Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 éves gyereket búcsúztató misére lehet vinni? fórum

3 éves gyereket búcsúztató misére lehet vinni? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 9. 16:10
a gond az,hogy anyosom nem bír a lányommal...ő vigyázna mind a kettőre...én nem engedem.
20. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 8. - BayBanya)
2011. márc. 8. 09:30
Szerintem nem az a lényeg, hogy a felnőttek elnézik-e ha a gyerek sír, vagy szaladgál. Azon van a hangsúly, hogy gyerek lelkének nem való a temetés.
2011. márc. 8. 09:28
Lehetni éppen lehet, de szerintem ne vidd! Nem értené, nem neki való. A fiam 9 éves volt, mikor az apja meghalt, és még ő is kicsi volt ahhoz, hogy igazán megértse!
2011. márc. 8. 07:30
Én novemberben még a 8éves lányomat se mertem vinni,nem még a kicsit....
17. Macskanita (válaszként erre: 10. - Kicsilányka1984)
2011. márc. 8. 00:16
Az anyósod rendes, hogy vigyáz a pici babára, de nyugodtan bevállalhatná a nagyobbat is, hisz gondolom a kicsi elvan még az ágyában... meg nem olyan sok időre mennél el.
2011. márc. 8. 00:14
Tuti hogy nem vinném el... nekem volt egy rendkívül kínos szituációm, az akkor kettő és fél gyerekemmel egy temetésen... elég hátra álltam vele, babakocsiba is szíjaztam... de, pont akkor jött rá a hangos nevethetnék, amikor földelték elo az unokatesómat, és mondanom sem kell, azt sem tudtam hová süllyedjek szégyenemben, mert mindenki hátrafelé tekintgetett, hogy ki kacag ilyen jóízűen, amikor épp a földbe eresztik az urnát... Szóval... egy ekkora gyerek sok mindent megért, de nem lehet neki megmagyarázni, hogy most temetnek, most mindenki sír, most mindenki szomorú, légyszíves, maradj csöndben. Ezt előre nem lehet egy ekkora gyerekkel lebeszélni. Pláne, dackorszakban... ha épp akkor jön rá a hiszti???
2011. márc. 7. 23:46

Hát én sem vinném,inkább maradnék otthon....

Párom bátyja nemrég halt meg,és hoztak a temetésre egy 3 éves kislányt,végig sírta az egészet,és nem tudta hová tenni a sok síró embert,még szerencse,hogy lezárt koporsó volt!!!

Elég sokan meg is "szólták" őket,hogy ilyen helyre nem illett volna gyerekkel menni,és inkább maradtak volna otthon!De ti döntitek el!

14. salabakter (válaszként erre: 8. - BayBanya)
2011. márc. 7. 17:58
De nem ilyen helyen!
2011. márc. 7. 16:07
köszönöm!
12. babszibobó (válaszként erre: 10. - Kicsilányka1984)
2011. márc. 7. 16:04

Részvétem!

Szerintem nyugodtan elviheted, csak állj vele ajtó, hogy ha nem viselné ki lehessen vele menni!

Engem anno temetésre is elvittek, jól viseltem és a magam kis gyerek fejével megértettem :-(

2011. márc. 7. 16:02

Részvétem.

Én sem vinném a három éves fiamat. INkább nem mennék. Gyakorlatilag mindent ért már - de a sok szomorú, fekete ruhás embert, biztosan.

2011. márc. 7. 15:58
papám meghalt s szombaton lesz a mise,de a nagyobbik lányomat nem tudom senkire se hagyni.anyosom vigyáz a pici babára de 2 gyerekre együtt nem tud.
9. driennke83 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2011. márc. 7. 15:56
Én az én lányomat nem vittem apósom búcsuztatására. Inkább akkor én nem mentem. Sajnos attól tartanod kell, hogy majd esetleg kérdezi, hogy miért sírsz, meg hasonlók és az idősebbek ezt nem biztos, hogy tolerálják. Ha párod, vagy más családtag el tud menni, akkor inkább ne menj el vele.
8. BayBanya (válaszként erre: 6. - Salabakter)
2011. márc. 7. 15:42

egy gyereknek még bőven elnézik az ilyet ....

szerintem ha nincs más lehetőséged, vidd magaddal ... de ha nem muszáj ne legyen a középpontban, bármennyire is tündéri :)

2011. márc. 7. 15:42
én évforduló misére elvittem az akkor 2 éves fiamat mert szintén nemtudtam hol hagyni nem volt vele gond
2011. márc. 7. 15:40
Szerintem inkább nem,mert mi van,ha futkosni akar,netán hangoskodik,sír,vagy nevet?
2011. márc. 7. 15:38
Mi lesz pontosan a búcsúztató misén?
4. Anitaaa03 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2011. márc. 7. 15:38
szerintem a misére nyugottan ott nincs semmi olyan
2011. márc. 7. 15:38
huh, még jó, hogy rosszul értelmeztem a kérdést.
2011. márc. 7. 15:34

sajnos senki nem tud rá vigyázni:(

elvihetem magammal?

vagy még kicsi?

2011. márc. 7. 15:34
3 éves gyereket búcsúztató misére lehet vinni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook