Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akupunktúra és fogyás fórum

Akupunktúra és fogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1021. Pótkávé (válaszként erre: 1020. - Rebeka2011)
2011. jún. 2. 13:11
:-) Lelestem a rendelő honlapjáról. Rebeka, nálad kiderült, hogy mitől van a vizesedés?
1020. Rebeka2011 (válaszként erre: 1019. - Pótkávé)
2011. jún. 2. 12:40
Igen, ezt el is felejtettem, pedig nagyon fontos (köszi ezt a precíz felsorolást): a vízhajtás és a nyugtatás. Nekem a kezemen vizesednek be néha az ízületeim, alig tudom hajlítani, És ezt el tudja tüntetni az akupunktúra.
2011. jún. 2. 12:20

A kezelés során 5-5 pontot szúrnak mindkét fülbe:

1.éhségcsökkentõ / teltségérzetet okoz /

2.átállítja az anyagcserét / gyorsitja /

3.kiegyensúlyozza az idegrendszert / megszünteti a feszültséget,fejfájást a szédülést /

4.méregtelenítõ hatású

5.folyadékegyensúlyt helyreállítja

Ennek érzem a hatását. Valóban nem vagyok éhes. És nem vagyok idegbajos sem, és nem vágyakozom a gyorspékség pogija után sem (ami nálam könnyen előfordul - sós szénhidrátfüggő vagyok). Volt egy kis gondom is, visszatatrtotta a szervezetem a vizet, ez a lábszáramon látszódott is, ezzel voltak kisebb problémáim. Most semmi nyoma, rendben van a "vizem". Szépen kihjatotta a felesleget.

1018. Rebeka2011 (válaszként erre: 1016. - Asma)
2011. jún. 2. 11:46
A tű nem csak az éhségérzetet veszi el annál, aki fogékony erre, hanem gyorsítja kicsit az anyagcserét is.
1017. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1016. - Asma)
2011. máj. 30. 20:29

1000-1200 kcal alá menni nem lenne szabad, főleg nem napokig.


Alapvetően mindenkinek kalkulálnia kellene a saját kodíciójához kapcsolódó tápanyagszükségletet és naponta 500, maximum 1000 kcal-lal szabadna ennél kevesebbet enni. Ez eredményez heti 0.5-1kg fogyást. Ennél gyorsabban hájból fogyni nagyon intenzív mozgás nélkül nem lehet.

1016. Asma
2011. máj. 30. 18:34

600 kalória nem kevés nagyon? Giller sarlatán azt állítja legyen 1200 kalória naponta minimum és ötszöri evésben.

Én csak 10 kilót szeretnék leadni, de gondoltam már dietetikusra is, hisz bírom a kevés kajálást, nem nagyon kell tű...

1015. Rebeka2011 (válaszként erre: 1012. - Pótkávé)
2011. máj. 30. 15:48
Egyébként ezt a joghurtnapot az én dokinőm is ajánlgatta, ha megáll a fogyás, de sose tudtam rászánni magam.
1014. Rebeka2011 (válaszként erre: 1012. - Pótkávé)
2011. máj. 30. 15:46
Bocs, félreolvastam :-)))) Te 8 joghurt/nap-ot írtál, én meg hirtelen úgy értettem, hogy 8 napig joghurtot kell enni - ettől tényleg lefogyna mindenki, mert az első nap után rá sem bírna nézni a joghurtra.
2011. máj. 30. 15:05
Jajj bocs, ezt nem is arra írtad amit én írtam. :-)))) 8 nap joghurt az szerintem durva, és egyoldalú. Ez nekem sem tetszik, egyáltalán nem.
1012. Pótkávé (válaszként erre: 1011. - Rebeka2011)
2011. máj. 30. 15:02
Nem 1 hét joghurt! :-) 1 nap! Ha megáll a fogyás.
2011. máj. 30. 13:58

Én úgy jártam, hogy 3x egy héten. A fülembe szúrt meg a hasikámba is, amitől síkideg lettem, de nem volt annyira vészes, mint gondoltam :-))))))


EGY HÉT joghurton?????? Én kb. egy napot bírnék, de azt sem, mert iszonyatosan ég a gyomrom a joghurttól.


Egyébként a 600 kcal csak az elején van, hogy meginduljon a fogyás. Utána szép lassan visszavezet a normális kajáláshoz.

2011. máj. 30. 11:37

Szia Asma!

Napi 600 kalóri amit meg lehet enni, tilos a szénhidrát meg a zsíros dolgok, azon kívül bármi ehető. Ez betartható szerintem, sovány husi és saláta pl. gyümölcsök. A tartós tűktől egyáltalán nem vagyok éhes ennyi kaja mellett sem. Amúgy Ő is mondta, hogy amennyiben megállna a súlycsökkenés, akkor érdemes beiktatni egy kaukázusi kefír napot (1 liter - mert az tesz ki 600 kalóriát), de arról nem volt szó, hogy ezen kellene tengetni magunkat végig. 2300.- Ft egy kezelés. Heti egyszer megyek, és szúr nem tartós tűt is és tartós tűt is, ez így 4600.- Ft, és ezzel 1 hétig teljesen jól elvagyok, 1 hét alatt 2,5 kilót sikerült lepaszíroznom (hozzáteszem azért nekem 30 kiló feleslegem van).Ja, igen, vehetsz 10 alkalmas bérletet és az 20000.- Ft.

1009. Asma (válaszként erre: 1007. - Pótkávé)
2011. máj. 29. 22:35

Szia Pótkávé!


Tudsz infót adni róla? Mik az étkezési elvárásai? Mennyire jár a földön? A Gilleres 8 joghúrt/nap kiverte a biztosítékomat:))))! A barom...

És mennyi itt egy kúra? Vagy hogy van ez anyagilag?

1008. Rebeka2011 (válaszként erre: 1007. - Pótkávé)
2011. máj. 25. 11:59

Én hozzá jártam. Azért mentem oda, mert pont itt a hoxán voltak nagyon pozitív dolgok róla. Csak pozitív dolgokat tudok mondani róla én is.


Fontolgatom is, hogy visszamegyek hozzá még egy kúrára, mert amit nála fogytam, azt megtartottam, de nem megy lejjebb :-((((

2011. máj. 24. 14:20

Sziasztok!

Olvastam valaki már írta, hogy Kiss Ildikóhoz jár akupunktúrára. Giller Miriamnál ugyan nem jártam, azonban jelenleg Kiss Ildikóhoz járok. Nagyon jók a tapasztalataim. Betartom minden tanácsát, a tartós tűktől semmi sóvárgásom és éhségérzetem nincs! (azt elmondom, hogy sajnos én bármikor képes vagyok enni, ha nem vagyok éhes akkor is és este 10-kor is, szomorúságomban, unalmamban...stb) heti 2 kiló. És az sem elhanyagolható hogy Kiss Ildikó és az asszisztense Évike is rendkívül kedvesek, és nagy szakmai tapasztalattal rendelkeznek, a rendelő hangulata kimondottan jellemes, családias. Nekem itt nagyon jók a tapasztalataim, hatékonyan működik a dolog.

1006. Rebeka2011 (válaszként erre: 1005. - Asma)
2011. máj. 22. 18:00

Ő egyébként orvos. Szerintem a pénzcsinálásba beledilizett, már csak erről szól neki minden.


Vagy nem tudom.

1005. Asma
2011. máj. 17. 14:15

Kár, hogy nekem nem volt erről több infóm...Nagyon megbántam, és legszívesebben kitenném azt a sarlatánt....Hogy engedhetik meg az igazi orvosok, hogy egy ilyen tevékenykedhessen??

Undorító.

1004. Rebeka2011 (válaszként erre: 1002. - Asma)
2011. máj. 16. 15:10
Jó, hogy ezt megírtad. Mások is negatív élményekkel jöttek el erről a helyről, ezért nekem eszemben sem volt ide menni. Nagyon agresszívan hirdeti magát, de rossz híre van.
1003. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1002. - Asma)
2011. máj. 16. 13:41
Sok éve 8-10 kiló plusszal vettem ott egy 10 alkalmas bérletet. Velem nagyon jól jártak, a felét sem használtam el, mert a leírtakhoz hasonló élményben volt részem. :(
1002. Asma
2011. máj. 16. 13:10

Sziasztok!


GILLER Mirjam akupunktúrájáról szeretnék írni, hogy segítsek abban a találgatásban, oda forduljatok-e?


Nem tudtam róla semmit, itt-ott jöttek róla infók, így ellátogattam hozzájuk Budára, az iskola utcába.

Belépsz, egy régi lakás és annak szaga fogad....bent az előtérben egy "Ursula" küllemű asszisztens féle fogad. Stílusa szörnyű, rögtön rádszól, menj írd alá a papírt, vedd magadhoz. Nagyhangú és folyton dumál, kapkodja a felsőjét a hasáról el, mert egyébként nem egy remek mintája a fogyókúrás csodahelynek, amit képviselnek!:))

(Megjegyzem, már a HITELESSÉG alapelvét ezzel megdönti Giller doktornő)

Ül az ember, várakozik....Ursula bemegy a dokinőhöz trécselni, írd és mondd fél órát trécselnek, addig az adófizető, tisztes munkával bíró hadd várjon....De mondják az ott várakozó nők, ne szóljunk, mert félnek...Hát én nem félek!! kurvára nem tetszik, amit a pénzemért eddig kapok...nagyon nem...de várom a nagy flash-t, hátha bent mindent jóváír a dokinő kisugárzása.

Bejutok....Egy kisebb lukban vár a dokinő, aki kis faggatás és "terepszemle" után elmondja a tutit. No kenyér, no liszt, no cukor, no babán, no szilva, no öröm.

Agresszív, semmi kedvesség, öntudatos, és lenéző, rettenetesen lenéző....Pedig csak megjegyzem, lehet, hogy sokkal többet tanultam a diplomáimmal és sokkal értékesebben bánok az emberekkel pénz nélkül is, mint ő ezért a 30.000 Ft-ért.

Kiadja a kisfüzetet, amibe vezetheted a menüt, amit eszel, egy kicsi listát a kalóriákról és a menüt: túró, joghúrt, gyümölcs, paprika és itt-ott kicsi hús nyers salátával. Ne ezt beoszthatod úgy egész életedben. Tilos a liszt, cukor, az összes hüvelyes, krumpli, rizs, babán, szőlő, édesség és soha-soha semmi süti. Na persze megértem, hisz fogyni jön az ember, de azért mégis, őszintén....felelős munkában dolgozó embereknek egész nap a túró, vagy a 8 kispohár natúr joghúrt egy napra...EZ NEM TARTHATÓ. Nevettséges.

A doktörnő minden másnap számonkér, hány kiló vagy: BEMONDÁSRA.....Majd megmondja, hogy a fentiek közül éppen melyik csodát fogyaszthatod az elkövetkező 2 napban.

Semmi kedvesség nincs benne, semmi jómodor. Pedig hírdeti, tudása legjavát, kedvességét beleteszi ebbe a munkába. De ááá dehogy, erről fogalma sincs. Szemenszedett csalás nagyon sok pénzért. Még egy megjegyzés: Ezt a repertoárt kínálja kajában a 30 évesnek úgy, mint a 60 évesnek...10 kiló többlettől fogva a 30 kiló töbletileg MINDENKINEK UGYANAZT!!

Ez röhej.

Én például felelős munkát végzek, agymunkát, ezen túl kell a fizikumon is, nem ülök otthon, mint a más nyugdíjjas, nem ugyanaz az életvitelünk. Gáz ez az egész történet.

A tűszúrások, mint a placebó....pszichésen hatnak és várjuk tőle a fogyást, pedig nem attól megy a zsír...a mini étkezéstől, attól, ami azonban maga a fos...Egye kedves Dr. Mirjam...rá is ráfér Ursulával együtt.


Ha eszetek van és értitek, amit leírtam, akkor elkerülitek ezt a pénznyelő autómatát.

Le tudtok fogyni kenyér és cukor kihagyásával magatoktól is, ha este 6 után nem esztek és soha nem nyomjátok agyon magatokat kajával. Azonban azt gondolom, hogy igenis kell a finom süti is nagyon ritkán, kell bizony... a boldogságunkhoz, a teljességünkhöz. A sarlatánokat pedig szagoljátok ki, kerüljétek, ne tudjanak lehúzni minket!!!!:)

1001. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 999. - Susy09)
2011. ápr. 12. 23:57

Sok sikert!:)

Majd számolj be a végeredményről!

1000. Rebeka2011 (válaszként erre: 999. - Susy09)
2011. ápr. 10. 10:45
Egyél egy-két szem mogyorót vagy mandulát, ha nagyon kitör rajtad az édességvágy. De ha ehetsz lekvárt, akkor nincs is édességmegvonás...
999. susy09 (válaszként erre: 998. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. ápr. 9. 18:31

szia ArnoldSchwarzenegger


Egy szúrás érzet volt annyira fájt. De simán kibírható! :)


Hatása szerintem igenis van!!! Elnyomja nagyon is én úgy érzem. Eddig sok fogyókúrát kipróbáltam és sokszor szenvedtem ezalatt. Hát igaz hogy még csak 3 napja vannak bennem a fonalak, de egyszer sem mondhattam volna hogy éhes vagyok!


Persze ami nehéz számomra hogy egy kis falatka édességet nem ehetek ennyi ami rossz benne de eddig jó. Bízom benne hogy lesz eredménye is! :)

998. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 997. - Susy09)
2011. ápr. 9. 18:03

Fájt?

Van hatása? Értem ezalatt, hogy elnyomta a "jaj, de ennék valamit, mi is van a hűtőben?" típusú ellenséget?

997. susy09 (válaszként erre: 996. - Rebeka2011)
2011. ápr. 9. 16:15

szia


engem eltelít azzal nincs gond. csak elég monoton lesz így több hónapig.


Én amúgy cérnabeültetésen voltam 3 hetente kell mennem. A test különböző pontjaiba szúrták. Vádli, comb, has, kar.

996. Rebeka2011 (válaszként erre: 995. - Susy09)
2011. ápr. 9. 15:57
Érdekes, nálam a kenyeret, vajat, mézet, lekvárt tiltólistára tették. Egy ilyen reggelitől, amit leírsz, én nagyon hamar megéheznék :-(((( Sztem tojás v. sajt zöldségekkel jobb reggelire, mert jobban telít.
995. susy09 (válaszként erre: 994. - Rebeka2011)
2011. ápr. 9. 11:38

szia


Kispesten a yammamoto-ban. De kaptam mindent persze, csak pl . reggelihez annyi van írva hogy 2 pirítós meleg tea, vagy kávé, és a kenyeret vagy mézzel vékonyan vagy vajjal vagy lekvárral. ennyit írtak . egyszerűen nem tudom hogy mit lehetne enni reggelente hogy változatos legyen. pl. felvágottat lehet-e? stb.. persze ha legközelebb megyek akkor megkérdem őket de az 04.28.-án lesz

994. Rebeka2011 (válaszként erre: 993. - Susy09)
2011. ápr. 9. 11:26
Hol voltál? Nem kaptál étrendet vagy étkezési tanácsokat? Ez elég furi...
993. susy09
2011. ápr. 9. 11:23

sziasztok!


Új vagyok! Csütörtökön voltam elöször cérnabeültetéses akupunktúrán! Egyik ismerősöm 1 éve volt és nagyon látványos szép eredményeket ért el, persze a diéta betartásával!


Kérdezném tőletek aki tud esetleg válaszolni, hogy változatos legyen az étrendem reggeli,tízórai, ebéd, uzsi,vacsi ki miket evet?


Köszönöm előre is

Zsuzsi

992. Rebeka2011 (válaszként erre: 990. - Vicyke35)
2011. ápr. 9. 11:04
Nincs ilyen tapasztalatom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook