Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


7309. szédült-napraforgó (válaszként erre: 7308. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 13. 18:21
persze, hogy van oka, csak nem mindig bőrgyógyászati. Erről beszélek.
7308. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7307. - Szédült-napraforgó)
2016. dec. 13. 13:42

Dr. Török László. Tőle tanultam a bőrgyógyászat alapjait. Az én életemben ő volt a bőrgyógyász TANÁR. Több könyvet írt, ezeket a tételeket, igazságokat, megfigyeléseket a szakvizsgán most is kérdezik. Az ő könyve ez: Török L.: A bőrtünetek diagnosztikus jelentősége. Medicina, Budapest 2006. Tehát ez a könyv tartalmazza azokat az infókat, melyeket keresel. Ezt nem lehet a netre feltenni, de idéznek belőle, érdemes beleolvasni:


[link]


…mindezekben belső okai vannak, nem csak úgy lesznek a vakvilágba…


Azt szoktam mondani ilyenkor a pácienseimnek, hogy annak is van oka, hogy miért nagyobb az átlagnál a fülem. Nagyobb és kész, mert ezeket kaptam az ősöktől. De ha még ehhez fél kilós fülbevalót is hordanék, akkor még nagyobb lenne. Tehát tudok tenni érte, hogy ne nőjön, de az alapok azok “lesznek a vakvilágba”. Nincsen mindennek oka, és nem tudunk ellene tenni. És a jövőben sem fogunk tudni ellene tenni. Ezt meg kell érteni, el kell fogadni.


A pigentfoltnak van oka és a karikás szemnek is.


Kolbi

2016. dec. 13. 12:48
Én most tényleg nem értek ezekhez a hámlasztásokhoz, pigment dolgokhoz, rosacea.. stb. De gondolom, hogy mindezekben belső okai vannak, nem csak úgy lesznek a vakvilágba. Tehát, laikusként... ha az okokat nem szüntetjük meg, akkor mindig csak a felszínt fogjuk kapargatni, és tolhatjuk a pénzt a folyamatos kezelésekbe, amelyek a tüneteket csökkentik. Több bőrprobléma az emésztőrendszer betegségeivel függ össze. Ha ezt nem oldják meg, a baj mindig visszatérő lesz. Nekem , amint kijön az erős nap, foltosodik az arcom. Tudom az okát, ami a hormonális fogamzásgátló tabletta. Amikor nem szedem , süttethetem egész nap az arcomat, egy folt,annyi nincs rajtam. Próbálkoztam én is, ilyen kezelés, olyan kezelés, tök felesleges. Magasabb fényvédelemmel kevesebb van. Pár éve csak így minimalizálom. Nem futok ez ügyben több felesleges kört, és nem költök látszatkezelésekre ez ügyben. Az orvoslás számos területén azt tapasztalom, hogy tünetet kezelnek és nem az okokat. Ez bizonyára sok mindenkinek jó, speciel a pácienseknek nem igazán.... Ott van pl a karikás szem. Egy csomó oka lehet, amihez valójában nem plasztikai sebész és nem is bőrgyógyász kellene.
7306. szédült-napraforgó (válaszként erre: 7305. - Anonym123)
2016. dec. 13. 12:35
Pozitív az, hogy óvatos vagy és nem ok nélkül. én nem mondom azt, hogy ez mindenkinél car lesz, de azt igen, hogy túl nagy a kockázat, és ezt mérlegelje mindenki. Bizonyára meggyőző tud lenni az az orvos vagy kozmetikus, aki megvette a gépet, vagy bérli, és ki kellene, hogy termelje az árát. Ebben a kezelésben az az alattomos, hogy kezdetben tényleg látványos eredményt sejtet, ráadásul nem 1-2 napig hanem majdnem nem fél évig.... utána viszont feloszlik a rózsaszín felhő. Jobb esetben visszaáll az eredeti állapot. Rosszabb esetben carabb lesz.
7305. Anonym123
2016. dec. 13. 12:28

Sziasztok! Péntekre vagyok igen drága Hifura beírva..de azt hiszem az olvasottak alapjan jobb ha lemondom... Nektek is ez a tanácsotok?

Vagy van vmi pozitív vélmény is?? :)

7304. kékucika (válaszként erre: 7303. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 13. 11:24
Rendben köszönöm, valamit csak félreértettem.
7303. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7301. - Kékucika)
2016. dec. 13. 10:36

Az AHA hámlasztással mi a probléma? Semmi!


Csak én válaszoltam egy pigmentekkel küzdő páciensnek, hogy a pigment ellen nem jó, mert újból pigmentet szülhet. A normál bőrre jó, mi ebben a nehéz? Olvass értően!


Kolbi

7302. Cucu (válaszként erre: 7293. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 13. 02:07
Nagyon szépen köszönöm kedves okoskolbász !! :)
7301. kékucika (válaszként erre: 7294. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 12. 23:39
Az AHA hámlasztással mi a probléma? Heti egyszer 10%-ost használok õsszel és télen. Azelainsavat heti egyszer, nem közvetlenül ax AHA nap után. Ez így túl erõs? Nem hámlik a bõröm.
2016. dec. 12. 22:29
a realselfen a drakula terápiáról és az őssejt kezelésről állították, hogy segített ultherapy után
7299. marionsalke (válaszként erre: 7296. - Szédült-napraforgó)
2016. dec. 12. 21:59
és volt legalább egy pont , amikor megállt ez a bőr megereszkedés? A fillereken ill. face-liften kívül van bármi más, ami használt?
2016. dec. 12. 20:47

Nekem nem történt semmi pigmentacios bigyó. Pedig aztán lehántottak a bőröm.

Gondolom aki hajlamos rá.

7297. szédült-napraforgó (válaszként erre: 7295. - Sylvia.Lilly)
2016. dec. 12. 20:03
Sajnos nem vaklarma hifu negativ hatasa,ami az UT koppintasa.
7296. szédült-napraforgó (válaszként erre: 7285. - Marionsalke)
2016. dec. 12. 19:58
Igen az több hónapos de alt 5-6 hónap utan veszed észre szemmel láthatóan.
2016. dec. 12. 18:21

Angolul értő ultrahangos kezelésre készülőknek ajánlom, hogy csemegézzenek ezen az oldalon... Érdemes a kommenteket is végigböngészni, tanulságos. Ez mondjuk kifejezetten az Ultherapy-tól rettent el, de alaposan. A kommentelők teljesen kétségbe vannak esve, tönkrement az arcuk, az életük, nem egy közülük az öngyilkosság határán van. :(


[link]


Nem mintha sokat számítana, mivel laikus vagyok, de csak megerősíteni tudom okoskolbászt: az erőteljes hámlasztás, mint minden irritáció végső soron valamilyen mértékű gyulladást kelt, ami önmagában fokozza a pigmenttermelődést. Saját tapasztalat, vigaszként: évekkel ezelőtt 1 hónapon át minden este tretinoin krémmel kentem az arcom és már a 3. héttől kezdve úgy láttam, mintha kicsit barnább lennék. Mivel hófehér bőröm van, árnyalatnyi változások is nagyon szembetűnőek. 1 hónap után abbahagytam a tretinoint és 2-3 hét után fokozatosan visszafakultam az eredeti hófehér színemre. :)

Ezt csak azért írom le, mert gondolom, akkor más esetben is magától eltűnik az irritáció által kiváltott fokozott pigmentáció.

Amúgy minden öregíti a bőrt, ami gyulladást kelt, szóval csak kíméletesen a szépítkezéssel, vigyázzunk a túlkezeléssel. A legnagyobb igyekezet mellett kárt is okozhatunk a túlbuzgósággal. Néha itt is több a kevesebb. Azért, mert pl. a tretinoin, az AHA, a BHA, a C-vitamin szérum stb. mind nagyon hasznosak, óvatosan kell használni, főleg ezek kombinációit és különösen nagy koncentrációban.

Remélem, mindez nem hangzott nagyon dedósnak. Nem tudom, mit lehet még leírni, mert az itteni fórumozók és olvasók zöme szerintem elég jól képzett. ;)


Ezt pedig betettem már ide régebben, de sosem árthat. IPL- és lézerkárosodások fóruma.


[link]

7294. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7292. - Kékucika)
2016. dec. 12. 11:55

Az erős hámlasztás nem jó, mert a pigmentképződést elősegíti. Olaj a tűzre!


Én az azelainsavat adom heti 1-2x, az AHA tilos, az A-vitamin derivátumok (retinol) is ilyenkor túl erősek.


Kolbi

7293. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7291. - Cucu)
2016. dec. 12. 11:34

Nagyon vázlatosan: van a melasma, amikor nőknél az akráknál az alig látható barnafoltok hormonális változásra megerősödnek. És van az akne (pattanás) utáni maradvány pigmentáció. Mindkettő gyógyítása hasonló: fényvédelem mellett a pigmentek elégetése a hámban.


A melasmánál a lényeg az állandóan fenntartott támadás, így évek alatt a pigment termelődés “kiég”. A pattanás utáni pigmentáció azért nehéz, mert mindig jönnek új göbcsék, és ilyenkor az egészet újra kell kezdeni. Magyarán a páciens sohasem elégedett az eredménnyel. Csak akkor érdemes pénzt és energiát rákölteni, ha már egyáltalán nem jön ki új akne. Ezért nem ajánlom csak magában az ipl-t vagy lézert. Mindenképpen kell bőrgyógyász konzílium.


Kolbi

7292. kékucika (válaszként erre: 7291. - Cucu)
2016. dec. 11. 17:44

Tudom miről beszélsz, de elképzelhető, hogy hosszabb időt vesz igénybe, hogy rendebe jöjjön.

Van orvosi hámlasztás, azt kicsit erősebb savakkal csinálják, mint, amit otthoni használatra engedélyezett. Van az IPL, összeszedi a pigmenteket majd pár nap múlva leesnek, de egy egyenletes szebb bőrképet is kapsz.

Hatásos fehérítő krémek, kencék is vannak. Sokféle "csodaszer"ígér fűt-fát, legjobb, ha a hatóanyagokat nézed. Ebben a cikkben jól össze van szedve, hogy mik a legjobb fehérítő hatóanyagok. Nekem ezek is sokat segítettek:

[link]


Mindegyik után ügyelned kell nagyon a bőrödre, tehát kell a fényvédelem.

Én ezeket ismerem, de vannak drasztikusabb lézeres kezelések amik szóba jöhetnek.

7291. Cucu
2016. dec. 11. 16:38

Sziasztok! Ne haragudjatok, de idő hiányában csak pár oldalt tudtam visszaolvasni és a mostani karácsonyi hajtás mellett sok mindent felfogni sem tudtam :D Tanácsra lenne szükségem, amivel remélhetőleg nem lövök mellé . :)


Hosszú éveken keresztül pattanásos volt a bőröm, és az állandó kényszeres nyomkodásomnak köszönhetően, foltos lett az arcom. Ezt megpróbáltam itthoni bha/aha készítményekkel szebbé varázsolni, de annyira kismértékű a halványodás, hogy valami drasztikus megoldáson töröm a fejem. A KIALAKÍTOTT bőrápolási rutinomnak hála, már nincsenek pattanásaim, csak elvétve. Viszont az állandó alapozó használata már kezd idegesíteni. 27 éves koromig semmi ilyenre nem volt szükségem, most már élni nem tudnék nélküle. Az lenne a kérdésem, melyik az a kezelés, amivel látványos eredményt lehet produkálni a bőr tönkretétele nélkül? Nekem nem az idő számít, hogy minél előbb történjem meg a változás, hanem, hogy tényleg azt kapjam , amit ígérnek egy kezelés előtt. Egyszóval egységesíteni szeretném a bőröm színét :) Előre is köszönöm szépen a segítséget!

7290. 01d18476a0 (válaszként erre: 7289. - Marionsalke)
2016. dec. 10. 22:48
Olcsó gép talán nem professzionális gép. Akkor valószínűleg semmi rossz nem fog történni. Nyugi..
2016. dec. 10. 20:30
Olcsó gép volt. Most már tudom. Ez számít a későbbi negatív hatások szempontjából?
7288. marionsalke (válaszként erre: 7287. - 01d18476a0)
2016. dec. 10. 19:24

Köszi a biztatást, de már a nullszaldóval is megelégednék. Csak úgy tűnik a hosszútávú eredmények mind ugyanoda hajlanak világszerte.

Keresek a youtube-on valami vigasztalót. R A. operaénekest találtam 1 és 1.5 évvel az UTIMS után is teljesen jól néz ki (ha valóban elvégezték neki). Vajon ő mit csinált utána? Persze látom én volt ott előtte mindenféle egyéb beavatkozás. Másik sikersztori - ne röhögjetek ki - a Sz. Robi. Hát ezzel vigasztalódom.

7287. 01d18476a0 (válaszként erre: 7286. - Marionsalke)
2016. dec. 10. 19:05
Azért ne tedd tönkre magad..biztos hogy vannak esetek hogy jól sül el...ne gondolkozz most ezen..tényleg próbálj nem gondolni rá.
7286. marionsalke (válaszként erre: 7282. - 01d18476a0)
2016. dec. 10. 17:34
Köszi a nyugtatást tiszike! Rámfér: egyelőre 12 napja szinte nem alszom. Na ez lesz csak jó a bőrömnek!
7285. marionsalke (válaszként erre: 7283. - Velvet67)
2016. dec. 10. 17:30
Mióta megjelent nálatok a volumenvesztés egyre rosszabbodik, tehát továbbra is zajlik a zsírvesztés?
2016. dec. 10. 17:25
sajnos össz 700
7283. Velvet67 (válaszként erre: 7280. - Marionsalke)
2016. dec. 10. 14:03
hány lövést kaptál? 400 vagy esetleg 7-800-t is?
7282. 01d18476a0 (válaszként erre: 7281. - Marionsalke)
2016. dec. 8. 23:37
Persze...nyugalom!! Azért biztos nem mindenkinél rombol..reméljük nálad nem..
2016. dec. 8. 21:49

Köszi a választ tiszike és szédült napraforgónak is!

Szóval reménykedhetek, hogy csak a pénzt dobtam ki...?

7280. marionsalke (válaszként erre: 7278. - Szédült-napraforgó)
2016. dec. 8. 21:45
Csak annyit tudok, hogy koreai.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook