Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkant nyugdíj hány %-át vonják le gyerektartás címén? fórum

Rokkant nyugdíj hány %-át vonják le gyerektartás címén? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 8. 06:17

Dudás Kata A Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól ma az alábbi levelet kaptam:


Tisztelt Cím !

Értesítjük, hogy a fent nevezett adós ((gyermekeim édesapja, volt férjem) megváltozott munkaképességű személyeket megillető ellátásban részesül.


Az ellátás a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 74 §-a alapján 2012. január 1-jétől végrehajtás alól mentesnek minősül, ezért a xxxx (gyermektartásdíj) hivatkozási számú tartozásokra a fenti időponttól levonásokat nem eszközölhetünk.


dátum, aláírás...

= egy tollvonással elvették tőlünk a gyerektartás teljes összegét

9. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 20:03

A munkahelyén volt táppénzen amíg lehetett,most még ott van állományban csak fizetés nélkülin.

Én nem értek ezekhez a dolgokhoz sajnos.

És megkaptam volna az államtól a megelőlegező gyerektartást csak 1/4 részben tulajdonos egy lakásban és így mivel van "tulajdona" dőlt az egész.

De a mai világba lakást eladni.....

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kata 1977)
2011. márc. 8. 19:59
.....ha a tp. után nem vették autómatikusan rokkantra, akkor szerintem nem nagy esélye van ...szerintem.
7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 19:56
Volt táppénzen,munkanélkülin,segélyen már mindent kihasznált így most már semmit nem kap,így nem is fizet!
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. márc. 8. 19:36
Táppénzen volt valamennyit, vagy miért nem dolgozik? Ne kérdezzek hülyeségeket, gondolom a betegsége miatt elküldték.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. márc. 8. 19:35
Ezt nem lehet tudni sosem. attól függ milyen orvohoz kerül, mennyire lesz szimpatikus neki a Volt férjed. ..és mennyire koppintanak az orvos fejére ha a mostani megszorításokkal lemeri százalékolni. Nem egyszerű, ennél sokkal betegebb emberek nem kapták meg, vagy visszaminősítették a rokkantságukat.
4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 19:26

Ez nem valami biztató:-(

A volt férjemnek kb 6 vese műtétje volt nem dolgozik 2 éve és húgycső szűkülete van a hasfalán van egy zacskóba kivezetve a vizelete.

Szerinted ez mennyire számít komolynak?

2011. márc. 8. 19:23
Nagyon sok dologtól függ mennyi idő a leszázalékolás. Amíg behívják a kérelemtől száított 1 hónap. Majd lehet 2-4 hét között míg kézhez kapja. Aztán lehet nem is kapja meg az 50 %-ot, ha alatta kapja, akkor az aktív korúak rendszeres szoc. ellátására lesz csak jogosult. ami nincs 30 ezer forint sem, úgy tudom. Fellebbezhet, ha nem ért egyet a %-al, de az újabb hónapokat vesz igénybe. A mostani állapotok alapján, kb. halottnak kell lenni, hogy valaki az 50%-ot megkapja:( ami a régi 67%-nak felel meg.
2011. márc. 8. 19:17

A volt férjem évek óta nem fizet gyerek tartást.

Most bírósági tárgyalások kezdődtek,de ő beteg és le akarja százalékoltatni magát.

A rokkant nyugdíj 2 gyerek esetében hány %-ék lehet,mire számíthatok??


És tudja valaki egy leszázalékolás kb mennyi idő,hány hónap?

Egy hónapja adta be a kérelmét!

2011. márc. 8. 19:15
Rokkant nyugdíj hány %-át vonják le gyerektartás címén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook