Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem fogadja el a tápszert fórum

Nem fogadja el a tápszert (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Kata 1977 (válaszként erre: 61. - Kisbögre)
2011. márc. 15. 19:39

Hú akkor van huzata:-))

Azt hittem csak ennyit iszik tápszerből naponta.

De ha van még anyatej az tök tuti!!

És a vizet is issza rendes gyerek:-))

61. kisbögre (válaszként erre: 60. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 19:36

Szia!

Reggel és este 2* anyatejet kap, annyi még éppen van!

Napközben 3 szilárd étkezésünk van azok után pótolok tápszerrel.

Ebédre természetesen főzeléket kap, uzsonnára gyümölcsöt, este pedig vacsira rizspépet eszik.

Cicivel zárjuk a napot lefekvéskor, majd most szokik le az álomevésről, de mivel szoktatóban van ezért még akkor is cicizik.

Szóval csak a napközbeni étkezések után eszik tápszert! :D

Mindez mellé gyakran lecsúszik a 2,5 dl víz/nap.

60. Kata 1977 (válaszként erre: 59. - Kisbögre)
2011. márc. 15. 18:53

Szia!

Az jó ha rendeződött a dolog!

Azt írod 120ml-t ivott meg tegnap.

És ezt hányszor mert nekik még minimum reggel és este anyatejet vagy tápszert kell kapjanak.

Miket esztek már ami ennyire helyettesíti a tápszert?

2011. márc. 15. 18:18

Szia!

A gyerek tápszerét a gyerekorvos írta fel és hipoallergén. Szerintem attól hogy kicsapta a túró még nem feltétlenül allergiás. Egyenlőre nem kap tejtermékeket és ezzel el is van rendezve. Egyébként azóta már nagyon ügyesen issza a tápszert, tegnap éppen 120 ml-t ivott meg összesen!

A tápszertől nem lett kiütéses...

Szóval aggodalomra semmi ok, csak én reagáltam túl!

Tejet még nem itatok vele hisz csak 7,5 hónapos!

De hát valószínű nincs is rá szükség mivel issza ő a tápszert ha akarja!

2011. márc. 15. 14:35

Kisbögre


Amit kivettem írásidból hogy gyermeked nem eszi/issza meg a tápszert.

Nos mellékesen megjegyezted hogy tejet nem kap mert a túró is kicsapja.


Több mint valószínű hogy gyermeked Cazein,vagy lactóz érzékeny,érdemes lenne utána járni!


Ezért is nem szívesen fogyaszthatja a tejalapu tápszereket.

2011. márc. 13. 08:55
Szia! Lehet, hogy csak tápot kéne váltanod, mert nem izlik neki. Én ugyanezt játszom a főnökasszonnyal. Kakaósan úgy ahogy megissza, csak úgy magában már szinte soha... Esetleg még cukrozhatod is.
56. Kata 1977 (válaszként erre: 55. - Clau26)
2011. márc. 11. 17:17

semmi baj:-)

van lány is de csak 1 szem a 3 fiú mellett:-))

55. Clau26 (válaszként erre: 52. - Kata 1977)
2011. márc. 11. 13:48
ja bocsi:-))
2011. márc. 10. 21:37

Minden tej allergiás babának és cseperedőknek!!


Kalcium pótlása


Nem csak gyógyszerekkel pótólható a tej érzékeny gyermekek calcium bevitele.


Tudtad hogy:


A zöldségfélék közül kiemelkedően magas kalcium tartalommal rendelkezik:

- petrezselyemzöld (245 mg/100 mg)

- paraj (133 mg/100 mg)

- sóska (113 mg/100 mg)


A gyümölcsök közül magas kalciumtartalommal rendelkezik a banán (110 mg/100 mg).


A főzelékek, mártások elkészítése során a tej helyettesítésére kiválóan alkalmasak a tejmentes tápszerek, amelyeket az elkészült ételbe keverünk bele. A tápszereket ne forraljuk, mert ez által a benne lévő anyagok szerkezete megváltozik.


A tápszer elkészítése: 100 ml forrásban levő vizet 60 Celsius-fokra lehűtünk, és 3 mérőkanál tápszert feloldunk benne. Jól összekeverjük, és a már kész főzelékhez adjuk.

Tápszerek


Elementáris táplálásra szolgáló monomer – kémiailag definiált – vagy szemielementáris táplálásra szolgáló tápszerek:

MILUPA

• APTAMIL HAT

• Pregomin

NUTRILON

• NURTILON PEPTI JUNIOR

• NUTRILON PEPTI 1

• NUTRILON PEPTI PLUS 2


Egyéb speciális tápszerek:

MILUPA

• SOM szójaalapú csecsemőtápszer

NUTRILON

• NUTRILON SOYA 2

• NUTRILON SOYA 1


Nagyobb gyerekeknél (6 éves kor felett) a tej helyett szójatejet is alkalmazhatunk a főzelékek készítése során.


Diófélék, olajos magvak

Magas kalcium tartalmuk végett fogyasztásuk javasolt.


Ezek a következők:


- mák (968 mg/100 mg)

- mogyoró (290 mg/100 mg)


- mandula (238 mg/100 mg)

- dióbél (202 mg/100 mg)

- napraforgómag (118 mg/100 mg)


A fogyasztásra javasolt tejmentes margarinok a következők: Liga, Delma light, Linco, Linco light, Rama Harmónia. A javasolt zsiradékokból sem előnyös egy-egy étkezésre 5-10 g-nál többet elfogyasztani.


Friss húsok A fejlődő szervezet fehérjeszükségletének a kielégítésére a sovány húsok (csirke, pulyka, sertés, hal, nyúl) kiválóan alkalmasak. A marhahús és a borjúhús fogyasztása nem javasolt a keresztallergia (a szervezet a különböző fehérjéket azonosként ismeri fel és ezekkel reakcióba lép) veszélye miatt. A húsipari készítményekben is alkalmaznak állományjavítóként tejport, ezért csak azok a készítmények fogyaszthatók, amelyekről a gyártó cég garanciát vállal, hogy az általa előállított termék tejmentes.


Halak A halhús fehérjéje teljes értékű, ezért a fehérjeszükséglet fedezésére épp úgy, mint a húsok kiválóan alkalmasak.

A halak közül a magas kalcium tartalmú olajos hal (270 mg/100 mg), fogas (210 mg/100 mg) és a busa (130 mg/100 mg) fogyasztása javasolt.


Rizstej házilag


1 kg barnarizst kb. 2,5-szeres vízzel felteszünk főni. Amikor a víz tejszerű állagú lesz (kellően sűrű, fehéres-barnás színű), akkor leöntjük a rizsről, és új vizet öntünk a rizsre, majd továbbfőzzük. Mindezt addig ismételjük, míg a rizs „ad tejet”. Egy kiló rizsről 3 óra alatt körülbelül 3-4-szer tudunk vizet cserélni, és összesen körülbelül 1,5-2 liter rizstej nyerhető így. A végén a rizst szitán átnyomkodhatjuk, és ezzel is nyerhetünk még egy kis sűrű rizstejet.

A megmaradó rizs sokféle célra felhasználható, kiváló alapanyag például pudinghoz!


2. recept

Kb. 1 kis pohár megmosott rizst feltenni bő lében főni, cukorral, sóval ízesíteni.

Ha jól megfőtt, összeturmixolni, majd addig higítani, amíg tejszerű lesz.

Összeforralni, majd tetszés szerint lehet ízesíteni pl. vaniliával, kakaóval stb. Vagy ami még eszünkbe jut. Még nem próbáltam ki, de ezt a tejet főzéshez is lehet használni.


Kakaó porok NESQUIK Szirup, ez a Nestlé ausztriai gyárában, speciális körülmények között készül és tejszármazékot sem recepturája szerint, sem nyomokban nem tartalmaz. Mivel ez a szirup viszonylag folyékony állagú, a rizstejbe keverve hidegen is megfelelően oldódik. Hasonlóképpen fogyasztható a tejmentes diétában a Nestlé SZERENCSI (cicás) Kakaópor - ez azonban nem instant állagú, tehát az oldódás nem megy közvetlenül, ajánlatos a cukorral és kevés rizstejjel folyamatosan keverni, majd fokozatosan hozzáadni a rizstejet - de a teljes oldódás csak meleg állapotban várható el.


Tojás Heti 3-4 darab javasolt. Ez lehet önálló étel vagy az ételek elkészítésénél segédanyag, pl. főzelék sűrítésére, lazítására, dúsítására. A majonéz felhasználásával készült ételek fogyasztása tilos.


Fűszerek, ízesítők Elsősorban a zöld és szárított fűszereket részesítsék előnyben. A leveseknél, főzelékeknél, rakott ételeknél és húsoknál, akik jól tolerálják, használjanak hagymát, fokhagymát, tárkonyt, bazsalikomot, fűszerköményt, babérlevelet, majoránnát, koriandert, sáfrányt, rozmaringot, kakukkfüvet, vasfüvet, szegfűszeget, fahéjat. Bátrabban lehet használni.


UNIVER ketchup, mustár, majonéz.


Keserű csokoládé kis mennyiségben, ebéd vagy vacsora után fogyasztható, de csak olyan amelyikről meggyőződtünk, hogy nem tartalmaz tejszármazékot, még nyomokban sem!


Édesipari készítmények:


Fogyaszthatók


MARONI gyorsfagyasztott gesztenyepüré, Marci szív, vagy golyó

Sarkpont "Egyedi íz, minőség" Gyorsfagyasztott gesztenyepüré vagy massza.

2011. márc. 10. 20:29

Sziasztok!

Visszaolvastam mindenkit.

És felhívtam a védőnőt is. Arra szavazott hogy először próbáljam a fagyasztott tejjel keverni, vagy adjak hozzá kedvenc gyümit, vagy a tejpépből pár kanállal. Most ezzel fogok kísérletezni!

Azért kszi mindenki hozzászólását!

Tejet nem adok neki mivel a túró is kicsapta.

Majd lesz valami, ha más nem veszünk más fajta tápszert :(

52. Kata 1977 (válaszként erre: 51. - Clau26)
2011. márc. 10. 20:28

Nekünk is a mildibét írták fel először és itta is csak a bukás miatt ki is jött belőle:-((

Most a milupának a milumil AR-esét esszük.

De nem kislányom hanem egy kicsi fiam van:-))

51. Clau26 (válaszként erre: 20. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 20:15
egyetértek a bebba a legrosszabb nekünk a milupa jó volt mildibé ahogy az egyik anyuka is javasolta,a legfinomabb,de ő nem ihatja mert abból nincs hipoallergén és a hipoall. tápnak alapvetően nincs olyan jó ize mint a nem hipoallergénnek.Az utóbbinak olyan izze van mint tejnek,azt biztos h meginná a kislányod,kár h nem ihatja:-(
50. Ági05 (válaszként erre: 1. - Kisbögre)
2011. márc. 10. 19:11
A Bebát az én kisfiam is alig fogadja el.Van lefagyasztott anyatejem,fele-fele arányban összeöntöm a tápszerrel,így megissza.6 hónapos korától azt mondta a védőnő váltsunk Milupára,az jobb ízű.Már megpróbáltuk,azt magában is elfogadja,ezek szerint valóban finomabb :)
49. f65231edcb (válaszként erre: 48. - Katerika)
2011. márc. 10. 18:18

itt most a szakmai véleményekre gondoltam

ti háztól veszitek a tejet ezek szerint

2011. márc. 10. 18:14
pesze hogy nem egyformák a vélemények, mindenki másképp vélekedik a dolgokrol... mint ahogy a tehéntejtöl, ugy mástol is lehet bajuk a babáknak... pláne most milyen dolgokat vetnek piacra... legalább tudom hogy tiszta tejet kap...
47. f65231edcb (válaszként erre: 44. - Szabianyu)
2011. márc. 10. 18:05
ebben a témában sem egyformák a vélemények
46. f65231edcb (válaszként erre: 38. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 18:04

Nemcsak tejallergiára adnak HA-s tápszert.

Az, hogy per pillanat nincs baja a gyereknek, egy dolog. És az, hogy esetleg később lesz-e, illetve visszavezethető-e a tehéntej adásra, egy másik.

45. katerika (válaszként erre: 43. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 18:01
ja igy van. abban a pillanatban mikor itta a tejet. én voltam a világ legboldogabb anyukája, mert megtelt a kis pocakja és éjjel aludtunk... nem kellett hordozni...
44. Szabianyu (válaszként erre: 16. - F65231edcb)
2011. márc. 10. 17:54

igen!

nekem a védőnő is és a gyerekorvos is tanácsolta!!!

én nem adtam mert a fiam részéről negatív tapasztalatom van.

43. Kata 1977 (válaszként erre: 41. - Katerika)
2011. márc. 10. 17:48
Hát ugyan olyan rossz szerintem te rá voltál kényszerülve,én meg adnék csak ha kijön belőle sokat nem érek vele.
42. manópofi (válaszként erre: 22. - Angyal 79)
2011. márc. 10. 17:47
A humana-val vigyázzatok, azt mondta a védőnéni, hogy nagyon sok gyerek hasfájós tőle! Nekünk csak a beba jött be.
41. katerika (válaszként erre: 40. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 17:45
persze, más amikor nem adhatsz...de nekem nem volt más választásom...
40. Kata 1977 (válaszként erre: 39. - Katerika)
2011. márc. 10. 17:44

Hát igen vannak egyedi esetek mikor nincs más és szerencsére nem is lett.

Én meg ha a akarnám se fogok tudni tejet adni a manómnak mert bukik és speciális tápszert kap,ha kinövi jó,ha nem marad amíg jobban lesz.

39. katerika (válaszként erre: 38. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 17:39
én is kitartottam az mellett, hogy nem tejet a gyerekemnek, de amikor 4 nap és 4 éjjel hordoztam mert nem evett meg semmilyen tápszert meg semmi mást, és a tejem nem volt, pontosabban megsosult akkor 5.ik reggel ugy spuriztam a tejért hogy a lábam nem érte a földet...
38. Kata 1977 (válaszként erre: 36. - F65231edcb)
2011. márc. 10. 17:36

Én se vagyok a tej híve egy bizonyos kor előtt,és én lepődtem meg a legjobban mikor egy gasztós dr nő mondta ezt, pedig ő aztán tudja,és én mind a 3 gyereknek és a kicsinek is úgy tervezem hogy minél tovább tápszert vagy italt adok de van,hogy tényleg semmi baja nincs a gyereknek tőle,itt is írták.

Megint más akiknél előfordult már a családban tejallergia akik alapjáraton HA-s tápszert adnak,ők ne is itassanak tejet a gyerekkel.

37. katerika (válaszként erre: 35. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 17:30
nekem 2 éves és három honapos...
36. f65231edcb (válaszként erre: 34. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 17:28
persze, hogy olcsóbb, de ezzel kapcsolatban nem fejtem ki a bővebb véleményemet:)
35. Kata 1977 (válaszként erre: 33. - Katerika)
2011. márc. 10. 17:27

Igazad van!

Sajnos sokszor a legtisztább gyerekek kapják el az ilyen bajokat.

Nem lehet búra alatt tartani őket és nem is szabad,annál betegesebb lesz.

Neked mennyi idős a babád?

34. Kata 1977 (válaszként erre: 32. - F65231edcb)
2011. márc. 10. 17:25
Persze ,hogy nem ,nem is így értettem de olcsóbb mint a tápszer és sokan nem engedhetik meg hogy 2-3 éves koráig tápszert vagy tejitalt adjon a gyerekének és ekkor jöhet a tejecske.
33. katerika (válaszként erre: 28. - Kata 1977)
2011. márc. 10. 17:23
mielöt elkezdte inni a tehén tejet, olyan kis vékonyka volt, nem nagyon hizott, de miota tehéntejcsit iszik azota jol meghizott és jobban is alszik északa... sokan letoltak, miért adok tehéntejet, mert gilisztás lehet, meg nem szabad, mert nem jo... inkább adtam mint kinlodjak a tápszerekkel...és egy évbe kétszer háromszor viszünk kakit... megnézetjük, de hálistennek semmi gond nem volt... Van egy csaj a közelben olyan sterilen tartja a babáját, nehogy valami baja legyen... nem enged semmit megfogni, csak ami steril, meg ilyenek. Kétszer volt epe férges a gyerköc, mert nem vette észre az anyja és hozzanyult a cicához...:))) na tessék sterilitás...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook