Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El a kezekkel a nőnapomtól! fórum

El a kezekkel a nőnapomtól! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: El a kezekkel a nőnapomtól!

23. syria (válaszként erre: 14. - Átlagos)
2011. márc. 9. 12:58

Az ünnep attól ünnep, hogy más, mint a hétköznap. Többet engedünk meg magunknak, figyelmesebbek vagyunk a rokonaikkal, barátainkkal, mint máskor. És hogy ez adott esetben pénzkiadással jár? Miért, a hétköznapok nem kerülnek pénzbe?

Semmilyen ünnep nem kötelező senki számára. Van, aki a Valentin-naptól kap hideglelést, van aki elmenekül a kifacsarodott húsvéti szokások elől, van aki a karácsonyból vonul ki.

Szerintem mindenki ünnepeljen úgy, ahogy jónak látja, s ne úgy, hogy számára idegen elvárásoknak tesz eleget.

2011. márc. 9. 06:51
De máskor nem is látni pasikat az utcán, hogy virágot vinnének. Na ezt azért hiányolom. Ilyenkor csokorszám veszik, és viszik. Nem csak ekkor kéne gondolniuk a család hülgy tagjaira..
21. d110400b8a (válaszként erre: 19. - 91c956613e)
2011. márc. 8. 20:20
Nekem is, de a Nőnap valahogy MÁS.:)
20. arcansas (válaszként erre: 17. - D110400b8a)
2011. márc. 8. 18:32
Nagyon egyetértek veled!!!!!:)))
19. 91c956613e (válaszként erre: 10. - D110400b8a)
2011. márc. 8. 17:25

Nőnap nélkül is szép virág nyílik az asztalomon a

hét minden napján.

2011. márc. 8. 16:47
Lányoméknál a gimiben, az osztályban 18 fiú van és 14 lány. Egyetlen fiú van, akinek minden évben eszébe jut, és felköszönt minden lányt az osztályban. Ma egy szál fréziát kapott minden lány, szép dolognak tartom.
2011. márc. 8. 16:39
Általános iskolában is mindig kaptunk a fiúktól virágot, hóvirágot raktak minden lány padjára. De ez faluhelyen volt, nőtt a kertben. Városban akkor is fizetni kellett érte. Mégsem emlékszem, hogy bármelyik férfi panaszkodott volna. Ez egy nagyon szép szokás. Én úgy nőttem fel, hogy a nőnek jár a virág. Körülöttem most sem fanyalog egy nő sem, csak azok akikről megfeledkeznek. De aki nőként viselkedik, arról biztos nem fognak.
16. Ncilány (válaszként erre: 14. - Átlagos)
2011. márc. 8. 16:34

Nem hülye példa, legalábbis szerintem.

Burkoltan ezt is értettem az előző mondataimban. Ez már a kerekedelemről szól. Nem mintha 30 évvel ezelőt is nem a pénzről szólt volna.

Mellesleg egy helyen egy nő a szemetesbe hajította a nőnapi virágát. Félt otthon? Nem tudni.. De ez is nagyon rég volt.

15. d110400b8a (válaszként erre: 14. - Átlagos)
2011. márc. 8. 16:10
Még jó, hogy nem minden férfi gondolkodik úgy, mint te. Ez jut eszedbe a nőnapról, hogy fizetős?!
2011. márc. 8. 15:06

Pont a mai nap gondolkoztam el egy kicsit, hogy van-e olyan ünnepünk, ami nem a pénzköltésről szól? Még most sem jut eszembe egy se!

Miért nem lehetne pl. parlagfű virágzáskor intézményesíteni annak írtását? Hívhatnánk pl. egészség napjának. Hát ez most elég hülye példa volt, de már tényleg a hócipőm kivan ezekkel a fizetős napokkal!

13. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Syria)
2011. márc. 8. 14:40
így van. pl. a karácsony is "kötelező", ha úgy vesszük, mégis, olyan jó egy napra extrán odafigyelni a szeretteinkre és együtt örülni...
2011. márc. 8. 14:09

Boldog Nőnapot:)

Azontúl,hogy egy jó kapcsolatban a nővel mindennap éreztetik,hogy igazi nő és bolondulnak érte,szerintem kellenek apró ajándékok,virágok,avagy gesztusok bizonyos napokon.Számomra nem klisé se a nőnap,se a valentín,én örülnék egy szál pipitérnek is az utcáról...Kiváncsi vagyok,hogy majd a párom holnap meglep-e akárcsak egy szál valamivel is:(. De ma magamnak tuti veszek virágot,mert imádom.

11. syria
2011. márc. 8. 12:52

Igenis, mindig szerettem a nőnapot. Na nem mintha más napokon nem éreztem volna a tiszteletet a férfikollégáim részéről, de ezen a napon plusz figyelmességet kapunk, többnyire egy szál szegfű, idén egy cserép primula formájában.

Cserébe mi is tartunk majd nekik "férfinapot".

2011. márc. 8. 12:13
Ne álszenteskedjünk:) Egy igazi nő igenis örül a virágoknak amit ilyenkor kap. És nem csak a férjétől, hanem a kollégáktól, barátoktól, rokonoktól is. Nem érzem egyiken sem, hogy azért tennék, mert kötelező. Év közben is kapok virágokat, csak úgy. Az is jólesik, de olyan jó most is nézni a virágokat az íróasztalomon. Valahogy feldob:)
2011. márc. 8. 11:45

Nem szeretem a kötelező dolgokat. Főleg az " ünneppel kapcsolatosakat ". Jön az ünnep, muszály venni valamit. Aztán sokszor a kényszer miatt " hasnavehetetlen " - re sikerül szert tenni. Miért nem lehet csak úgy hazamenni egy akármilyen virággal? Azért mert megláttam, megtetszett volt annyi pénzem, meg is vettem.

Ki minek örülne akár virág helyett is??

Szeretem a virágot.

Találtam magamnak valami érdekeset...

2011. márc. 8. 11:22
Bizony, ez anno Nemzetközi Nőnap volt...
2011. márc. 8. 11:15
Boldog nőnapot mindenkinek!
2011. márc. 8. 11:15

Nőnapra:


Csak az a kedves nekünk igazán, amit féltünk elveszíteni.

Legyetek egészségesek és erősek.

5. Bichi (válaszként erre: 4. - 91c956613e)
2011. márc. 8. 11:12
Én pont ezért nem becsülöm semmire sem a nőnapot, mert engem ne egy napig tartsanak nőnek. És szerencsésnek is mondhatom magam, hiszen a férjem az év 365 napjában nőként kezel, amihez nem kell neki "ünnepnap", amiért ezúton is csókoltatom így 17 év után is :o)
2011. márc. 8. 11:01

Az év minden napja legyen Nőnap és a kölcsönös tisz-

telet és megbecsülés napja.Minden embertársamnak szívből kívánom..

2011. márc. 8. 10:52

Teljesen egyetértek. Szükségtelen mindent lerombolni, ami szép és örömet ad. Csupán csak azért, mert most ez a trendi.


Legyünk csak nők minden esetben!! Hiszen azok vagyunk.

2011. márc. 8. 10:41

Minden Anyucinak és Igazi NŐnek Boldogat mára

@->----

2011. márc. 8. 10:11
A nőnap nagyon sokáig nem tartozott a kedvenc napjaim közé, de változik a világ…

Valahogy úgy voltam a nőnappal, mint a decemberi ünnepekkel. Az év vége közeledtével mindenki megőrül egy kicsit: akadnak, akik már márciusban azon agyalnak, hol és kivel búcsúztassák majd az évet, a „trendibbek” már nyáron lefoglalják a szállodai szobát, esetleg társaságot toboroznak a szilveszteri bálra.

Ugrás a teljes írásra: El a kezekkel a nőnapomtól!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook