Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőttképzési szerződés hamisítás - Ilyen esetben milyen szankcióval lehet élni? fórum

Felnőttképzési szerződés hamisítás - Ilyen esetben milyen szankcióval lehet élni? (tudásbázis kérdés)

7. jstefan (válaszként erre: 2. - 083b779d2b)
2011. márc. 7. 19:45

Az okirat hamisítás alapesetben bűncselekmény.

Szerintem tisztázni kell az adminisztrátorral, ha nem hátrányosan módosították akkor nem tanácsos feljelentést tenni,mert a diákot is érhetik "hátrányok".Lehet hogy tévedésből egy másik hallgató aláírta,ez az adminisztrátor hibája.Ha az intézmény ellen teszel feljelentést az neked lehet később kellemetlen.

6. t.Ili (válaszként erre: 2. - 083b779d2b)
2011. márc. 7. 17:17

Reklamálj először az intézményben!

Főleg,mert lehet,hogy egy túlbuzgó adminisztrátor cseszte el.

Ha magával az iskolával meg vagy elégedve,akkor elég,ha csak tőlük kéred számon.

2011. márc. 7. 16:56
Nem tudhatod, miket írtak még alá a nevedben, jobb lenne ha utánajárna a hatóság. Létezhet a hamisított aláírásoddal pl. olyan papír is, ami alapján pénzzel tartozol az intézménynek...
2011. márc. 7. 16:53
valaki esetleg?
2011. márc. 7. 16:34
mennyi is jár okirathamisításért?... :)
2011. márc. 7. 16:25

Sziasztok! Szeretném a segítségetek kérni, ha van valami tapasztalatok, vagy átéltetek már hasonlót, szívesen fogadom a jó tanácsokat. Járok egy felnőttképzési intézménybe, és most kaptam meg a szerződésemet (jó, hogy már tavaly óta járok oda, mindjárt vége a sulinak - és a tanulmányi előadó elkérte még szeptemberbe, hogy valami +pontot kell beleírnia, és most kaptam kézhez - megjegyzem időben... ), na szóval, maga a szerződésben nem vettem észre semmi különöset, kivéve azt, hogy az aláírás, az nem az enyém. Én nem írtam alá, ráadásul az eleje olvasható, és az még nem is a nevem ráadásul..


Ilyen esetben milyen szankcióval lehet élni? Feljelentetni az intézményt? Vagy mi? Ti mit tennétek? Azért durva, hogy valaki szerződést ír alá az én nevemben. Csináljak ebből ügyet? Vagy felesleges vesszőfutás lenne?

2011. márc. 7. 16:25
Felnőttképzési szerződés hamisítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook