Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikusok, hogyan lehet otthon szempillát, szemöldököt festeni? Segítenétek? fórum

Kozmetikusok, hogyan lehet otthon szempillát, szemöldököt festeni? Segítenétek? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 13. 20:44
Tetoválást soha, nagyon ronda és írtó mű.
8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Biborcsiga)
2011. márc. 18. 09:20

Ertem de ugy ertettem, hogy ha a kozmetikus befestette es eleg eros meg mindig, akkor semmi szukseg atkenni.

Amugy nekem is szoke mindenem, en is festem. Nem is tul suru. Gondolkoztam a sminktetovalason, a ritkara sajnos mar megoldas nincs, mert ahogy lejon a festek a borrol, utasna mar nem elegge eros (az en izlesemhez kepest persze). Igaz, nem divat mar a tetovalt szemoldok es hat elegge rizikos is...

2011. márc. 18. 08:34
Nem erős, szőke vagyok eredetileg, és nagyon ritka szemöldököm van ezért festem. Csak se időm, se pénzem hogy hetente kozmetikushoz járjak, ezért vettem festéket.
6. Veronika27 (válaszként erre: 5. - Biborcsiga)
2011. márc. 16. 20:51
Szerintem nem kellene festened, ha elég erős. Inkább csak szedd ki a kinőtt szálakat. Már lehet kapni olyan szemöldökcsipeszt, amin lámpa van, így olyan szálakat is látsz, amiket nappali fénynél sem.
2011. márc. 16. 20:47

Köszönöm szépen!


Én arra gondoltam, hogy szombaton kente be a kozmetikus, mé mielőtt lekopna, átkenem, így látom majd milyen formára kell és a frissen kinövő szálak is kitünnek, amit így könnyen kiszedek.


Nem baj, ha 1,5 hetente festem? Egyébként arra gondoltam, hogy egy régi szempillaspirállal kenem fel, vagy fültisztitópálcikával, a kozmetikus azzal kente fel.

4. Veronika27 (válaszként erre: 3. - Seven of Nine)
2011. márc. 11. 13:43

Szempillat otthon ne, mert konnyen begyulladhat a szemed.

Ha nem szedtel meg szemoldokot, szerintem ne kezdj bele. Sablont ugy tudom, hogy lehet kapni drogeriaban, bar en meg nem lattam, az alapjan lehetne befesteni, majd kiszedni. Amugy minden szemoldoknek adott a formaja, de nem konnyu mindkettot egyformara szedni.

Festekek kozt is kulonbseg van, amelyik puhabb, ahhoz kevesebb h2o2 kell. Felvinni a szemoldokre gyogyszertarban kaphato uveg szemkeno palcikaval tudod, felesleget letorolni fultisztito palcikaval.

3. Seven of Nine (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. márc. 11. 00:12

en spatulaval szoktam felvinni es ami kilog a vonalbol:) azt fultisztio palcikaval torlom le


amugy en is barnara festem a szemoldokom, en dobozos hajfestekkel szoktam csinalni, hat jo sokaig eleg


a szempillamat sajnos, nem tudom semmivel se befesteni, mert amelyiket csinalom , azt ugye becsukom a masikkal meg nezem mit csinalok es allandoan kinyitom a masikat is reflexbol, szoval , amit elertem vele, az a jo piros szem volt:D

2011. márc. 10. 21:38

Hátt,szempillát nem ajánlatos,nehogy véletlenül kinyisd a szemed reflexből,mert ha belemegy a hidrogénperoxid,az kemény.Inkább kozmetikussal.

A szemöldök formáját úgy tudod meghatározni,h az orrcimpa sarkához raksz egy fogpiszkálót,és a szemed belső zugázoz tartod a másik végét.Ott kezdődjön,ahol a meghosszabítása van és a külső szemzughoz tartva végződjön.Az íve ott legyen a legmagasabb,ahol az egyenesen előre néző pupilládhoz tartod,és a meghosszabbításánál.Remélem,érthető.

De ha nem akarsz mellé nyúlni,akkor először festess kozmetikussal,aztán az alapján otthon,akár 2 hetente.

Az árnyalat?Hát barna.Azzal tudsz variálni,h mennyi ideig hagyod fent.

Az arány pedig kb 10-13 csepp Hidr.perox. és kb 3 mm festék...Kenhető legyen,de ne follyon.Nehéz ezt így leírni...

2011. márc. 10. 21:26

Most festettem a hajam középbarnára.


Milyen árnyalatú szemöldökfestéket vegyek hozzá?


Tudom, kell vazelin és 3%-os hidrogén peroxid, de hogyan kell keverni, milyen arányba? Illetve meddig kell fennhagyni?



Hogyan vigyem fel, hogy szép formát kapjak?


Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook