Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zöldhályog betegség fórum

Zöldhályog betegség (beszélgetős fórum)


25. tigris0430 (válaszként erre: 24. - Sashi6)
2020. nov. 6. 21:20

Szia. Voltatok Dr. Mészáros Franciskánál?

Véleményed róla?

24. sashi6
2020. febr. 4. 12:36

Sziasztok!


Anyukámnak yag kezelést javasoltak és dr. Mészáros Franciskát ajánlották a Budai Szemészeti Klinikán. [link]


Van valakinek tapasztalata a doktornővel? Esetleg valaki volt ár itt ilyen kezelésen?

2020. jan. 13. 15:46
Sziasztok! A mai nap zolhalyog gyanujaval csinaltak terlatasos vizsgalatot! Nem tudom ertelmezni az eredmenyt ! Az egyik szememnel az jott ki van benne sotet reszek foleg a felso resz tartomanyaban.. a masik szememnel nincs.. es nem tudom h most ez jo vagy sem...
22. pi15
2014. ápr. 11. 14:59

Szeretném veletek megosztani a történetemet, hátha tanulhattok belőle.

Mindkét szememen elsődleges nyílt-zugú zöldhályogot diagnosztizáltak. Sajnos cseppekkel a szemnyomást nem tudták beállítani, ezért 2 éve trabeculectomia szemműtétet végeztek a bal szememen. A műtét után minden olyan mellékhatás bekövetkezett, amit a figyelmeztetés tartalmazott. A szemnyomás nagyon leesett ( 6-ra), hypotomia lépett fel, látásom romlott. Saját vér injekciót kaptam, aminek során a csarnok bevérzett. Hajszál választott el a látásvesztéstől. Végül látok, de homályosan, ami kb. minusz 2 dioptriának felel meg. Ez nem korrigálható.


Hosszas keresgélés után tudtam meg, hogy van másik műtéti eljárás is. A jobb szememet már ezzel műttettem meg. Az eljárás neve: deep sclerectomia et viscocanalostomia et canaloplastica. A lényeg, hogy a műtét során nem kell a szem belsejébe behatolni, ezért gyakorlatilag szövődmény, így kockázat mentes. Nem lehet vele a szemnyomást olyan mértékben lecsökkenteni mint a másik módszerrel, de ez nem is baj. Az én szemnyomásom olyan alacsony lett, hogy szemcseppet sem kell használnom. A gyógyulás gyors, majdnem tünetmentes ( némi váladékozás, vörösség, de más semmi). Ezzel a módszerrel nálunk kb. 5 éve gyógyítanak, de viszonylag kevés helyen. Az én műtétemet Bp-en a Péterfy Sándor utcai Kórház szemészetén végezték. ( olvassátok el a honlapjukat) Az ország területéről bárhonnan fogadják a betegeket. Engem dr.Komár Tímea műtött és kezel. Nagyon türelmes, őszinte,emberséges orvos. Sajnos a műtéthez kell egy lézer eszköz, amit az OEP nem finanszíroz, ennek ára 160.000,-Ft, amit a betegnek kell ( természetesen számla ellenében ) fizetnie. De nekem nagyon megérte.

21. gizus58 (válaszként erre: 20. - A497113592)
2012. dec. 25. 17:25
Igen, létezik, hogy több szemcseppet adnak egyszerre.Az én férjemnél egy éve vették észre a zöldhályogot.Állandóan fájt a feje, nem látott jól, azt hitte a szemüveg a baj. Akkor 28 volt a szemnyomása.Azonnal elkezdték a travatan, azopt szemcseppet,és doxiumot kapott.3havonta járt ellenőrzésre, és mostanra, a szemnyomás a normál tartományban van.De, ehhez szigorúan csepegtettünk travatant este, azoptot reggel este midkét szemébe. Az azoptra panaszkodott, hogy úgy dörzsöli a szemét, mintha homokkal dobták volna szembe.Most, hogy kontrolon volt, azt mondták, a következő vizsgálatnál kiderül,elhagyható-e a travatan.igaz, ő cukros,régebben magasvérnyomásos volt, mostanra az is helyreállt.
2012. aug. 9. 08:44
Tudna valaki valami bíztatót mondani nekem? Már úgy érzem csak találgatnak, mit is adjanak ami végre jó is lenne. Létezik hogy glaucomára egyszerre több cseppet kell használni?
19. Bodu
2011. júl. 21. 15:42

Az egyik ismerősöm több,mint 10 éve él együtt ezzel a betegséggel.Nem öreg,és nem cukros.Végül is csak azt mondta,hogy a szemcsepp néha csípi a szemét,és hogy ha rendszeresen használja,és jár kontrollra,akkor nics baj.

Sötétedés után viszont már nem vezethet.Rendszeresen ül monitor előtt is,de nem látja túl jól.Hát,ennyi.

2011. júl. 21. 15:35

Sziasztok!

7 éve vagyok zöldhályogos.Mikor kiderült 25 volt a szemnyomásom,most 23 éves vagyok.Travatan és Azopt cseppeket csepegtettem,később az Azoptot elhagytam,csak a Travatan maradt. 2 éve viszont váltottunk Xalatanra,nem tudom miért igazából a travatannal sem volt semmi baj,lehet azért,mert jóval drágább a Xalatan. :S

Az lenne a kérdésem hát ha valaki tud írni tapasztalatot,hogy kisbabát szeretnénk a férjemmel és a Xalatan szemcseppet nem lehet alkalmazni a terhesség ideje alatt.Ilyenkor van olyan szemcsepp,amit lehet alkalmazni?Augusztusban megyek kontrollra és tervezem,hogy megkérdezem az orvosomat,de néha olyan kedvében van,hogy nem akar válaszolni a kérdéseimre. :S

Meg még az is felmerült bennem,hogy nem is szülhetek természtesen...Igaz nincs rossz állapotban a szemem, a nyomás általában 15 -17 között mozog,látótéterem ép.

Viszont félek megkockáztatni a természetes szülést,nehogy valami komplikáció lépjen fel.

Elsődleges nyíltzugú zöldhályogom van.

Kérlek Titeket,akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem segítsen nekem.

Köszönöm szépen!

2011. máj. 13. 13:40
Ir még valaki ide????Ma voltam dokinál.....és 26 os szemnyomást diagnosztizáltak!!!!!!Életemben most voltam először!!!váááááááááááá!!!!!!
2011. ápr. 20. 14:30

Az én kisfiam ezzel született!!!

most 3 éves.És tul vagyunk 3 mütéten!És 29 altaásos vizsgálaton.A mütétek után egy éve lassan jó a szemnyomása.:-))Szemcseppek és folyamatos kontroll!és hit!

2011. márc. 10. 21:46

Szombathelyen a kórház szemészeti osztályán.

Egy szemész, akihez évtizedek óta jártam, fedezte fel a magas szemnyomást. Szemcseppel kezelte, de eszébe nem jutott volna a góckutatás. Fél év után egy látótér vizsgálaton derült ki, hogy az egyik szemem látótere félig el van halva.Na akkor tudtam, hogy keresnem kell valaki normális szakember, ha nem akarok megvakulni és így kerültem a kórházi szemészetre. Azért írom le ezt Neked, hogy okulj az esetemből. Talán neked még nem késő.

14. vadkriszti (válaszként erre: 13. - Daniko.)
2011. márc. 10. 13:51

Igen, nagyon köszönöm. Sokat segítettél, erre mindenképpen rá fogok kérdezni.

Megkérdezhetem, hogy téged hol kezeltek?

2011. márc. 8. 20:46

Teljesen megértelek, hogy aggódsz. Nekem négy évvel ezelőtt diagnosztizáltak zöld hályogot 50 éves koromban.Valóban ritka eset, hogy ilyen fiatalon legyen ez a szembetegség. Nálam azonnal elkezdtek egy góckutatást és kiderült, hogy egy gyulladásos betegség ( szarkoidózis ) szövődménye a zöld hályog. Ezt a betegséget szteroiddal kezelték nálam,a szememre pedig szemcseppet kaptam. Ha az előírtaknak megfelelően használod a cseppet és ezzel a szemnyomásodat normál értéken tudod tartani semmi problémád nem lesz. Nyugodtan netezhetsz, olvashatsz, normál életet élhetsz. Ráadásul a zöld hályognak két fajtája van a zárt és a nyílt zugú és ezek közül valamelyik már műthető. Három havonta kell ellenőrzésre menni. Akkor megmérik a szemnyomásodat és felírják a következő három havi cseppet. Én azt javaslom, hogy szorgalmazd a góckutatást, mert ez tényleg nem normális, hogy ilyen fiatalon van ez a szemproblémád.

Remélem, tudtam segíteni és egy kicsit megnyugtatni.

12. t.Ili (válaszként erre: 11. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:57

sajnálom!

De ha a kezdeti stádiumban még jól kezelhető,akkor bízz az orvosokban,és talán még egy kis önszuggesztió vagy agykontrol se árt!

11. vadkriszti (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2011. márc. 7. 11:54
Igen, ez a megdöbbentő. Nem, sajnos nem értettem félre semmit, ezt diagnosztizálták. Nekem azt mondta a doktornő, hogy nem befolyásolja negatIv irányba a számItógép, ilyesmi használata. Olyanok segItségét szerettem volna, akik még tudják kezelni. Sajnos vagy szerencsére úgy látom, itt nem nagyon van ilyen.
10. t.Ili (válaszként erre: 6. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:47

Nem akarlak elkeseríteni,de egy kifejlett zöldhályoggal,már nem nagyon netezhetnek:(

A másik dolog :Ez inkább az idősek betegsége,és a cukorbetegeké!

Te pedig egyik sem vagy!

Nem lehet,hogy inkább azt mondták,hogy a zöld hályoghoz hasonló a szemproblémád?

9. vadkriszti (válaszként erre: 7. - EpresKrisz)
2011. márc. 7. 11:16
Köszönöm szépen, aranyos vagy, most nagyon jól esik:)
8. EpresKrisz (válaszként erre: 6. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:11
Remélhetőleg itt valaki tud neked tapasztalatot mondani.Szurkolok,hogy így legyen.
7. EpresKrisz (válaszként erre: 5. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:09
Olvasd el azt a cikket,amit belinkeltem,ha korai stádiumban veszik észre akkor jól kezelhető.
6. vadkriszti (válaszként erre: 4. - EpresKrisz)
2011. márc. 7. 11:09
Köszönöm, azóta egyfolytában erről olvasok. De csak ilyen leIrásokat találok, sehol egy kis személyes tapasztalat.
5. vadkriszti (válaszként erre: 3. - EpresKrisz)
2011. márc. 7. 11:06
Sajnos ezt, hogy nem gyógyItható, csak kezelhető. Szemcseppet kaptam rá, amivel szinten tartható (ha beválik). Ezért lennék kIváncsi tapasztalatokra.
4. EpresKrisz (válaszként erre: 1. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:05
3. EpresKrisz (válaszként erre: 1. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:03

Szia!

Nagyon sajnálom,de úgy tudom,hogy a szürke hályog az műthető viszont a zöld az sajnos nem.Az orvos mit mondott?

2. inezke (válaszként erre: 1. - Vadkriszti)
2011. márc. 7. 11:03

Szerintem ne ijedj meg még!!!

Minden esetre másik orvossal is vizsgáltasd meg magad! Jól tudják kezelni, ha tényleg az van!!!!

2011. márc. 7. 10:55

Szaruhártya sérüléssel kezeltek, ma reggel mentem kontrollra. a sérülés ugyan meggyógyult, de a többi vizsgálat eredménye az elmúlt alkalmakkor és ma is nagyon rossz. Gyakorlatilag zöldhályog betegséget állapItottak meg.

Kiborultam teljesen.

32 éves vagyok, senkinek ilyen betegsége nem volt a családomban.

Örülnék, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat és minden tanácsot szIvesen fogadok:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook