Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Álló munka-Dagadt, viszeres lábak! Hogyan előzzük meg, vagy hogyan kezeljük? fórum

Álló munka-Dagadt, viszeres lábak! Hogyan előzzük meg, vagy hogyan kezeljük? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 3. 17:24
igen man vettem neki es tenleg jo :-))
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 30. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 24. 19:45

Igen,tényleg az.Ilyen mentolos illata van,valami oknál fogva lóbalzsamnak hívják,de emberek is kenik,de inkább izületkre való,rándulás.

Nekem anno a vadgesztenyés krém vállt be viszérre,drogériában lehet kapni.

2010. júl. 24. 19:42
koszi
2010. júl. 12. 09:05
Lóbalzsam, és ez nem vicc!
2010. júl. 11. 18:33
Sziasztok. az en anyukamnak mar anyira csunya a laba nagy viszeres es viz is jon neki belole itt ott meg minden de o akkor sem akar elmenni orvosnal hiaba mondom neki :-(mit javasoltok ? aggodom
28. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - 12075a76b9)
2008. dec. 1. 22:40
A lioton gélt kipróbáltam és nekem is bevált. De olyan szuper, hogy nem is kell folyamatosan használnom... :)
27. 1e958693ca (válaszként erre: 25. - 12075a76b9)
2008. jún. 9. 07:43
Én is köszönöm!
2008. jún. 8. 12:45
Kompressziós harisnya is segíthet. Nyáron, egész nap, nem biztos, hogy álom hordani, de ha a munkahelyeden van légkonde, mindenképpen próbáld ki!
2008. jún. 8. 12:25

Sziasztok!

Először is érdemes tisztában lenni néhány fontos dologgal a visszérgyulladást illetően:pl.nem kell egyől gyógyszert szedni érdemes kipróbálni a lokális kenőcsöket,mert ezek nem okoznak mellékhatásokat viszont nagyon hatékonyak.Szerintem a Lioton gél a legjobb,ugyanis egy ilyen gélnél mindig a heparin mennyiségét kell figyelembe venni,hiszen ennek van gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító ill.antikoaguláns hatása.Kitüő a lábdagadásra és a fájdalomra egyaránt!Ja és nem hagy foltot a ruhán és a lábadon!Próbáljátok ki!

24. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 09:56
Huhh, köszi, ezt szerintem kipróbálom. Én egyébként még ezt a magas lábujjhegyre emelkedést és visszaereszkedést csináltam. Valamennyire az is segített, de akkor most ezt is kipróbálom!
23. enci2
2008. jún. 7. 09:44
A táplálkozással sokat segíthetsz rajta a jódozott tengeri só nem köti meg a vizet.
2008. jún. 6. 07:31
Az is fontos,hogy ami a lábadon van kényelmes,és egészséges legyen!
2008. jún. 6. 07:23
A háziorvosom tanácsolta, hogy munka közben csináljak egy kis lábujjtornát. (megfeszíted a lábujjizmaid,aztán elerenyeszted, tul.képp. behúzod a talpad alá, nem tudom jobban megfogalmazni). Azt mondta, segíti a vér visszaáramlását a vénákon keresztül ez a pumpáló jellegű mozgás. Ha kilépsz a munkahelyen a papucsból, és 3-5 percig csinálod, már hasznos. Amióta csinálom, valóban nem dagadnak annyira a lábaim. Amikor hazaérsz, polcold fel őket.
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - 7934d1ac97)
2008. jún. 5. 20:58
Ilyen krémneveket tudsz mondani? A mozgás torna segít, nem fájnak annyira a lábaim, de nem mindig van energiám rá. Kéne ilyenkorra valami krémecske!
19. lányom (válaszként erre: 18. - 7934d1ac97)
2008. márc. 12. 22:46
Egyetértek vele! e az elején ahogy leírtad, meg a korodat...stb. Kérj orvosi tanácsot, kivizsgálást, és utána krucifix tanácsai szuperek lehetnek, de vélemeényem szerint vizsgálat nélkül ne kezd el!
2007. dec. 18. 15:05

szia!


Épp nem rég írtam neked a blogodba (tudod a másikon) a vadgesztenye és a szőlőmagkivonatból készült termékeket, bár én véleményem szerint a kapszulák többet segítenek mint a kencsőkök, belülről jobb a felszívódás. Ami eszembe jutott még, hogy a rendszeres napi, mozgás, bicilizés, úszás is nagyon sokat segít az erek karbantartásában, érfalak erősítésében. Napi, kb. fél-egy óra mozgás!!! Nem vicc!! Ha viszont tényleg annyira komoly a baj, hallgass az előttem írókra is tényleg menj el vele a háziorvosodhoz, ez nem gyerekjáték. Tudom, tanultam!! Hidd el.

17. lányom (válaszként erre: 16. - Moncsicsi83)
2007. dec. 18. 00:02
Helyes!!!!!! Sok sikert, és kellemes karácsonyt!
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Lányom)
2007. dec. 2. 08:36
Oké, igyekszem! Fejembe vettem, ha a karácsonyi hajtásnak vége van, januárban meglátogatom az orvost és kérek egy nagykivizsgálást... Ha nem teszi meg, akkor másik orvost keresek!
2007. nov. 25. 23:16

A fejfájás lehet önálló, vagy társbetegség.Vashiány miatt valóban előfordulhat fejfájás. Viszont, azért van a Fejfájás ambulancia, hogy tartós ,körzetben nem megállapítható fejfájás okát , ott derítsék ki.

Somorúan olvasom amit írsz, bár nem lep meg!

Mivel fiatal vagy és , a viszerek korán jelentkeztek, ráadásul a munkád is fokozzhatja, ne hanyagold el!!!!!! Később sokkal nehezebb és komolyabb gondok lehetnek. A háziorvosnak eleve kötelező több év óta ,szűrővizsgálatokat végezni, és ha a betegnek, nincs is panasza ,de ő észlel valamit, akkor kötelessége kivizsgáltatni, kezelni, vagy kezeltetni! Ez a szűrővizsgálat a prevenció ( megelőzés) lényege. Tehát ha neked már panaszod is van , akkor sajna már gyógyításról baszélhetünk , és már nem csupán prevencióról. NE HANYAGOLD EL!!!!!

14. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Lányom)
2007. nov. 24. 13:14
Na ez az, hogy háziorvost kellene váltani, mert ez egy ..... A fejfájásomra is azt mondta, vashiány, aztán kiderült az nem lehet, majd rávágta, hogy akkor semmi bajom. Nagy kivizsgálásra sem hajlandó beutalni, szóval akkor ezzel még inkább nem foglalkozik... :(
13. lányom (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2007. nov. 22. 18:23

Ha a háziorvosodtól kérsz beutalót ,ő 100%, hogy fogja tudni mi az angiológia!

Ha panaszodat elmondod, eleve oda kell hogy utaljon! :) ( Angiológia= orvosi kifejezése annak a tudományágnak, ami az erekkel foglalkozik)

2007. nov. 22. 16:23
MBT cipővel. :-)))
11. 54ec386d0c (válaszként erre: 10. - 54ec386d0c)
2007. nov. 22. 09:52
A krém neve:VENOBENE
2007. nov. 18. 23:15
Most látom hol laksz. Ausztriába van 1 más fajta krém ami sokkal jobb mint amikről itt irtok, van magyarországon is csak nem tudom mi a neve, de rá fogok kérdezni és meg írom. Az anyunak az vált be, meg a DETRA... nem tudom mi pontossan a neve recept nélkül kapható kapszula.
9. 54ec386d0c (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2007. nov. 18. 23:09
nálunk szombathelyen a belgyógyászaton belül van ilyen rendelés. A háziorvosnál nem jártál a panaszoddal ? neki tudni kéne merre irányítson.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Lányom)
2007. nov. 18. 17:20
Ilyen angiológiás izét hol találok? Mármint ilyen rendelést? Csak mert még sosem hallottam róla...
7. lányom (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2007. nov. 12. 23:52

Angiológiára kell menni vizsgálatra! Mivel nagyon fiatal vagy, én nem javasolgatnák inkább semmit, hanem azt hogy angiológus véleményét kérd ki, de minél hamarabb!!!!!!! Ezt komoly tanácsnak szánom,

mert a korod miatt még sok mindent megelőzhetsz, megfelelő szakirányú segítséggel. Ne hagyd ki!!!

2007. szept. 22. 02:48
Orvoshoz melyikhet kell fordulni ezzel? Sajnos nem tudom... Még csak 24 vagyok, de elkezdtek valami nagyon csúnyán viszeresedni a lábaim... Sajna a munkahelyváltás nem olyan könnyű. Kereskedelmi végzettséggel főleg nem! Szóval praktikákat keresek, hogyan is előzhetném meg a még jobban elviszeresedést, és hogyan tarthatnám szinten a mostani állapotot! Lioton gélt azt használok, kaptam a páromtól. Azóta nem fáj annyira a lábam, de viszeresedik... A lábboltozatok is egyre hajszáleresebb! Szóval ha van valakinek jó ötlete, várom :)
5. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - Tina68)
2007. szept. 22. 02:45
Váltótusolás megy ezerrel! Ilyen szőlőmagos gesztenyekivonatos krémet tudsz ajánlani?
2007. szept. 20. 22:53

Ha volna mód változtatni kellene a munkahelyen.

Legtöbbször erre tudom nincs lehetőség, ezért javaslom a prevenciót(megelőzést). Megelőzésképpen rendszeresen használjunk viszére való kenőcsöt, Pl. Venoruton gél, Lioton gél.Ne feledkezzünk el a mosakodás fürdés alkalmával a hideg-langyos vizzel való tusolásról.(Viszér miatt ne legyen túl meleg.Használjunk rugalmas pólyát, vagy spec. harisnyát, vagy valamilyen célzott segédeszközt amit angiológus pontosan megmondja melyik a megfelelő. Mert természetesen időnként szakorvoshoz forduljunk mielőtt még komolyabb bajok lennének. Ha lehetőség van a pihenés alkalmával lábunkat felpóckolva (ne lógatva )tartsuk.A borogatás is kellemes hatással van a duzzadt viszeres lábra. Száraz-hüvös borogatás,óvatoan bánjunk vele nehogy túlhűtsük a lábunkat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook