Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy neveljem a kiscicám? fórum

Hogy neveljem a kiscicám? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 20. 22:51
Sajnos, a szóban forgó cica, Rosszfiúm ahogyan nőtt és nőtt, egy nap elment itthonról, és nemjött haza. Nagyon hiányzik :(
2012. márc. 20. 17:45

Cicát nem nagyon lehet nevelni. Marad a következetesség kevés sikerrel...

Nem véletlenül mondják, hogy a macska neveli a gazdát. Igen önálló "személyiségek"...

2011. márc. 10. 10:32

hát ez nem kellemes, de a kandúrnál sajnos ígyvan:D

a nősténynél pedig az a rossz hogy nemgyőzi az ember elajándékozni a kismacskákat, mert minden évben kétszer pottyantanak világra:) Nálunk két anyacica van hát volt hogy 10 kiscica született..:D

Ebből lett két kis tigrismintás kiskukis az enyém és a páromé.

:)

2011. márc. 9. 22:31
A macskák is különböző természetűek.Volt,hogy kinnt ettünk a teraszon ,egy pillanatra félrenézte és a szomszéd macskája belemászott az ételbe,az én vörös kanduromnak eszébe se jutott felmászni az asztalra.Engem most avval akaszt ki az emlitett kandúr,hogy párzik vagyis gyakorolja(még nincs egy éves)és örökké pisi szagot érzek a teraszon.Be egyébként nem jöhet,csak a garázsba,na ott is pisiszagot csinált.A tavaszt kezdhetem egy nagy fertőtlenítéssel.
38. Arianne113 (válaszként erre: 37. - Pillangó27)
2011. márc. 9. 22:18
Kedves Pillangó nézelődj nyugodtan sok ötletet tanácsot kaptam ami hasznos volt:D
2011. márc. 9. 22:14

Sziasztok!


Nekem ugyan még nincs kiscicám, de nagyon szeretnék a közeljövőben! Addig is szívesen olvasnám, venném a tanácsokat, mit hogyan lenne érdemes!

36. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2011. márc. 9. 22:12
Enyém bent lakik, de este fele kiszokott járni (6kor kimegy, 8kor vagy utána bejön). A kutyák miatt lent bentlakásos, de neki már ez az életforma :) Nem nagyon tudom leszoktatni őt a rossz szokásokról. Már 3-4 éves és esze ágában sincsen másként csinálni a dolgokat :)
2011. márc. 9. 21:39
:)
34. Tücke
2011. márc. 9. 21:30
ismerős enyém is imád gépezni egy időben pl a pc házon aludt:) meg az éjjeliszekrényemen
33. Arianne113 (válaszként erre: 31. - Tücke)
2011. márc. 9. 21:28

Hát az enyém nincs benn a házban csak néha hozzuk fel, hadd játtszon kinn az udvaron.

Hú ha én főznék, nemmerném beengedni, mert amilyen kis kajla képes beleugrani a lábosba kíváncsiságból és nem akarom hogy megégesse magát.

De akármit lát, ami kajához hasonlít már be is támadja.:D

És még szereti ( szeretné ha hagynám ) dörgölőzni a tiszta edényekhez, de érdekes mód máshoz nemannyira.

Amint azt meg már leírtam, a laptopom sincs biztonságban. Megint érdekes hogy az asztali gép nemtetszik neki, itt szeret mindíg járkálni a billentyűzeten meg a képernyő felé a kis mancsaival támadna:D

Úgyhogy többször kellett már ismerőseimnek írni msnen ( hát hülyének néztek hogy mi a fenéket írkálok ) hogy ezt a kiscicám üzeni nekik:D

32. Tücke
2011. márc. 9. 21:23
imád sütni főzni mosni takarítani
31. Tücke
2011. márc. 9. 21:23
hát nekem a macska imádja a hűtőt az tény és azt is tudja mikor vágom neki a párizsit vagy a szalámit jön és tapogatja a mancsával a kezem hogy igyekezzek:) a konyhaszekrényben is imád körülnézni pedig nem egyszer koppintottam már az orrára miatta de ő akkor is főzni akar:) nem tudok úgy főzni hogy ne kelljen terpeszben állnom a tűzhelynél mert ő is figyelni mi történik a gázon.. nem ugrik föl de figyel
30. Arianne113 (válaszként erre: 27. - Tücke)
2011. márc. 9. 21:18

húúú:D azigen, akkor neked is van dolgod azzal a cicával:D

Az én cicám nemfekszik sehova az a baj, még elnézném neki ha kevésbé rizikós helyekre feküdne, de nála nemtudom nincs olyan hogy alvás!:D Egyszer párommal eldöntöttük hogy kifárasztjuk hátha elalszik.

Hát...mi a végére olyan fáradtak lettünk mind ketten hogy az csuda, a macsek meg ugrált összevissza hogy még játsszuuuunnnkkk!

Úgyhogy aztán többet nemvolt ilyen.

A kaja láttán meg megtud őrülni. Ha zörög egy zacskó, vagy párom kinyitja a hütőt nemlehet még lefogni sem, rögtön megy és kíváncsiskodik, be akar mászni a hütőbe hogy majd ő azt ellátja neféljünk nemmarad semmi:)

Mindezek ellenére nagyon szeretjük őt, imádni való kisdög:D

29. Tücke
2011. márc. 9. 21:10
szóval izgága
28. Tücke
2011. márc. 9. 21:10
de én pont így csípem hogy ilyen igága kis dög :D jahhh és féltékeny a férjemre ha hozzámbújik este az ágyban azonnal befészkeli magát kettőnk közé
27. Tücke
2011. márc. 9. 21:09
azt nem ellenben a teknőskaját megbontotta a kutyatápos zsákot megcsócsálja és eszik belőle totálisan önkiszolgáló macska:D ha szomjas és még tudja ( érzi) hogy nem tusfürdőztél beugrik melléd a kádba lefetyelni kicsit:DDDD simán elalszik úgy a torkomon hogy kit érdekel ha megfulladok :D bebújik az összes szekrénybe ami nyitva van:D és imádja a használt mosogatószivacsokat ami még nem volt használatban hozzá se nyúl... a kis havanesenket úgy terrorizálja mintha kötelező lenne neki :D és imád a monitor tetején aludni mert jó meleg:D
26. pirinyo79 (válaszként erre: 25. - Tücke)
2011. márc. 9. 20:59

:D


Nálunk a virágfölddel volt gond,mindig kikaparta :))

25. Tücke (válaszként erre: 7. - Aville)
2011. márc. 9. 20:48
nekem is Foltim van és ő pl imádja a konyhában az asztal alatt kergetni a saját farkát főleg amikor tudja hogy takarítás van azonnal átrendezi a kecót... egyébként ő is nagyon rossz volt mindig is de amióta idősödik egyre komolyabb ő is
24. pirinyo79 (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2011. márc. 9. 20:33

Nagyon szívesen,ha bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan.

Itt sok cicás van biztos tudunk, segíteni.

23. Arianne113 (válaszként erre: 22. - Pirinyo79)
2011. márc. 9. 20:24
Köszönöm az ötleteket:) Biztosan kifogom mindet próbálni!:)
22. pirinyo79 (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2011. márc. 9. 20:17

Most még kicsi most kell foglalkozni vele,hogy tudja ki a gazdi.

Nálunk a tapsolás jött be tilalmi jelzésnek,és a 'nem szabad' kicsit erőteljesen.

Megtanulta mit szabad mit nem.

Játszani kell vele még hisz kicsi.

Nem kell méregdrága csörgös labdákat venni valaki írta,hogy a papírgalacsin és a szívószál.

Mondjuk nálunk a ropi még mindig a kedvence :))

21. kotheo
2011. márc. 9. 20:10
:)
20. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. márc. 9. 20:08
jaj,sajnálom:(
2011. márc. 9. 20:00

Na ezt én is szeretném tudni:)

Pedig az enyém már 3éves :)

18. Arianne113 (válaszként erre: 16. - Cilumiluci)
2011. márc. 9. 19:48

köszönöm:)

Volt egy testvére is, kisfiú ugyanígy nézett ki és higgadtabb szeretőbb cica, de anyós buta neveletlen dögje elkapta sajnos:(

17. Arianne113 (válaszként erre: 10. - Zsófyc)
2011. márc. 9. 19:47

Hát a sunyiság az nálunk is megy..:D

Egy pillanatra nem néztem oda múltkor, és nemláttam hova bújt a cicám.

Hát valami zörgés után lepett meg kijövén a kukából amiből szedett ki valamit és rágcsálta.:D

Úgyhogy ha behozzuk is, mindíg minden kaja eltéve, kuka is máshova rakva vagy a zacskót összekötöm rajta, a kis hangfalakat elteszem ( kedvelt szórakozása hogy hozzájuk dörgölőzvén leverje őket, ) laptopom lecsukva mert mindíg írni akar rajta, mászkálni a gombokon.:D

2011. márc. 9. 19:43
nagyon édes kiscica:)
15. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Zsófyc)
2011. márc. 9. 19:42
Bizony, amúgyis szerettem volna már rég egy kisfiút, na most aztán megkaptam a magamét:D A tieid is gyönyörűek nagyon szépek főleg együtt!:D
2011. márc. 9. 19:42

A macskariasztó spray semmit nem ér.

Én azt tapasztaltam hogy az a macska aki kicsinek is túl eleven és nevelhetetlen az felnőtt korára is az lesz.

Szerencsére a mi cicánk még kicsinek sem volt izgága. Egy egy fülessel biztos kicsit nevelhető.

13. Gine (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. márc. 9. 19:42
Tündéri!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook