Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
10906. zsazsi1 (válaszként erre: 10904. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 21:10

És mi a helyzet a napozással, Kolbi, melyik a kisebbik rossz...?

Mondjuk én nem állhatom a napot, hálistennek...(?)

10905. 9a013552b5 (válaszként erre: 10904. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 19:42
Uh..én áprilisba készulök 3 hétre Kubába és kb 40 fok van ott olyankor..és hát gondolkozom mi legyen ezekkel a fényvédö krémekkel .. bár tuti max elsö 3 napba lenne turelmem ..:) úgyhogy talán a nagy karimáju kalap :)
10904. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10898. - 2af282e602)
2019. jan. 8. 19:33

A szolárium egy időzített bomba.

Amikor először kipróbáltam, újjászülettem. Ez vagy 25 éve volt. Befeküdtem 20 percre, télen, bevittem magammal a hideget, a belső fázást, remegést, a telet. Az első pár perc pucéron csupa fázás, szenvedés, aztán jóleső meleg, majd a vége, lehunyt szemmel fekszik az ember a forró nyári napon, elege van a melegből, az izzadásból, mindenütt csorog a víz, az izzadság, elképzeli az ember a tengert, a hűs strandi medencét. Szóval 20 percre a nyárba költözik az ember, nincs repülő út, nincs tülekedés, olcsó, csúcs érzés!

Mit mondtunk mi bőrgyógyászok abban az időben. Havi egyszer felnőttként inkább hasznos, mint káros. A szoláriumok a rákkeltő UV-B sugárzást alig tartalmazzák, míg a bőr öregedéséért, amúgy ártalmatlan UV-A-t igen. A bőrrák meg könnyen felismerhető, ilyet meg nem láttunk. Meg mi az az öregedés? Szemmel látható, hogy a szoli után sokkal szebb a bőrünk. Miről beszélünk? Bőrgyógyász kongresszuson több kollégának gyönyörű, ráncmentes, feszes, aranybarna volt a bőre. Többször nekem is. Még cikket is írtam a szolárium jótékony hatásairól, kiemelve, az arcbarnítót (nem tudom, van-e ilyen még) csak félidőre kapcsoljuk be.

Aztán jöttek az adatok, meg a saját, meg a páciensek bőrén is beindult, elkezdett ketyegni, majd robbani a bomba. A fiatal korban elszenvedett napégését, szoláriumozásért később nyújtják be a számlát. És elég nagy összeg van rajta! A bőr 40-50 éves korra (csak heti 1x szoli) látványosan "szétesik", először csak finoman ráncolható, felületi vízhiányos, majd megjelennek a mély ráncok a lencsefoltokkal (lentigo solaris), majd az öregkori jóindulatú daganatokkal (verruca seborrhoica). Aztán a bőrrákok.


Csajok! Ne menjetek szoláriumba!


Kolbi

10903. 9a013552b5
2019. jan. 8. 19:08
..bocsi nem csak bört huzta meg a fulemnél hanem inkább izmot, ahogy mondta is. ..nálam inkább az izommal fog dolgozni, igen érzem is a feszülést abba az izomban szemem mellett meg fulmellett is .. :) :)))
10902. 9a013552b5 (válaszként erre: 10900. - Palma_eve)
2019. jan. 8. 19:01
..de hál égnek térdek kb fél éve nem fáj úgyhogy holnaptól megprobálom ujra a futopadot. Megvettem a bérletet .. meg a sport táskát is ..azért én imdom mikor elsö félora után ugy valahogy minden olyan szuper lesz a futopadon…
10901. 9a013552b5 (válaszként erre: 10900. - Palma_eve)
2019. jan. 8. 18:58
Ez tetszik. ..szerintem ez a normális igen ,mondjuk én arcomra soha meg sehova semmit nem kenegetek. Mert turelmem nincs hozzá. Egyébként a tudatos életmóddal ki lehet védeni a genetikát. Én anyukám akkora volt mint egy hármas olajto.. én meg kb 19 évesen kezdtem direkt ugy étkezni hogy lehetöleg 1 kg felesleg se legyen rajtam. Abszolute diszno, marha , és szárnyas hus mentesen, halat viszont naponta. Fehérliszt kenyér , uh nagyon régóta nem, cukor teljesen kizárva. S fött étel sem szinte csak ugy 3 havonta egyszer, valami, ami nem hizlal. Schobert Norbi elveket sokban vallom .. igaz Ök esznek hust Almát viszont vagy 20 éve napi 2kg ot...vennem kell. ..rászoktam mint más a cigire.. Korombol állítólag én is egy 10 évet simán lehazudozhatok :)) ha akarok.. Ja meg a pia .. az se.. mert nem is birom. Egy térd sérulés miatt amit futopadon szereztem 1 évig nem mentem edzöterembe , e miatt kb 2dl zsirt vagy inkább egyet, uh nem tudom, de nagyon keveset le is szedettem hasamról. ...és olyan jo a tukör igy .. egész más megjelenést ad. Na meg a miniliftem.. enyhe megereszkedett mosolyránc és szarkaláb miatt. Fölhuztuk picit fulnél a börkét. :)) Uh most aztán azért sokkal frissebb ám a fejem. Varratokon tul vagyok és kb 1 honap múlva tervezek uj képeket ide fel tenni a naploba. Most picit a megnyugvás jön , sok sok stressz volt ez. Mert én meg ugye soha nem töltettem fejembe semmi cuccot , mint botox meg anyám kinja, nekem maradt igy a szike.
10900. palma_eve (válaszként erre: 10897. - Velvet67)
2019. jan. 8. 16:45

Alapvetően én is ezekre esküszöm. Engem már általánosban “Hülye Bio”-nak hívtak a barátaim, mert már akkor osztottam az észt az egészséges élettel kapcsolatban... 😂😂😂 Gimiben is mindig kimaradtam a cigizős menő bandákból, de már akkor tudtam, hogy eljön még a nap, amikor engem igazol majd az élet.. vagy a bőröm állapota. 😄 Anyukám is tolja a csont levest, olajos magvakat, hideg zuhanyt, torna, mozgás minden nap, olajok a bőrre - 62 éves és kb 40-nek néz ki. Persze lehet azt mondani, hogy genetika, de azzal is vissza lehet élni.


Ő a természetes módszerek híve, én viszont a drága krémeké. (😣😣😣) Pedig végső soron valószínűleg a lényeg egy... A különböző vitaminok és az életmód. 😊

10899. greek (válaszként erre: 10880. - Velvet67)
2019. jan. 8. 13:58
Nem 😁 Olyan retinolos cuccot vettem, meg vmi enyhe hamlasztos izet 😉 .
10898. 2af282e602 (válaszként erre: 10892. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 13:51

Az a baj hogy nekem minden jó a bőrömre. Szóval ha kék színű nivea testápolót kenek rá akkor is jó. Mivel nincsenek ráncaim. Egyenlőre!!!!!.

Egyetlen dolog most az argan olajtól lettek fájdalmas bibircsókjaim.

Csak hosszú távon nem tudom mi lenne a jó. Hogy ne is jöjjenek a ráncok.

Meg nekem havi 1,2 szolárium kell. Nem a barnaság miatt csak utána sokáig szép a bőröm. Jót tesz neki. Szememet letakarom vattakorongal. Úgy hogy ilyen hámlasztó dolgoktól félek pedig biztos jók.

Egy férfi ismerősöm használ ezer éve ilyen e vitamin kapszulát az arcára. Ő arra esküszik. Gyönyörű bőre van.. 55 éves de kb 40nek néz ki. Mondjuk lehet jár kezelésekre ezt nem tudom. A férfiakat szereti. Szóval ilyen nagyon ápolós fajta férfi.

Nem olyan mint a párom hogy könyörögni kell tegyen már fel egy kis krémet az arcára.

10897. Velvet67 (válaszként erre: 10896. - Palma_eve)
2019. jan. 8. 13:34

hialuront és collagén kapszulát szedtem anno, iHerbről rendeltem sokkal olcsóbb és jobb minőségű, mint amit itthon lehet kapni. Sajnos messzire nem mentem vele... semmit nem éreztem. Folyékony collagént is ittam, utáltam, borzalmas ízük van és rohadt drágák.

Szerintem jobban járunk ha sok collagénban gazdag ételt eszünk, az tud hasznosulni, bőrnek-ízületeknek is jó. Nézd meg az ázsiai nőket... mindennap isszák.

(collagénban gazdag ételek: húsleves, kocsonya, körömpörkölt stb) Ha valaki ritkán főz vagy irtózik ezektől az ételektől Pl lehet venni étkezési zselatin port, amibe tudsz beleteszel egy keveset, vagy ami finom gyümölcs zselét csináltok, gyümölcsből kinyert lével lehet ízesíteni. (nem a boltban kapható vacak gumicukorról írok!) Receptet alulra írtam. Jó húsleves, de nem az ami 1 óra alatt megfő, hanem legalább fél napot - napot pötyög a tűzhelyen, jó kis levescsontokkal... Ez garantáltan felszívódik. A húslét érdemes kis adagokban lefagyasztani...

Már nem költök régóta drága krémekre, mindig mondom retinol alapú dolgok és a savazás... jó kis hidratálókrém, ami adalék és tartósítószermentes... napi arcrutin, 8 óra alvás, no cigi, mértékkel alkohol. Fehérliszt és cukrok elhagyása, sok zöldség, tudatosabb táplálkozás, kúra szerű vitaminok, ásványok szedése



Zselébonbon:

1 narancsot kifacsartam, átszűrtem, langyosra melegítettem. Hozzáadtam annyi gramm zselatint, ahány dkg volt az átszűrt lé. Feloldottam, formákba raktam és hűtőbe téve hagytam megdermedni.


Lehet nem a legjobb cikk, de leírja miért és mire jó:


[link]

10896. palma_eve (válaszként erre: 10891. - Velvet67)
2019. jan. 8. 12:11

Úgy tudom. Szöcs Hajnal is inkább az óvatosabbak közé tartozik.

Szájba nekem itt a teosyal globalt ajánlották, az viszonylag keményebb. Meg olvastam valaki naplojában, hogy kontúrba lágyabb, többi reszre kemenyebb anyagot töltött a doktornö. Ezt fogom en is kerni majd valoszinuleg. Plusz a botox, hogy a hiperaktiv izmaim ne zabálják fel olyan gyorsan a cuccot. Amùgy én miota elmultam 30 (most összel) szedek Q10-et es hialuronsavat is belsöleg. Nem tudom érnek e valamit, de gondolom ártani nem ártok vele. Nameg az is sokat számit a tartossagban ugy tudom, hogy mennyi vizet iszik az ember egy nap. Ilyen dolgokrol nem beszelt Neked a Doktornö? Kiváncsi vagyok.

10895. Csillag99 (válaszként erre: 10890. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 12:11
Köszönöm. Így már érthető. 😊
10894. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10881. - Zsazsi1)
2019. jan. 8. 12:02

A vitamin 50 000 NE, ezt több gyártó is árulja. Az A vitamin adásával vigyázni kell, ugyanis nagyobb adagban gátolja a D vitamin felszívódását. Nekem négy gyrmekem van (három fiú és egy lány, van ennél szebb arány?), de télen csak az egyik fiúnak szakadozik a bőre, mint hasonlóan nekem. Én 20 kapszulát eszem meg naponta egyesével, utána egy évig nem eszem A vitamint. A gyermekem 10 db-ot, heti kettessével. A feleségem és a másik három gyernek nem szedi az A vitamint. Az mindenképpen helytelen, hogy multivitamin formájában egész télen A vitamint szedjünk.


Kolbi

10893. Velvet67 (válaszként erre: 10890. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 12:00
erről kérdeztelek én is, akkor csak jól írtam retinolsav kell nekem...;)
10892. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10885. - 2af282e602)
2019. jan. 8. 11:45

Igazából nem tudok válaszolni rá, mert nincs meg a tudásom arra, hogy mennyi szívódik fel belőle, meg kell-e a bőrnek töményen.


Amikor kezdő bőrgyógyászok voltunk, gyűjtöttük a már befutott bőrgyógyászok magisztrális (gyógyszertárban készített, egyénileg összeállított szerek) repectjét és mindenki kialakított egy saját receptúrát. Ebben több olyan ápoló volt, melyek A, D, E vitamin olajat tartalmaztak, a páciensek nagy megelégedésére.

De! Csak azokat az anyagokat építi be, veszi fel a bőrünk, amire szükségünk van. Ha valakinek száraz, ápolatlan a bőre, azt bekenjük egy krémmel, akkor csoda történik. De ha valaki rendszeresen ápolja a bőrét, azt egy csodakrémet kapva, alig lesz változás.


A krémek a bőrápolásban elengedhetetlenül fontosak, de a határaik végesek!


Kolbi

10891. Velvet67 (válaszként erre: 10888. - Palma_eve)
2019. jan. 8. 11:39
mivel sokat kísérleteztem ajakfeltöltéssel, nekem már a végén sűrűbb cuccokat nyomta, azt hiszem 4-es keresztkötésűt. Az annyira nem puhul be mint egy JUVÉDERM VOLBELLA, de engem nem zavart... csak ne legyen csomós és ne szálljon 1-2 hónap alatt. Sajnos az is... egyszerűen szervezetem megzabálja. Ha először csinálod érdemes olyannal töltetni, amit kifejezetten a szájra lett kifejlesztve. Érdekes, azért Mo. sokat töltenek már, de kevés bevállalós orvos van és kevesen tudnak szépen szobrászkodni vele...
10890. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10889. - Csillag99)
2019. jan. 8. 11:29

Bocsánat, elrontottam. Ezt írtam: "a retinol az FDA által egyetlen elfogadott anyag, ami anti-aging (öregedés ellenes-fitalító) hatással bír"


Helyesen "a retinolsav a FDA által....


Elnézést a tévedésért.


Kolbi

10889. Csillag99 (válaszként erre: 10876. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 11:16
Na, most egy kicsit belezavarodtam. Azt írja a retinol bőrmegújító hatása elenyésző, viszont az FDA szerint ez az egyetlen anti -aging szer. Akkor , hogy is van ez? A retinol gyenge, de a belőle készült retinol sav hatásos anti -aging?
10888. palma_eve (válaszként erre: 10836. - Narane)
2019. jan. 8. 11:06

Február 13-ra van idöpontom Szöcs doktornöhöz botox lipflip-re es szem alatti karika töltésre. (0,5-0,5 ml Restylane-t szeretnék)


Velvet67 - én ragaszkodnék a volumához, de azt szem alá pont nem töltik, ha jól tudom. :( Meg szájba sem az a legjobb. (Az ajaktöltést a munka miatt elnapoltattam, mert nem volt pénteki idöpontja. :( )

De ezek szerint akkor én leszek itt az elsö, aki lipflip-et csinál? 😜 Elég új dolog, kulföldön is csak tavaly óta látom ezt. Kiváncsi leszek az árra, mert mig itt teljesen általánosan 40ezer körül van egy terulet botox, addig az ajkak szélébe ehhez csak inci-finci (4-6 egység) botox kell, ami mindjuk egy glabella 5-10ede. Az usában 8000-30000 ft egy ilyen. Amúgy ez azoknak jó, akiknek (mint nekem) nevetéskor a túl aktiv izmok miatt kb eltünik a felsö ajkuk. Ettöl ez megszünik és az ajkak is inkább kifele fordulnak majd, amitöl vastagabbnak tünnek.

10887. 2af282e602 (válaszként erre: 10886. - Marosz)
2019. jan. 8. 10:43

Ah köszönöm!!

Tegnap bekentem vele az arcom. Jónak tűnik .😃

10886. Marosz (válaszként erre: 10885. - 2af282e602)
2019. jan. 8. 10:33
Ugyan nem engem kérdeztél,de ezt én is csinálom,és úgy tűnik,működik,simít,tölt.
10885. 2af282e602
2019. jan. 8. 02:04

Kolbi szerinted az E vitamin kapszulát amit le kell nyelni ha felnyitom és az arcomra kenem az olajat az jó? Mondjuk éjjelre. Lehet hogy baromi hülyeség. Csak kíváncsiság.

Köszönöm.

10884. peonia53 (válaszként erre: 10877. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 00:11
ÉN is tapasztaltam hiába vastag a bőr a képemen, mégse bírtam.
10883. peonia53 (válaszként erre: 10871. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 8. 00:06

Igen, most hogy írod, lehet az volt a baj én többször használtam. Amikor éreztem, hogy sok abba hagytam pár napra.

A kevesebb néha több. Lehet mohó voltam és türelmetlen.

10882. peonia53 (válaszként erre: 10869. - Velvet67)
2019. jan. 8. 00:00

Amiket Te ajánlottál jobban szeretem.

Nem lett jobb az arcom tőle.

10881. zsazsi1 (válaszként erre: 10879. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 7. 23:42

Mi az "ehető" változat neve..? A körömrepedezés nekem is állandó téli probléma.


Érdekes kísérlet lenne ez a próba! Csak ne lennék olyan rendetlen ember...de egyszer, hátha...!

10880. Velvet67 (válaszként erre: 10412. - Greek)
2019. jan. 7. 22:40
GREEK: mi újság, vettél kipróbálásra a "csodaszerből" ??
10879. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10878. - Zsazsi1)
2019. jan. 7. 21:42

Én minden évben eszem is...de csak az 50 000 NE-st, mert télvíz idején az ujjaim végén, a köröm mellett a bőr felszakadozik, a körmön berepedezik. Még persze egy csomó gyereknek is írom belsőleg.


Csinálj egy próbát másfél hónapig: ez egyik szemed környékét kezeld ezután is tömény A vitamin olajjal, míg a másikat simán étolajjal (persze ebben is van egy kevés A vitamin). Kiváncsi vagyok, észlelhető-e a különbség!


Kolbi

10878. zsazsi1 (válaszként erre: 10875. - 8f8f3a827e)
2019. jan. 7. 21:13

Nem eszem, kenem! Pár cseppecskét eloszlatok a bőrömön, elsősorban a szemkörnyéken. Gondoltam, ha retinolos krémek vannak, akkor nem lehet rossz tisztán a retinol sem...

Én úgy látom, mintha simítaná a ráncocskákat.

10877. 8f8f3a827e (válaszként erre: 10874. - Kanae11)
2019. jan. 7. 21:11

Igen, ez így van! A feleségem 10 naponta egyszer használja, ennyit bír el a bőre szárazság és irritáció nélkül. Mások akár naponta is használják. Erre mondjuk, egyéni beállítás szükséges. Fontos dolog, a hatása nem erősödik lényegesen azzal, ha minél többször, minél többet viszünk fel a bőrünkre!


Kolbi

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook