Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen az élet Finnországban? Segítsetek, utazás előtt állok! fórum

Milyen az élet Finnországban? Segítsetek, utazás előtt állok! (beszélgetős fórum)


9. Ametiszt19 (válaszként erre: 8. - Csobi47)
2011. máj. 23. 21:39
Szia, sajnálom :S.... Nem tudom kitől lehet ilyenkor segítséget kérni.
2011. máj. 23. 08:52

Minősitett hegesztő a szakmám 25 éve. Ujság hirdetés alapján jelentkeztem a Selekta Finnországi cégnél külföldi munkára L.P.-nél.Igértek füt,fát 10-eurós órabért.2011.04.12-én kiutaztattak Ylöjárviba,kiutazás előtt azt mondták hogy kéthetente lesz fizetés.De kint már azt mondták először négyhét mulva várható.Az albérlet havi 200 euró az albérletben egy ágyon kivül semmi nem volt.13-án munkába álltunk egy fémipari cégnél itt egy nap próbamunkát kellett végezni a cég vezetője adott egy automata hegesztőpajzsot ami hibás volt de kb. csak öt óra mulva derült ki hogy hibás.De ekkora már a szememre alig láttam.A próba sikerült nagyon elégedett volt.Azon az éjszakán azt hittem hogy megvakultam mert olyan kötőhártya gyulladásom lett.Másnap természetesen nem tudtam dolgozni menni mert borszasztóan nézett ki a szemem.Jött L.P. és azt mondta hogy erre a napra majd szabadságot irnak.A következő napra valahogy rendbe jött a szemem,de a látásommal valami probléma lett mert a jobb szememre nem láttam rendesen.De a munkámat ezután is elvégeztem rendesen.A munkámal és a hegesztéssel a főnök nagyon megvolt elégedve.Kettő hét mulva a fönők szólt L.P.-ak hogy elkéne engem vinni egy szemorvoshoz mert észre vette hogy nemlátok rendesen a jobb szememre de mintha nem is halotta volna.Jött a nagypéntek,és a husvét hétfő vagyis fizetett ünnep.Mert a Finnországi joszabályok szerint ez jár nekünk mert be vagyunk jeletve.Kedden készültem munkába ekkor hivott telefonon L.P. és azt mondta hogy nem kell már munkába mennem.Ezután öt napig az üres albérletben kellett lennem pénz nélkül teljesen tanácstalanul.Tudtom nélkül megrendelték a repülőjegyet szombat 20.30-ra. Ekkor elmentem a rendőrségre elmondtam nekik a történetett mert telefonon szereztek egy tolmácsot de sajnos nem tudtak segiteni mert péntek délután volt.Mert ugyanis nem volt pénzünk egyáltalán,és nem tudtuk hogy fogunk eljutni Turkuba a reptére.Nagyon nehezen sikerült felhivni L.P.-t azt mondta hogy 16-órára jön elmegyünk a nordea bankba felvesszük a fizetésünket és megszüntetjük a számlámat.De sajnos hiába vártuk,ezek után még a telefont sem vette fel.Ekkor fel hivtuk a Magyarkonzulátust hogy segitséget kérjünk ,az Ur akivel beszéltünk elkérte L.P. telefonszámát hogy felhivja.Félóra mulva vissza hivott minket hogy sikerült vele beszélni és azt mondta neki hogy mi felmondási idő alatt vagyunk és a bérünket egyhét mulva utalja és adjunk meg magyar számlaszámot.Mondhatom elégé kiborultunk mert még a konzulátust is átverte mert mi próba idősek voltunk és próba idő alatt nincs felmondási idő.Na midegy haza verkődtün éhesen egy garas nélkül. Most pénteken kaptam meg tőlük a jövedelem igazolást állitólag a munkaviszonyom megszünt 21-én ez érdekes mert még 26-án dolgoztam és 30-án jöttünk haza.A bérem kilenc munkanapra 145 euró tisztán de az összeget a nordea bankba küldték.Tehát hiába adtunk meg Magyar szálaszámot.Nem tudunk az összeghez hozzá jutni, mert ahoz Finnországba kéne utazni.Hát nagyon átvert benünket a SELEKTA (Helsinki,Tampere)és ügyitézőjük L.P.

HA VALAKI TUDJA HOGY ILYENKOR KIHEZ LEHETNE FORDULNI NAGYON ÖRÜLNÉNK NEKI. ÓVAKODJATOK TŐLÜK!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 18. 16:55
Sehol senki?
6. Ametiszt19 (válaszként erre: 1. - Marthy2323)
2011. ápr. 8. 17:47
SZia, dolgozni mész ki? Csak azért kérdem, mert én is kacérkodom a gondolattal manapság.
2011. márc. 9. 08:47
A kényszer nagy úr!Gyerekkel és 2 kutyával nehéz lesz de remélem megéri!Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek!!
2011. márc. 9. 05:16

Ennél csak jobb lehet:(


Irigyellek, sok sikert!

2011. márc. 9. 04:44
Engem is erdekel am nagyon!!:)
2011. márc. 9. 00:15

Szia!


A tesóm volt kint és most megint kiment. Neki nagyon tetszik. Azt mondja kedvesek az emberek. Az idő tényleg változékony és nagyon hideg/decemberben -28fok is volt/.Az árak azt mondta hasonlóak mint itt.

2011. márc. 8. 23:17
Sziasztok,érdekelne,hogy milyen kint élni Finnországban.Nemsokára ki kell mennem és hát elég szélsőséges az ország már csak ha az időjárásra is gondolok.Ha éltél vagy jártál már kint akkor légyszives oszd meg a tapasztalatodat velem is.Előre is köszi a segitséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook