Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szimpla köhögéssel kezdődött-2 éves gyerek egy tucat gyógyszerrel fórum

Szimpla köhögéssel kezdődött-2 éves gyerek egy tucat gyógyszerrel (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. pillango2004 (válaszként erre: 81. - 410b0a7789)
2012. jan. 21. 07:46

Bocsi, figyelmetlen voltam!

Azt hittem nekem írtad!

85. vica66 (válaszként erre: 83. - 410b0a7789)
2012. jan. 20. 22:10
Nem hülyeség, jól teszed, hogy ügyelsz erre. Érdemes ilyenkor magasabban fektetni a gyereket, a légvégtelt is könnyíti.
84. vica66 (válaszként erre: 78. - Pillango2004)
2012. jan. 20. 22:09

Nem tudom, mikor fekteted le a gyereket, de jóval korábban add be, ha kap valamilyen köptetőt (gondolom, a Spiropenten kívül kap azt is). A Spiropent hörgőtágítő, megkönnyíti a légzést, és a köptető által feloldott váladék kiürülését. De ezt se jó közvetlenül elalvás előtt adni. Egyes gyerekeknél az erős köhögési inger hányást vált ki. Ettől nem kell megijedni, ilyenkor gyakran a lenyelt váladékot hányják ki. De arra ügyelni kell, nehogy félrenyelje, vagy ilyesmi. Esetleg a köptetőt lehet lecserélni kíméletesebbre, van sokféle.

Jobbulást!

83. 410b0a7789 (válaszként erre: 78. - Pillango2004)
2012. jan. 20. 22:03
Nálunk is elő szokott fordulni a fiamnál, ha nagyon köhög akkor hány. Én ilyenkor igazából arra szoktam figyelni, hogy alvás alatt olyan pozícióban legyen, hogy nehogy véletlenül megfulladjon. De lehet ez már csak az én hülyeségem.
82. 410b0a7789 (válaszként erre: 81. - 410b0a7789)
2012. jan. 20. 21:59
De azóta látom, ez egy régebbi rész, gondolom azóta meggyógyult a gyerkőc! A többieknek is jobbulást!!!!!
2012. jan. 20. 21:56

"Diagnózis:vírusfertőzés, Augmentint kapott. "

Erre a részre gondoltam.

80. pillango2004 (válaszként erre: 79. - 410b0a7789)
2012. jan. 20. 18:24

A hányás az a köhögés miatt van.

Nem a hányásra írta a spiropentet.

79. 410b0a7789 (válaszként erre: 1. - Szakalyadri)
2012. jan. 20. 16:38

Vírusfertőzésre antibiotikum?????? Az a bakteriális fertőzésekre való. Lehet többet ártasz vele, mint használna, de ezt a dokinak kellene tudnia.

Jobbulást kívánok!

2012. jan. 20. 15:58

Tudnátok kicsit segíteni, kisfiam, pár napja az esti köhögésnél, hányt is.

Doktornő spiropentet ír rá, van valakinek valami jól bevált módszere erre?

2011. márc. 21. 23:22

Én is sok helyen hallom,hogy az első fél év ezzel tellik el.A fiamnál ezt én is megúsztam.Most nem vagyok róla meggyőződve hogy így lesz.

Nem ijedek meg a hétköznapi gyerekbetegségektől,de ilyenben remélem többet nem lesz részem.Ez most sok volt heteken át.Bevallom volt olyan nap a kórházban mikor azt hittük mi már onnan nem hozzuk haza a gyerekünk.Pedig a pesszimizmus nem jellemző ránk.

76. c1e9612cd3 (válaszként erre: 74. - Gavrilo1)
2011. márc. 21. 23:07
szerencsés vagy :) általában folyton betegek :) max. kellemes meglepetés éri Adrit, ha az övé nem lesz az :)
75. c1e9612cd3 (válaszként erre: 73. - Szakalyadri)
2011. márc. 21. 23:05
amúgy, minden életszakaszra jellemző egy egyedi immunitás. Uazokra a kórokozókra másképp reagál egy gyerek szervezete, mint egy idős emberé. Megváltoznak bizonyos védekező sejtek arányai az életkor előrehaladtával, amíg egy ygerek gyakran lázas, addig egy idős ember nagyon ritkán..... Tehát, az immunrendszer az fejlődik, de az általános érése az befejeződik kamaszkora előtt....
74. Gavrilo1 (válaszként erre: 72. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 23:00
"amikor bekerül közösségbe, eleinte folyton beteg lesz." Ezt azért nem kell készpénznek venni. Nekem az 5-ből eddig egyik se volt beteges,szerintem max. a bárányhimlő miatt hiányoztak ténylegesen az oviból.
73. szakalyadri (válaszként erre: 72. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 22:55
Hasznos volt,köszönöm!
72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 71. - Szakalyadri)
2011. márc. 21. 22:47

még felnőttként is lesznek olyan vírusok, baktériumok, amikkel nem találkozott. Ezért jók az immunerősítők. Viszont arra készülj fel, h amikor bekerül közösségbe, eleinte folyton beteg lesz. De nincs ezzel semmi gond, ennek akkor van az ideje.

És igen, az immunrendszer folyamatosan fejlődik, még azzal is, h újra és újra találkozik uazzal a kórokozóval. Még az is lehet, h uaz többször betegíti meg, de a lefolyása egyre gyengébb lesz.

Amikor eléri a nagycsoportos, kisiskolás kort a ygerkőc, akkorra azért már annyira erősnek kell lennie az immunrendszerének, h ne zavarja be a tanévben, és ne legyen folyton beteg.

71. szakalyadri (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 22:27

Szia!

A védettség kialakulásával kapcsolatban szeretnélek kérdezni.Sajnos én csak hat hónapig tudtam szoptatni a babám,egyik napról a másikra apadt el a tejem.Abban a tévhitben éltem eddig hogy az immunrendszer születésétől fogva fejlődik folyamatosan.

Mégis hány éves korra várható hogy a szervezete védekezik a betegségekkel szemben?Kicsit szégyellem a tudatlanságom.

Még annyit hogy közösségbe nem jár,itthon maradtam vele GYES-en.

70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 68. - 7717d911a9)
2011. márc. 21. 22:11

te már túlmentél az egyszerű javaslaton, és átestél az erőszakosság körébe......

Érted azt, ha azt mondják neked, h nem, köszönöm? mert itt elhangzot..... Sajnos többször is, de te nem veszed a lapot. A javaslatod meghallgattuk, elolvastuk, és nyilván, ha olyan lett volna a szitu, akkor még esetleg hasznát is lehetett volna venni, azonban itt már sajna súlyosabb volt.

Ha pedig már ennyire azzal vagdalkozol, h kinek mi a dolga, meg mihez van köze..... Egy értelmes felnőtt ember fel tudja mérni, h mikor volt már elég belőle, mikor, meddig mehet el. Úgy tűnik, neked ez nem megy.... Sajnálom...

2011. márc. 21. 22:10

Az ímént "STOP" táblát kaptam a topik nyitótól.


Pont erről beszéltem!


Ti nyertetek! :) Sziasztok!

68. 7717d911a9 (válaszként erre: 67. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 22:05

Az az én dolgom hogy milyen idézeteket másolok be!

Az is az én dolgom hogy milyen véleményen vagyok bizonyos dolgokról!


Ebben nem akadályozhattok meg, márpedig le akartok állítani. A fórum mindenkié.


Lököm a rizsát! Neked rizsa, nekem nem.

Ti nem tanultok belőle, más pedig igen.


Neked az egyszerű javaslat, erőszak??

Akkor itt komoly gondok vannak...

67. c1e9612cd3 (válaszként erre: 65. - 7717d911a9)
2011. márc. 21. 21:57
szó nincs ilyenről, h támadásnak veszem, meg hasonlók. Az odáig ok, h javasolsz vmit, amit a kérdező vagy megfogad, és kipróbál, vagy nem. Ez teljesen tiszta, és tényleg semmi gond vele. Azonban azzal már van, h amikor ő megköszöni a segítséged, és elmondja a saját véleményét a dologról, illetve, h a helyzethez mérten, adott szituban mennyire tartja hatásosnak, követendőnek az általad említett módszert, te nem hagytad abba, hanem idézetekkel vagdalózol, linkeket másolsz be, ezekkel támasztván alá igazadat, és tovább lököd a rizsát. Ráadásul, teszed ezt, többszöri elutasítás ellenére is már úgy, h megbántod vele a kérdezőt..... És csodálkozol, h kiakadunk. Nme tudom, h a te olvasatodban mit jelent az erőszakosság, de mint láthatod, itt már többen annak érezzük azt a módszert, amit te alkalmazol annak érdekében, h meggyőzz minket. Akkor kinek a gépezetében van a hiba???...........
66. 7717d911a9 (válaszként erre: 64. - Szakalyadri)
2011. márc. 21. 21:39

Te is magadra veszed a dolgokat és félreértelmezel egy csomó mindent.


Nem kell leborulni előttem, én csak javasoltam egy módszert amit vagy kipróbáltok, vagy nem.


Erre itt nekem ugrotok hogy ilyen vagyok, meg olyan vagyok!!!


Azt mondod, elvakult vagyok!


Nem árt magadba nézni és megvizsgálni hogy honnan ered ez az ítélet és kinek szól.

65. 7717d911a9 (válaszként erre: 62. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 21:31

Nem vagyok hittérítő és szó sincs bibliai idézetekről. Nem járkálok stólával és kereszttel a kezemben.


Nem tehetek róla hogy mindent félreértelmezel és támadásnak vélsz.

64. szakalyadri (válaszként erre: 57. - 7717d911a9)
2011. márc. 21. 11:49

Mintha tyúknak magyaráznád az ABC-t?Ezt kikérem magamnak!Fanatikus és erőszakos vagy.De tudod mit?!Mégsem!Leborulok nagyságod és kívánlóságod elött,zseniális vagy!A többi x ezer ember pedig gyagya,sőt rosszat akar a gyerekének.

A sajátod majd biztos ki tudod bármiből gyógyítani.

Viszolygok az elvakultságodtól.Remélem nyakon felüli problémákra is léteznek gyógynövények!

A segítő szándákot köszönöm,a kioktatásból viszont nem kérek.Biztos vannak akikre ezt rá lehet eröltetni-nem én vagyok!És száz százalékban osztom Bubó véleményét!

63. gabilive (válaszként erre: 62. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 11:21

Arról nem beszélve,hogy egy 2 éves gyerekkel hogy itat meg az ember óránként 1 pohár teát?!Az enyém pl 3 éves koráig egy korty teát nem nyelt le!

Az ilyeneket csak azok írják,akiknek nincs gyereke.Úgy nagyon könnyű okoskodni!Egy felnőttel meg lehet értetni,hogy neki ezt muszáj meginni,mert az ő érdeke,de nem egy 2 évessel!

Én is próbáltam a múlt héten gyógynövényekkel kúrálni a lányomat 3-4 napig,de mikor napról napra jobban köhögött,és az egész éjszakát az ölemben töltötte köhögve,akkor másnap már muszáj volt orvoshoz vinni,és érdekes módon az antibiotikumtól már másnap jobban lett.Pedig én sem vagyok híve,de van amikor muszáj!

2011. márc. 21. 01:21
ezért útálom a hittérítőket is.... Mert nme a véleményüket mondják el, hanem a véleményüket, a nézeteiket megpróbálják ráerőszakolni más emberekre. Ha pedig határozottan megmondod, h nem, köszönöd, de nem kérsz belőle így, iylen formában, akkor előhalásznak egy-egy bibliai idézetet, vagy külömböző megosztó portálokról 1-2 kisvideót, amit sajátosan értelmeznek (persze ez a sajátos értelmezés még mindig Makó-Jeruzsálem távolságra van a valóságtól), és akkor azzal próbálják beleverni a másik ember tudatába a saját nézeteiket..... Mire jó ez???? Nme tűnik fel, h még mindig nem a nem?????
61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - 7717d911a9)
2011. márc. 21. 01:10

miért? Én nem azt írtam, h nem kell minden csip-csup dologra antibiotikum????????

De!!!! Azért van az a kaetgória, amikor már nem elég a kakukkfű, és a kamilla tea a megfázásra..... Ezt kellene tudni értelmezni.....

60. 7717d911a9 (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 01:08
59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 58. - 7717d911a9)
2011. márc. 21. 00:38

annál már csak jobban érthetem, mint te... pláne, h nem egy olyan esettel találkoztam, amit írtam...........

Az pedig, h egy olyan gyerek esetében beszélsz természetgyógyászati módszerekről, mint prevenciós lehetőségről, akinek még azt lehet mondani, h nincs is immunitása, egy csomó dolog ellen még nincs kialakulva a védettsége (amit az anyatejjel kapott annó ellenanyagokat, az már nem véd, a sajátjának pedig most van ideje, h kialakuljon), ez sokmindent elárul mind a tájékozottságról, mind pedig a hiteléről a mondott szónak.

Elismerem, h sokminden nevelés kérdése, h egy felnőtt, erős immunrendszerű embernél sokat számít a prevenció, és minden vacakra nem kell antibiotikum, de azért túlzásokba ne essünk már...........

58. 7717d911a9 (válaszként erre: 56. - C1e9612cd3)
2011. márc. 21. 00:29
"Ne vess el semmit, amíg nem értetted meg..."
57. 7717d911a9 (válaszként erre: 55. - Szakalyadri)
2011. márc. 21. 00:14

A természetgyógyászat és az orvostudomány két külön irányban halad. Ezért nem szavalok semmit az onkológián. Ez olyan mintha tyúknak magyaráznám az ÁBC-t. Én csak azt próbáltam elmagyarázni hogy vannak természetes utak. Szerves anyagok, a szervetlen anyagok és mérgek helyett.


Mindenekelőtt a prevenció a legfontosabb.


Én kérek elnézést hogy segítettem. Úgy látszik nem kellett volna beleavatkoznom!


Azért örülök hogy jól van a gyermeked!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook