Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akupunktúra és fogyás fórum

Akupunktúra és fogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
991. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 989. - Rebeka2011)
2011. ápr. 7. 12:21

Nekem a tűket mindkétszer orvos szúrta be, olyanok, akik több ezer embert kezeltek már, tizen-huszon éves tapasztalattal.


A tartós tűk esetében az egyik doki volt, a másik nem. De szintén sok-sok éves tapasztalattal a hátuk mögött.


Szerintem nekem valami másra kellene fókuszálni, ha tudnánk, hogy mi van a háttérben, akkor egyértelmű lenne, hogy melyik pontot kell szúrni. Mert nagyon úgy néz ki, hogy nem azokat, mint a többi paciensnél...

2011. ápr. 6. 20:36

Sziasztok !


Cérnabeültetéses akupunktúráról tapasztalatok ?

989. Rebeka2011 (válaszként erre: 988. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 29. 11:14

Sajna, tényleg nehezebb :-((((


Erre mondom, hogy egyéni a reagálás. Nekem olyan szinten hat, hogy emlékeztetnem kell magamat arra, hogy egyek, különben elfelejtem :-)))) Ilyenkor jön jól egy kötött étrendű diéta. Ugyanakkor azt el kell mondanom, hogy több helyen jártam, és soha se soha nem hatott az a tű, amit nem orvos szúrt be. Ez miért van, nem tudom. a tartós tűk sem jöttek be nekem.


Lehet, tisztelem az orvosokat, és pszichésen hatnak az ő tűik :-)))))


De olyan is van, hogy az orvos sok helyre szúrhat (szúr is), az akupunktőr csak a fülbe.

988. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 987. - Rebeka2011)
2011. márc. 29. 10:09

Nekem egyáltalán nem hatott. Értem ezalatt, hogy semmilyen változást nem érzékeltem.


Ha naponta iszom 2 liter vizet és limitálom a bevitt kalóriát, plusz megválogatom, hogy mit és mikor eszem, akkor fogyok. Szóval ezzel nincs bajom.


A tűktől azt vártam, hogy a szénhidrátéhséget megszüntessék, ne kelljen fegyelmeznem magam.


Ez egyáltalán nem volt érzékelhető.


Úgyhogy marad az önfegyelem és a sport. De ez sokkal nehezebb így :(

2011. márc. 29. 09:58
Ez nagyon egyéni. Én most leadtam a kúrával közel 5 kilót, és tartom is, de lejjebb nem megy, ha belezöldülök se. Vissza kell majd mennem egy újabb adag szurira, csak most még nem bírom elszánni magam.
986. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 983. - Rebeka2011)
2011. márc. 29. 09:55
Nekem egyik se jött be, mindkettőt kétszer próbáltam. Biztosan bennem van a hiba...
985. Rebeka2011 (válaszként erre: 984. - Beatrix57)
2011. márc. 29. 09:50
Ha csak pár kilóról van szó, akkor szerintem leadod egyedül is. Itt a tavasz, gyümölcsök, zöldségek, napfény, több mozgás, le fog menni.
984. beatrix57 (válaszként erre: 980. - Rebeka2011)
2011. márc. 28. 13:49

igazad lehet.

De őszintén????? Már letettem a fogyásról. Végülis, csak egy pár kilóról szólt volna.

Kicsit több mozgás, és máshova helyeződnek a "feleslegek", ja és még a kedvem is jobb lesz! Talán!!!

De, azért, aki az akupunktúrát, mint olyat szeretné kipróbálni, annak nem a tartós tüt ajánlom. Hanem inkább a heti 3x-t. Jobb úgy valóban.

Mindenkinek szép napot! Attól még benézek hozzátok is! Hs kérdés van válaszolok.

Kitartást!

2011. márc. 25. 10:50
Szia! Nekem a tartós tű annyira nem jött be. Azt hiszem, az elején mindenképpen jobb heti 3-szor elmenni. Jobban hat és jobban is motivál. Amelyik akupunktőr komolyan csinálja, mindenképpen ezt ajánlja az első hónapban. Ha meg tudod oldani, eleinte inkább ne tartós tűt kérj. Sokat számít, hogy ott ülsz, beszélgetsz az akupunktőrrel vagy a többiekkel, és hogy megmérnek 2 naponta, nem engedheted el magad stb.
2011. márc. 25. 07:45

Sziasztok!Nagyon új vagyok még, ma kezdtem egy diétát, de kacérkodtam az akupunktúrával is.

Hallottam tartós tűkről is, van esetleg olyan köztetek, aki kipróbálta?Milyen hatása van?Köszi

981. Rebeka2011 (válaszként erre: 979. - Beatrix57)
2011. márc. 22. 12:04
Egyébként a szerelem fogyaszt tényleg :-)))) De belehalni nem kéne :-))))
980. Rebeka2011 (válaszként erre: 979. - Beatrix57)
2011. márc. 22. 12:03
Ezt igazán sajnálom! Nem hat mindenkire egyformán. Egyébként én nem szeretem a tartós tűt, nekem nem használ annyira, mint a heti 3x odamenés. Lehet, ebben olyasmi is van, hogy nem akarok leégni a drnő előtt, ezért figyelek, mit eszem :-)))) A tartós tűnél sokkal ritkábban kell menni.
2011. márc. 13. 09:18

Sziasztok!

Mindenkinek szép napot! A nap gyönyörüen süt mindehhez.

Én beszurattam magamnak tartós akupunktúrás tüket.

Semmi!!!!!!!

Ugyanolyan éhes vagyok, egész nap, szinte, mint máskor.

Ez sem jött be.

Ezek szerint, nekem tényleg csak a Szerelem a "fogyasztószerem", és az ebbe történő "belehalás".:-(

Szép napot!

978. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 977. - Rebeka2011)
2011. márc. 7. 12:49
Persze, elég a csoki estére, szerintem is :D
977. Rebeka2011 (válaszként erre: 976. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 6. 14:49
Még ilyet!... Erre nem gondoltam. Talán az lenne a legjobb, ha egyiket sem enném :-)))
976. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 975. - Rebeka2011)
2011. márc. 6. 13:44

Drága, a szalonnában sok víz van, ami elpárolog a sütés során :)))


Szóval, adott 100g szalonna, lesz belőle kb. 20g töpörtyű és mondjuk 40g zsír (vagyis majdnem a fele elpárolgott)


A zsírban már nincs más. A töpörtyűnek még van víztartalma, legyen 5g.


Ha 100g töpörtyűt veszel, akkor az nem más, mint 75g zsír, míg 100g szalonnában mint mondottuk a legelején 55g zsír van csak. Ezért lehet a töpörtyű magasabb kalóriatartalmú, mint a szalonna.


Az arányokat hasracsaptam a szemléltetés végett, de nagyjából ez a magyarázat rá, max némi eltéréssel a számokban.

2011. márc. 6. 08:44

Ámbár most lemértem egy szeletke kenyeret: 3 dkg, miközben egy banán 10 dkg. Egy zsömle 30 kcal, egy banán 105. De szerintem akkor is jobb a banán, mert egy zsömle után hamarabb éhes leszek.


Egyébként sajna a kenyérkéhez letoltam egy darabka libatöpörtyűt is, és elgondolkodtam az élet ama furcsaságán, hogy a szalonna kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a töpi. És ugyan miért? A töpiből még kicsit ki is nyomják a zsírt, ha jól emlékezem nagymamám töpikészítési technikájára... A szalonnából meg nincs kinyomva a zsír. Ráadásul sülés közben mennyi zsiradék kijön a hájból... ezek szerint a sült szalonnának is magasabb a kcal tartalma, mint mielőtt megsütöm??


Biztos hülyeségeket kérdezek, csak nem értem igazán a számítást.

974. Rebeka2011 (válaszként erre: 973. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 6. 07:02

Volt egy időben valami japán őrület, ami annyi volt összesen, hogy reggelire banánt kell enni. Gondolom, aki addig szendvicset evett, az fogyott tőle. Egyszer nagyon régen megcsináltam a kéthetes bécsi diétát (sok néven fut, ez az, amiben reggel egy kávét meg egy zsömlét kell enni - vagy valami ilyesmi). A reggeli kávé és üres zsömle szerintem akkora marhaság, hogy nem tartottam be ezt, hanem banánt ettem a kávéhoz. Jó is volt, fogytam is, dacára a banánnak...


Azért tartom őrültségnek reggelre a kávét zsömlével, mert szerintem felnyomja a vércukrot a zsömle, a kávé savas - én egy óra múlva olyan éhes voltam, hogy a szemem is szikrázott. A banán jobb.

973. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 971. - Rebeka2011)
2011. márc. 5. 16:23

Ugyanezt mondom én is csak pepitában. Szerintem senki nem eszik annyi banánt, hogy attól hízna kilókat. Meg egy csoki könnyebben lecsúszik és hatszor annyi kalória.


A banánnal leginkább a cukorbetegeknek kell foglalkozniuk, de ők nyilván tudják is és nem esznek belőle egy-két falatnál többet (ha egyáltalán).

2011. márc. 4. 17:30

A banán tiltólistára helyezése nagyon elterjedt, amivel én sem nem értek egyet. Pont a banán nem savanyú, eltelíti a gyomrot és nem okoz irtóztató éhséget tíz perc múlva, mint a savanyúbb gyümik.


De hát én nem vagyok sem orvos, sem dietetikus.

971. Rebeka2011 (válaszként erre: 970. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 4. 17:28
10 dkg banánban 105 kcal van, ami kevesebb, mint a fele a barna kenyérének. A szénhidrát tartalom is feleannyi. Igaz, tök mindegy, mert kenyeret sem lehet enni... :-))) A zöldségeket nyomatta a drnő, biztos finom is, csak nem szeretem :-((( Ráadásul egy banánt felkap az ember reggel a tálból, a zöldségeket meg sikálni, pucolni, párolni... Ha sok zöldséget eszem nyersen, akkor nem vagyok publikus állapotban :-))) Muszáj megpárolni.
970. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 968. - Rebeka2011)
2011. márc. 4. 15:27
Érdekes, hogy miket ki nem tudnak azért találni. Ha valaki nem kilószámra eszi a banánt (csokival és tejszínhabbal), akkor elég valószínűtlen, hogy a gyümölcsevéstől hízott volna, vagy éppen az az oka a stagnálásának.
969. Rebeka2011 (válaszként erre: 965. - Beatrix57)
2011. márc. 4. 11:25
Kipróbáltuk!!!!! :-))))) Olvasgassál, de kérdezzél is nyugodtan. Én fogom folytatni, csak most szünetet kell tartani.
968. Rebeka2011 (válaszként erre: 960. - 222fc493d7)
2011. márc. 4. 11:24

Azon én is kiakadtam anno, hogy a problémamentes, óramű pontosságú működésem elkezdett akadozni. Én emiatt a reggeli gyümölcsevést megtartottam, hiába mondták, hogy ne egyek. Találtam egyik boltban szőlőt, szépen eszegettem belőle reggel, rá a tejeskávét :-))))) Ennél jobb nem is kell :-))))


Az nekem jó volt, ha vacsorára ettem natúr joghurtot. Máskor nem szeretek enni, mert ég tőle a gyomrom.

967. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 966. - Beatrix57)
2011. márc. 3. 14:58
:DDD
966. beatrix57 (válaszként erre: 965. - Beatrix57)
2011. márc. 3. 11:22
Bocsi a hülye kérdésért, hisz látom erről szól ez a Fórum/romanum/. Inkább "Belétek" olvasok!
2011. márc. 3. 11:09

SZiasztok!

Van köztetek olyan, aki esetleg kipróbálta az akupunktúrás tűk használatát fogyókúrához?????? Nagyon agyalok, a kipróbálásán!!!!!

Köszönöm! Szép napot Mindenkinek!

964. 222fc493d7 (válaszként erre: 962. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 28. 04:13
Na, ezt inkább kihagyom. Sós víz, pfujjjjj
963. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 961. - 222fc493d7)
2011. febr. 27. 22:22
Az egyik alkalommal sima vizet ittam. Tavaly pedig a Neera kúrát csináltam. Ez tulajdonképpen egy juharszirup-pálmaszirup keverék, amit az ember vízzel hígít és friss citromlevet, valamintn némi őrölt cayenneborsot tesz hozzá.
962. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 960. - 222fc493d7)
2011. febr. 27. 22:20

Kár, hogy nem szóltál hamarabb. De, ha korán felkelsz holnap, akkor is megoldható. A léböjt során a napot szobahőmérsékletű (vagy annál picit langyosabb) sós vízzel kezdi az ember. Ez gyakorlatilag "átmos".


Én egy fél literes bögréhez egy púpozott kávéskanál himalája sót tettem. A járkálsz a hatása fél órán belül beindul. Ha elnyúlsz netezni, akkor lehet, hogy egy órát is kell várnod.


Arra azért készülj el, hogy több körös móka. Úgyhogy egy-két órát szánj rá, hogy biztonságban hagyhasd el a házat:)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook