Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közszféra: rendszeres havi kompenzáció vs. versenyszféra: minimálbér fórum

Közszféra: rendszeres havi kompenzáció vs. versenyszféra: minimálbér (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jan. 11. 09:49

Sziasztok!


Valaki tudna abban segíteni,hogy ha most leszek kormánytisztviselő és ezt megelőzően már volt 4 év munkaviszonyom a versenyszférában egy pénzügyi szolgáltató cégnél,akkor azt elismerik és beszámítják a közszférai besorolásomnál,vagy a nulláról fogok indulni?

Köszi!

2012. okt. 24. 19:10
Ma szerintem sokkal jobb állami munkahelyen dolgozni, mint valami multicégnél. Ott nem nyafog a menedzser, nem mondják meg mikor mehetsz szabira, minden hétvége szabad. Szombat és Vasárnap is. Ma már sokkal inkább dolgoznék állami munkahelyen.
45. limma
2011. márc. 17. 10:06
No, senki többet harmadszor?
44. Kira88 (válaszként erre: 41. - Win)
2011. márc. 11. 12:49

Teljesen egyetértek!

Aki tanult eleget, beszél nyelveket, jó munkaerő, továbbképzi magát, és igen, ha kell "megszakad" a munkában, az közszférában is, versenyszférában is fog jó állást találni, jó pénzt kapni.

43. win (válaszként erre: 42. - Limma)
2011. márc. 11. 12:22

:DDD Bocs!


Ilyen alapon mindenki mindenki adójából él, pont amiatt, amit leírtam lentebb:

amit én odaadok a piaci őstermelőnek, abból ő holnap vesz a tescoban zoknit, aminek visszafolyik egy része adóban (ÁFA) a nagy közösbe, egy részéből megkapja a tescos pénztáros a fizetését, amiből adót vonnak -de akkor ezek szerint az ő SZJA-ja "adóbb adó", mint a tied, vagy az enyém :DD-, aztán a másik feléből ő benzit vesz a kocsijába, aminek a nagy része adó és egyéb sallang, és sorolhatnám a végtelenségig a kört.


Elvileg akkor csak azok nem a másik és saját adójukból élnek, akik külföldről kapnak fizetést, és azt költik el itthon.

42. limma (válaszként erre: 40. - Win)
2011. márc. 11. 12:03

Ugyan mit adózunk? Az adót?

Na jó, természetesen mi is nettóban kapunk fizut, de mivel az adókból kapjuk, ezért a mi "adónkkal" az a pénztömeg nem lesz több.

41. win (válaszként erre: 37. - A2d0ded793)
2011. márc. 11. 12:02

Én nem tudom, neked ki mondta ezt a sok sematikus marhaságot, de nagyon félre vagy tájékoztatva. ;)


Én lassan 10 éve a közszférában dolgozom, a 3. helyen. Minden helyre totál ismeretlenül, mindenféle protekció nélkül kerültem. A mostani helyemre kétgyerekes anyaként.

Amikor munkanélküli voltam, egyszerre 4 helyre pályáztam, sehol sem ismertek, mégis mindenhova felvettek volna, de nyilván egy fenékkel csak egy lovat lehet megülni (legalábbis a "végeken". ;) ), tehát egyet elfogadtam, a többit visszautasítottam.

Ugyanezt elmondhatom a férjemről, hogy az összes eddigi - versenyszférás (merthogy ő meg csak ott dolgozik/-zott)- munkahelyét, csak és kizárólag az évek - most már évtizedek - során megszerzett szakmai tapasztalata és tudása alapján kapta, SOHA nem volt protekciója.


Számomra ebből az a tanulság, hogy fel kell mutatni valamit (tanulni, fejlődni, jó szakembernek lenni), és lesz munka mindenféle protekció nélkül. :))

40. win (válaszként erre: 34. - A2d0ded793)
2011. márc. 11. 11:38

Ne bolonduljunk már meg!

1. Pont a közszféra az, akitől az utolsó forintig levonják az adót, mert nem tud letagadni egyetlen forintot sem. Tehát akik ott dolgoznak, legalább annyit adóznak, mint mások.

2. A versenyszférás minimálbérekről tudjuk, hogy a legritkább esetben annyi valójában, mert zsebből zsebbe még a munkáltatók nagy része ad mellé néhány kósza forintocskát. ;)

3. Szerinted, ha a közszférás fizetésemmel elmegyek: a pékhez, a húsboltba, a piacra a zöldségért, a fodrászhoz, a kozmetikushoz, és még sorolhatnám a versenyszféra területeit, és kifizetem az általa megtermelt/előállított terméket, vagy nyújtott szolgáltatást, akkor ő miből is él?

... és "furcsa" módon, sosem kapok ezeken a helyeken számlát...

39. 9536810fa1 (válaszként erre: 38. - 9536810fa1)
2011. márc. 11. 11:38
...de a kivételeknél is az utasítás a vízfejtől érkezik...
38. 9536810fa1 (válaszként erre: 37. - A2d0ded793)
2011. márc. 11. 11:36
Az felsőbb szinteken van, a vízfej környékén, azok a politikai állások, a megyei szakintézményeknél munka folyik, és nem kicsi, szakembert kell felvenni, nem lehet nézni a haj színét és a comb hosszúságát.... általában, persze vannak kivételek, ahogy mindenhol.
37. a2d0ded793 (válaszként erre: 35. - 9536810fa1)
2011. márc. 11. 11:34
Hát nemtudom.Amit leírtál az a ritkaság,mivel protekcióval vesznek fel,főleg,oda embereket,bár már máshova is.
36. zsanci79 (válaszként erre: 35. - 9536810fa1)
2011. márc. 11. 11:32

Én se nem irígykedem, se nem útálkozom. Szerintem írásomból nem ez süt.

bemutattam egy mamut versenyszférás cégnél a helyzetet.

35. 9536810fa1 (válaszként erre: 34. - A2d0ded793)
2011. márc. 11. 11:30

Most irigykedtek vagy csak utálkoztok... nem értem. A lehetőség mindenki előtt adott... pályázatot beadni, a kiírásnak megfelelő végzettséggel, elbeszélgetésen értelmesen megnyilatkozni, és akkor be lehet jutni... talán.

Mi most veszünk fel két embert, nem kell már pályáztatni, az elmúlt hónapokban beérkezett önéletrajzokból elővettünk 6-ot, akinek a végzettsége megfelelt, mára behívtuk őket elbeszélgetésre, és megvan a 2 ember. Úgy hogy előtte nem is láttuk őket, a kutya nem kérdezte tőlük van-e gyerek, akar-e szülni.... csupán a végzettségek és az elbeszélgetés alapján megállapították (természetesen ilyenkor 3-an vannak benn), hogy alkalmasak-e a munka elvégzésére. Mert munka, bármilyen furcsa is, van dögivel. De mint írtam, a lehetőség adott....

34. a2d0ded793 (válaszként erre: 33. - Zsanci79)
2011. márc. 11. 11:12
Szóval tény,igen,hogy a mi adónkból fizetik a kompenzációjukat.Na igen, a hivatalokban is amilyen stilusú emberek vannak,mintha szivességet tenne nekem,hogy végzi a munkáját,bár egy némehy hivatalban órákig kell sorban állni,annyira lassúak.Mindne hétvégéjük szabad.Az volt a vicc,amikor ők tüntettek.
33. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Limma)
2011. márc. 11. 10:45

De a versenyszférában még ezt sem adják. Legalább is én még senkitől nem hallottam a körünkben. És igen,a közszolgák bérkompenzációját mindenki adójából fizetik.

Amúgy egy nagy multinál pénzügyi területen dolgozom, és 2007 óta egy Ft fizetésemelés sem volt, lassan beéjük a minimálbért, és ez aztán röhej. De, örüljek hogy egyáltalán dolgozom, és mondjuk nem szalag mellett. Itt sem konpenzálnak semmit. És mivel a magyarországi nyereség döntő többségét elviszi a válságadó, így kölrségtakarékosság van ezerrel.

Most mondjam azt, hogy 10 ezer Ft-os reklám anyag rendelésünket nem engedélyezték, akkor a fizetés? No comment.

Olyan szépen átgondolták, ezt az adó reformot, hogy csak na!

De nem baj, jön most megy a több ezer milliárd a pénztáraktól, lesz is habzsi dőzsi egy ideig. De nem nekem, vagy neked, az biztos.

32. win (válaszként erre: 26. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 22:11

Hm, és azt tudod, hogy a túlóráért, legalábbis a köztisztviselőknek nem jár semmi?


Nem tudom, szeretnél-e a helyemben lenni, amikor a hét minden napján reggel fél 8-tól este 8-ig a munkahelyen vagyok, amikor este 10-ig ülök bent, és mint említettem, ezért nekem nem jár semmi? És amikor mindezt szinte ugyanannyi fizetésért csinálom, mint 2006-ban, azzal, hogy azóta egy csomó juttatást megvontak? Magyarul a reálkeresetem LÉNYEGESEN csökkent, a munka meg egyre több. Mégsem szidom azokat, akik az ún. "versenyszférában" veszettül meggazdagodtak, igaz sokan jó sok csalás, mások kizsákmányolása árán. Mindig azt szoktam mondani: tessék, ki lehet próbálni! És ez oda-vissza igaz?


A bérkompenzációról meg annyit, hogy így az eddig nettó 82.000-et kapó, idén 30 éve dolgozó kolleginának nem lett 79.500 a fizetése, hanem 81.850. Most akkor annyira irigyelni kell őt?


Egyébként nem értem ezt a mindenhol zajló közszféra ellenes hangulatkeltést? Mire jó ez?

Ha a mentőt hívod, mert az apukád infarktust kapott, jön egy közalkalmazott, ha a tűzoltókat hívod, mert kigyulladt a házad, jön egy közalkalmazott, ha a rendőrre van szükséged, mert betörtek, ő is a közszférában van, ha bemész egy hivatalba, hogy segítsenek kitölteni egy számodra bonyolult nyomtatványt, ott egy köztisztviselő fogad.

Mit szeretnél: ha ezek az emberek kedvesen segítenének neked a bajodban, vagy ha -mint te is általánosítva- utálkozva néznének rád, hogy na itt jön egy vagyonokat kereső, fújj-ogó a versenyszférából?

31. limma (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2011. márc. 10. 18:13

Én is 39 évesen kerültem a KÖZbe, az utcáról (nulla protekció).

Én szeretem, mert azért annyira nem használnak ki, mint némely vállalkozás. Valahogy azért emberi a környezet - most ezen azt értem, hogy pl. egy TESCOs pénztáros még pipilni se mehet ki nyugodtan.

30. ancsix (válaszként erre: 17. - Etke75)
2011. márc. 10. 17:53
Ez nagyon érdekes,mert országosan maximalizálta Orbán 200ezerben
29. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Limma)
2011. márc. 10. 17:50
Igen.,.. így már tudom.
28. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 17:49

Ezek szerint úgy gondolod az a normális, ha valaki beleszakad a munkájába?

Én nem versenyeztetném a két helyet. Voltam versenyszférában és közszférában is. Szerettem a versenyszféra pörgését, a kihívásokat, de mivel 100 %-ot szeretek a munkámban is (vagy többet) el kellett döntenem, hogy gyereket nevelek vagy önmegvalósítok. Gyereket neveltem. A közszféra... igen, jó (alapjáraton alkalmazkodó vagyok, tehát egyiket se fogom szidni), de egyenes út vezet az elbutuláshoz, ha az ember önszántából nem képezi magát. Törvényeket kell betartani és betartatni... 0 kreativitás, 0 gondolkodás... szerintem agyilag sokan nem bírnák. De lehet választani... én se protekcióval kerültem a közszférába, hanem tanultam... jelentkeztem, és úgy tűnik valamiért megfeleltem =(37 éves voltam, akkor és nem 23, rövid szoknyában) Utána is képeztem magam, igyekeztem maximumot nyújtani, és ha már anyagilag nem is tehetik, de erkölcsileg igen, elismerik a munkámat.

27. limma (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. márc. 10. 17:43
Az kaphatja, akinek a (névleg) 16 %-os adókulcs (és nincs egyéb adókedvezménye) miatt a nettó bére csökkent annyit, hogy nettóban ne vigyen haza kevesebbet - de többet se.
26. a2d0ded793 (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2011. márc. 10. 17:41
Nekem egy közszférában dolgozó mesélte,hogy kiegyenlitik a fizetésüket,azaz,hogy ne csökkenjen véletlenül sem .Igen,tudom,hogy van túlóra,de azért nem lehet beleszakadni:)
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. márc. 10. 17:38
Bár most a vezetőket cserélgetik le - szó szerint - ész nélkül. Fél év alatt a 3. igazgatóval dolgozom.
24. 9536810fa1 (válaszként erre: 3. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 17:36

Én közszférában dolgozom... Mi az a havi bérkompenzáció?

Hét éve nem volt béremelés, ez alatt az összes pluszt, pótlékot, ami volt, elvették... tehát 7 éve folyamatosan csökken a fizetésünk. A nagyvezetőknek lehet, hogy nem kell megszakadni, de mivel az elmúlt évek elbocsátásai a dolgozókat érintették, bizony, hogy 1-1 ember látástól mikulásig dolgozhat....hm... nálunk. Hja, és itt is él már, hogy mindenféle indoklás nélkül bármikor felmondhatnak.

23. a2d0ded793 (válaszként erre: 22. - Limma)
2011. márc. 10. 17:33
Tökéletesen egyetértek:)
22. limma (válaszként erre: 21. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 17:33
Kin tudnak spórolni? Hát rajtunk, birka tömegen.
21. a2d0ded793 (válaszként erre: 20. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 16:59
Semmit nem kapunk,mindent megvontak,tőlünk, a szánalmas összegű étkezési utalványt,az egészségpénztárat.
20. a2d0ded793 (válaszként erre: 19. - Limma)
2011. márc. 10. 16:58
Mi mit kapunk?Ezt:0
19. limma (válaszként erre: 18. - A2d0ded793)
2011. márc. 10. 16:39

Nem 200-ra?


Ti kaptok utazási költségtérítést?

Mert a cafetéria nagy részét elviszi a bérlet (nem mondom, ez is nagy segítség).

18. a2d0ded793 (válaszként erre: 17. - Etke75)
2011. márc. 10. 16:23
Aha,úgy,ahogy én is sajnálom őket:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook