Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e párnát tenni a babák feje alá? Ha igen, mikortól? fórum

Kell-e párnát tenni a babák feje alá? Ha igen, mikortól? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 9. 13:38
Az én fiam 3 éves és még mindig párna nélkül alszik. Sőt most már én is csak kispárnával.
16. terek
2011. márc. 9. 13:35

én is úgy tudom ahogy Pillangó írta.


Enyém 10 hónapos kora óta alszik kispárnával de nem rajta csak vele :) kilopkodta mindig alólam a kispárnámat, végül betettem a kiságyba :D

15. f303be5590 (válaszként erre: 1. - Gabika 80)
2011. márc. 9. 13:32
szerintem senki feje alá nem kell tenni. minek?
2011. márc. 9. 13:23

Igazából én sem vagyok oda a párnáért, hosszú évekig teljesen párna nélkül aludtam. Most van párnám, de teljesen ki van lapítva :-)


A gyerekeknek 100%-os kókusz matracuk van, elég kemény.

De akárhányszor figyelem hogyan alszanak, mindig olyan kényelmesnek látszik nekik.

Talán 1 évvel ezelőtt próbáltam meg a fiamnak nagypárnát adni, kidobta az ágyból... Elfogadtam, csak szól, ha kell neki?


De pl. a gerincünknek most az a jó, ha teljesen egyenesen fekszenek, vagy ha lenne egy kis emelés fejrésznél??


Nagy dilemma :-DD

2011. márc. 9. 13:13
úgy tudom, hogy pici babának, nemhogy nem kell, hanem tilos. Nagyobbnak, pl az én fiam 14 hós, már magától igényli, rádől a mi kispárnánkra, de nem azon alszik végül. amúgy meg egész éjjel forgolódik, legurul a kispárnáról is 2 perc alatt:D
2011. márc. 9. 13:02
Szia!Nekem 4 és fél hós a fiam,nekem egyértelmű volt,h nem kell párna,de mostanában ha az oldalán fekszik szegénynek lóg a feje...szóval ha észre veszem,h az oldalára fordult teszek a feje alá egy lapos párnát.
2011. márc. 9. 12:45
Nem.
10. Mari20
2011. márc. 9. 12:44

szia drága

én 2 saját, és 3 rokon gyereket neveltem fel, de engem arra tanitott a védőnő, hogy semmi párna, veszéjes és megfuladhat tőle.


Érdekesség, gyerekeimnek nem volt párnája, 2 éves kor után csak kis párna, és amikor nagyobbak letek , kérték a párnát, ( mert nekünk volt) még a régi tipusú, mondtam nem lehet kapni, de megfelezzük, jó? azt mondták jó, akkor elvittük a pehely párnát és fél párnákat készitettek belőle... mire elkészült már nekem se kelett, félre dobtuk, és ez igy van most is, én kispárnával alszom, a lányom aki 28 é a félpárnán és a kispárnán....


amit én a nővérke javaslatára tettem, mindig hason fektetem a gyerekeimet, azt mondta a nővérke, hogy ha büfizik akkor igy ki tud jönni, ha hanyadt fektetem még meg is fuladhat....


úgy hogy sok sikert a döntéshez......

üdv MAri

2011. márc. 9. 12:40

Sziasztok!


Szinte "hihetetlen" hogy pont ma más is ezzel foglalkozik :-)

Reggel óta töröm az agyam, hogy fogalmazzak meg erről egy új topit.


Mert, az én gyerekeim 5 és 4 évesek, még mindig teljesen párna nélkül alszanak.

Ezen gondolkodtam el én is, hogy vajon ez is jó-e?

8. babszibobó (válaszként erre: 1. - Gabika 80)
2011. márc. 9. 12:19

Szia!

Nem ajánlják a párnát babáknál!

A nagyobbik fiam elmúlt 4 éves mikor párnát kapott és az is inkább kispárna!


Problémás eseteknél, mint mondjuk a reflux...akkor szokták megemelni a baba fekvő szögét, de akkor sem párnával, hanem a matracot döntik, vagy tesznek a matrac alá valamit (kórházi tapasztalat)

2011. márc. 9. 12:12
Amúgy sztem sem kell de ő már hozza hogy azzal alszik, aztán persze mindig lefordul róla:)
2011. márc. 9. 12:11
az én lányomnak már van de olyan alig valami párna. Viszont mikor beteg azaz mikor náthás és nem kap levegőt akkor szokott nagypárnát kapni hogy tudjon aludni:)
5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Gabika 80)
2011. márc. 9. 12:10
Nekem 1 éves a lányom, de még nem tervezek párnát adni neki.
2011. márc. 9. 12:09
nem.Majd 3 éves kor után..
2011. márc. 9. 12:09
Szia! Nem kell. Az a jó, ha minél tovább párna nélkül alszanak. Az enyémek már nagyok (2), de még most is csak egy lapos kispárnán fekszenek. nagyon sokáig párna nélkül aludtak. :)
2011. márc. 9. 12:08
10 hónapos a lányom és nem igényli. Velem alszik, de ha hozzám is bújik nem teszi a párnára a fejét.
2011. márc. 9. 12:07
Kell-e párnát tenni a babák feje alá?Ha igen, mikortól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook