Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akupunktúra és fogyás fórum

Akupunktúra és fogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1051. beszti89 (válaszként erre: 1049. - 13248e92d2)
2012. máj. 12. 21:17

Sziasztok! Én május 8-án kezdtem a kúrát, tartós tűkkel, sok reményt fűzök hozzá. Nagyon várom már h fogyjak, van miből :S Annyi tapasztalatom van eddig, hogy az étvágyamat szinte teljesen elvette, néha vagyok csak éhes, de az is hamar "elfelejtődik" :) ami még pozitív h a fejfájásom is megszűnt kedd óta, mert nekem elég gyakran fáj, főleg ha nem eszem rendesen.


Messy Te diétázol, tornázol? Mesélj kicsit h 2éve hogy csináltad, szükségem van egy kis sikerélményre, még akkor is ha másé. :)

Kitartást mindenkinek!

1050. 13248e92d2 (válaszként erre: 1041. - Tündérke75)
2012. máj. 12. 11:56
Gratula!ÉS KITARTÁS!Mennyi ideig csináltad a kúrát? és mi az a 6 hetes kúra?
2012. máj. 12. 11:54

Sziasztok!Én múlt héten kezdtem az akupunktúrát..1 kg ment eddig le...2 éve lefogytam kb. 8 kg szintén ezzel a módszerrel...remélem most is hatásos lesz. Valaki elkezdte mostanság? Adjatok erőt, mert most nehezebben megy:)

Üdv mindenkinek!!!

1048. nagymacika (válaszként erre: 1044. - Keszani)
2012. ápr. 20. 17:23
Hasba szúrásról nem is hallottam ,csak fülbe. irnál erről bővebben? Hány alkalommal kell menni és miért ott szúrnak?
1047. nagymacika (válaszként erre: 1046. - Szöszipanna)
2012. ápr. 20. 17:21
Ha tudok még valakit akkor természetesen megírom. Dr Szilágyi Károlyról nagyon sok jót hallottam . Valahol a nagyállomás környékén van a rendelője. De biltos van valamilyen szaknésor ahol megtalálható az elérhetőségük.
1046. szöszipanna (válaszként erre: 1045. - Nagymacika)
2012. ápr. 20. 10:05
köszi, utána járok!
1045. nagymacika (válaszként erre: 1043. - Szöszipanna)
2012. ápr. 19. 20:33
Dr Pap Ágnes és Szilágyi Károly ők biztosan foglakoznak ezzel a módszerrel.
1044. keszani
2012. ápr. 19. 19:51
hétfőn kezdem az akupunkturát...hasba fognak szurkálni és vagy 10 alkalomra megyek igy, vagy 6 igy és még 1 honap fülbe...nem tudom,h mennyire lesz hatásos a 6 alkalma has...szerintetek?
2012. márc. 31. 13:39

Sziasztok!

Látom kicsit leült ez a fórum, de hátha...

Tud nekem valaki Szegeden ajánlani valakit?? Ez az a módszer, amit még soha nem próbáltam, pedig sok mindenen túl vagyok már! :)

1042. m.melus
2012. márc. 12. 06:01
Sziasztok!Nem tudom hol kérdezhetnék egy szakértőt a fül akupunktúrás pontjainak kapcsolatáról a szemmel?!?!Tudtok segíteni nekem?
2012. febr. 1. 10:53

Sziasztok!Hétfőn lejárt az akupunktúrám.A végeredmény:-5 kg.Ennél azért többre számítottam,de így is jó lesz.Talán beindult.Elég nehezen tudok fogyni.Van egy 6 hetes kúrám,amit tavaly már elkezdtem,4 hétig csináltam,4 kg sikerült vele fogynom,torna mellett.(a kolléganőim 10 kg fölött fogytak vele 6 hét alatt)Most nagyon bizakodó vagyok,hátha jobban fog hatni!Nem koplalós,elég barátságos. :)

Tegnap elkezdtem a zumbát otthon, úgyhogy hajrá magamnak!Remélem meglesz a kitartás!

1040. szisz777
2012. jan. 22. 23:23

Sziasztok!

Hm, látom másokat is elkapott az év eleji fogadalmi fogyókúra hullám...:) Engem is! A szülés után rajtam maradt 15 kilóval most már mindenképpen szeretnék kezdeni valamit és én is az akupunktúrát hívtam segítségül. Én a Tenuitasba kezdtem járni - eddig kétszer voltam - és nagyon jók a tapasztalataim. Többen írtatok máshol "futószalag" effektusról, na, itt ennek nyoma sincs! Csak velem foglalkoznak, az egész tök diszkrét és meghitt. Én egyelőre nem kaptam kcal korlátozást, mert még szoptatok, de a szúrkálást megkezdték. Drukkoljatok, én meg még jövök és beszámolok az eredményről.

1039. Tündérke75 (válaszként erre: 1038. - Rebeka2011)
2012. jan. 17. 13:59

Köszi a szurkolást!

Most vagyok túl az első héten,lement 3 kiló.Nem is vagyok éhes,sőt a napi kalória mennyiség elfogyasztása néha problémás is.Mindenkinek elmondják,hogy fontos megenni,mert különben a szervezet átáll tartalékoló üzemmódra.Csak azt nem értem,10 éve a 600 kalóriánál ez hogyan műkődött?A legnehezebb betartani az esti utolsó étkezést,ami fél 6-ra kell,hogy essen,de ez a munkaidőm miatt kicsit nehézkes.Azért próbálkozom.

Ez a módszer biztos egészségesebb,mint egyes gyógyszerek,amikről mostanában hallottam,bár az igaz,hogy drágább is.Egy kúrát tervezek,remélem,ha már beindul,a csökkentett kalóriamennyiség és a torna is elég lesz.

1038. Rebeka2011 (válaszként erre: 1036. - Tündérke75)
2012. jan. 14. 19:03

Én szurkolok! És kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.


Persze, hogy a csökkentett kalóriától lefogysz, de nekem az a bajom, hogy nem tudom csökkenteni a kalóriát, mert folyton éhes vagyok. Ebben segít egy kicsit az akupunktúra.

1037. szonihuni
2012. jan. 10. 15:23

sziasztok!

Én kb 10 éve voltam akkupunktúrán akor nagyon bevált, bár fiatal voltam és bohó, 6 hét alatt lement 16 kilo. (68 ról 52-re)

Lehet hogy megint bele fognék, de az a doki már elég messze van nekem (13. kerület)

Tud valaki ajánlani valami jó dokit Dél pesten?

Ormosba járt valaki?

Köszönöm előre is.

2012. jan. 10. 14:35
Sziasztok!Most jól rám ijesztettetek!Tegnap kezdtem el az akupunktúrát,Giller Mirjamnál.Most még nincsenek rossz tapastalataim,remélem nem is lesznek.Bár a lazaság nekem is feltűnt,a tegeződés és az időpontok laza kezelése kicsit furcsa volt.A futószalagról csak annyit tudok mondani,hogy, ha így éreztek,biztos nem voltatok a régi rendelőben,az Átváltoztatjuk Szalonban.Na,az futószalag volt!Ráadásul ott mindenki előtt kellett az esetleges problémákat elmondani,mivel nem volt külön rendelő!Amúgy a mostani "menüt" össze se lehet hasonlítani a régi 600 kcal- val!Ez most sokkal enyhébb. Kicsit félek is,hogy nem lesz annyira hatásos.10 éve 11 kg fogytam a 10 alkalomtól.A kétkedőknek meg még csak annyit,hogy kipróbáltam akupunktúra nélkül az 1000 kcal-ás diétát,tornával,és 3 hónap alatt le is bírtam fogyni 6 kilót a 25 kg fölöslegemből!Azért szurkoljatok! Majd megírom a tapasztalataimat!
2011. nov. 30. 22:10
Sziasztok! Nekem pajzsmirigy problémám van és egy hasonló helyzetben lévő csajszi ajánlotta Dr. Saári Kornélia akupunktőr, homeopátiás orvost. Róla szeretnék más véleményeket is hallani. Tud róla valaki valami tapasztalatot írni?
1034. beyaz (válaszként erre: 1033. - Nestea32)
2011. nov. 25. 06:28

Szia Nestea! Én is kerestem a Margit krt-on akupunktúrás dokit, a google dr. Palotai Katalint dobta ki. Aztán ismét rákerestem a google-ban a véleményekre (írd be, hogy fórum dr. palotai katalin),és a Nők Lapja Cafén kiadott egy régebbi oldalt, nekem konkrétan elment minden kedvem. A drnő honlapja sem szimpi (akupunkturasorvos.hu), olvass bele, árak nincsenek feltűntve és az egész zavaros. Ha tudsz a Margit krt-on vagy Szent István krt-on jó helyet, engem is érdekel. Kipróbáltam már párat, lehangoló volt a végeredmény. Sajnos ez egy könnyű pénzforrás a művelőinek, a füledbe szurkálják két perc alatt a tűket, tarts be a diétát, az csak rajtad múlik és fizethetsz a két perc szurka és félórás tűkkel üldögélésért 4000-6000-et alkalmanként(Mammutban 10 ezer a tarifa)...Bennem ez a legnagyobb kérdőjel, hogy ebben a műfajban lehet-e olyan dokit találni, aki nem futószalagon űzi az ipart.

Nem adtam fel, de én egyelőre nem találtam meg a megfelelő dokit. A tartós tűk abszolút nem jöttek be, olyat keresek, ahova heti 2-3-szor mehetek és

és a lakóhelyemhez is közel van (II. kerület vagy a 4-6-os vonalon).


Ha rábukkansz jónak látszó helyre, adj hírt róla :-)

1033. Nestea32
2011. nov. 20. 17:28

Én is jártam dr. Gillerhez. És bár, tényleg fogytam, de a véleményem ugyanaz, mint a legtöbb fogyózóé. Csak hozzá ne!

Futószalag...


Mostanában gondolkodom ismét akun, de még nem találtam meg a helyem. Állítólag van a margit krt-n is jó hely. Ismeri vki?

1032. bredy
2011. nov. 20. 17:14

Sziasztok!

Sokadszor ujrakezdő fogyókúrázó vagyok. Segítsetek hol kezdjem. Az akupunktúra jutott eszembe először, de nem dr Giller, mert a tapasztalatom, mint Asmáé.

Kit tudtok ajánlani?

2011. jún. 21. 12:34

Néhány mondat még a véleményekről:


Ha valamelyik rendelő olyan nagyon rémes lenne, nyilván nem lenne egyetlen vendége sem, mindenki elmenne máshová. De azt is tudomásul kell venni, hogy míg az állami ellátásban kénytelen-kelletlen beletörődünk a futószalagon való kezelésbe és türelmetlen modorba, addig a drága magánrendelőben igenis elvárjuk, hogy egyénileg és alaposan törődjenek velünk.


Szerintem nagyon jó dolog, hogy itt megjelennek pozitív és negatív vélemények egyaránt. Mivel felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, melyiknek hiszünk.

1030. Rebeka2011 (válaszként erre: 1029. - 6031dceef1)
2011. jún. 21. 10:21
Írtam privit :-)))
1029. 6031dceef1 (válaszként erre: 1024. - Pótkávé)
2011. jún. 21. 07:35
Szia Pótkávé, köszönöm az infókat, időközben találtam egy helyet, és bár gondolkodtam, hogy az Általad írt Kiss drnőhöz menjek, belevágtam egy másikba. Az első alkalmon már túl vagyok, elég sok helyen jártam eddig, és remélem (kipp-kopp kopogjuk le), hogy ez minden szempontból beválik. Köszi még egyszer, szép napot Neked!
1028. 6031dceef1 (válaszként erre: 1027. - Themuppet)
2011. jún. 21. 07:30
Kedves Themuppet, érdekes, amit írtál, olvastam mindkettőtök véleményét (Asmaét is), én is jártam Giller drnőnél, és köszönhetek neki 10 kg minuszt, amiért nagyon hálás vagyok, de... Van igazság Asma írásában, és ezt utólag, mással (más dokival) összehasonlítva én is alátámaszhatom. Az egyenétrend, a várakozás, a pár perc per páciens, a drnő olykor bántó modora... nos ezek nélkül is lehet fogyózni, mert ugyan kell a drnő szigora, de kellene az is, hogy egy-egy páciensre és problémájára egyéni megoldást kínáljon. Én az egyéni törődést hiányoltam, azt, hogy ne XY legyek az aktuális 80 fogyókúrázó között, hanem, hogy idővel megismerjen és egyéni, rám szabott menetrendet adjon. A drnőt követően két másik helyen is jártam, ugyanilyen vagy nagyon hasonló tapasztalattal. Most pedig, bár még az elején vagyok, egy teljesen más helyre csöppentem, ahol nem erőszakolják meg az eddig bevált módszereimet, viszont már az első alkalommal több hasznos tanácsot kaptam, mint az elmúlt 5 hónapban az összes akupunktúrás helyen együtt. Abban igazad van Themuppet, hogy mindenkinek más válik be és szerencsére Te pont megtaláltad a számodra megfelelő orvost és helyet, viszont pont a paletta bemutatásához Asma hozzászólása is egy vélemény és szempont. A futószalag effektust akkor éreznéd, ha pl. egy másik hellyel össze tudnád hasonlítani, mert ahova most járok, megkapom a tűt, aztán még vagy fél órát beszélgetünk a haladásról, a hogyan továbbról, arról, hogy mit egyek és mit kerüljek, annyi infót kapok mindig, hogy már jegyzetelem, szóval a teljes ott töltött idő egészében hasznosul. Nekem ez válik be, másnak a kétperces szúrás és gyümölcsnap instrukció. Sztem rendben van, drukkolok Neked, jó fogyást mindannyiunknak!!!!
1027. themuppet
2011. jún. 20. 18:28

Kedves Asma!


Figyelemmel kísértem az akupunktúrás fogyással kapcsolatos beírásaitokat, ehhez szeretnék hozzászólást tenni, melyet nem sűrűn szoktam, de most úgy érzem meg kell tennem. Az akupunktúrás fogyásról sok dícsérő szót hallottam és saját szememmel is láttam komoly eredményeket ismerősökön, aztán úgy alakult, hogy nekem is szükségem lett egy kis étkezési fegyelemre és fogyásra...Giller Myriamhoz mentem, mert az ismerőseim mind meleg szívvel ajánlották, így hozzá járok mostmár több hónapja. A doktornő és rendelője nagyon sok energiát adott nekem és sikerélményt nyújtott az elmúlt időszakban, nem csak a kilók csökkenése miatt jó érzés odajárni, de lelkileg is. Kedves emberek a páciensek, meg lehet velük a kellemes, otthonos hangulatú váróban beszélni, hogy ki hol tart a fogyásban. tehát én személy szerint mindig ki tudok kapcsolódni és feldobódni a rendelőben. Mielőtt félreértenél, szeretném leszögezni, hogy véleményedhez teljes jogod van, melyet én, mint forumozó tiszteletben tartok, lehet, hogy nekem meg másról van negatív véleményem, ami téged megelégedéssel tölt el, de az a legkorrektebb és intelligensebb, ha mi fogyasztók úgy fogalmazzuk meg kritikai véleményünket, hogy az nem személyeskedő és sértő másokra nézve. Ez egyébként ezen fórum szabályzatának is része, hogy sértő megjegyzést és tartalmat mások becsületére, jó hírnevére nézve tilos feltenni, valamint vállalkozások szolgáltatásait és jó hírnevét becsmérelni is tilos.

Ahogyan erről a két, munkáját a legjobb szándékkal és lehető legnagyobb odafigyeléssel, gondoskodással, végző emberről írtál, az nem áll oly távol attól a durvaságtól, amit nekik róttál fel. Ha értékesen tudsz bánni az emberekkel, ahogyan írtad, akkor meg tudsz fogalmazni cizelláltabb kritikát is, biztosan.

Ami pedig az étkezést illeti, valóban nem könnyű ellenállni bármilyen csábításnak, mivel az étkezés szociális program lett, az ember elmegy vacsorázni, beül a barátaival ideoda, sajnos a fogyókúra legfőképpen a tudat edzése, a vágy csökkentésére és az ellenállásra. Nem kell egész életedben kicsi húst enni salátával, 8 kis joghurtot egy nap pedig pláne nem (nekem is sokáig volt heti egy joghurtnapom, ami 1,5 l joghurt elfogyasztását jelenti, de nyilván, ha nem megy, akkor nem kötelező) Ám a doktornő által felállított minta szerintem megismerteti az embert a saját testének bioritmusával, az étkezések és a különböző ételek rá gyakorolt hatásával, ami hasznosítható később érzésed szerint. Én pár hét alatt megtapasztaltam mit mennyire érez meg a szervezetem, szó sincs róla, hogy ne ennék sütit néha vagy tésztát és banánt, mert én is felelős munkát végzek napi 8-10 órában és táncolok heti 3x3 órában...de ha kicsit többet engedek meg egyik nap vagy egy hétvégén, akkor utána többet is kell megvonnom picit. Nekem ez igazán bevált és remélem Te is megtalálod majd a neked megfelelő módszert, amivel eredményes leszel és jól is érzed magad, mind a kúrával, mind a személlyel, aki segít benne. Köszönöm, ha elolvasod, amit írtam, na szaladok is, hogy oadérjek a Giller akupunktúrába még.

1026. Rebeka2011 (válaszként erre: 1023. - 6031dceef1)
2011. jún. 20. 12:45
Mármint ha orvoshoz akarsz menni és nem természetgyógyászhoz.
1025. Rebeka2011 (válaszként erre: 1023. - 6031dceef1)
2011. jún. 20. 12:44
Ez sajna normális ár...
1024. Pótkávé (válaszként erre: 1023. - 6031dceef1)
2011. jún. 20. 08:59

Szia Hugs!

Nem, akihez járok, Kis Ildikó természetgyógyász és addiktológus. És a Karinthy Frigyes utcában rendel, 1 kezelés 2300.- Ft és a 10 alkalmas bérlet 20.000.-Ft.

2011. jún. 17. 19:42
Szia Pótkávé, megkérdezhetem, hogy arról a Kiss Ildikó drnőről írsz, aki a Podmaniczkyben rendel? Nagyon kedves a drnő, viszont én egy hónapja voltam nála, egy kezelés 4500 Ft, a bérlet (11 alkalom) 45000 Ft. Húzós...
1022. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1021. - Pótkávé)
2011. jún. 2. 15:39

Ha szénhidrátból viszonylag sokat visztek be, akkor az eleve megköti a vizet (te meg ráadásul sósat ettől, "duplán rossz"). Mivel ezt sikerült most visszafognod, így a víz is tud távozni.


A zsírsejtekben tárolódnak azok a toxikus anyagok, amit a szervezet nem képes valami miatt kiüríteni. Hogy ne legyen túl nagy a mérgező anyagok koncentrációja, a sejtek a hígítást vízfelvétellel oldják meg.


Ez folyamatosan ürülne, ha nem pótolja az ember pl. sós, cukros akármik formájában. Most, hogy leálltál a pótlással, a szervezetednek lehetőséget adtál a hatékonyabb tisztulásra. Kb. ennyi játszódik le.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook