Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaki ágyba vizelés! fórum

Éjszaki ágyba vizelés! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 18. 15:50
A fiamnál is ez volt a helyzet. A háziorvos küldött bennünket a nefrológiára. Bár az éjszakai bepisilést ők 6 éves kor után tartják kórosnak. A nefrológián kivizsgálták és megállapították, hogy az agyalapi mirigy nem termel egy bizonyos hormont, ami éjszakára "besűríti" a vizeletet. Kapott egy orrsprét, amit este kell használni. Ezzel szinte teljesen megszűnt az éjszakai bepisilés. Azért írom, hogy szinte teljesen, mert amikor náthás, akkor kevésbé hat a gyógyszer, nem tud úgy felszívódni, és ilenykor előfordul "baleset".
27. wencus (válaszként erre: 26. - Sanka02)
2011. márc. 10. 13:33
Nem de a házi orvos most telefonált, neurológushoz küld.
2011. márc. 10. 13:30
Szia! Nefrológusnál jártatok? Sok szülővel találkoztam már ott ilyen problémával.
25. wencus (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2011. márc. 10. 13:27
Nem hiszem aranyos a csaj és nagy szakértelme van a fiam imádja. 1 nap ő van egyedül, 1 nap csoportos 2 másik kisgyerekkel. Imád járni.
24. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:27
Megértelek. Akkor keres más terapeutát, vagy pszichológust ..... nem mindenki kókler ....
23. wencus (válaszként erre: 20. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:26
Ha haza jön az oviból akkor sokszor minimax, de szeret autózni, legózni. A foglakozások heti 2 alk 1 óra de ott is játékos. Van házi feladata azt szombat vasárnap csináljuk meg de ez nem sok.
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:25
esetleg a fejlesztő foglalkozáson történt valami?
21. wencus (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. márc. 10. 13:24
Semmi ilyen nem történt, mi még hangos szóváltást sem szoktunk szépen élünk. Ilyen csak a mesében van.
20. Zizisicc (válaszként erre: 15. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:23

Mennyi a kötött programja és mennyit játszhat vagy csinálhat azt, amit ő akar, szabadon?


Szeret rajzolni vagy bábozni? A bábozás pl. jó lenne .... meséket kitalálni együtt és eljátszani ..... és természetesen hagyd, hogy ő alakítsa kedve szerint a történetet ..... ha van kedve hozzá .....

19. wencus (válaszként erre: 16. - Syria)
2011. márc. 10. 13:23
Igen olvastam a cikket nefrológushoz kell vinni.
18. wencus (válaszként erre: 14. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:22
Igen de ezt a kineziológiát is sokan csak gyors talpallón végezték és csak a nagy pénzeket akarják leszakítani, hát erre nincs havi 20.000 ft-om. Lehet, hogy szkeptikus vagyok.
17. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:21

nemrégen hallottam ismerősi körből:

a gyermek több alkalommal látta szülei éjszakai együttlétét véletlenül, és utána kezdődtek a viselkedési problémák. Persze hosszú idő volt, mire rájöttek, mi okozta a változásokat..


Esetleg Nálatok is történhetett ilyen, és a gyerek nem tudja a látottakat feldologzni, akár még erőszakos cselekménynek is tarthatja.

16. syria (válaszként erre: 10. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:20

Ez egy betegség, a neve enurezis. Főleg fiúknál fordul elő, kamaszkorára a többség kinövi.

A nagyobbik fiamnak ez 16 éves korára sikerült. Hordtam én minden létező és lehetetlen helyre, de sehol nem tudtak segíteni. Csak a család, hatalmas türelemmel.

Bővebben: [link]

15. wencus (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:19
Nincs, szerintem, mondom mind a ketten itthon vagyunk. Nincs stressz, nincs munkahely, csak Ő körülötte forog az élet. Étel allergiás és gyesen vagyok vele. De decemberben vissza kapta a lisztet, és azóta rohamosan javul az étvágy hízik. Minden szép és jó lenne.
14. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:19
Pl. kineziológia, Bach-virágterápia, homeopátia .... sokféle van .... de első körben a pszichológus is jó .... a lényeg, hogy lelki szinten kell nála vizsgálódni és ott feltárni, oldani a problémákat ....
13. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:16

Ehhhh! :o))


Szóval Bocianya, nem vagy hülye! :oD


(a többi nem neked szólt!) :o)))

12. wencus (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:15
Délelőtt óta ezen agyalunk a férjemmel mi lehet a lelki ok.
11. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Bocianya)
2011. márc. 10. 13:15

Nem, nem vagy hülye ..... csak kétségbeesett és tanácstalan vagy .....

Nincs vmi új stresszforrás az életedben, életetekben?

10. wencus (válaszként erre: 6. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:14
Milyen alternatív terápiák vannak, és ki foglalkozik vele. Én Szegedi vagyok, tehát Pestre nem igazán tudom több alkalommal felvinni.
9. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:12
Hallgass rá ..... lelki okai vannak ..... jobb utána járni ..... hisz magától nem javul .... igaz?
8. Bocianya (válaszként erre: 6. - Zizisicc)
2011. márc. 10. 13:12
oké én vagyok hülye látom január ota
7. Bocianya (válaszként erre: 5. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:11
Akkor passz..ha az orvos sem talált semmit akkor lehet elmullik magátol különben miota tart az éjszakai bepisilés nálla?
6. Zizisicc (válaszként erre: 4. - Wencus)
2011. márc. 10. 13:09
Akkor tovább pszichológushoz ..... vmi feszültség van az életében, amit így tud csak levezetni, elengedni .... nincs módja, lehetősége arra, hogy szabadon kifejezze az érzelmeit, érzéseit ..... ezeket fel kell oldani ..... pszichológus vagy egyéb alternatív terápiák segíthetnek .....
5. wencus (válaszként erre: 3. - Bocianya)
2011. márc. 10. 13:09
Felhívtam a száraz éjszakák derűs nappalok telefont, ott egy hölgy szintén pszihológust ajánlott, de látatlanból ezt, hogy lehet. Szerintem nem volt semmi változás. Szeret oviba járni. Itthon minden ok, nincs kistesó, és mind a ketten itthon vagyunk. Nem hagyjuk idegenre. December óta jár heti 2 alk fejlesztő foglalkozásra, de szereti játszóháznak hívják, egy gyógypedagógus csaj foglalkozik vele. Rajzolnak, logikai játékokkal játszanak.
4. wencus (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. márc. 10. 13:04
Vizelet vizsgálat volt hétfőn, ma lett eredmény negatív lett.
2011. márc. 10. 13:03

szia.

nem volt valami ,,változás,,az életében mostanába? esetleg az oviban..amit streszként él meg...

2011. márc. 10. 13:03

először orvoshoz


utána, ha ott nem találnak semmi okot rá, pszichológust kell keresned

2011. márc. 10. 13:00
5 éves egyébként szobatiszta fiam, január óta mindig bepisil éjszak. Van, hogy csak 1 szer, de van hogy 3-4 alkalommal is. Merre induljak? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook