FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Arcfiatalítás, arcplasztika

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2296. grizus2014-10-25 17:37
Jesszus Mária! Teljes mértékben lebeszéltél minden melegítéses eljárásról. Talán az ELOS-ról még nem, de a többiről igen. Mondjuk pénzem se lenne rájuk, tehát voltaképp hálás lehetek az Istennek is, ki tudja, nem csináltattam volna már valami ilyet.
Egyébként van egy mondás: ami nem egyértelmű igen, az nem! Hallgassatok a megérzéseitekre.
(válasz MVeronika 2290. hozzászólására)

2295. grizus2014-10-25 17:34
Ajjajaj. Az bizony elég durva.
(válasz MVeronika 2289. hozzászólására)

2294. grizus2014-10-25 17:34
Aha. Akkor ezt lehet, hogy kihagyom. Köszi szépen.
(válasz Velvet67 2293. hozzászólására)

2293. Velvet672014-10-25 16:51
Szervusztok!
Grizus: van uh gpem, tavasszal vettem, eleinte sokat használtam, (hetente 2x) nyáron nem igazán. Most vettem elő... különösebb pozitív hatásról egyelőre nem tudok beszámolni. Talán 1-2 napig hidratáltabb a bőröm és kisimultabb vagyok.
(válasz grizus 2285. hozzászólására)

2292. MVeronika2014-10-25 16:47
Tudom. Láttam én is élő, szép lányt, akinek lézerrel kezelték az arcát és semmi baja, sőt, a rozacea, amire kapta, elmúlt tőle. De a gépes kezeléseknél sokkal rosszabb arányok vannak, mint a műtéteseknél. Még ha a Realself.com arányait vesszük alapul, akkor is - főleg úgy, hogy tudható, a pozitív vélemények közül több bujtatott reklám. De igazán én már be is fejeztem a figyelmeztetéseket, mert ezeknél többet én sem tudok. Csak azért hoztam be ezeket a linkeket a mi honlapunkra is, mert nagyon meglepett, hogy nem teljesen köztudottak. Ezzel én teljesítettem átkozott kötelességemet és nagyjából be is fejeztem. Még egyébként az FDA különböző figyelmeztetéseire érdemes rákeresni azokkal a kezelésekkel kapcsolatosan, amik érdeklik az embert. Semmi másért, csak, hogy az összes kockázatot figyelembe lehessen venni. Csak példaképpen: PRP (Drakula) terápia csak ízületi kezelésekhez van engedélyezve, kozmetikaihoz nem... helyi érzéstelenítő krémek veszélyei... stb., stb., mindenki arra kereshet, ami rá vonatkozik. És az FDA engedély viszont önmagában nem jelent biztonságot. De pl. a Realselfen a fine thread contournak (FTC) 21% az elégedettségi szintje, Mannusnak meg 100%-ig sikeres volt. Az, hogy az ember tájékozódik a veszélyekről is, az nem jelenti automatikusan azt, hogy letesz a kezelésről. Jelentheti azt is, hogy érdeklődik az orvosnál, hogy az ilyen meg olyan veszélyeket ő hogyan igyekszik elkerülni a kezelés során. És ha megnyugtató választ kap...
(válasz tanti59 2291. hozzászólására)

2291. tanti592014-10-25 16:19
Ez kb olyan mint az én esetem,....4 éve vagyok a szemhéjpl fórumon,......de rajtam +Iluskan kivűl ,....nagyon sok,szép szemet csináltak,
(válasz MVeronika 2289. hozzászólására)

2290. MVeronika2014-10-25 14:59
Vagyis itt a link:

[link]
/in-memoriam-angela-walker-awalk.html

2289. MVeronika2014-10-25 14:59
Itt van szegény Angela Walker történetéhez egy link, aki nem találta volna meg. Ezt csak akkor nézegesse bárki is, ha éppen van ereje elszomorodni. Az ő baját fraxel lézer okozta, de ugyanígy mindegyik lézeres vagy RF-s géphez hasonló történetek vannak, csak nem mind ennyire tragikus. Ahogy ő kiderítette, a fő baj, hogy a bőrt érő magas hő DNS károsodást okoz. Ezért a hatás nem feltételenül azonnal látható, hanem sokszor lassabban alakul ki, és a bőr programozott megújulása során mutatkozik meg lépésről lépésre. (Bocsánat...)

2288. peonia532014-10-25 14:54
Szia!

Tudnék még én is több eseteket mesélni, meg gondolom a többiek is.
Inkább szépüljünk és ne gondoljunk a negatív dolgokra.
(válasz MVeronika 2287. hozzászólására)

2287. MVeronika2014-10-25 14:30
Jaj, ha belekezdenénk az orvosos történetekbe :)...
Majd később, megvárom, hogy még egy plasztikai sebész is rontson rajtam valamit....
(válasz peonia53 2277. hozzászólására)

2286. grizus2014-10-25 12:30
J.G.-re visszatérve: az ő képe is fent van Krasznai honlapján, mint referencia, tehát K. csinált valamit az arcán. Szerintem plasztikát, a szemöldöke biztos fel van húzva, emellett Krasznai csinál botoxot és fraxel lézert, botox biztos volt nála. Egyébként higyjétek el, élőben biztos nem úgy néz ki, mint ezeken a képeken. Nem feltétlen a retus, világítás, photoshop meg a smink miatt, hanem mondjuk mert ezek a képek nem sokkal a beavatkozások után készültek. Ami még biztosan volt nála, az a Sono Beauty Lifting, mint írtam.
Egyébként Krasznainál van még pár érdekes arc: pl. Bálint Antónia. Irigylésre méltóan szép a bőre, erre lehet, hogy ez se csak a természet adománya? Zimány Linda is kint van, állítólag a szája van töltve plusz botox, de miért kell egy huszonéves lánynak botox? Na mindegy, ennyit a bulvárról...

2285. grizus2014-10-25 12:25
Neked van UH-géped? És, milyen? Feszesít, rugalmasít? Megéri venni? Várom ám a választ!
(válasz Velvet67 2284. hozzászólására)

2284. Velvet672014-10-25 10:01
Köszi Kolbi!
vártam nagyon hogy válaszolj Dórinak!
talán ha emlékszel tavasz elején én is vettem otthonra egy uh gépet. Most hogy olvastam a különböző gépek zsírolvasztó hatását kicsit féltem, h több kárt okozok, mint hasznot.
Megnyugtattál, így kicsit sűrűbben veszem majd elő.
Lányok: Herbaházba sikerült jó áron szerumot vennem: Liposoma q10 és a LyL arfeszesítőt, valamint ránctalanítót...most ezeket uh-zom. Külföldről nekem olyan mecerás rendelni...eddig 2x rendeltem és mindig megcsípték a vámon, jöhetett a nyilatkozat+fizetés... na meg a várakozás, mire hozzájuthattam.
(válasz okoskolbász 2271. hozzászólására)

2283. grizus2014-10-25 00:45
Uh, hát ez nagyon kimerítő cikk, de azt hiszem, hasznos. Szedek pár dolgot, főleg C-vitamint, de szedni fogok több dolgot is ezek után.
Megjegyzem, a réz úgy is felszívódik, ha a testünkön rézékszert viselünk. Régen ugye elterjedtebbek voltak a réz háztartási eszközök.
(válasz Noralux 2281. hozzászólására)

2282. Noralux2014-10-24 22:59
Jut eszembe, igen csak felélénkült a fórum, hihetetlen, hogy milyen jó és figyelemfelkeltő információkhoz juthatunk, így személyes tapasztalatokon keresztül.
Azon kívül, hogy mennyien írnak, mennyivel többen olvashatják névtelenül ezt a fórumot és biztatnék mindenkit, hogy ossza meg a tapasztalatait, hiszen elhinnünk nem muszáj, de utána néznünk lehetséges és így egyre többet tanulhatunk :) ráadásul ingyen :)

2281. Noralux2014-10-24 22:54
Sziasztok, régen nem írtam, nemsokára jelentkezem egy kis naplócskával :) - amint lesz egy szusszanatnyi, minőségi időm :) addig pedig mindenki olvassa el ezt a kis cikket és NÉZZEN UTÁNA az interneten,hasznosítsa kellőképpen :) zárójelben megjegyzem: ne bontsuk meg a vezetékeket és rágcsáljunk rézzsinórokat :) :) :)[link]
Sziasztok és jó kutatást a neten :)

2280. grizus2014-10-24 21:22
Állítólag a méregtelenítés is sokat fiatalít. Persze ez már egyfajta életmód. Az ún. panchakarma kezelések lényege, hogy hetekig egy nagyon erősen méregtelenítő kúrát végzel, tele gyógynövénnyel, rengeteg masszázs, alig kapsz enni, mindezt barom drágán Indiában, de ismerek olyat, aki mesélte, hogy érettségi fotó jellegű arccal jött haza róla egy harmincas évei közepén járó ismerőse. Vagy ott van pl. a piócakúra, már akinek van gusztusa az ilyesmihez... nekem ezek jobban tetszenek, mint az, hogy csak kezeljük az arcot. Csak hát ez is nagy üzlet.

2279. grizus2014-10-24 21:18
Szerintem feszesebb lett az arca, de művibb is.
(válasz Elyn 2278. hozzászólására)

2278. Elyn2014-10-24 21:01
Sziasztok!
Sokat olvasom én is a fórumot, de(a plasztikai műtéteket kivéve) mindig egy eredményre jutok, ár-érték arány a kezeléseknél nem mutat összhangot...a legtöbb kezelés sokaknak csalódás..Én már szinte le is mondtam arról, hogy találok egy csodakezelést...Egy jó ideje a házi praktikákat alkalmazom inkább ..vízivás, viszonylag normális étkezés, hidratálás ezerrel,e vitaminnal kenegetés,arcpakolások...a lényeg, hogy ne legyen száraz a bőröm...Kozmetikusnál is kb. 1-2 éve voltam,legfeljebb a nuskin gépem veszem elő időnként...
Még egy érdekes cikk:
[link]

2277. peonia532014-10-24 20:27
Szia!

Jót nevettem a viccen, pedig már ismertem.
Régebben történt, többször megemlítettem a körzeti dokimnak, mikor más ügybe mentem hozzá,hogy néha úgy fel vagyok fújódva. Elengedtte a füle mötött. A helyi bőrgyógyászoktól nem vagyunk elájulva.Ennek ellenére az egyik dokinő, elküldött vérvételre helicob. és candida vizsg. ezek jók lettek. Utána tejcukor vizsgálat ami nem lett jó.
Azért van kivételes eset is, pedig oda is a bőrömmel mentem ami mindig problémás volt.
Megtehette volna felír valami krémet, ha már a beteg megjelent a rendelésen. Még szokatlan is volt hogy ilyen vizsgálatra küld. (pedig természetesnek kéne lenni)
Dóra

Kb. egy éve gondoltam ne utazzak pestre, hogy a pici kis gombostűnyi logó szemölcsöket lelézerezzék gondoltam jó lesz a lakóhelyemen is. Mondja a dokinő hetente 1-2 db-t lehet. gondoltam oké, tél van nyugdíjas vagyok az idömbe belefér.
A sokadik alkalom után csúnyám mondva beszólt a dokinő, hogy nem kozmetika. En elengettem a fülem mögütt és mentem még párszor. Az idén megint szeretnék menni ami maradt, meg esetleg az újabbaktól megszabadulni.
(válasz MVeronika 2272. hozzászólására)

2276. peonia532014-10-24 19:28
Köszönöm Kolbi!

Szerintem nem lesz baj olyan ritkán használom. Meg is nézem az ampullák dátumát, remélem nem jártak le.
Az arc plasztika referencia fotóknál nem találok olyan elötte- utána fotót, akinél hasonló mély ráncot korrigáltak volna mint az enyém.
Jó hétvégét mindenkinek!
Dóra
(válasz okoskolbász 2271. hozzászólására)

2275. grizus2014-10-24 19:28
A köztudatban a fiatalodás, plasztika-szinten, tabu. Egyrészt túl drága, és ezt valamiért szégyellni, titkolni kell, másrészt kvázi nem természetes, mert az öregedés a természetes. Erről én mást gondolok, de ez már ezotéria, amit sokan elutasítanak. Mindenesetre vannak alternatívabb megoldások is a fiatalításban, engem ezek vonzanak, aztán meglátjuk, érnek-e valamit. Én abban hiszek, hogy minden belülről indul. És tényleg, jobban érzem magam a bőrömben, mint pár éve, pedig nem hinném, hogy kevesebbnek néznék ki, csak egyszerűen mikor nagyon meg voltam dőlve, hogy milyen rosszul nézek ki, akkor tényleg úgy tűnt, most meg lelkileg egy jobb állapotban vagyok és ez látszik is.
(válasz Mézike05 2267. hozzászólására)

2274. grizus2014-10-24 19:19
Südi Iringó 32 éves. Jó eséllyel akkor még szinte semmi sem látszik, az még fiatal. Détár 50 körül van. Szerintem feltűnően sima az arca, olvastam is, hogy jár erre-arra, asszem IPL-en volt régen a foltjai miatt meg valami lézer, de van ott más is szerintem.
(válasz peonia53 2265. hozzászólására)

2273. okoskolbász2014-10-24 18:45
Volt egy 65 éves orvosnő páciensem, aki szépíteni jött, fel akarta kicsit frissíteni a pigmentált bőrét. Nagyon ápolt volt, a szeme gyönyörű nagy. Felmerült bennem, vajon volt-e szemhéj plasztikája? Azt mondta, nem volt semmilyen műtéte.
Aztán felfeküdt az asztalra, megkapta a szemüvegét, és nagyítóval megnéztem a fül előtti területet, ott volt a vágás, a felvarrás nyoma!

Kolbi
(válasz Mézike05 2270. hozzászólására)

2272. MVeronika2014-10-24 18:42
Szia, Zsuzsa!
Vacak volt a leírás a géphez. Azt írták, hogy addig emelheted a fokozatot, amíg nem érzed kellemetlennek és azon a fokozaton kell használnod. Ez van azoknak az orvosoknak a honlapján is, akik RF-s kezelést hirdetnek. És úgy véltem, 15 és 25 J között nincs olyan nagy különbség, mikor mondjuk a laser genesis 40J, Rosszul gondoltam, mert egy marha vagyok. Házi vagy nem házi, mindegy: az otthoni tűz ugyanúgy megéget, mint egy erdőtűz. Nincs mit szépíteni: gondatlan voltam, és túlzottan kockázatvállaló. Azért szólok, hogy más ne legyen az.
A legtöbb panasz az RF-re van, mondom, orvosi szaklapok tele vannak vele és eltanácsolják tőle az embereket a fórumokon is. A károsodott páciensekre szakosodott plasztikai sebészek vannak már, írta itt lejjebb a Sylivia is. Persze az RF negatív hatását kizárólag az arcra értem (meg a mellre ugye, mert ezen a két helyen nem akarnánk lefogyni). Szőrtelenítés támogatásához lehet, hogy jó, most mondta valamelyik nap a kozmetikusom, hogy amivel engem szőrtelenített, abban is volt RF az IPL mellett. Hát, a lábamnak nem ártott.
Szakember? Bőrgyógyászat? Te Zsuzsa, szerintem rég voltál már Magyarországon bőrgyógyásznál... Csak az az egy bajom van, hogy Kolbi esetleg magára veszi, és én tényleg nem akarom őt bántani vagy vele vitatkozni, de a jelen magyar bőrgyógyászatokat járva gyerekkel, vagy magamban, csak azt a következtetést tudom levonni, hogy az még egyelőre sajnos nem egy tudomány. Nem szórakoztatlak a különböző történeteimmel, így is túl hosszú vagyok.
A következők az összes tanulság, amiket el akartam mondani a buta történetemmel, és nemcsak a kozmetikai gépekre vonatkozóan, hanem a világ összes kozmetikai és gyógyászati vagy nem gyógyászati kezelésével kapcsolatban:
Sok mindent reklámoznak és el akarnak neked adni, nézeteket, kezeléseket, gyógyszereket, mindegy.
Hogy ki mit akar vagy hajlandó elhinni és megcsinálni, az az ő döntése.
Hogy használ-e vagy árt valami, azt a kozmetikában csak valószínűsíteni lehet. Még csak nem is feltétele a piacra kerülésnek, hogy legalább megpróbálják tudományosan igazolni a pozitív hatást. (De még egy gyógyszerkísérletbe is beneveztem egyszer kíváncsiságból és a mostani eszemmel nem hagynám annyiban. Előre megmondta az "kísréletvezető orvos", hogy a naplóban mikor reagáljunk és mikor ne, mert mikor kapunk placebót.)
Kozmetikai dolgokban nincs jószándék! Senkit nem érdekel, hogy mi lesz veled, csak fizesd ki a kezelést.
UTÓLAG már nem veheted ki a szervezetedből, amit beletettél.
Egyet tehetsz: ELŐRE óvatos, sőt, gyanakvó vagy, ELŐRE tájékozódsz amennyire csak lehet, és magad vigyázol magadra. Külföldi honlapokon, szakcikkekből is kell tájékozódni. Az ilyen beszámolók is jók, de időnként fórumokon is felbukkanhat bujtatott reklám.
Amúgy a gyakorló orvosok nagyon ritkán igazán gondolkodó emberek, tudósok. És még ritkábban gondosak és jólelkűek. Pedig mit el tudnának érni, ha gyűjtenék és elemeznék a valódi adatokat.
Van erről egy jó viccem, szerintem ismeritek:
Bemegy az állatorvos a háziorvoshoz, leül és néz a háziorvosra. Az pár perc után elveszíti a türelmét és ráförmed: "Na, jó ember, mit ül itt, mondja már el, hogy mi baja!" Az állatorvos meg elhűl: "Ja, hát így könnyű!"
Hát igen, ilyen könnyű. Lenne. A páciens értelmes, el is mondja, mégse hallgatják meg. Ha igen, nem hisznek neki. És nagyon sok esetben félrekezelik.
(válasz zsuzsa spain 2266. hozzászólására)

2271. okoskolbász2014-10-24 18:39
Szia Dóra!

Marika Guna-t kap? A leírásból arra gondolok.

Az ultrahanggal és vio-val működő gépnek nincsen hosszú távú mellékhatása. Úgy kell használni, mint egy krémet, a jobb bevitelre, felszívódásra adjuk. A bőr úgysem tud többet felvenni, mert idegenként ismeri fel, elég, ha napi egyszer használod, krémezés után.

Nem mondunk le a 60-asokról. Mindig el lehet kezdeni a kezeléseket, csak később nagyobb energia szükséges hozzá. Mindenkinek azt mondom, készítsen magának egy edzéstervet. Ugyanúgy, mint egy testedzésnél. Mit szeretne elérni? A környezet láthatja? Gyors legyen vagy fokozatos? Mennyi pénzt szánhatunk rá? Azt kell megérteni, a szépítkezés nem foghúzás! Mindig állítani kell később valamit. Sohasem lehet azt mondani, hogy készen vagyok. A legfontosabb a rendszeresség. Hirtelen, hórukk szerint nem is érdemes belevágni. Elmenni több orvoshoz, ajánlatot kérni. Tisztességes ajánlatot. Komplex ajánlatot. Valaki írta, hogy egy milliós ajánlatot kapott és folyamatos gyalázkodást, hogy milyen tré is az arca. No comment.
Minden szépítéssel foglalkozó (profi) orvosnak van képgyűjteménye. Keresni kell hasonlatos képet a pácienshez, meg kell tudni jósolni, saccolni a várható eredményt. De úgy, hogy az orvos ne turkáljon a páciens zsebében.

A zsíroldásról írtam, a lényeg, be kell tartani a várakozási időket, nem barkácsolni.

Kolbi
(válasz peonia53 2241. hozzászólására)

2270. Mézike052014-10-24 15:46
Itt nem arról van szó, hogy igenis mondja el, hanem arról írok, hogy a negatív kicsengése eltűnhetne már, és ebben az ismertebb emberek tudnának segíteni. Itt senki sem várja, hogy felirattal a homlokán járkáljon egy celeb, de ha rákérdeznek konkrétan, mert a vak is látja, hogy felvarrták az arcát, akkor lehet, az lenne a jobb megoldás ha nem tagadná, mint valami bűnös dolgot. Amúgy a plasztikai okokban nincs semmi rossz. Miért bűn az, ha jót tesz a lelkivilágomnak, ha mondjuk ettől jobban érzem magam, hiszen az a környezetemnek is jó. Ezek a közszereplők nap mint nap a szemünk előtt vannak, ízlést, gondolkodásmódot formálhatnak.
(válasz zsuzsa spain 2268. hozzászólására)

2269. zsazsi12014-10-24 15:03
Na ettől én is ki tudok akadni, mikor a koruknál 20 évvel fiatalabbnak látszó sztárok azzal jönnek, hogy a gének, meg a jóga, meg persze sok vizet isznak...! Elmennek ám a búsba, miért kell hülyének nézni másokat?
Nem azt mondom, hogy rögtön sorolja fel az összes beavatkozást, amit csináltak rajta, de azt se kéne állítani, hogy ő bizony magától ilyen!

2268. zsuzsa spain2014-10-24 14:23
Szerintem ez intim kategória.

Tehát mindenki saját választása, ha akar beszélni róla, ha nem akar az ugyanúgy az ö joga!

Erröl hirtelen a homoszexuálisok jutnak eszembe akiket mostanában annyira eröltetnek, hogy “ismerjék el”... miért kellene ezt valakinek “bevallania” az ö élete ne hogy már kikelljen állnia, hogy az vagy sem , hogy egynemüvel fekszik vagy kel, hogy lehetne bárkinek is köze hozzá, számomra teljesen abszurd!

A világ legtermészetesebb dolga, hogy ez a privát szféra, ugyanúgy mint a plasztika vagy bármi más amire te magad ugy tekintesz.
Ha tölem valaki megkérdezné, hogy az orrom mütve van-e, miért kellene hazudnom, hogy...nincs? De nem is megyek az utcán cédulával a homlokomon, hogy müttötték az orrom, mert ez az én dolgom, annak mondom el akinek én akarom!

Egyszerüen aki nem akar annak, nem kell beszámolni róla! mert a saját döntése!

Viszont , hogy mások mit gondolnak a plasztikáról vagy bármilyen esztétikai beavatkozásról engem teljesen hidegen hagy, soha még csak megsem fordult a fejem hogy x vagy y milyen véleményen van, a legminimálisabban sem érdekel !

Még ha a hátamra varratom az orromat az is az én döntésem, vajon kinek mi köze hozzá?!

Szerintem ott a probléma ha számunkra mások véleménye az igazán fontos!

2267. Mézike052014-10-24 13:50
Az a baj, hogyha valaki plasztikáztat és kiderül, mit mondanak rá? Azt, h LEBUKOTT. Mintha valami bűnös dolgot tett volna.Lehet új fogsorom "X" ezerért, de "X" millióért is, de ez utóbbin nem akad fenn senki, mert ha van rá pénzem, kinek mi köze hozzá? Vagy pl mennyivel másabb a fogszabályozás: Megszületik valaki egy rémes fogazattal, hagyja úgy? Fogadja el? Éljen együtt vele? Senki nem akad ki azon, ha meglátják rajta a fogszabályozót, még ha az mondjuk 2 millió Ft is. Őszülök. Fogadjam el, hogy ez van, a korral jár. De nem fogadom el és befestetem... Talán menjek agyturkászhoz, hogy rendbe tegye az önértékelési problémámat, és segítsen elfogadni Önmagamat? Van aki póthajat rakat... újjal mutogatnak rá? Dehogy. Csak ez a nyomorult plasztika olyan mostohagyerek. Ha valakik nyíltan az élére állhatnának egy ilyen tárgyú szemléletváltásnak, azok pontosan a " híres arcok". Ráadásul náluk aztán főleg nincs abban semmi, hiszen náluk létkérdés, hogy miként néznek ki. Erre mit csinálnak? A többség - ha csak le nem "bukik" jön az örökölt, örök ifjún tartó génekkel és az egészséges táplálkozással. J.G-t is kérdezték, de nem volt hajlandó beszélni róla és felvállalni.
(válasz zsuzsa spain 2263. hozzászólására)