesetre nem vagyok orvos,ezt Vele kéne megbeszélned,illetve azt is,hogy immunerősítőket,illetve milyeneket szedhet a fiad.mellesleg napi egy C-vitamin tabletta nem árthat.(mivel gyerek,ezért azt hiszem 500 mg-mot szedhet naponta.a felnőtt 1000 mg-mot is)


remélem segítettem valamennyit!

és mindenképp konzultálj orvossal is!

2011. márc. 11. 09:21

Sziasztok!


Azért szeretném a segítségeteket kérni, mert a két éves kisfiamnál csökkent immunitást állapítottak meg.

Mivel bizonyos ételek elfogyasztása után az egész testét kiütések borították el, elvittem egy allergólogushoz. Ő beutalta fiamat a gyermek gasztroenteorólógiára egy teljeskörű kivizsgálásra, ahol (elég hosszas várakozás után) tej és tojásallergiát állapítottak meg. Azt mondta a doktornő, hogy elég kismértékű az allergia, ezért nem kell diétázni, csak akkor kell újabb vizsgálatra mennünk, ha a tejjel és a tojással készült ételek után allergiás reakciót figyelek meg. Mellékesen azt is megemlítette, hogy a fiamnak csökkent immunitása van. Engem annyira váratlanul ért, hogy tej és tojásallergiát állapítottak meg, hogy a csökkent immunitásra már nem is reagáltam. Megmutattam a vérképet a házi orvosunknak, aki megerősítette, hogy nem kell diétáznia a fiamnak és azt mondta, a csökkent immunitással nem kell foglalkoznom. A további magyarázat elmaradt. Mindez kb. fél éve történt és én teljesen belenyugodtam a szükségtelen diétába (nincs is semmilyen allergiás tünet) és abba, hogy nem kell foglalkoznom a csökkent immunitással, viszont december óta kisebb-nagyobb megszakításokkal szinte egyfolytában beteg a fiam (nem jár közösségbe, itthon van velem, tehát nem ott kapja el). Nem kell komoly betegségekre gondolni, leginkább felsőlégúti fertőzések támadják meg, amik majdnem mindig meghökkentően magas lázzal járnak. Az orvosunk mindig azt mondja, semmi köze annak a bizonyos csökkent immunitásnak a fiam nagyon gyakori lebetegedéséhez, de azért bennem vannak kérdőjelek. Immunerősítő vitaminokat adok a fiamnak és abban eménykedem, ha vége lesz a télnek és jön a jó idő, a betegségek is elmaradnak.

Ha valakinek hasonló tapasztalata van, megosztaná velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook