Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Nem eszik a 6 hónapos babám! Miért? fórum

Segítség! Nem eszik a 6 hónapos babám! Miért? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 17. 18:56

Mi is most vagyunk 6hosak , és nálunk is van az evéssel gond, tápszeresek vagyunk sajnos.

A védönö szerint ugye egy evésnél olyan 180-200ml kellene meg enni, ezt napi 3x mert kettö étkezést már kiváltotam neki gyümölcsel és fözelékkel. Viszont ö kb 130ml eszik csak. :(

3000g született és ma voltunk mérekezni mert féltem hogy ne hogy vissza essen a sullya, de szerencsére nem mert most 6760g. De a védönö azt mondja h kevés amit eszik.

Viszont sztem jön fogacskája is. Lehet az befolyásolja. Mert már azt is probáltam h tápszert váltok keztük a Milumilal,aztán Beba ,meg tnap megnéztük a Humana tápszert is de mindegyiket ugyan ugy eszi. Szeretném kikérni a véleményeteket! Elöre is köszönöm.

2011. márc. 9. 20:59
Nálunk is volt 5 hónapos kora körül megtorpanás a növekedésben, én nem mértem, hogy mennyit eszik, nincs mérlegünk. Szerintem a fogzástól volt. Lehet, hogy a te Johannád is csak e miatt lustult meg az evésben.
2011. márc. 9. 20:52

Szia!

Nekünk a Maltofer cseppek is segítettek ( vas készítmény) kérdezd meg a dokitokat. Kitartás! Minden rendben lesz!

8. Bettus0105 (válaszként erre: 1. - Cc63b4a45d)
2011. márc. 8. 13:08

Szia!


Luca is nagyon keveseket hízik, igaz Ő még nem kapott mást anyatejen kívül, de szopizni szopizik rendesen, de a súlya még sem gyarapszik megfelelően.

Jövő héten mi is 6 hósak leszünk, és 6 kiló a lány.

Elvileg duplázni kéne, amitől majdnem 1 kilóval el vagyunk maradva.


Tejem van, talán az étvágyával lehet neki is gond.


Mi kaptunk rá egy narancsos, vassal dúsított multivitamint, ami étvágyserkentő. Jó büdi a B-vitamintól. Recept nélküli, próbáld ki, 1500 Ft. (asszem Multikid a neve és 4 hós kortól adható).

2011. márc. 8. 10:44
Kitartás, mindenképpen fordulj orvoshoz, ők nem mondtak eddig semmit? Védőnő???
2011. márc. 8. 10:16
nekem is hat hónapos a kislányom, és szerintem a fogzás miatt ő is visszavett az étel mennyiségéből. viszont nem ennyit... mindenféleképpen fordulj orvoshoz, kérj beutalót, vizsgáltassátok ki, mert ez akár már kóros is lehet.
5. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Cc63b4a45d)
2011. márc. 8. 10:10

Eltűntél Drága!

Mindenesetre mindenképpen beszélj a gyerekorvossal, mert ez már komolynak tűnik. Ha ilyen kevés folyadékot vesz magához, ki is száradhat. Iszik vizet vagy mást?

Előfordulhat, hogy vashiányos vagy valami egyéb, ami miatt nincs étvágya.

2011. márc. 8. 09:14

Először mindenképpen alapos orvosi kivizsgálás, vérkép, ultrahang, széklet, stb.. Utána lehet találgatni tovább.


Ezzel nem lehet játszani, mert utólag visszacsinálni nem lehet ezeket. Ha a dokid tököl, irány egy másikhoz..


Nekem is volt olyan, hogy akartam vérképet, mert "nem tetszett" a gyerek. Aztán jött a "jaj minek szúrni azt a kicsit"...


Rá két hétre, amikor kórházba került tüdőgyulladással, akkor már lehetett szúrni napi sokszor??

2011. márc. 7. 22:26

Sziaaa!

Dokitok mit mond? Nem lehet valami érzékenység vagy ilyesmi?

Mekkora most Johanna?

2. Pen80 (válaszként erre: 1. - Cc63b4a45d)
2011. márc. 7. 22:24
Védőnő, orvos mit mond?
2011. márc. 7. 22:23
A kicsi sajnos napi 300-350 grammokat eszik. Két hónap alatt 350 grammot hízott. Nem kéri az anyatejet, sem a pépet, sem a gyümölcsöt, főzeléket, semmit sem eszik. Egy étkezés alatt anyatejből 10-20 ml, főzelék vagy pépből 40-50 et! Mit tegyek? Másnak is vannak ilyen problémái?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook