FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Álló munka-Dagadt, viszeres lábak! Hogyan előzzük meg, vagy hogyan kezeljük?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2
33. krisztina1552010-08-03 17:24
igen man vettem neki es tenleg jo :-))

32. Anonima06112010-07-24 19:45
Igen,tényleg az.Ilyen mentolos illata van,valami oknál fogva lóbalzsamnak hívják,de emberek is kenik,de inkább izületkre való,rándulás.
Nekem anno a vadgesztenyés krém vállt be viszérre,drogériában lehet kapni.
(válasz papa61 30. hozzászólására)

31. krisztina1552010-07-24 19:42
koszi

30. papa612010-07-12 09:05
Lóbalzsam, és ez nem vicc!

29. krisztina1552010-07-11 18:33
Sziasztok. az en anyukamnak mar anyira csunya a laba nagy viszeres es viz is jon neki belole itt ott meg minden de o akkor sem akar elmenni orvosnal hiaba mondom neki :-(mit javasoltok ? aggodom

28. moncsicsi832008-12-01 22:40
A lioton gélt kipróbáltam és nekem is bevált. De olyan szuper, hogy nem is kell folyamatosan használnom... :)
(válasz Pedrina 25. hozzászólására)

27. vaktyúk2008-06-09 07:43
Én is köszönöm!
(válasz Pedrina 25. hozzászólására)

26. Pónika2008-06-08 12:45
Kompressziós harisnya is segíthet. Nyáron, egész nap, nem biztos, hogy álom hordani, de ha a munkahelyeden van légkonde, mindenképpen próbáld ki!

25. Pedrina2008-06-08 12:25
Sziasztok!
Először is érdemes tisztában lenni néhány fontos dologgal a visszérgyulladást illetően:pl.nem kell egyől gyógyszert szedni érdemes kipróbálni a lokális kenőcsöket,mert ezek nem okoznak mellékhatásokat viszont nagyon hatékonyak.Szerintem a Lioton gél a legjobb,ugyanis egy ilyen gélnél mindig a heparin mennyiségét kell figyelembe venni,hiszen ennek van gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító ill.antikoaguláns hatása.Kitüő a lábdagadásra és a fájdalomra egyaránt!Ja és nem hagy foltot a ruhán és a lábadon!Próbáljátok ki!

24. moncsicsi832008-06-08 09:56
Huhh, köszi, ezt szerintem kipróbálom. Én egyébként még ezt a magas lábujjhegyre emelkedést és visszaereszkedést csináltam. Valamennyire az is segített, de akkor most ezt is kipróbálom!
(válasz vaktyúk 21. hozzászólására)

23. enci22008-06-07 09:44
A táplálkozással sokat segíthetsz rajta a jódozott tengeri só nem köti meg a vizet.

22. esztella1002008-06-06 07:31
Az is fontos,hogy ami a lábadon van kényelmes,és egészséges legyen!

21. vaktyúk2008-06-06 07:23
A háziorvosom tanácsolta, hogy munka közben csináljak egy kis lábujjtornát. (megfeszíted a lábujjizmaid,aztán elerenyeszted, tul.képp. behúzod a talpad alá, nem tudom jobban megfogalmazni). Azt mondta, segíti a vér visszaáramlását a vénákon keresztül ez a pumpáló jellegű mozgás. Ha kilépsz a munkahelyen a papucsból, és 3-5 percig csinálod, már hasznos. Amióta csinálom, valóban nem dagadnak annyira a lábaim. Amikor hazaérsz, polcold fel őket.

20. moncsicsi832008-06-05 20:58
Ilyen krémneveket tudsz mondani? A mozgás torna segít, nem fájnak annyira a lábaim, de nem mindig van energiám rá. Kéne ilyenkorra valami krémecske!
(válasz krucifix 18. hozzászólására)

19. lányom2008-03-12 22:46
Egyetértek vele! e az elején ahogy leírtad, meg a korodat...stb. Kérj orvosi tanácsot, kivizsgálást, és utána krucifix tanácsai szuperek lehetnek, de vélemeényem szerint vizsgálat nélkül ne kezd el!
(válasz krucifix 18. hozzászólására)

18. krucifix2007-12-18 15:05
szia!

Épp nem rég írtam neked a blogodba (tudod a másikon) a vadgesztenye és a szőlőmagkivonatból készült termékeket, bár én véleményem szerint a kapszulák többet segítenek mint a kencsőkök, belülről jobb a felszívódás. Ami eszembe jutott még, hogy a rendszeres napi, mozgás, bicilizés, úszás is nagyon sokat segít az erek karbantartásában, érfalak erősítésében. Napi, kb. fél-egy óra mozgás!!! Nem vicc!! Ha viszont tényleg annyira komoly a baj, hallgass az előttem írókra is tényleg menj el vele a háziorvosodhoz, ez nem gyerekjáték. Tudom, tanultam!! Hidd el.

17. lányom2007-12-18 00:02
Helyes!!!!!! Sok sikert, és kellemes karácsonyt!
(válasz moncsicsi83 16. hozzászólására)

16. moncsicsi832007-12-02 08:36
Oké, igyekszem! Fejembe vettem, ha a karácsonyi hajtásnak vége van, januárban meglátogatom az orvost és kérek egy nagykivizsgálást... Ha nem teszi meg, akkor másik orvost keresek!
(válasz lányom 15. hozzászólására)

15. lányom2007-11-25 23:16
A fejfájás lehet önálló, vagy társbetegség.Vashiány miatt valóban előfordulhat fejfájás. Viszont, azért van a Fejfájás ambulancia, hogy tartós ,körzetben nem megállapítható fejfájás okát , ott derítsék ki.
Somorúan olvasom amit írsz, bár nem lep meg!
Mivel fiatal vagy és , a viszerek korán jelentkeztek, ráadásul a munkád is fokozzhatja, ne hanyagold el!!!!!! Később sokkal nehezebb és komolyabb gondok lehetnek. A háziorvosnak eleve kötelező több év óta ,szűrővizsgálatokat végezni, és ha a betegnek, nincs is panasza ,de ő észlel valamit, akkor kötelessége kivizsgáltatni, kezelni, vagy kezeltetni! Ez a szűrővizsgálat a prevenció ( megelőzés) lényege. Tehát ha neked már panaszod is van , akkor sajna már gyógyításról baszélhetünk , és már nem csupán prevencióról. NE HANYAGOLD EL!!!!!

14. moncsicsi832007-11-24 13:14
Na ez az, hogy háziorvost kellene váltani, mert ez egy ..... A fejfájásomra is azt mondta, vashiány, aztán kiderült az nem lehet, majd rávágta, hogy akkor semmi bajom. Nagy kivizsgálásra sem hajlandó beutalni, szóval akkor ezzel még inkább nem foglalkozik... :(
(válasz lányom 13. hozzászólására)

13. lányom2007-11-22 18:23
Ha a háziorvosodtól kérsz beutalót ,ő 100%, hogy fogja tudni mi az angiológia!
Ha panaszodat elmondod, eleve oda kell hogy utaljon! :) ( Angiológia= orvosi kifejezése annak a tudományágnak, ami az erekkel foglalkozik)
(válasz moncsicsi83 8. hozzászólására)

12. Grünyó2007-11-22 16:23
MBT cipővel. :-)))

11. ildi-viki2007-11-22 09:52
A krém neve:VENOBENE
(válasz ildi-viki 10. hozzászólására)

10. ildi-viki2007-11-18 23:15
Most látom hol laksz. Ausztriába van 1 más fajta krém ami sokkal jobb mint amikről itt irtok, van magyarországon is csak nem tudom mi a neve, de rá fogok kérdezni és meg írom. Az anyunak az vált be, meg a DETRA... nem tudom mi pontossan a neve recept nélkül kapható kapszula.

9. ildi-viki2007-11-18 23:09
nálunk szombathelyen a belgyógyászaton belül van ilyen rendelés. A háziorvosnál nem jártál a panaszoddal ? neki tudni kéne merre irányítson.
(válasz moncsicsi83 8. hozzászólására)

8. moncsicsi832007-11-18 17:20
Ilyen angiológiás izét hol találok? Mármint ilyen rendelést? Csak mert még sosem hallottam róla...
(válasz lányom 7. hozzászólására)

7. lányom2007-11-12 23:52
Angiológiára kell menni vizsgálatra! Mivel nagyon fiatal vagy, én nem javasolgatnák inkább semmit, hanem azt hogy angiológus véleményét kérd ki, de minél hamarabb!!!!!! Ezt komoly tanácsnak szánom,
mert a korod miatt még sok mindent megelőzhetsz, megfelelő szakirányú segítséggel. Ne hagyd ki!!!
(válasz moncsicsi83 6. hozzászólására)

6. moncsicsi832007-09-22 02:48
Orvoshoz melyikhet kell fordulni ezzel? Sajnos nem tudom... Még csak 24 vagyok, de elkezdtek valami nagyon csúnyán viszeresedni a lábaim... Sajna a munkahelyváltás nem olyan könnyű. Kereskedelmi végzettséggel főleg nem! Szóval praktikákat keresek, hogyan is előzhetném meg a még jobban elviszeresedést, és hogyan tarthatnám szinten a mostani állapotot! Lioton gélt azt használok, kaptam a páromtól. Azóta nem fáj annyira a lábam, de viszeresedik... A lábboltozatok is egyre hajszáleresebb! Szóval ha van valakinek jó ötlete, várom :)

5. moncsicsi832007-09-22 02:45
Váltótusolás megy ezerrel! Ilyen szőlőmagos gesztenyekivonatos krémet tudsz ajánlani?
(válasz tina68 2. hozzászólására)

4. lányom2007-09-20 22:53
Ha volna mód változtatni kellene a munkahelyen.
Legtöbbször erre tudom nincs lehetőség, ezért javaslom a prevenciót(megelőzést). Megelőzésképpen rendszeresen használjunk viszére való kenőcsöt, Pl. Venoruton gél, Lioton gél.Ne feledkezzünk el a mosakodás fürdés alkalmával a hideg-langyos vizzel való tusolásról.(Viszér miatt ne legyen túl meleg.Használjunk rugalmas pólyát, vagy spec. harisnyát, vagy valamilyen célzott segédeszközt amit angiológus pontosan megmondja melyik a megfelelő. Mert természetesen időnként szakorvoshoz forduljunk mielőtt még komolyabb bajok lennének. Ha lehetőség van a pihenés alkalmával lábunkat felpóckolva (ne lógatva )tartsuk.A borogatás is kellemes hatással van a duzzadt viszeres lábra. Száraz-hüvös borogatás,óvatoan bánjunk vele nehogy túlhűtsük a lábunkat.

1 2