Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fáj a bölcsesség fogam! fórum

Nagyon fáj a bölcsesség fogam! (beszélgetős fórum)


12. 388b941089 (válaszként erre: 11. - 9e32886f4a)
2011. márc. 9. 16:01

jesszusom....áááá ez nagyon szarul hangzik....

nekem mind a kettő be szokott durranni....

8 éve nem vettem rá magam, hogy megcsináltassam, várom a csodát. :D:D

vhogy nincs kedvem ehhez, szültem is már, műtötték a nyakamat is a pajzsmirigyem miatt, szóval elég már ezekből a dolgokból egy időre. :D

de talán egyszer....

11. 9e32886f4a (válaszként erre: 9. - 388b941089)
2011. márc. 9. 15:56

én azt mondom ha nem akarsz sokáig szenvedni megcsináltatod, leégeted az ínyed, hidd el pokolian fáj 2 hétig majd beszartam ,de megérte azóta nincs problémám és tudom hogy enélkül soha a büdös életbe nem láttam volna a fogam egészben, söt el is rohadhatott volna az íny alatt. a másik oldalt félig - 3/4 lent van az ínyem szerencsére az nem szokott bedurranni.De amin leszedték az ínyt annál a röntgen szerint nem is jól nöttek a végeg teljesen egymásra vannak csúszva összenyomodva, kiszedni sem tudják mert túl bent van a csontomban amiből kiszednének csak.

direkt kihúzattattam az egyik rágófogam a bölcs elött 2vel erre 3 év után amikor neki indultam az egésznek derült ki hogy a fél gyökér még bent van ami ékeli az utána lévőt. 2x mütöttek mire kitudták szedni, úgy hogy a csontomból is fúrtak, mit ne mondjak mikor idöváltozás van érzem...

10. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Pumi:))
2011. márc. 9. 15:49

szegény....mielőbbi jobbulást!!

és tényleg gézlapot fognak betenni, ami gyulladáscsökkentővel van átitatva, az használni fog.

Ill. vegyél jégzselét a patikában, hűtsd be és azzal borogasd, de éjszakára ne hagyd rajta!!

9. 388b941089 (válaszként erre: 3. - 9e32886f4a)
2011. márc. 9. 15:47
mintha a saját tapasztalatomat olvasnám....én is csomószor kaptam szájzárat....8 és fél éve szenvedek, de még mindig nem jött ki az alsó kettő. Nekem megmondták, hogy vésessem ki őket, de én nem merem...az elmúlt 1 évben nem volt nagyobb panaszom, de a fogazatom vm botrány ahogy kinéz emiatt...teljesen eltorlódtak a fogaim...:S
8. Guccsy (válaszként erre: 7. - E962ec2414)
2011. márc. 9. 12:19
nekem is a cataflant írta fel a doki.Anno én se tudtam aludni.Akkor még szoptattam,de egyszerűen annyira fájt,hogy inkább abbahagytam arra az időre,mert inkább ne szoptassak,mint,hogy egy vadállat legyek.Szerencsémre hamar elmúlt a fájdalom.
7. e962ec2414 (válaszként erre: 6. - Pumi:))
2011. márc. 9. 12:15
Tudom milyen, én sem tudtm aludni vele. Cataflan, az egyetlen ami hatásos, kimondottan erre van....
2011. márc. 9. 12:13
Hát köszönöm a válaszokat! olyan fájdalmaim vannak... Hogy az eszméletlen... semmi sem aludtam..
2011. márc. 9. 12:11
Én is így jártam.Kaptam minden nap gézlapos antibiotikumot rá,plussz antibiotikum.Amikor megszűnt a gyulladás,kihúzták,mert oldalra nőtt(nem volt neki hely).Fogröntgen alatt látta az orvos,hogy a másik is oldalra nő,így azt utána ki is műtettem.Nem fájt egyik se,csak kellemetlen és negyed annyi fájdalommal jár,mint a gyulladt fog.
2011. márc. 9. 12:08

Ha még csak a hegye van kint,akkor feltételezem h most akar kibújni.:)

Cataflam,ami hatni szokott (nekem).

A doki meg sztem megnyitja az ínyedet h akadálytalanul kijöhessen végre,:)

3. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. márc. 9. 12:07
elsőre szerintem ne sokra, max egy leecsetelést és lehet antibiótikumot ha gyulladt. én több mint 8 évig szenvedtem a bölcsesség fogammal mert egyik doki sem volt hajlandó hozzá nyúlni, max gézlapot nyomott alá ami gyulladáscsökkentövel volt tele és mindig azt mondták kinől ez csak várjunk... még egy fogamat is kihúzattattam hogy legyen hely neki, de annyira sürün vannak a fogaim hogy nem bírt kinölni igy minden 2-3 havonta szinte begyulladt az inyem már majdnem szájzáras lettem, mivel hiába mosol rendszeresen fogat az étel akkor is alá megy ami gyulladást okoz. 8 év kellett és a sokadik orvos aki végre hajlandó volt leégetni az inyt a fogamról. kívánom hogy ne járt igy mint én :)
2011. márc. 9. 12:06
Ha be van gyulladva, akkor először antibiotikum, ami lehúzza kb egy hét alatt. És csak utána lehet kihúzatni. Ajánlom a cataflant, az csökkenti a fájdalmadat.
2011. márc. 9. 11:59
Még csak egy kis hegye van kint... De már úgy fáj 1 napja csillagokat látok a fájdalomtól, ma megyek fogdokihoz! Mire számítsak??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook