Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Evés közben "kattog" az állkapcsom. Mitől lehet? fórum

Evés közben "kattog" az állkapcsom. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. zizi68
2012. nov. 14. 07:51
élesszük újra a fórumot, mert nekem nagyon fáj az állkapcsom, jó lenne valakit hallanim, akit meggyógyítottak már. Hol tudnak ezen a problémán segyteni, mert mindenhol falba ütközök...
2011. márc. 17. 21:02

Sziasztok!

Nekem pár hónapja jelent meg az állkapcsomnál fájdalom reggelente.Egy hete csütörtökön felkeltem, leültem reggelizni és nm tudtam rendesen kinyitni a számat, azóta sem tudom kitátani, és most már kezd fájni. Jövő hétnél előbb nem tudok lemenni orvoshoz, mert hol dolgozom, hol suliban vagyok. Tudtok rá valami átmeneti megoldást?

Köszi előre is a válaszokat!

29. f758a7200f (válaszként erre: 28. - Dina2)
2011. márc. 9. 08:59

Húú ebbe már nem akartam belemenni, de képzeld, hogy nálam is elvileg fogcsikorgatás okozta a rágási problémát és a kattogást.


ÉS ez idegi eredetű.


Évek során elkezdenek a fogfelületek kopni szép egyenesre ugye a sok csikorgatás miatt, de ha a fogak ennek ellenére szabálytalanok, akkor továbbra is fennáll a rágási probléma és továbbra is kattogni fog.


Ezért amit tehetsz, ha még fiatal vagy és számítanak a fogaid, hogy rögtön elkezded a fogszabályzót, és utána a harapásemelőt.


Ezt azért mert még ha szabályosak lesznek a fogaid, az idegi eredetű tényezőt nem tudod kiiktatni, a harapásemelő azért is kell, hogy ne koptasd el még jobban a fogaidat. És nagyon fontos, hogy cseréltesd ki az összes amalgám tömést (ha van) porcelánra, mert az amalgám még jobban hozzájárul ahhoz, hogy fogcsikorgatás közben szó szerint szétreszeld a fogaidat.


1.amalgám töméseket kicseréltetni

2.fogszabályzó

3.ezután harapásemelő vagy BITE-nak is hívják


Jó kis anyagi vonzata lesz a dolognak, de érdemes:)

28. Dina2 (válaszként erre: 27. - Pirinyóka66)
2011. márc. 9. 07:59

tudom, gondoltam erre is. tesrmészetesen tudom, hogy minden betegség fizikai tünetét vissza lehet vezetni lelki síkra.

kb azonos ideje áll fenn mindkét gond...


s képzeljétek, tegnap éjjel azzal ébresztett a párom, hogy csikorgatom a fogamat.

fizikailag ez is okozhatja a "kattogást", igaz?

27. pirinyóka66 (válaszként erre: 20. - Dina2)
2011. márc. 8. 19:47
Mióta is rágódsz az aktuális problémádon??? <3
2011. márc. 8. 09:14
jesszus, nem is sejtettem, h ez ilyen komoly probléma. de mondom, nekem idővel javult, szinte teljesen megszűnt. azt nem tudom, mi kopott el és hogyan, mindenesetre a rágás nem okoz gondot. de nálam nem is úgy jelentkezett, mint a topiknyitónál, és hosszú évekig tartott, talán enyhébb formában. sok szerencsét a kezeléshez, mást nemigen tudok írni:/
25. f758a7200f (válaszként erre: 22. - EpresKrisz)
2011. márc. 7. 11:50
Ebben is van valami, ezt az egyoldalast nekem is mondtak
24. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Piszke75)
2011. márc. 7. 11:49

Igen az enyem is szilikonbol van de kemeny, es az elejen nem volt biztos benne hogy jol helyezkedik-e ezert 3hetente ellenorizte es csiszolgatta hogy tokeletesen illeszkedjen.


Csak most mar cseszhetem mert kihuztak egy bolcsessegfogam es igy nem passzol:(

2011. márc. 7. 11:42
legalább hallják hogy eszel, nincs sutyiba nassolás :D:D:P
22. EpresKrisz (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. márc. 7. 11:39

Szia!

Nekem is kattogott régebben,aztán a fogszabályozás megoldotta a dolgokat.Nekem azt mondta a doki,hogy mivel mindenki ált. csak az egyik oldalon rágja meg az ételt ezért az az oldali fej kikopik.Próbálj meg mindkét oldalon egyszerre rágni,hátha segít a kattogáson.

21. pure
2011. márc. 7. 11:33
Ki van lazulva az állkapocs, páromnak is ilyen. Nem nagyon tudnak vele mit csinálni.
20. Dina2
2011. márc. 7. 11:23

ó, hát nem sok vigasz érkezett... tehát bele kell nyugodjak, vagy kezeltetnem kell.

nem is gondoltam, hogy ennyire komoly is lehet.

19. Piszke75 (válaszként erre: 18. - F758a7200f)
2011. márc. 7. 11:22
Nem tudom, szerintem az enyém más fajta, mert szilikonból van és egész éjszaka kell használni. Azt nekem is mondta a doki, hogy elmúlni nem fog a kattogás, esetleg csökkenni. Hát a fejfájás az valószínű ettől volt nekem is,mert azóta oké. De a doki még mondta, hogy akár derékfájást is okozhat, amin meglepődtem, de így van ahogy mondod, a harmónia megdől ilyenkor.
18. f758a7200f (válaszként erre: 17. - Piszke75)
2011. márc. 7. 11:02

ÁÁÁ szóval harapásemelőnek is hívják?


Nekem 3 hetente csiszolgattak rajta, mire oké lett, és utána fokozatosan el kellett volna hagynom, elvileg megoldotta volna a problémát úgy hogy napi pár órát még bent hagyhattam volna.


Nekem egyébként fejfájást is okozott, és egy másik izület a mellkascsonton szintén ebből kifolyólag kopásban van. Mert teljesen megdől a harmónia. Ja, és nekem előre megmondták, hogy a kattogás már nem múlik el sajnos...De esetleg megállíthatom, hogy rosszabbodjon a helyzet

17. Piszke75 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. márc. 7. 10:55
Szia! Nekem is van ez a problémám, már évek óta. Voltam vele fogorvosnál, az izület ki van kopva. Kaptam egy harapásemelőt és voltarent, mert fájt is. A gyógyszert nem bírtam szedni, mert fájt tőle a gyomrom. A harapásemelő sokat segített, de fél év alatt "szétrágtam". Most kellene menni másikat csináltatni. Állítólag , he kellő ideig használod, akár teljesen el is múlhat a kattogás.
16. f758a7200f (válaszként erre: 13. - E974230abd)
2011. márc. 7. 10:53

Ne már, neked is kattog?


Hordtál BITE-ot? Én évekig hordtam, de nem sokat javult, mert utána kevésbél hordtam és így minden eredmény kárbaveszett.


Érzésre olyan volt, mintha teniszcipő lenne a számban, elvileg arra hivatott, hogy ugye azért kattog az állkapcsunk mert rágási problémáink vannak és rosszul is zár az állkapocs. Sokáig tartó ilyen problémák után alakul ki a kattogás, izületi kopás, és hosszútávon máshol is izületi kopást eredményez (összefüggésbe hozták akár hátfájással is)


CSak azóta kihúzták egy fogam és a BITE nem passzol, újra kéne csináltatni, és egy rakás pénz...

15. d62762eb79 (válaszként erre: 13. - E974230abd)
2011. márc. 7. 10:25

:DDDD

aranyos

14. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 13. - E974230abd)
2011. márc. 7. 10:22

:DDD

sőt még egy tam-tam szólóba be is ugorhatsz..:D

2011. márc. 7. 10:21
Nekem 30 éve kattog:DD Evés közben...a férjem azt mondja ,csak zenés étterembe visz el:DD ott nem hallják...Nekem egy kéizlabdás balesetből kifolyólag/szájon vágtak,és kiugrott.../Nekem nem múlt el,de már megszoktam..
2011. márc. 7. 10:19
most erről a párom jutott eszembe, ő biztos azt mondaná, hogy minden este be kell járatni, hogy másnap f@sza legyen:DDD
11. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 10. - Dina2)
2011. márc. 7. 10:17

bár nekem rágás közben nem kattog..

ha izületi gyulladás lenne,akkor valóban érdemes felkeresni egy dokit..a későbbi fájdalmak elkerülése miatt..

valszeg belsőleg is lehet ezt kezelni..teákkal,gyógyszerrel,homeopátiával..

10. Dina2
2011. márc. 7. 10:10

nekem ez kb két hete jelentkezett, először csak néha, aztán már folyamatosan, ahogy eszem-már szóltak is, hogy kihallatszik a kattogás rágás közben.

néha, főleg este, fájdalmas is, pl ásításnál van, hogy nem tudom kinyitni a számat, csak ha roppantok egyet rajta-utána meg nem tudom becsukni, csak szintén egy roppanás/helyreigazítás után.

bölcsességfogam megvan, más fájdalmat, gyulladást pl huzat miatt nem érzek.

szoktam rágózni, de nem túlzottan sokat.

9. szamóca41 (válaszként erre: 8. - 4f8ae69d1b)
2011. márc. 7. 10:10

:DDDDD

Ne aggódjatok!

Lehet,hogy nálatok is teljesen megszűnik.Tudom nem kellemes,de meg lehet szokni.......:((

8. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 7. - Szamóca41)
2011. márc. 7. 10:07

mondtam a fogdokimnak,hogy akkor tömés lesz,és egy fejcsere..

mire ő...

-nem,nem..hozott anyagból dolgozunk..:D

2011. márc. 7. 10:05

nekem azt mondta a régi dokim,hogy ki vannak lazulva az izületek.Hosszú éveken keresztül "szenvedtem" vele....volt,hogy (én úgy hívtam)ki is ugrott.Olyankor nem tudtam egy nagyobb falatot bevenni a számba.Aztán egyszer csak teljesen megszűnt.Kb. 15 évig éltem vele együtt.Megszoktam egy idő után:(((((,de gyógyírt nem tudtak rá.

Nem is olyan régen láttam egy műsort(Ciki a tested?vagy vmi hasonló címmel)amiben ugyanez volt a gondja a betegnek,ő egy injekciót kapott rá.De nem figyeltem nagyon oda,mert már nem érint.

6. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. márc. 7. 10:05

Én most,ahogy voltam fogorvosnál,és ugye ahogy nyitottam a számat..lehetett hallani a kattogást...mondtam,már régen kattog sajnos..erre elkezde mindkét oldalt összenyomni..kérdezte:

-ez fáj?/hogy a pi..ba..ne../

mondtam igen..

megerőltetéstől van,és a sok rágózástól..

így most kicsit szüneteltetem a 'ragadványt':)

mondta,időskorban elég fájdalmas lesz majd..

az tény,sokat rágcsázok,lehet nyuszi voltam,vagy egérke,és kényszerből koptatom a fogaimat..:)

2011. márc. 7. 10:03
Nem kaphattál huzatot? A bölcsességfogad kinőtt már? Lehet, hogy valami gyulladás. Ha magától nem javul menj el a fül-orr-gégészetre.
2011. márc. 7. 09:59
kikoptak a csapágyak, cserélni kellene... :-)))
2011. márc. 7. 09:59

majd összecsiszolódnak


na, ehhez nagy reményeket ne fűzzél :D

2011. márc. 7. 09:58
hmmm...nekem is...kíváncsi lennék az okára (de nem mindig kattog, főleg régebben tette, most már mintha múlna, ahogy öregszem)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook