Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akupunktúra és fogyás fórum

Akupunktúra és fogyás (beszélgetős fórum)


151. alma20
2007. ápr. 25. 19:40

Na, megjöttem, kaptam 4-4 tűt meg egy diétás lapot.

Napi 5 apró étkezés. Van benne kenyér is, gyümölcs, zöldség, hús...

Elég szimpi.

Kiváncsi leszek az eredményre, majd még írok, ha lesz fejlemény!

150. Csiga78
2007. ápr. 25. 18:57

Örömmel jelenthettem,hogy most már én is az akupunktúrások táborát bővítem.


Megkérdeztem a doktor nőt szerinte mi a különbség a kettő között,állítása szerint a tartós jobban-hosszabban fejti ki hatását(bár mindenki a saját módszerében hisz,úgyhogy én most ebben hiszek).


Viszont nekem nem mondta,hogy tartsak 600 vagy 800 vagy 1000 kcal-t,annyit mondott,hogy a szénhidrátokat kerüljem és inkább húsikat,zöldségeket egyek.Még annyit mondott,hogy heti 0,5 kg fogyás várható(hát remélem azért annál több lesz),10 alkalom,de majd meglátjuk és a mozgást ne hanyagoljam,mert ez most nem helyettesít mindent csak az éhséget csökkenti.


Tényleg már nem is vagyok éhes:))))

149. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 148. - Csiga78)
2007. ápr. 25. 17:15
Nagyon szívesen segítek,amiben tudok!
148. Csiga78 (válaszként erre: 145. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 25. 14:59

Na ennek örülök,hogy végre hallok a tartós tűről pozítívat is.


Igazából már kezdtem aggódni,mert a heti 3* mintha jobban kedvelnék az emberek,de az meg kicsit húzós,miután én meg kb.23 kg-ot szeretnék fogyni.(bár 15 kg-val is boldog lennék)


Ma este viszont már okosabb leszek,úgyhogy kajaügyileg lehet,hogy jelentkezek tanácsért.

147. Icus (válaszként erre: 146. - Alma20)
2007. ápr. 25. 13:19
A doki, így is vállalja, az akupunkturát, hogy inzulinos vagy? Nehogy valamit, ne jól csináljon, azt bezavarodjon a "rendszered"!
146. alma20
2007. ápr. 25. 12:10

Sziasztok!

én ma du. fogok menni először "fül szurira", és nagyon kiváncsi vagyok a hatásra! 15 kg-t szeretnék fogyni.

Tartós tűk lesznek bennem is.

Viszont a problémám az, hogy inzulinos cukorbeteg vagyok, milyen diétát fog az orvos adni, hogy fogyjak is, és a cukrom is rendben legyen?! Nálam kizárt a szénhidrát mentes étrend!

Tudtok erre valami okosat?!

köszi

145. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 138. - Csiga78)
2007. ápr. 25. 08:43

Nekem is tartós tűk vannak a fülemben,minden héten cserélik,úgy látom hatásos,mert nem egész két hét alatt kb. 4 kg ment le.

Az étrendet én állitom össze,kaptam táblázatot,amiből látom,hogy mi mennyi kalóriát tartalmaz.(szénhidrátok kizárva)

De nekem napi 1000 kalória a megengedett,reggel gyümölcs/banán,datolya,szölő kizárva/,kb 4-5ször kell egy nap enni,az utolsó étkezés legkésőbb 7 órakor legyen és max 200 kalória!

Én meg vagyok elégedve!

Ha tudok még valamibe segiteni,nyugodtan írj!

144. Icus (válaszként erre: 143. - Emmus)
2007. ápr. 25. 08:39
Hát ez akkor, nem a "semmi szénhidrát" kategóriába tartozik, hanem inkább a 600kalóriát figyeled.
143. Emmus
2007. ápr. 25. 08:23

hogy mit eszem?

salátákat pl: tonhalas-citromlével, kefírest sovány sajttal.

lehet sovány husit vagy halat, 1 szelet/nap


zoldség köret, de borso, krumpli és kukorica nem lehet.

szoktam brokkolit, karfiolt, parajt, paradicsomot, uborkát.


almát, kivit és gyümölcsöt lehet.


szóval én elvagyok, tényleg.


kedvencem a tormás-turos sonka, uborkával.


a kg-ok most megálltak, de szerintem be fog indulni, ezen nem görcsölök.


a diétát jol tudom tartani.

este 18 után itt sem tanácsos enni.

142. Icus (válaszként erre: 139. - Emmus)
2007. ápr. 25. 07:50
Hát elég durva fogyókúra: "semmi szénhidrát és 600kalória" !! Meséld már el, mit eszel, ami ebbe belefér? Vagy mit értesz a "semmi" szénhidrát alat?
141. Emmus
2007. ápr. 24. 23:42

szivesen:)


remélem hamarosan a kg csökkenésről is beszámolsz majd! sok sikert!

:o)

140. Csiga78 (válaszként erre: 139. - Emmus)
2007. ápr. 24. 14:36

Köszi válaszodat.

Hát holnap már én is elkezdem és kiderül,hogy nekem mennyire vállik be a tartós tű.

Igazság szerint az alacsony szénhidrát tartásával nincs semmi gondom csak azzal,hogy folyamatos evési kényszerem van és ha ezt orvosolni lehet a tűvel,akkor már nyert ügyem van.


Úgyhogy holnaptól már teljesen okos leszek.


Mégegyszer köszi válaszodat!

139. Emmus
2007. ápr. 23. 00:40

kedves Csiga78,


én már jártam tartós és heti3X-i szurásra is.


Nekem ez utobbi jött be.

Persze, ez azon is mulik mennyire tudod az agyadat is ráállítani.

Mert csodák nincsenek, ez csak egy segítség. Nekem valoban elveszi az étvágyam, de csak rajtam mulik, hogy 'zabálok' vagy sem. Így is tudnék, de nem akarok. Viszont a tűk nélkül nem tudnám csinálni a 600 kcal-os diétát.


a diéta lényege, hogy ne egyél semmi szénhidrátot.


lehet tejterméket, tojást, sovány husit, zöldségeket, gyümölcsöt.


én jól bírom és ezzel le fogok tudni fogyni.

de ezért is meg kell küzdeni az tény.


szóval én javaslom mindenkinek!


és a doktornő ahová járok szuper jó! Hiteles és nagyon érti a szakmáját! Ajánlani tudom annak, aki budapesten szeretne akupunkturára járni.

én már több helyen is voltam, de ő a legjobb! és nem humbuk, amit csinál!

138. Csiga78
2007. ápr. 22. 16:12

Látom itt vannak tapasztaltak az akupunktúrában.

Én szerdán kezdem el,így két kérdésem lenne hozzátok.


Első:szerintetek ugyanazt a hatást fejti ki a tartós tű is,mintha heti 3* mennél?Ugyanis akihez én fogok menni ő tartós tűt tesz be,amit hetente egyszer fog majd cserélni.

Mert ha ugyanaz a hatása,akkor csak sima pénzlehúzás a heti 3-szori?


Második kérdésem:a diétát a doki állítja össze vagy csak az van megszabva,hogy napi 600 kcal és az étrendet te találod ki magadnak?


Válaszotokat előre is köszi és további sok sikert és kitartást mindenkinek!!!

137. Icus
2007. ápr. 22. 15:06
Egyszer, vagy jó 10 éve jártam akupunktúrás kezelésre. Hetente 2-3-szor kellett menni, és a dokinő, "teletűzdelt" mindenhol a tűkkel. Minedn héten mérlegelt, az én súlyom meg szépen kúszott felfelé. Amikor megkérdezte, hogy diétázom én egyáltalán, akkor néztem rá bambán, én ugyan nem. Én azt hittem, ettől ,majd szép lassan el kezdek fogyni, nem lesz ehség érzetem. Hát, nekem nem jött be. Amikor aztán a mensim sem jött, meg szépen búcsút intettem a "doktornőnek".
2007. ápr. 22. 14:58
Örülök, hogy a legtöbben ilyen jó véleménnyel vagytok az akupunktúráról, mert már én is gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom, és most ebben csak megerősítettetek. Remélem, majd én is leírhatom pozitív tapasztalataimat. :)
2007. ápr. 22. 07:39

Nekem 1.hete vannak tűk a fülembe!Múlt hét vasárnap voltam először,pénteken cserélték ki.

Már másnap este éreztem a hatását:nem voltam éhes,ideges sem,meg a fejem se fájt!

Így tök könnyű betartani az 1000 kalóriát!Már kb 3.kg ment le!

Én nagyon örülök,hogy belevágtam!!!

Teljesen egészséges kajákat visz be az ember a szervezetébe és már ez magában nagyon jó dolog!

134. Emmus
2007. ápr. 22. 00:14

sajnálom, nekem bejött.


ma szakítottam a pasimmal és máskor tuti halálra zabáltam volna magam egy ilyen stressz szituban, most meg semmi éhségérzetem nincs.

133. Annó (válaszként erre: 132. - Emmus)
2007. ápr. 21. 16:59

Szia! Hmvhelyre, de épp tegnap szedtem ki mérgemben a tűket. :( Szerdán kaptam tapaszos pici tűket azt mondta a nő, hogy elveszi az étvágyat. Hát nekem egyedül a kiadott 4500Ft vette el az étvágyam, egyébként én ingerült is vagyok ha éhezem tehát bepörögtem és kivettem péntek este a tűket. Amúgy is szúrtak, éreztem, hogy szúrnak. Pedig állítólag ezt nem lett volna szabad érezni .Hát ennyi:(

Örülök, hogy Neked bejött! :)

132. Emmus
2007. ápr. 21. 00:23

hello Annó,

nekem nagyon bejott, 1 hét és kb max 3 kezelés mire teljesen elmúlik majd az éhség.


én már nagyon jol vagyok, még néha a 600 kcal is sok.

de azért azt igyekszem megenni, mert kell a szervezetnek.


hova jársz?

131. Annó
2007. ápr. 20. 18:31

Sziasztok!

Tegnap kaptam rövid tűket, de a részemről várt hatás elmaradt, ugyanis farkaséhes vagyok és szédelgek a csipetnyi kajáktól! Vagy rossz helyre szúrtak?

130. Emmus
2007. ápr. 20. 18:22

szép lassan alakulok.

a ruhákon, már nagyon látványos :o)


mindenki eltünt? :o(

129. Emmus
2007. ápr. 18. 21:37

holnap kefírnap:o)


nyárra ismét a régi leszek!

hétfőig nem állok mérlegre, mert elhatároztam, hogy csak heti 1X fogok mérlegelni.


minden jót mindenkinek!

128. Emmus
2007. ápr. 17. 22:02

szuper!

első kemény nap letudva:o)


reggeli: 1db alma

ebéd: tejeskávé és egy nagy adag saláta tonhallal

vacsora: activia joghurt gombával

127. Emmus
2007. ápr. 16. 14:03

visszatértem:o)


van itt még valaki aki akupunkturázik?????

126. Emmus
2007. ápr. 16. 13:55

szia *lya,

sztem ezt orvosa válogatja, hogy ki hogy csinálja és javasolja.

sok sikert Neked is ha elkezded!

:o)

2007. ápr. 13. 17:28

Sziasztok!

Érdekes, hogy itt mindenki ilyen gyakran jár kezelésre.Anyukám 10 kilót fogyott eddig akupunktúrával, és csak kéthetente megy tűcserére. Tartós tűt kap, minden második szerdán megy vissza, de általában hétfőn már kiveszi a tűt, hogy megpihenjen egy kicsit a füle.Ja, és a diétája is 1200 kalóriás. A doktornője szerint így hatásosan elkerülhető a jojóeffektus.

Olyan jó, hogy neki bevált!Remélem, neketek is meni fog! Én is szívesen kipróbálnám, lehet, hogy ki is fogom. :-)

2007. ápr. 3. 20:20

Halihooo

Kicsit elhanyagoltam a forumozast mostanaban

remélem mindenkinek megy a fogyi?

En egész jol birom, egy kis tál sali ugy meg tud "tömni" Hogy van amikor mar este nem is eszem.

Ma reggel voltam lent a cardioba több mint egy orat nyuztam magam. Ezentul mindennap fogok mozoogni vagy minden masnap. Ti mozogtok vmit??

123. Emmus
2007. ápr. 3. 18:57

nem vagyok nagy főzős, ma hideget ettem.

reggeli: 1 alma

ebéd: 10 dkg pulykasonka + paradicsom+ sajt

vacsi: tonhalsaláta


:o)

2007. ápr. 3. 06:12

Én nem tüntem még el. :-)

Mit főzöl ma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook