Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik jártak már a Rám-szakadékban. 4 éves gyerekkel kivitelezhető? fórum

Akik jártak már a Rám-szakadékban. 4 éves gyerekkel kivitelezhető? (beszélgetős fórum)


18. Krisz 18 (válaszként erre: 17. - Tejespite)
2011. márc. 20. 12:47
Köszönöm szépen a válaszod. Valami ilyen hátsó érzés miatt tettem fel a kérdést. Valamikor régen jártam már a Rám-szakadékban és rémlett, hogy nem könnyű terep, de nem emlékeztem (mert akkor nem ilyen szemmel néztem), hogy kisgyerekkel mennyire kivitelezhető. Már abszolút meggyőzetek, hogy a négy évesnek (épp ma négy:))még nőnie kell ehhez.
2011. márc. 8. 21:49
Nem olvastam vissza minden bejegyzést, most nincs idóm, de most láttam a kérdést és nem bírom ki, h ne válaszoljak. Életem egyik legszörnyúbb emléke. Üdülni voltunk Leányfalun, az üdülőben szerveztek egész napos programot a Rám szakadék és környékére. Megkérdeztem azt akinél jelentkezni kellett, h egy négy és fél éves gyerekkel el lehet-e indulni, nekem pedig nem volt ott a túracipőm, hanem egy vékonypántos szandál. Ó persze, volt a válasz, ez egy könnyű túra. A lányom 11 éves volt,a fiam 4 és fél. Előtte sokat esett az eső, pont ezért kérdeztem meg. Keskeny volt az út, csúsztak szét a lábaink, volt ahol a szikla oldalában egy lánc volt,abban kellett kapaszkodni, persze egy gyerek ezt nem tudja megtenni, a férjem egyik kézzel a láncba kapaszkodott, a másik karján ült a fiam. A fiam oldalán lefele ott a szakadék.én fogtam a lányom kezét, volt olyan rész, ahova felment egyik csoporttársunk, lenyújtott egy botot, és abba kapaszkodva tudta a többieket felhuzni. Mikor már szinte kivitelezhetetlen volt a továbbjutás, szóltam a vezetőnknek, h a fiam és én ottmaradunk, bevárjuk őket, és együtt lemegyünk. A válasz: az nem lehet, mert nem ezen az úton megyünk vissza, itt nem lehet lemenni. Na ebben a tudatban mentünk tovább. Nem kívánom senkinek! Imádok hegyet mászni, de akkor arra gondoltam, ha egyszer innen lejutok a gyerekeekkel épségben, soha többet nem akarok még látni se hegyet nemhogy mászni. Lefele már könnyű volt ehhez képest. Mikor este hazaértünk, azt hittem, a fiam beleszédül az ágyba, ehelyett még sokáig rohangált és nem lehetett leállítani,nála igy jön ki a fáradság. Ő nem érzékelte h mekkora a veszély, de éjjel arra ébredtünk, h kiabál: Fogjátok szorosan a testvérem, lezuhan!!! Nem elijeszteni akartalak, de mivel engem anno igy féélretájékoztattak s ilyen felelőtlen választ adtak, úgy éreztem, muszály megírnom
2011. márc. 8. 13:37

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Így a kicsivel biztos nem indulunk neki.

15. 4ebcab610b (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. márc. 7. 16:57
Nem ajánlom 4 éves gyerkőccel! Van egy olyan rész, ahol létrán kell lemászni és elég magasról.... Nem vagyok parás, de azért nem ajánlanám!:)...
2011. márc. 7. 15:14
Én a lányommal 5 éves korában másztam meg. Nagyon jó volt, de ha előre tudtam volna milyen nem mertem volna , viszont nagy élmény volt így utólag.
13. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 15:14
Igazából a nagyfiam (8) akar mindenáron a Rám-szakadékba menni, és lényegében azért puhatolózom, h a kicsit le kell-e passzolni a mamához, vagy vihetjük.
12. Krisz 18 (válaszként erre: 10. - Mikebubu)
2011. márc. 7. 15:11
Nem semmi:D:D Bátrak vagytok!
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Mikebubu)
2011. márc. 7. 13:52
Úgy szép az élet, ha zajlik:) A gyerkőcök is adrenalinfüggők?:) Le a kalappal! Jó lehetett, nem piszkálni akarlak.
2011. márc. 7. 13:16
ÖÖÖ, én valószínűleg nagyon bátor vagyok. Tavaly nyáron megmásztuk, anyukám (64) segítette a nagyfiúnkat (5), a férjem a középsőt (3), én kenguruban vittem a kicsit (8hó). Megcsináltuk, de végigrettegtem, ettől függetlenül élveztem. Mégegyszer nem mennék neki így. De csak a naggyal simán.)
2011. márc. 7. 13:11
Szerintem igen. Semmi extrém vonatkozására nem emlékszem. Esetleg a Holdvilág-árok? Mondjuk ott van egy nagy létra, de ki is lehet kerülni.
8. Krisz 18 (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 13:07
És ide már a 4 évest vihetem?
2011. márc. 7. 13:05
Viszont vele párhuzamosan is van egy túra, ami nagyon szép: Dobogókő és Dömös között, a Lukács-árok.
2011. márc. 7. 13:05
Ez kérdés volt. :)
2011. márc. 7. 13:04
Tartottam tőle, h ez lesz a válasz.:( De jobb ezt tudni. Akkor még várunk vele. Amúgy egy 8 évessel bevállalható. (A nagyobbikom annyi.)
2011. márc. 7. 13:03
Én már jó néhány éve voltam ott, de nem indulnék el a 6,5 éves lányommal sem
2011. márc. 7. 13:00
Szia!szerintem nem.Én tuti nem vinném oda.
2. hcs2
2011. márc. 7. 13:00

Szia!

Én kb. 3 éve voltam, és hát elég durva. Volt pár nagyon meredek rész is, szerintem a tetejére nem tudtok kisgyerekkel felmenni. Nagyon szép látvány az biztos, de szerintem valami könnyebb terepet válasszatok!

2011. márc. 7. 12:59
Szeretnénk ide kirándulni majd ha megjön a jó idő, de nem tudom, hogy a 4 éves lányommal, aki időnként még cipelteti magát, érdemes-e megkísérelni ezt az utat? Én valamikor régen jártam már ott, de már eléggé elmosódott az emlék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook