Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akupunktúra és fogyás fórum

Akupunktúra és fogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2007. szept. 9. 20:13
Úgy látom, most senki nem jár erre a fórumra......
570. 4c12775fdc (válaszként erre: 569. - Barnad)
2007. szept. 1. 21:44

Nekem a Giller doktornő nem sok tanácsot adott, az egész kúra alatt 2-szer láttam, az 1. kezeléskor is csak az adataimat vette fel és szinte kilökött az ajtón, hogy haladjunk. :(

Kicsit azért többet vártam töle!

Az biztos, hogy hozzá többet nem megyek, mert nekem nagyon nem vált be.

Ha tud valaki esetleg valakit, aki hatékonyabb, akkor szóljon.

569. barnad
2007. aug. 31. 11:39

Sziasztok! Nekem is tartós tűm van. Én 2 hetet jártam rendes kezelésre, és 2 hete van bent a tartós tű. A 4 hét alatt összesen 7 kilót fogytam. Nekem annyit mondott a doki (DR Giller Miriam), hogy naponta 3-5-ször nyomkondjam meg. Mondjuk kössem az evéshez, és akkor nem felejtődik el.. :)

Mindenkinek kitartást hozzá, szerintem szuper módszer! De persze nem a tűtől fogy az ember!!! A diétától! Csak a módszer segít tartani a diétát...

2007. aug. 30. 17:34

Köszi a válaszokat! Én azt a tanácsot kaptam, h legalább óránként nyomjam meg.

Megiszok napi 3 liter csapvizet legalább, gyümölcsöt, húst, zöldséget, barna kiflit eszek. Meg zöld teát iszok. Meg bicajozok, meg tornázok. Meg este 6 után nem eszek. Meg alulműködik a pajzsmirigyem. És nem fogyok. Nem zabálom degeszre magam, nem édességezem, csak nagyon ritkán nagyon keveset. Nem iszom alkoholt. És reménykedek...

567. Csiga78 (válaszként erre: 565. - Betty-Győr)
2007. aug. 30. 12:30

Nekem is tartós tűim voltak.Az én dokim azt mondta,akkor nyomkodjam,amikor rámtör az éhség.


Most nem akarok hülyeséget írni,de én úgy tudom,hogy az akupunktúra lényegében nem fogyaszt,hanem segíti a szervezetet,hogy fogyjon,az az nincs étvágyad,így kevesebbet eszel,gyorsítja az anyagcserét,a fogyásnak ez a lényege,ha gyorsabb az anyagcseréd,a szervezeted kevesebb zsírt raktároz el.Ezért mondják,hogy napjában min.5* egyél,de keveset,mert így folymatosan égeti a szervezeted a zsírt,mint napjában kevésszer,de sokat,ugyanis akkor raktároz,mert fél,hogy mikor kap legközelebb.Így csak az akupunktúrától magától nem szabad várni,hogy fogysz,ha mellette nem változtatsz az életmódodon.Ez alatt azt értem,hogy egyénekként más a fogyás nagysága.Aki tartja pl:a 600 kcal-t diétát bizti többet fog fogyni,mint aki 1000-1500 kcal-t tart.


Bocsi,ha okoskodonak tűnnék nem állt szándékomban.


Ezeket csak azért írtam le,mert nekem is a doki azt mondta,garantált a 0,5 kg/hét fogyás.Amikor beiktattam a diétát:1,5-2 kg/hét volt a fogyásom,mikor nem figyeltem oda rá csak a garantált 0,5 kg ment le.


További szép akupunktúrás napot mindenkinek!!!!!!

566. baloghany (válaszként erre: 565. - Betty-Győr)
2007. aug. 30. 12:16

Szia Betty !

A tűket nyomogatni ? Neked ezt kell. Nálam pl. a testemen lévő pontokat kell nyomogatnom adott időig ( összesen kb. 50 per)minden nap kétszer, de mivel reggel rohanás van dolgozni, este szoktam tv nézésközben. Észre vettem, ha nem nyomom a pontokat pár napig, már nem megy úgy a fogyás.

Úgy látom ahány szakember, annyi féle módszerrel próbálja a fogyást segíteni.


Szia,

Ancsa

2007. aug. 29. 20:02
Akinek tartós tűi voltak, mennyit nyomogatta naponta? Vagyis milyen sürűn? Lehet, hogy ez a hibe nálam?
564. Betty-Győr (válaszként erre: 563. - 5d3fac1d2b)
2007. aug. 27. 14:39
Én sem eszem kenyeret, rizst, krumplit, tésztát, cukros kaját, mégse nagyon megy lejjebb a súlyom. Párolt zöldség, hús, yoghurt, gyümölcs. Nekem a nő, akihez akupunktúrára járok, azt mondta, hogy a szölő az nagyon jó zsírégető. Neki ezt tanították. Fura, h azt írod, hogy dinnyét sem lehet.Elvégre annak a nagy része víz, tehát nem lehet ártalmas. Én valamivel több, mint egy hónapja csinálom a tűzést, de csak 2 kiló ment le. Pedig mozgok is mellette, és nem eszek semmi tilos kaját. Nem mindenkinek reagál egyformán a szervezete sajnos.
563. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 562. - 8c8f9343f6)
2007. aug. 26. 14:45

Ha még eléri a napi bevitel az 1000kcal,akkor is fogyni kellene....kenyér,liszt,rizs,krumpli...ezeket nem eheted,tudod?Párolt zöldségek,párolt husik,tejtermékek,gyümölcs(kivéve banán,dinnye,szőlő)...stb

De gondolom elmagyarázták neked!

2007. aug. 26. 12:37
Hát ez szuper! Gratulálok, nagyon ügyes vagy!!! Én is igyekszem azon lenni, hogyha többet is eszem, akkor is maradjon meg a diétázás, mert az a legrosszabb, ha elszúrom az 500 kcal-t és aztán minden mindegy - alapon összevissza kajálok. Inkább legyern több 500-nál, de az legyen diéta.
561. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 560. - 8c8f9343f6)
2007. aug. 26. 12:09
2hónapig és 12kg fogytam,kb 1kg jött vissza azóta,de nem csodálkozok,még keveslem is,mert szinte a napi kajám 90% édesség.csoki,süti,nápolyi...stb:-((((((
2007. aug. 26. 11:58
Megkérdezhetem, Te mennyi ideig jártál akupunktúrára és mennyit fogytál? Bocs, ha korábban már írtad esetleg...
2007. aug. 26. 11:56
Hát, igen, ez a doki ennyit követel - sztem egyszerűen azért, mert így látványos a fogyás. Amúgy ez sztem sem normális.
558. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 557. - 8c8f9343f6)
2007. aug. 26. 11:53

Szia!

Én már két hónappal ezelőtt abba hagytam az akupunktúrát,de én 1000kcal diétát tartottam,és nem volt nehéz!500kcal az nagyon kevés!!!!!!

2007. aug. 26. 11:47
Sziasztok! Én 2 hete kezdtem az akupunktúrát, de egyszerűen képtelen vagyok betartani az 500 kcal-t. :-( Pedig évekkel ezelőtt kb. 15 kg-t fogytam vele. Akkor nem sikerült megtartanom a leadott súlyt (sőt most lényegesen kövérebb vagyok, mint mikor régen nekifogtam), de ez nagyrészt egy genetikai betegségnek köszönhető, nem tudom, az egészséges emberek hogy bírják fogyás után.
556. 24
2007. aug. 23. 21:20
hát nem tudok normálisan írni! bocsi a helyesírásért
555. 24
2007. aug. 23. 21:15

Hello!

mennyire hatásos ez a fajta fogyókúr? (elovastam nagyjából amit írtatok)

Ezt a kúrát nagy súly töblettel is el lehet kezdeni (30kg)? Ha abba hagyod a kúrát, akkor visszajön?(tv-ben láttam azokat akik ezzel fogytak le, és amikor abbahagyták visszaszedték).

én úgy olvastam csak napi 600 kalóriát lehet enni!

hogyan lehet betartani és miket lehet enni, hogy betartsam a 600-at?

554. Csiga78 (válaszként erre: 553. - 4c12775fdc)
2007. aug. 23. 10:36

Tornáról csak annyit,hogy a 10 kg Kisfiammal szoktam súlyzozni:kocsiba be,kocsiból ki,vásárlásnál cipelni,este cipelni,délután dobálni,mert azt szereti.Futottam egy ideig,de megmondom becsülettel,marha nehéz megoldanom,hogy vigyázzanak a picire(sajna pár hete volt is egy kis összezörrenésem egy emberkével emiatt,mert addig azt hittem szívesen vigyázz rá 1 hónapban 2-3*,de sajna kiderült nem:(((((),na mindegy.

Köpölyőzésre jártam,ami nagyon széppé tette a bőrömet,valamint az is sok kis párnát leszedett.Most igazából a infraszaunázást próbálom heti2-3* beiktatni,mert nagyon szeretem és tényleg jót tesz a bőrömnek és állítólag az is felér majdnem egy futásnak,mert fél óra alatt 500-600 kcal-t éget el a szervezet.


Diétának a level-diétát csinálom(korábban már bemásoltam ide).Az csak 5 napig tart,nem extrém dolgokat kell benne fogyasztanod(sült banán meg ilyen ökörségekre gondolok) és 3 kg minimum leugrik rólam,ha megcsinálom.


Megmondom becsülettel engem meglepett,hogy ilyen szépen le tudtam fogyni,mert nem szenvedtem,néha egy kis bűnözést is megngedtem magamnak és ami a lényeg nem voltam ideges és nem fájt a gyomrom.


Igaz még 10 kilotól meg szeretnék szabadulni,de most egy kis erőt gyűjtök,mert elég sokszor megcsináltam a level-t egymásután és nagyon szédülékeny lettem.


Hát "röviden" ennyi!

553. 4c12775fdc (válaszként erre: 552. - Csiga78)
2007. aug. 23. 07:21

Szia!


Gratulálok az eredményedhez! Ügyes vagy!

Milyen jellegű diétát csinálsz közben? Tornázol is?

552. Csiga78 (válaszként erre: 538. - Cashnere)
2007. aug. 22. 21:10

Szióka,én is fehérvári vagyok.igaz én még április végén kezdtem a kúrát a Kulcsár doktornőhöz jártam és nekem nagyon bevált.Igaz most már kb.1 hónapja nem voltam,mert ő elment nyaralni,utána meg én is.De a tűk hatását még mindig érzem,mert tűk nélkül sincs zabálhatnékom.

Kb.90-91 kg-ról indultam és most 76-77 kg körül mozgok,de még legalább 10 kilotól meg szeretnék szabadulni.

Én mondjuk azt mondom,hogy nem elég ha bentvannak a tűk,diétázni is kell mellette,mert csak úgy nem indul meg,ha nem változtat az ember az életmódján.

2007. aug. 21. 22:54

Az 550 hozzászólást véletlen a barátnőm neve alatt küldtem el (ö volt bejelentkezve) Bocsánat!


Üdv: Angika75

550. 5b228c20f3 (válaszként erre: 549. - Baloghany)
2007. aug. 21. 22:53

Szia!


4 hét volt a kúra, és 1000 kcal/nap, de csak az első 2 hétben, utána kb 500-600 kcal/nap. Megindult lefelé, de csak nagyon-nagyon lassan, aztán meg fölfelé annak ellenére, hogy szinte semmit sem ettem :( Olyan csalódott voltam, hogy tiszta depressziós lettem emiatt.

Nem tudom, mi lehetett a hiba nálam (?)

2007. aug. 21. 17:18

Sziasztok !

Én ma volt 10. alkalommal tűcserén. Tehát vége a kúrámnak. Összesen 6 kg ment le, de megyek tovább, nem állok meg. Több is le ment volna, de volt közben nyaralás meg egy kis bűnözés. Előtte meg majd heti 1 kg leugrott rólam.


Angika75 neked ez a kúra mennyi idő volt, hogy csak 90 dkg ment le ? 1 hetes ? Nem értem, hogy nem működik. Persze tényleg lehet, hogy ez egyénenkét eltérő.

548. 4c12775fdc (válaszként erre: 547. - Betty-Győr)
2007. aug. 20. 22:28

Én már végig csináltam 1 kúrát (nem tartós, hanem hagyományos akupunktúrás), de nem volt szinte semmi eredménye. Össz 90 dkg ment le a végére :(


A tartós tűt még múlt szerdán tették be először, úgyhogy nincs benne tapasztalatom, nem is érzek semmit.


Én összesen 68 kg-tól szeretnék megszabadulni, most kb 60 vagyok.

Örülnék, ha nekem is lemenne 3 kg a 3. alkalom után.

Te mennyit eszel? Szigorú diétát tartassz?

547. Betty-Győr (válaszként erre: 546. - 5b228c20f3)
2007. aug. 20. 12:43
Szia! Ha az egyik helyen nem váltak be a tatós tűk, szerintem máshol sem nagyon fog. A tűk mindenhol ugyanolyanok... Meddig voltak a füledben? Nekem is nagyon lassan megy. Most már a 4. garnitúra van a fülemben, de csak kb 3 kiló ment le. Szóval egyénfüggő is a dolog!
2007. aug. 19. 19:18

Sziasztok!


Bp-en az Örshöz közel, vagy könnyen megközelíthestő helyen ki tud jó tartós tűvel dolgozó akupunktúrás orvost?


Légyszi segítsetek, mert Giller nem vált be, pedig egy csomó pénzt ott hagytam és csak 90 dkg lett a végeredmény :(((

2007. aug. 14. 09:36

Sziasztok !

No megjöttem a nyaralásból és ma voltam tűcserén ! Fú az állam leesett ma reggel a mérlegelésnél, hogy a nyaralás alatt nem híztam sőt 20dkg-al kevesebb vagyok mint amikor elmentünk. Jó ez nem nagy csökkenés, de már attól happy vagyok, hogy nem híztam. Pedig volt ám minden. Na jó a sajtos lángosról lemondtam :(, de volt kiflike vacsira, meg káposztástészta, meg stb. ! Persze a gyakorlatokat csináltam.

Jövő héten lejár a 10. hetes kezelésem. Összegezve elmondhatom jól sikerült. Fogyhattam volna többet is, de hát nyár van !Megyek is tovább és még egy kicsit fogyizok. Ha már ilyen jól beindult nem adom fel. Természetesen utána lesz az, hogy súly megtartás. Na arról még később.

Szóval hajrá lányok ! Menjenek a kilók lefelé ! :)))

544. nedi (válaszként erre: 543. - 4c12775fdc)
2007. aug. 11. 15:41
Köszi.
543. 4c12775fdc (válaszként erre: 542. - Nedi)
2007. aug. 11. 01:26

Szia!

Az első 3 szúrás után szűnt meg az étvágyam és úgy eltűnt, hogy elvoltam 2 almával egész nap. Viszont az sem jó, ha ilyen keveset eszek, mert a szervezet tartalékolni kezd és nem fogyok. Ez is történt most, és nem fogytam, hanem híztam, de ettem és újra elindult lassan lefelé.

Ma már 58,1 kg vagyok.

Egyébként ha több a súlyfölösleg, akkor gyorsabban ugrálnak le a kg-ok.

Kitartást hozzá, még majd értekezhetünk a tapasztalatokról.

542. nedi (válaszként erre: 541. - 4c12775fdc)
2007. aug. 11. 00:07

Szia.

Néztem a mérlegelődet,nagyon ügyes vagy.Én a XIII.Szent István krt.10-be járok. Norm.tű heti 3X

600kcal étkezés. Ma voltam 2X,még mindig nagyon éhes vagyok.A doktornő azt mondja hétvégén jobb lesz.Nagyon remélem.Neked mikor lett jobb(hányadik szúrás után)?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook